[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: redbog » niedziela, 29 grudnia 2019, 21:44

@ShadowOfHarbringer Jak chcesz coś umieścić w dziale bitcoina to nie naganiaj na bcasha, szczególnie ze da to się powiedzieć ani słowem nie wspominając "bicoin cash".

Jest to kolejna twoja akcja mającą na celu promocje bcasha i jak zawsze w celu większego rozgłosu umieszczona w dziale bitcoin dodatkowo jeszcze zacząłeś stosować fajny trik dwóch kroków do przodu wywierając presje na moderatorów żeby zaniechali swoich dzialan i nie przenosili postu do odpowiedniego działu.
Spoiler:
Czyli śmietnika :twisted:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » niedziela, 29 grudnia 2019, 22:43

Obrazek

PILNE xD

No nic, może ktoś opłaca Shadowa?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: radez9 » niedziela, 29 grudnia 2019, 23:21

To clickbajt - nadaje się tylko do śmietnika....

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:27

fervi pisze: niedziela, 29 grudnia 2019, 15:32> In November 2013 it was discovered that the GHash.io mining pool appeared to be engaging in repeated payment fraud against BetCoin Dice, a gambling site[4]. Dice sites use one transaction per bet and don’t wait for confirmations. GHash.io claimed they had investigated and found a rogue employee who had been doing the double spending, who was fired. However no evidence supporting this was provided and the incident left a permanent cloud hanging over the pool. Regardless, it didn’t seem to hurt their market share much: most miners probably never heard about the incident at all.

https://en.bitcoin.it/wiki/Irreversible_Transactions
GHash.io to był w 2013 największy pool miningowy (miał 40-53% mocy) i tak, pamiętam tą aferę.

To nie ma nic wspólnego z 0-conf. Ten miner przepychał transakcje z użyciem swojej gigantycznej mocy hashującej, a nie przeprowadzał standardowego ataku na 0-conf polegającego na ponownym wysłaniu transakcji.

Z taką mocą jaką miał GHASH.io, spokojnie mogli pokusić się o cofnięcie 2 potwierdzeń przelewając na jakąś giełdę monety (o ile jakaś giełda wtedy przyjmowała 2 potwierdzenia na BTC).

Jak zwykle chciałeś zabłysnąć, ale znowu potknąłeś się o moją wiedzę i pamięć, przez co wyszła Twoja całkowita niekompetencja.

I tak, jesteś na mojej liście ignore od miesięcy. Po prostu odkrywam Twoje posty manualnie, bo myślałem że są coś warte. Myliłem się.

Po drugie, cytujesz wiki która jest politycznie skrzywiona i niewiarygodna.

Na wszystko mam dowody. Ale kogo obchodzą dowody? Kogo obchodzi prawda? Kogo obchodzi myślenie?

Nikogo. Ważniejsze jest stado.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:52

radez9 pisze: niedziela, 29 grudnia 2019, 23:21To clickbajt - nadaje się tylko do śmietnika....
A poza tym jakieś argumenty, czy puste słowa?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: qertoip » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 08:57

@ShadowOfHarbringer:

1) Zapomniałeś dodać [BREAKING].

2) Aktywnie interesujesz się Bitcoinem od 9 lat a dopiero teraz z przerażeniem odkrywasz, że niepotwierdzone transakcje są... niepotwierdzone? To jest dopiero afera, przecież, to jest w każdym tutorialu.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:43

qertoip pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 08:57 2) Aktywnie interesujesz się Bitcoinem od 9 lat a dopiero teraz z przerażeniem odkrywasz, że niepotwierdzone transakcje są... niepotwierdzone? To jest dopiero afera, przecież, to jest w każdym tutorialu.
Problem nie jest w tym, że BTC jest RBF. O tym to ja pisałem w 2016 albo 2017. Oczywiście pisałem też że to sabotaż i atak na BTC. Nie posłuchaliście.

Mówimy o czasie pre-BCH, gdy Bitcoin Cash nie istniał w ogóle.

Tak samo nie słuchacie teraz.

Bo teraz problem jest inny. Zagrożeniem obecnie jest sam pogląd, że Bitcoin BTC w ogóle nadaje się do jakichkolwiek płatności w sklepach i spora część społeczności jest przekonana że tak jest, ale to nieprawda, czego 100-procentowym dowodem jest przedstawiony atak.

Z jakiegoś powodu, społeczność Bitcoin BTC nadal uważa, że BTC jest walutą nadającą się do zakupów, co jest oficjalnie nieprawdą ("oficjalnie" bo potwierdzone przez prowadzących projekt i firmę Blockstream - "Just use VISA") i wymaga to korekty.

Jeżeli ktoś chce korzystać z waluty, która nadaje się do codziennych zakupów i jest wygodniejsza od VISA czy Mastercard, powinien skorzystać z działających alternatyw, takich jak np. Bitcoin Cash czy Dash.

Post znajduje się w dziale "bezpieczeństwo", ponieważ akceptowanie płatności BTC jest zagrożeniem bezpieczeństwa bezpośrednio prowadzącym do kradzieży.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:44 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:44

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:27a nie przeprowadzał standardowego ataku na 0-conf polegającego na ponownym wysłaniu transakcji.
Ale przeprowadzał double spenda. Jak się przed tym BCH zabezpiecza oprócz modlitwą do Satoshiego? :roll:
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:27 Po drugie, cytujesz wiki która jest politycznie skrzywiona i niewiarygodna.
Niewiarygodna czy niezgodna z twoim światopoglądem?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_o ... j_twierdzy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:51

fervi pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:44 Niewiarygodna czy niezgodna z twoim światopoglądem?

Ja nie mam światopoglądu. Ja dążę do prawdy, a nie do jakiegoś widzimisie.

"Światopogląd" to możesz mieć Ty, ja się brzydzę "światopoglądami".

Tutaj są dowody, jest ich oczywiście dużo więcej. Napisałem kiedyś gigantycznego posta, z dowodami i linkami i wycinkami, który jest tak długi, że zawiesza przeglądarkę. Niedawno go wklejałem.

old.reddit.com/r/btc/comments/7pfl75/a_public_appeal_to_michael_marquardt_the_original/
old.reddit.com/r/btc/comments/3z0pkq/theymos_caught_redhanded_why_he_censors_all_the/

Ale nic to nie zmieni, bo żadna ilość dowodów niczego nie zmieni. Ty nie chcesz dowodów prawdy, Ty chcesz, żeby Twoje było na wierzchu.

Jesteś definicją fałszu i obłudy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:54

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:51Tutaj są dowody, jest ich oczywiście dużo więcej. Napisałem kiedyś gigantycznego posta, z dowodami i linkami i wycinkami, który jest tak długi, że zawiesza przeglądarkę. Niedawno go wklejałem.
Fajnie, że zbieracie na każdego teczki, kiedyś trzeba będzie je sprawdzić. Boję się co na mnie macie :cry:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 12:12

Ponieważ ShadowOfHarbringer napisał:
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 29 grudnia 2019, 14:01Jestem jedynym człowiekiem na tym forum, który osobiście dyskutował z Satoshim a także mam wszelkie argumenty i fakty do poparcia swoich tez.
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:27Jak zwykle chciałeś zabłysnąć, ale znowu potknąłeś się o moją wiedzę i pamięć, przez co wyszła Twoja całkowita niekompetencja.
pokusiłem się o sprawdzenie jego wiedzy i pamięci.

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 07:27GHash.io to był w 2013 największy pool miningowy (miał 40-53% mocy) i tak, pamiętam tą aferę.

To nie ma nic wspólnego z 0-conf. Ten miner przepychał transakcje z użyciem swojej gigantycznej mocy hashującej, a nie przeprowadzał standardowego ataku na 0-conf polegającego na ponownym wysłaniu transakcji.

Z taką mocą jaką miał GHASH.io, spokojnie mogli pokusić się o cofnięcie 2 potwierdzeń przelewając na jakąś giełdę monety (o ile jakaś giełda wtedy przyjmowała 2 potwierdzenia na BTC).
Dyskusja na bitcointalk wskazuje, że chodziło tam właśnie o 0-conf, choć moc GHash.IO też miała znaczenie, ale nie po to, by wycofywać potwierdzenia, lecz by przepchnąć nieuczciwą double-spendową transakcję. Najwartościowsze wypowiedzi:
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3568861
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3570047
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3572465
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg4127036

W razie czego Shadow może z łatwością wybrnąć i wytłumaczyć, że to była dyskusja na cenzurowanym forum przejętym przez Core, a głos zabierali agenci Core Gregory Maxwell i Luke Dashjr, których wypowiedzi akurat wybrałem, bo sam jestem agentem i lubię kolegów po fachu.

Możemy też sprawdzić wiedzę i pamięć naszego drogiego współdyskutanta Satoshiego na innym przykładzie. Tam też nie doszło do double-spendów 0-confów?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 13:24

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 12:12naszego drogiego współdyskutanta Satoshiego
Nie jest współdyskutantem, bo jego rozmowy były na forum Bitcointalk, które jest zmanipulowane. Nie da się udowodnić, że jego rozmowy nie są XD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: maky » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 13:56

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 09:43Jeżeli ktoś chce korzystać z waluty, która nadaje się do codziennych zakupów i jest wygodniejsza od VISA czy Mastercard, powinien skorzystać z działających alternatyw, takich jak np. Bitcoin Cash czy Dash.
O, hola, hola. Tu to ja zaoponuję. W chwili obecnej to one są wygodniejsze.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 15:08

maky pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 13:56 O, hola, hola. Tu to ja zaoponuję. W chwili obecnej to one są wygodniejsze.
Niezupełnie.

W dni powszednie owszem.

Ale w święta bardzo często z powodu natłoku żądań zdarzają się awarie terminali i wtedy Bitcoin Cash czy DASH działają zdecydowanie szybciej od VISA, Mastercard i BLIK. Sieci P2P nie mają praktycznie czegoś takiego jak awaria, SLA wynosi >99,9999% i myślę że to duże osiągnięcie. Dużo banków (np. PKO BP) ma też przerwę techniczną w jakiś dzień tygodnia po północy, sieci P2P nie mają w ogóle przerw technicznych, działają non stop.

Tyle, że nie chodzi też o samą wygodę, ale raczej to że w przypadku kryptowalut pieniądze masz faktycznie w kieszeni, a nie trzyma ich bank. Kryptowaluty są alternatywą dla VISA i Mastercard nie dlatego, że są dużo wygodniejsze, ale dlatego że masz nad nimi fizyczną kontrolę, konta nikt nie może Ci zamrozić pieniędzy np. bo wykrył transakcję za granicą nie pasującą do reszty (na zachodzie operatorzy kart robią to nagminnie - jest multum takich historii).

Płatności gotówką P2P to lepsza technologia nowej generacji, banki i karty VISA w obecnej formie muszą odejść, bo są zwyczajnie gorsze.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: maky » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 16:04

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 15:08Ale w święta bardzo często z powodu natłoku żądań zdarzają się awarie terminali i wtedy Bitcoin Cash czy DASH działają zdecydowanie szybciej od VISA, Mastercard i BLIK.
No tak. Przyznam, że o tym nie pomyślałem. Myślałem o wygodzie użytkowania karty/smartfona/zegarka w dzisiejszych płatnościach.

Dodano po 48 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 15:08 w przypadku kryptowalut pieniądze masz faktycznie w kieszeni
A to oczywista oczywistość bez dwóch zdań.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 17:11

maky pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 16:04 A to oczywista oczywistość bez dwóch zdań.

Uff, dobrze, że przynajmniej dla Ciebie jest to oczywistość, bo nie dla wszystkich.

Zobacz co się teraz dzieje w temacie o Lightning Network. Ludzie (także moderatorzy) promują tam aplikacje bankowe (kustodialne) efektywnie niczym nie różniące się od appek bankowych ING, PKO czy mBanku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 17:57

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 17:11Ludzie (także moderatorzy) promują tam aplikacje bankowe (kustodialne) efektywnie niczym nie różniące się od appek bankowych ING, PKO czy mBanku.
Bo nie rozumiesz słowa trustless i trust-minimized? XD

I ty się dziwisz, że ludzie się z ciebie śmieją?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: koparki » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 18:42

Wielu z nas rozumie zdecentralizowaną walutę wprost, bez skomplikowanych zabiegów które mają zaciemnić-wypaczyć ideę waluty. Trochę to wszystko przestało być jasne: Wyszło że deweloperka btc-core jest tożsama ze swoją prywatną firmą blockstream która z kolei siedzi w portfelu bankierskiej organizacji DCG (https://dcg.co/portfolio/) , na wszystko są źródła i dowody.
Nie dziwię się że Shadow wałkuje temat. Może obecnie wielu spodziewa się czegoś innego, bankierskiego, blockstreamowego, firm-operatorów portfeli itp, firm wyręczających od odpowiedzialności za swój osobisty bank, nie dziwię się, zmieniła się retoryka i towarzystwo do rozmów bo wielu trafiło tu wyłącznie z powodu bańki spekulacyjnej(2017). Shadow (ja też) należy do utopijnych marzycieli o niezależnym obiegu gospodarczym opartym na cyfrowej walucie niezależnej na podobieństwo cyfrowego dolara/złotówki itp , o niezależnej walucie nierozerwalnie powiązanej z jej systemem płatności, który będzie przepustowy i dyspozycyjny na podobieństwo VISA/Mastercard (poza centralizacją) .
Bitcoin tym nie będzie bo sposób w jaki rozwiązano skalowalność sprzyja modelowi w którym zamiast "posiadaczy waluty bitcoin" "akcjonariusze platformy bitcoin", niebawem wyjdzie na wierzch wiele projektów opartych o blockchain bitcoina ale waluty(w znaczeniu słownikowym) z tego nie będzie.

Każdy wpis @ShadowOfHarbringer przypomina czym stał się Bitcoin. Szkoda że zawsze jest przemycona reklama BCH, jednak jak widzę na głównej stronie lub w dziale "wiadomiości" ciągle newsy i nagonkę na hodl i kupowanie bo za chwilę bitcoin będzie wart 200k $ to taka przeciwwaga i inny punkt widzenia nie powinien nikomu przeszkadzać, zwłaszcza że gałąź BCH jest bliższa pierwowzorowi.
Siła oddziaływania Shadowa jest niewielka, raczej w tej dekadzie wygra przyrostem wartości akcjonariusz sieci btc-core (może też ETH2.0 itp) niż posiadacz waluty niezależnej (np.BCH,MONERO itp). Bankierzy/rządy nie pozwolą na panoszenie się walut niezależnych, na ich spektakularny przyrost kapitalizacji.

EDIT. dodałem link do źródła wobec zarzutu że napisałem nieprawdę
https://dcg.co/portfolio/
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: fervi » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 19:00

koparki pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 18:42gałąź BCH jest bliższa pierwowzorowi.
Nie jest. Po prostu odwlekli nieuniknione, że onchain nie da się skalować bez hacków, które zamierzają stosować.
Bitcoin to zauważył jako pierwszy i dlatego stworzył Lightninga. Ethereum zaraz za nim to zauważył. Marzyciele wierzą w metafizykę

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[AFERA] Bitcoin BTC z funkcją RBF ma gigantyczną dziurę czyniącą go faktycznie nieużywalnym w sklepach [VIDEO]

Postautor: koparki » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 19:04

@fervi dlatego trwają badania nad innymi rozwiązaniami , niekoniecznie musi to być spadkobierca kodu bitcoina
---

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości