Czy zostałem okradziony?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostałem okradziony?

Postautor: nijou » piątek, 3 sierpnia 2012, 18:15

Cześć. Wczoraj wieczorem postanowiłem sprzedać wszystkie bitcoiny które posiadałem i skończyć przygodę z BTC. Ostatni razy z Bitcoina korzystałem może z pół roku temu, od tego czasu mój plik wallet.dat przechowuję spakowany i pod zmienioną nazwą na Dropboxie. Ponieważ nie miałem dostępu do własnego komputera, na komputerze żony zainstalowałem najnowszą wersję klienta Bitcoin a następnie podgrałem wallet.dat. Program wyświetlił "niepotwierdzone" saldo +37.8 BTC i zaczął się synchronizować z siecią. Ponieważ było już późno w nocy, zostawiłem komputer i poszedłem spać (około 1:00). Rano zajrzałem do kompa i zamarłem. Na liście transakcji pojawił się przelew na dokładnie 37.8 BTC, który został wykonany o 2:59 w nocy. Widać go na sreenshocie poniżej. Docelowy adres jest mi nieznany, nie wpisywałem go na pewno do programu. Co jest dziwne, jeżeli się obejrzy ten adres "16WGkaEPmQAPzf4vPvXRxtbtNDdHsEUn3N" w BlockExplorerze http://blockexplorer.com/address/16WGka ... NDdHsEUn3N to widać że bitcoiny tam trafiły i nikt ich dalej nie przetransferował. O co tu chodzi?

Klient jeszcze się nie zsynchronizował, ale nie sądzę żeby bitcoiny się pojawiły po synchronizacji z powrotem. I teraz mam ciężką rozkminę - gdzie do licha są moje pieniądze?

Oryginalny wallet był tworzony na Macu, w jakiejś starej wersji klienta, na pewno nieszyfrowanej. Czy jest taka możliwość że nowa wersja w jakiś tajemniczy sposób wysłała kasę do mnie, do "starego" klienta?

Komputer żony (Win Xp) jest raczej "czysty", skanowałem go pod kątem malware, obejrzałem rejestr i nie widzę tam nic podejrzanego. Ma oczywiście antywirusa, firewalla, i nie instaluje się na nim lewego oprogramowania.

Podejrzany może być Dropbox, podobno mieli jakieś włamania do siebie ale kurcze mało prawdopodobne to jest.

Czy macie jakieś pomysły co się tu dzieje?

nijou

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy zostałem okradziony?

Postautor: prezes » piątek, 3 sierpnia 2012, 18:36

z tego co widzę to ten przelew nie wyszedł o 02:59 3 sierpnia tylko dużo dużo wcześniej
a dokładnie 2011-10-05 07:34:28
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 788
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poland/Łódź

Re: Czy zostałem okradziony?

Postautor: r50zyry5 » piątek, 3 sierpnia 2012, 21:08

2012-08-03 02:59 pobrał Ci się blok z tą transakcją, a tak jak napisał prezes, btc wyszły z portfela dużo wcześniej, prawie rok temu.

Może sam wysłałeś na inny portfel i masz go pod inną nazwą gdzieś indziej.

Pozdrawiam
r50zyry5
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
BitMessage: BM-2cTXYRTBw6rptJ2qHqSdQe8tHztRBhYdMA
Moje komentarze na forum

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości