Portfele

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: a_light » wtorek, 9 lipca 2019, 21:59

W związku z ostatnią aferą z bitmarket postanowiłem przesłać pieniądze z giełd na portfele.
Taki wątek zbiorczy przyda się dla osób, które też wcześniej tego nie robiły, mimo że wielu ludzi mówiło żeby to zrobić i nie trzymać pieniędzy na giełdzie.
Niestety na forum ciężko jest znaleźć jakieś aktualne informacje, przykładowo subforum LTC umarło.

Chciałbym więc zapytać jak wygląda sprawa, bo każda waluta jest inna.
Biorąc pod uwagę BTC i LTC, działa to bardzo podobnie. Z tego co wiem to obie posiadają portfele do pobrania. Niestety natrafiłem na kilka stron tej waluty i nie wiem, która jest prawdziwa i skąd pobrać portfel. Wiem też, że będzie on miał około 60gb, gdzie będzie stale aktualizowany. Tak samo z BTC, tylko to już 240gb.
Nie jestem w stanie przechowywać takiej ilości danych na ten moment(za mały dysk), więc jak to zrobić inaczej? Dochodzi ledger nano s, natomiast trzeba go kupić.

Lisk - tu sprawa jest dla odmiany banalna, około 90mb, szybkie logowanie z passphrasem, podanie adresu portfela na giełdzie i wysłanie.

Zakładam, że każda waluta ma swój jakiś własny portfel.

Konieczne jest też dla niektórych posiadanie portfela usdt/usdcoin/trueusd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 9 lipca 2019, 22:05

Tylko portfel sprzętowy.
Najtańszy to Archos - 179 zł
Lepszy będzie Trezor - 280 zł
Najwygodniejszy to Hodler.pro - 199 $
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: a_light » wtorek, 9 lipca 2019, 22:31

KryptoBanita pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 22:05Tylko portfel sprzętowy.
Najtańszy to Archos - 179 zł
Lepszy będzie Trezor - 280 zł
Najwygodniejszy to Hodler.pro - 199 $


Ale to do BTC/LTC czy Lisk i inne też? Bo niby inna technologia.

I czemu nie ledger? Z tego co widze niby jedyny certyfikowany.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Bit-els » wtorek, 9 lipca 2019, 22:47

nie popadajmy w paranoję, na macu i linuxie spokojnie electrum. Co z liskiem nie wiem

https://electrum.org/#home

tylko zapisać w 2 kopiach seed

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 9 lipca 2019, 22:59

a_light pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:59Niestety na forum ciężko jest znaleźć jakieś aktualne informacje, przykładowo subforum LTC umarło.
Nie rób jaj.

PIERWSZA PODSTAWOWA RZECZ jak chcesz kupić jakąkolwiek kryptowalutę = goglujesz portfel z oficjalnego źródła (strona oficjalna monety lub github). Czytasz o portfelu. Ściągasz. Testujesz jak działa małą kwotą. UMIESZ z niego korzystać. ROBISZ KOPIE DANYCH WALLETA (wszystkich jakie możesz, nie tylko seeda). Zabezpieczasz te dane w 2 miejscach bezpiecznych kontrolowanych tylko przez Ciebie (nie na kompie!).

To są absolutne podstawy ZANIM kupisz crypto. Nie pisz głupot, że forum LTC umaro, to niby ciężko walleta znaleźć. Nie trzeba być geniuszem by znaleźć walleta do każdej waluty i opis jego użycia jak ktoś potrzebuje. Minimum angielskiego i minimum umiejętności szukania informacji w necie.

Teraz z walletami jest naprawdę łatwo. Rzadko do jakiej waluty musisz blockchain ściągać. Są wallety lekkie, multi wallety (wiele walut w 1), wallety sprzętowe. Do wyboru do koloru. Unikaj walletów online!

Wiem, że na BM stracili ludzie co używają też walletów i mieli niefarta mieć akurat tam środki. Ale też część ludzi pewnie portfela na oczy nie widziała. Giełda nie może być walletem.

Polecam Ci kupić sobie Nano Ledger. Prosta obsługa, koszt ze 400zł. Fajny, rozwijający się, dużo walut naprawdę.

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
Lista monet na Nano i Trezora:

https://shop.ledger.com/pages/supported ... ign=617983

https://trezor.io/coins/

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
Ps. Ja wolę Nano Ledger niż Trezor (choć ładniejszy Trezor). Po informacji ostatnio odnośnie łamania Trezora jeszcze bardziej wolę Nano (póki co nie ma chyba info by tak jak Trezora złamano Nano).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: devega » wtorek, 9 lipca 2019, 23:07

@Wymazywanie podatność na łamanie I i II jest podobna - jak chcesz być bezpieczny na wypadek fizycznego zgubienia / kradzieży urządzenia, musisz zahasłować seed długim hasłem.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: a_light » wtorek, 9 lipca 2019, 23:44

Bit-els pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 22:47nie popadajmy w paranoję, na macu i linuxie spokojnie electrum. Co z liskiem nie wiem

https://electrum.org/#home

tylko zapisać w 2 kopiach seed


Rozumiem, że z tymi systemami działa najlepiej(najbezpieczniej), jest też widzę kompatybilne z windowsem, a ja go używam. Pytanie czy będzie to bezpieczne?

Zapisać w dwóch kopiach tzn. tak jak pisał Wymazywanie na dwóch osobnych sprzętach?

Nie za bardzo rozumiem tego zapisywania. Mam już portfel ze środkami Lisk i mam passphrase, który najlepiej nauczyć się na pamięć. Tylko to wystarczy do logowania.
Wymazywanie pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 22:59
a_light pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:59Niestety na forum ciężko jest znaleźć jakieś aktualne informacje, przykładowo subforum LTC umarło.
Nie rób jaj.

PIERWSZA PODSTAWOWA RZECZ jak chcesz kupić jakąkolwiek kryptowalutę = goglujesz portfel z oficjalnego źródła (strona oficjalna monety lub github). Czytasz o portfelu. Ściągasz. Testujesz jak działa małą kwotą. UMIESZ z niego korzystać. ROBISZ KOPIE DANYCH WALLETA (wszystkich jakie możesz, nie tylko seeda). Zabezpieczasz te dane w 2 miejscach bezpiecznych kontrolowanych tylko przez Ciebie (nie na kompie!).

To są absolutne podstawy ZANIM kupisz crypto. Nie pisz głupot, że forum LTC umaro, to niby ciężko walleta znaleźć. Nie trzeba być geniuszem by znaleźć walleta do każdej waluty i opis jego użycia jak ktoś potrzebuje. Minimum angielskiego i minimum umiejętności szukania informacji w necie.

Teraz z walletami jest naprawdę łatwo. Rzadko do jakiej waluty musisz blockchain ściągać. Są wallety lekkie, multi wallety (wiele walut w 1), wallety sprzętowe. Do wyboru do koloru. Unikaj walletów online!

Wiem, że na BM stracili ludzie co używają też walletów i mieli niefarta mieć akurat tam środki. Ale też część ludzi pewnie portfela na oczy nie widziała. Giełda nie może być walletem.

Polecam Ci kupić sobie Nano Ledger. Prosta obsługa, koszt ze 400zł. Fajny, rozwijający się, dużo walut naprawdę.

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
Lista monet na Nano i Trezora:

https://shop.ledger.com/pages/supported ... ign=617983

https://trezor.io/coins/

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
Ps. Ja wolę Nano Ledger niż Trezor (choć ładniejszy Trezor). Po informacji ostatnio odnośnie łamania Trezora jeszcze bardziej wolę Nano (póki co nie ma chyba info by tak jak Trezora złamano Nano).
Ale przecież ciągle są jakieś zmiany w tych portfelach. Lisk z tego co znalazłem kiedyś miał ID do logowania, a teraz tylko sam passphrase. Ciężko mi się połapać wśród tylu zmian i walut.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Bit-els » środa, 10 lipca 2019, 00:06

W electrum wystarczy zapisać te 12 słów, seed właśnie. A druga kopia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. 2 karki po prostu. Jedna do szuflady w jednym pokoju, druga pod łóżko w drugim ;-)

windows jest stanowczo odradzany, ma wiele dziur, a ile jeszcze wyjdzie nowych...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: KryptoBanita » środa, 10 lipca 2019, 11:00

Jako mało techniczny boję się, że używając portfela na kompie, ktoś podejrzy moje hasło jak wklepuje do przelewu - nawet teoretycznie taką akcję zrobić umiałbym dostępnymi środkami w necie...
Oczywiście większość z forum się uśmiechnie - z czym do ludzi, ale weźcie poprawkę na standardowego obywatela...
W momencie używania sprzętówki, mogę to robić nawet na zasyfionym kompie...
Nie wymieniłem Ledger Nano, ponieważ z nim miałem największe przeboje przy aktualizacjach...
Do tego to wgrywanie i usuwanie walut...
Założyłem, że dla początkującego lepszy będzie wybór z trzech podanych przeze mnie.
Ledger Nano ma też swoje zalety i nie da się go całkowicie przekreślić - ot chociażby sprawa bez znaczenia, tak ładnie się chowa w tej blaszce - mała rzecz, a cieszy :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: ikswodnal » środa, 10 lipca 2019, 12:55

KryptoBanita pisze: środa, 10 lipca 2019, 11:00Jako mało techniczny boję się, że używając portfela na kompie,
Tia, Ty mało techniczny :-).
Dla autentycznych "mało technicznych" polecam też portfele "papierowe". https://bitcoin.pl/portfele-offline/. Łatwo przyswajalne, no i bezkosztowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 19:40

KryptoBanita pisze: środa, 10 lipca 2019, 11:00Jako mało techniczny boję się, że używając portfela na kompie, ktoś podejrzy moje hasło jak wklepuje do przelewu - nawet teoretycznie taką akcję zrobić umiałbym dostępnymi środkami w necie...
Czyli masz w domu potencjalnego złodzieja i oszusta? :|
KryptoBanita pisze: środa, 10 lipca 2019, 11:00Do tego to wgrywanie i usuwanie walut...
Och, straszne! 3 kliki myszki by coś wgrać czy usunąć na Nano! Lepiej czekać na panów od Bitmarketów i Curexów, oni usunął waluty bez naszego udziału i trudu! :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 20:29

Polecam temat o stablecoinach, giełdach i walletach na nie: viewtopic.php?f=45&t=32516&p=589128#p589128
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: SavAge » środa, 14 sierpnia 2019, 16:36

Poszukuję solidnego Multi walleta. Który jest najlepszy (zależy mi na zewnętrznym nośniku lub oprogramowaniu, które mógłbym wgrać na hdd przeznaczone tylko pod krypto). Wallet z jak największą ilością coinów, tokenów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: SavAge » piątek, 16 sierpnia 2019, 13:06

Czy w Nano Ladger S jest ponad 1200 rodzajów tokenów i monet?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:21

Teoretycznie... Do tego dochodzi instalowanie i kasowanie...
Falowanie i spadanie, ruch magnetyczny ruch...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: tomek019 » niedziela, 26 stycznia 2020, 15:29

Osobiście używam Ledgera Nano S :)
Nagrałem też do niego instrukcje jakby ktoś chciał w łatwy sposób skonfigurować.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: drzejo » niedziela, 16 lutego 2020, 12:38

Witam ,
czy przesłanie BTC na portfel zewn. i z powrotem na giełdę, Bitbay pobiera prowizję ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 lutego 2020, 12:53

oczywiście. Do tego musisz doliczyć fee sieci btc dla górników

tu aktualne opłaty w zależności od czasu wejścia do bloku
https://bitcoinfees.earn.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: mecenas » niedziela, 16 lutego 2020, 12:57

A tutaj ciekawa wizualizacja, gdzie znajdziesz medianę opłat sieci BTC:
https://txstreet.com/beta/street/bitcoin-bitcoincash
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfele

Postautor: redbog » niedziela, 16 lutego 2020, 18:43

drzejo pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 12:38Witam ,
czy przesłanie BTC na portfel zewn. i z powrotem na giełdę, Bitbay pobiera prowizję ?
Każda transakcja bitcoina jest obarczona opłatą transakcyjną dla sieci tak zwanym fee. W dobrym portfelu bitcoinowym sam możesz ustawić wysokość fee ale musisz kierować się rozsądkiem bo przepustowość bitcoina jest ograniczona i jak dasz za małe fee to twoja transakcja może nie przejść lub czekać bardzo długo na zatwierdzenie. Z kolei za dużego fee tez nie warto dawać bo po co przepłacać jeśli się mocno nie spieszy.

W tym temacie masz objaśnione o co w tym chodzi:viewtopic.php?f=2&t=32656&hilit=https%3 ... pool.space


Kolejną sprawą jest czy giełda pobiera jeszcze dodatkowo jakieś prowizje dla siebie za wpłaty i wypłaty ale to już zależy indywidualnie od danej giełdy.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości