Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » środa, 2 stycznia 2019, 12:15

W grudniu 2017 roku popełniłem błąd podjęcia współpracy z firmą w inwestycję, polegającej na zakupie koparek kryptowalut. Działania firmy w ramach Umowy Współpracy polegać miały na obsłudze sprzętu i umieszczeniu zakupionych koparek kryptowalut w swojej kopalni, zachęcając wysokimi zyskami. Zaproponowano oraz zapewniano zysk 300 000,00 zł z inwestycji na poziomie
100 000,00 zł wkładu własnego w ciągu 3 lat od daty zawarcia Umowy Współpracy rozliczając i przelewając regularnie co miesiąc w (Ethereum).
Niestety dostałem tylko 2 przelewy o wartości 4000 zł i to by było na tyle. Inwestycja jest finansowana z kredytu który muszę spłacać przez 8 lat, a firma od prawie roku wymyśla sobie wymówki przez które nie może przelać jednostek. W momencie kiedy występuję o zwrot kapitału rozmowy zostają spychane na bok, a terminy wydłużane i przekładanie, żadnych konkretnych informacji. Posiadam dokument ZOBOWIĄZUCJĄCY (Weksel) na zwrot 100 000 ZŁ. Zgłosiłem możliwość popełnienia przestępstwa do prokuratury ale zostało odrzucone. Bardzo proszę o pomoc i porady. Z góry dziękuję.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: WitoldC » środa, 2 stycznia 2019, 12:23

Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 12:15Zaproponowano oraz zapewniano zysk 300 000,00 zł z inwestycji na poziomie
100 000,00 zł wkładu własnego w ciągu 3 lat
100% rocznie, nic dodać nic ująć.
Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 12:15Zgłosiłem możliwość popełnienia przestępstwa do prokuratury ale zostało odrzucone.
Dali jakiś powód?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Marszałek » środa, 2 stycznia 2019, 12:28

@Krzysztof Dw.
Najsensowniejszą radą jest pójście do prawnika, na forum nie możesz podać wielu szczegółów których znajomość potrzebna jest do oceny sytuacji. Przykro mi z powodu Twojej sytuacji, to naprawdę smutne że dałeś się w to wciągnąć. Im szybciej zaangażujesz fachowca do pracy nad tą sprawą, tym większe masz szanse. Bądź tym razem rozsądny i załatw to jak należy a być może uda Ci się odzyskać choć część pieniędzy. W naszym środowisku nie ma przebacz.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » środa, 2 stycznia 2019, 12:37

Dzwoniłem dzisiaj po 2 miesiącach ciszy i łaskawie po 5 przekierowaniach poinformowano mnie o umorzeniu 31 grudnia a uzasadnienie jest w drodze pocztą oraz poinformowali mnie że będę mógł złożyć zażalenie odnośnie do odrzucenia sprawy.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
Byłem u prawników i proponowali mi otwarcie sprawy cywilnej z tym ze otwarcie o spor 100 000 zł to koszt 5% czyli 5000zł doliczając w to dojazdy, ceny adwokatów i prawników to koszt 10 000zł - 15 000 zł

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: WitoldC » środa, 2 stycznia 2019, 12:46

Poczekaj na uzasadnienie, może się dowiesz czy masz jakąś szanse.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: slasta » środa, 2 stycznia 2019, 12:49

Tak jak pisze @Marszałek najpierw powinieneś udać się do prawnika.

Pytanie czy ta firma jeszcze istnieje. Bo równie dobrze jak opłacalność spadła poniżej 0 to mogli sprzedać cały sprzęt i się zwinąć. Jeśli znasz lokalizację kopalni to bym tam pojechał i zobaczył czy sprzęt jeszcze stoi. Jeśli tak to z wekslem możesz udać się do komornika aby go wyegzekwował. Wtedy jest jakaś szansa że choć część kasy odzyskasz. Jeśli natomiast sprzętu już nie ma to niestety czekają cię tylko koszty.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Awesomist » środa, 2 stycznia 2019, 12:50

Podaj nazwę kopalni, chętnie dowiemy się co to za złodzieje ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » środa, 2 stycznia 2019, 14:13

Tylko problem w tym że osoba prowadząca tą działalność nigdy nie pokazała kopalni po mimo wielu prób z mojej strony. Nazwy też nie mam ale firma jest aktywna , nie mogę jej tu podawać bo w umowie mam zakaz,i w tym przypadku działał bym na swoją niekorzyść. Dzięki za rady teraz muszę do tego podejść strategicznie i pomysleć jak odzyskać pieniądze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: domator » środa, 2 stycznia 2019, 14:28

1. Masz weksel to idziesz prosto do komornika. Bez sadu, prokuratury itd...
2. Napisz do Polskiego Stowarzyszeni Bitcoin
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: koparki » środa, 2 stycznia 2019, 14:37

Krzysztof Dw. pisze:Posiadam dokument ZOBOWIĄZUCJĄCY (Weksel) na zwrot 100 000 ZŁ
No ale weksel to jakby banknot na podstawie którego jest bezwarunkowa i natychmiastowa egzekucja. Okaż do zapłaty weksel, nie trzeba do tego prawników. Odmowa zapłaty skutkuje sądowym nakazem natychmiastowej egzekucji o ile dobrze pamiętam. Poczytaj w necie o wekslach. Jeśli osoba która się podpisała na wekslu nie ma nic, żadnego majątku to nie wyegzekwujesz nigdy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: prezes » środa, 2 stycznia 2019, 15:30

Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 14:13ylko problem w tym że osoba prowadząca tą działalność nigdy nie pokazała kopalni po mimo wielu prób z mojej strony. Nazwy też nie mam
Prawdopodobnie zainwestowałeś scam, spróbuj realizować weksel to się dowiesz czy to rzeczywiście jest scam.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » środa, 2 stycznia 2019, 15:59

podejrzewam że to jest w taki sposób zrobione że właściciele firmy i pośrednicy zrzekli się z wszystkich majątków żeby nie było jak ściągnąć pieniędzy, dlatego nie chcę bezmyślnie otwierać sprawy sądowej z której wynikną nakazy do egzekucji ale nie będzie możliwości odzyskania kapitału, Wolał bym wiedzieć czy dłużnicy są posiadaczami jakiś majątków a tego się tak łatwo nie dowiem.. Jeszcze jest jedna szansa, spróbuję wynająć porządną firmę windykacyjną która na pewno ma wgląd do możliwości odzyskania pieniędzy, ponieważ tylko to im daje gwarancję zarobku rzędu 7% od odzyskanych 100 000 zł i ewentualnego wzięcia sprawy w swoje ręce. A jeżeli żadna firma nie podejmie się tego wyzwania to znaczy że wszystko jest ustawione pod oszustwo..

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: rav3n_pl » środa, 2 stycznia 2019, 19:42

Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 14:13Tylko problem w tym że osoba prowadząca tą działalność nigdy nie pokazała kopalni po mimo wielu prób z mojej strony. Nazwy też nie mam ale firma jest aktywna , nie mogę jej tu podawać bo w umowie mam zakaz,i w tym przypadku działał bym na swoją niekorzyść.
Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 12:15 inwestycji na poziomie
100 000,00 zł wkładu własnego
Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 12:15Inwestycja jest finansowana z kredytu który muszę spłacać przez 8 lat
Ale, serio. Brać kredyt na 8 lat na taką kwotę NIE widząc sprzętu, i mając w umowie "współpracy" zakaz publicznego podawania nazwy? Nie zapaliła się choinka czerwonych świateł sygnalizacyjnych przejazdu kolejowego?
Nie wiem czego oczekujesz, nawet PSB nie mając szczegółów (nazwa firmy itd) nic nie zrobi.
W sumie case dla Sądu Polubownego przy IGBiNT, ale też trzeba podać wszystkie informacje do wiadomości sądu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Bemx2k » środa, 2 stycznia 2019, 19:49

No to mamy ciekawy temat : Inwestor roku :)
weksel pewniakiem na firmę Słupa a ten poleciał po kredyt na 8 lat.
BTC>ETH

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: redlumek » środa, 2 stycznia 2019, 19:59

Wg mnie to nigdy żadnej kopalni nie było, typowa piramida finansowa.
Ja bym zgłosił na policję to pod tym kątem. Możliwe że bardziej się zainteresują.

Ps a może się znajdzie jakiś inny inwestor który poda tutaj nazwę tej firmy oczywiście inkognito tak aby nikt go w razie czego nie namierzył. Oczywiścieie autor wątku nie mógłby potwierdzić ani zaprzeczyć, ale na pewno by to pomogło innym. I być może znaleźli by się kolejni inwestorzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: tonyxxl » środa, 2 stycznia 2019, 20:02

Bemx2k pisze: środa, 2 stycznia 2019, 19:49No to mamy ciekawy temat : Inwestor roku
weksel pewniakiem na firmę Słupa a ten poleciał po kredyt na 8 lat.
no i po co to? Zrobił co zrobił, każdy został kiedyś oszukany i nie róbmy z ofiary że sam jest sobie winny bo mimo, że podszedł do sprawy zapewne na fali grudniowych wzrostów to dalej został po prostu oszukany.
Ze swojej strony dodam, że jak nie ma kontaktu i czujesz się olewany to śmiało do prawnika i niech pisze wezwanie przedsądowe z powodu braku kontaktu i nie dopełnienia warunków umowy. Jak minie tydzień i dalej będą kręcić to normalnie pozew cywilny pisz. Nie ma na co czekać, bo za chwilę może być długa kolejka i może być za późno. I tak jak odzyskasz 50-60% (po odliczeniu kosztów prawnych) to będzie lepiej jak zero. Z taką firmą i tak nie masz szans na dalszą współpracę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: CzarnaOwca » środa, 2 stycznia 2019, 22:05

A ja po prostu czegoś nie rozumiem, @Krzysztof Dw. widziałeś tych ludzi? Mieli jakieś papiery? Nie sprawdzałeś kompletnie kto to jest? Władować 100tys i to jeszcze na kredycie to jakaś abstrakcja. No ale skoro już przyznałeś, że zrobiłeś głupotę życia, to w sumie nie wiem nawet czego od nas tutaj na forum oczekujesz, bardziej uderzaj w forum prawnicze, może ktoś rzuci okiem za "kawę" i da Ci więcej informacji.
Mam nadzieję, że ten temat będzie nauczką dla kolejnych, którzy tv mango oglądają i w cuda wierzą, choć przy obecnych kursach chyba ciężko kolejnych jeleni znaleźć.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » środa, 2 stycznia 2019, 22:24

Policja również nic nie zdziałała ponieważ nie mogą dłużnikowi udowodnić że z premedytacją i w sposób planowany oszukał mnie na 100 000 zł w taki sam sposób funkcjonuję prokuratura. Jest kontakt z dłużnikiem, który ciągle coś wymyśla i stale przeciąga terminy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: redbog » środa, 2 stycznia 2019, 22:59

@Krzysztof Dw. Bardzo prawdopodobne że ta firma nigdy nie miała żadnej koparki btc ani hali ani niczego. Zdjęcia kopalni jeśli ci jakieś wysyłali mogły pochodzić z innych działających kopalni na świecie.

Czasem ta "firma" nie proponowała tobie że możesz dodatkowo jakiś procent zarobić jeśli znajdziesz wśród znajomych chętnych na inwestowanie w kopalnie?

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: obniski » środa, 2 stycznia 2019, 23:18

Na Twoim miejscu w pierwszej kolejnosci udalbym się pod adres instalacji koparek. Koszt właściwie żaden, a wiedza duża. Warto wiedzieć czy jest to faktyczna kopalnia czy tylko na papierze.

Ponownie zawiadomilbym prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Tym razem prokuraturę z miejscowości, gdzie mieści się firma - zakładam, że jesteście z różnych miast.

Jeżeli zostałeś oszukany na 100.000 to podawanie nazwy firmy nie ma tu żadnego znaczenia. Co wytycza Ci sprawę ? Spróbuj znaleźć osoby, które tak jak Ty korzystają z ich usług. Pozwy grupowe działają zdecydowanie lepiej niż problem jednostki.

Googluj nazwy, nazwiska, NIP, KRS co tam masz.

W koncu to 100.000 .... w kredycie.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości