Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: ekonokomik » środa, 2 stycznia 2019, 23:46

obniski pisze:Ponownie zawiadomilbym prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Tym razem prokuraturę z miejscowości, gdzie mieści się firma - zakładam, że jesteście z różnych miast.
Pisał przecież, że zawiadomił prokuraturę, a ta odrzuciła sprawę. To standard, jeśli nie ma wyraźnych cech oszustwa. Z firmą jest kontakt, a że nie wypłaca kasy, to trudno - traktują to jako niewywiązanie się z umowy i tyle. Można założyć sprawę cywilną. Gdyby zgłoszeń było więcej a okoliczności sugerowałyby, że firma od początku nie planowała niczego wypłacać, to może byłaby inna rozmowa.

Swoją drogą, że dali weksel to jakiś ewenement. To naprawdę mocna rzecz w ręku.
O ile nie okaże się, że można się nim podetrzeć, bo jest nieściągalny :/

Rozważałbym możliwość, że faktycznie jakaś uczciwa firma bez wyobraźni ugięła się pod ubiegłorocznymi spadkami, ale obiecywać zwrot z kopalni po roku (300% w w 3 lata) to chyba nadmiar optymizmu nawet w dobrych czasach?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: redbog » czwartek, 3 stycznia 2019, 00:52

@Krzysztof Dw. Jak ty tą "firmę" w ogóle znalazłeś? Gadałeś z kimś od nich osobiście?

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: obniski » czwartek, 3 stycznia 2019, 07:47

@ekonokomik

To nie do konca jest tak jak piszesz z ta prokuratura. Znam to z własnego doświadczenia. Nie ma tu znaczenia czy jest kontakt z firmą czy nie. Dużo zależy od policjanta, jednostki prokuratury, krótko mówiąc czy komuś się zechce.

Jak się tak jeszcze z tym "przespalem". Wyslij im pismo za potwierdzeniem odbioru, z wezwaniem do wywiazania się z zawartej umowy. Będziesz miał kolejny dowód w dalszym dochodzeniu swoich roszczeń.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Krzysztof Dw. » czwartek, 3 stycznia 2019, 08:32

Pismo już było wysyłane pod adres firmy ale wróciło bez potwierdzenia odbioru. Ustawienie pod wyłudzenie bez ponoszenia konsekwencji w tym wypadku jak nic. Zrobię co mogę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Frezu » piątek, 4 stycznia 2019, 08:25

Bemx2k pisze: środa, 2 stycznia 2019, 19:49No to mamy ciekawy temat : Inwestor roku :)
weksel pewniakiem na firmę Słupa a ten poleciał po kredyt na 8 lat.
Niee, myślę że nie ma szans na ten tytuł ponieważ bezapelacyjnie zgarnał go Pan w trampkach rozmawiający z prezydentem miasta Krakowa negocjujący tereny przy krakowskich błoniach uprzednio posiliwszy się czerwonym barszczem w barze mlecznym za 6 zł pod parasolką. Niestety finalnie nie mógł wykonać przelewu ponieważ przewidział że dostanie zawał i będzie potrzebował lekarza.

Podobno utopił się w Wannie. Ale to tylko plotki.

No chyba  że mowa o Polskim Inwestorze roku to sorry. No ale z drugiej strony Polski czy z Kambodży jaka to różnica ?
Krzysztof Dw. pisze: środa, 2 stycznia 2019, 14:13Tylko problem w tym że osoba prowadząca tą działalność nigdy nie pokazała kopalni po mimo wielu prób z mojej strony. Nazwy też nie mam ale firma jest aktywna , nie mogę jej tu podawać bo w umowie mam zakaz,i w tym przypadku działał bym na swoją niekorzyść. Dzięki za rady teraz muszę do tego podejść strategicznie i pomysleć jak odzyskać pieniądz


Wrzuć screena tej umowy zasłaniając dane wrażliwe. Jestem ciekaw w jaki sposób jest skonstruowana.
Szkoda mi Cię chłopie

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Vilv » sobota, 5 stycznia 2019, 10:32

To się załatwiłeś na całego, nie myślałem że ludzie mogą być aż tak naiwni. Jak ktoś proponuje 10% zwrotu w skali roku to już trzeba się mocno zastanowić czy to nie jest jakiś scam, a przy 100% to pewniak. Moim zdaniem szanse na odzyskanie czegokolwiek są znikome bo ten % zwrotu już świadczy o tym że to z góry było zaplanowane aby Cię oszukać. Firmy windykacyjne wcale nie są super skuteczne jak się reklamują. Komornik może coś tam ściągnąć ale to też może się skończyć jak u mojego dłużnika który wpłaca mi po 30-50zł miesięcznie... zadłużenie ponad 11k od ośmiu lat i nic mu nie mogę zrobić bo spłaca tyle ile może. Oczywiście komornik prześwietli wszystkie ich konta i zajmie wierzytelności jeśli coś tam jest oraz wyśle zapytania do US aby zablokować ewentualny zwrot podatku jeśli takowy odprowadzają. Jest opcja sprzedać ten dług ale wątpię aby ktoś dał więcej niż 30% jeśli jest tam więcej osób poszkodowanych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: prezes » sobota, 5 stycznia 2019, 12:25

Komornika niestety trzeba opłacić z góry żeby cokolwiek zrobił.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: Bagder » sobota, 5 stycznia 2019, 23:08

Niestety zakładam, że ten post to zwykłe internetowe trollowanie i nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi zdarzeniami. Chociaż, kilka faktów znanych powszechnie, może sugerować, że coś jest na rzeczy:
- niektóre kopalnie (nie tylko krajowe) szukały inwestorów, lub oferowały wynajęcie mocy obliczeniowej,
- rentowność kopania kryptowalut drastycznie spadła w 2018r. i praktycznie bez dedykowanego źródła energii (OZE) jest to nieopłacalne od co najmniej kilku miesięcy - a więc inwestycja w grudniu 2017 w kopalnie - raczej w żaden sposób nie mogła się nawet zwrócić, a co dopiero przynieść zyski.
- autor wykazuje tak daleką ignorancję ekonomiczną, prawną i kryptowalutową, że wydaje się to niemożliwe, aby taka osoba zainwestowała tak znaczne środki i to w dodatku pożyczone (kto dał kredyt i na jaki cel? a może to rzekomo poszkodowany wyłudził kredyt?)...

Jeśli jednak są to wydarzenia prawdziwe - albo przynajmniej zbliżone do faktycznych, to z przedstawionego opisu wynika, że:
- jakiekolwiek roszczenia, w tym z weksla są przedwczesne - i będą odrzucane przez sądy (poza jednym: o otwarcie postępowania upadłościowego),
- jeśli roszczenie jest jednak zapadłe - to w celu dochodzenia roszczeń - nie obowiązuje umowna klauzula o poufności, a więc spokojnie można dane takiej firmy ujawnić - jest na to stosowne orzeczenie SN - inaczej nikt by w tym kraju nie uzyskał żadnych pieniędzy od dłużników,
- sam weksel czy jakieś tam umowy - to nie jest żadna podstawa do prowadzenia egzekucji przez komornika i przynajmniej części firm windykacyjnych - potrzebne jest sądowe prawomocne orzeczenie z klauzulą wykonalności.
- nie jest powiedziane, że kopalnia w ostateczności nie osiągnie zakładanych zysków w przewidzianym terminie, nawet jeśli w perspektywie ostatniego roku przyniosła straty - to w perspektywie 3 lat może okazać się całkiem dochodowa...

Jeszcze raz podkreślam, że moja ocena wynika z przedstawionego opisu. Aby stwierdzić coś pewnego, należałoby się zapoznać z twardymi faktami i treścią umowy. Niestety żaden prawnik nie zwróci źle zainwestowanych funduszy, a samo ryzyko prowadzenia jakiejkolwiek działalności jest chyba oczywiste.

Morał dla przestrogi - do prawnika idziemy przed zawarciem umowy (zainwestowaniem). Po fakcie - idziemy w zasadzie po pocieszenie - za które w dodatku trzeba słono płacić.
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopalnia krypto oszukała mnie na 100 000 zł w kredyt nie płaci i nie chcę oddać!

Postautor: gofer » niedziela, 6 stycznia 2019, 00:58

Vilv pisze: sobota, 5 stycznia 2019, 10:32z góry było zaplanowane aby Cię oszukać
niekoniecznie, mogli myśleć, że ETH będzie rosło w nieskończoność i jeszcze ładnie zarobią... a tu lipton

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości