My etherwallet wyczyszczony

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Karolak » sobota, 14 lipca 2018, 00:52

Edit: wszystko wskazuje na to ze byl to hack przez HOLA VPN
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lipca 2018, 16:43 przez Karolak, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: kajetan » sobota, 14 lipca 2018, 01:39

@Karolak Współczuję. Jeśli miałeś to legalnie, zapłaciłeś podatki i możesz udowodnić, że miałeś te krypto, to dlaczego nie, zgłaszaj na policję. Nie wiem, czy pomogą, ale jakaś tam szansa jest. Odciski palców też mogliby pobrać, dysk twardy to płaska metalowa powierzchnia, powinny pięknie schodzić.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Jeśli miałeś jakieś inne kryptowaluty oprócz etheru, to na wszelki wypadek je przelej na nowe adresy. I pozmieniaj wszystkie hasła we wszystkich serwisach i bankach, bo jeśli ktoś wykradł klucze prywatne, to mógł też przeczytać np. hasła zapisane w przeglądarkach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: szczur333 » sobota, 14 lipca 2018, 23:18

hasło masz w głowie a na dysku private key (plik porftela) to jedynie haslo moze wypłynąc logując sie na stronie (czyli cos musialo ci wejsc przez przegladarke i podglądnac hasło)

przeciez nawet jak udostepnisz swoj private key w sieci to bez hasła nikt nic nie zrobi

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: HODLER.TECH » niedziela, 15 lipca 2018, 14:37

@szczur333

Ty mówisz o pliku json który zawiera zaszyfrowany klucz, Karolak mógł mieć zwykły klucz prywatny zapisany zwykłym tekstem którego przechwycenie daje dostęp do środków.

Bardzo przykra sprawa, poza powiadomieniem Policji o swoich podejrzeniach niewiele więcej możesz zrobić. Opisując swój przypadek, być może uratujesz kilka osób przed podobną utratą kryptowalut uświadamiając im, że zapisywanie niezaszyfrowanych kluczy prywatnych może doprowadzić do utraty oszczędności.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 15 lipca 2018, 14:59

Jak złodziej znał się na krypto to mógł skopiować jsona i po kasie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: szczur333 » niedziela, 15 lipca 2018, 16:06

czyli jak zalozylem portel w MIST i zrobilem BACK up

mam ten plik z adresem (1kB zajmuje) to mimo ze mialbyś go to masz tylko podgląd ile mam srodkow, tak to bez halsa nic sie nie zrobi?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Mosteque » niedziela, 15 lipca 2018, 17:54

Chciałbym powrócić do tematu zgłoszenia sprawy na policję. Obecnie wiele giełd wymaga weryfikacji i jeśli złodziej okazałby się na tyle głupi, by te środki przesłać na adres powiązany ze swoim nazwiskiem... i do tego byłby on znany autorowi wątku... to chyba byłby to wystarczający dowód kradzieży.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 17:57

@Mosteque, swego czasu Xemy skradzione z coincheck były wplacane na bittrexa który wymaga pelnej weryfikacji ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Mosteque » niedziela, 15 lipca 2018, 18:20

@adam1226, fakt, coś tam było. Ale wynikło z tego coś?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Karolak » poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:18

Oczywiscie, ze jedyna opcja ustalenia tozsamosci jest gielda. Natomiast jak mam zweryfikowac czy adres na ktory zostaly przeslane krypto nalezy do gieldy? Czy policja moglaby rozeslac do wszystkich polskich i filipinskich gield jakies ostrzezenie, ze krypto z danego adresu pochodza z kradziezy? Zastanawiam sie czy przed pojsciem na policje zadzwonic do agenta statku, przedstawic problem, aby ten wyslal depesze na statek. Wowczas filipinczyk moglby sie wystraszyc i odeslac krypto na adres mojego nowego portfela. (oni są bardzo strachliwi, kwota krypto to jakis 4 miesiace jego pracy na statku, takze ryzykowanie utracy pracy jest mocnym bodźcem) Albo moglby wowczas zaczac myslec nad zniszczeniem dowodow. Czy po zgloszeniu sprawy policji, mogliby oni to przekazac policjantom na terenie UE, bo tam porusza sie statek, wowczas policja moglaby zabezpieczyc komputer, sprawdzic czy jest tam adres mojego portfela, ktory jest takze na moim dysku. Na kazdej gieldzie z moimi danymi uzywalem tych adresow, wiec ustalenie, ze jest on moj nie bedzie trudne. Mozna rowniez sprawdzic historie przegladarki, jesli byloby wpisywane myetherwallet w tym czasie w ktorym zostalem okradziony, to tez bylby to jakis dowdow, prawda?

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
@szczur333, mialem zapisane Privatekey ktory sie kopiuje na strone myetherwallet i wowczas mozna przesylac krypto.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:43

Karolak pisze: Czy policja moglaby rozeslac do wszystkich polskich i filipinskich gield jakies ostrzezenie, ze krypto z danego adresu pochodza z kradziezy?
Karolak pisze: Czy po zgloszeniu sprawy policji, mogliby oni to przekazac policjantom na terenie UE, bo tam porusza sie statek, wowczas policja moglaby zabezpieczyc komputer, sprawdzic czy jest tam adres mojego portfela, ktory jest takze na moim dysku.
Jejku Chłopie, nie chciałbym zabierać Ci nadziei, ale być może odrobinę przeceniasz możliwości i chęci policji. :roll:
Jeszcze niedawno zgłaszając sprawę związaną z krypto miało się szczęście, jeśli spisujący policjant wiedział "co do niego w ogóle rozmawiasz". No ale może coś się zmieniło, może to ja jestem zbytnim pesymistą...
Próbuj. Nie zaszkodzi. Najwyżej zmarnujesz dzień na komendzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: benq » poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:02

@Karolak, @ekonokomik,
Mała anegdotka w temacie oszustów.
W zeszłym roku jakoś w październiku moja żona upatrzyła sobie torebkę na vinted.pe el.
Konto sprzedającej wydawało się legitne, kilka pozytywnych komentarzy, kilkanaście rzeczy wystawionych. Torba za bodajże 200 czy 250 zł wystawiona, czyli za 1/3 ceny sklepowej - wszystko pasuje, w końcu używana.
Wysyłka dogadana, konto i dane podane, żona zrobiła przelew no i czekała na wysyłkę. Po 3 dniach zaczęła pisać maile - bez odzewu. Po tygodniu zgłosiła sprawę na portalu - dali upomnienie użytkowniczce i poinformowali nas, że 3 inne osoby również zgłosiły zakup tej samej torby - oczywiście również nic nie dostali.
Stwierdziliśmy, że co nam szkodzi iść na policję, przecież mamy dane, zobaczymy co nasze służby potrafią.

Miły pan copper spisał zeznanie i powiedział jak to wygląda w praktyce i jakie są szanse (zerowe).
Po pierwsze, dane adresowe i imienne mogą być fałszywe - oczywiście były.
Zasugerowałem, że przecież na kogoś to konto w banku zostało założone. On na to, że ochrona danych osobowych działa tak, że policja nie ma prawa uzyskać danych właściciela konta bankowego bez nakazu sądowego. Co najlepsze,
często zdarza się, że sędziowie odrzucają wniosek o przekazanie danych policji. ( :!: ) Ściślej mówiąc, wyrażają zgodę na przekazanie danych tylko pod warunkiem, że nie da się inaczej uzyskać danych - choćby miało to trwać kilka tygodni i kosztować ogrom zasobów policji. Nie wiem kurła, jak mając zgłoszenia 5 różnych osób o oszustwie mogą bronić danych osobowych oszusta i to przed policją, przechodzi to moje pojęcie.

No ale do rzeczy. Pod koniec roku (w grudniu) dostaliśmy telefon, że niestety, pomimo że prokurator uzyskał nakaz udostępnienia danych z banku, konto było założone na słupa - prawdopodobnie kolekcjonerski dowód osobisty, a oszust/oszustka wyłudził ok 5000 zł.

W czerwcu zadzwonili ponownie, z informacją, że śledztwo zostało umorzone - z braku możliwości ustalenia tożsamości sprawcy.

Wiara w polski wymiar sprawiedliwości - bezcenna. ;)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Karolak » poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:10

Miałem podobnie zgłaszając oszustwo na allegro. Typ wystawił przedmiot, po zakupie wysłał mi jego zdjęcie. Stwierdzil, że w aukcji była mowa o zdjęciu przedmiotu, zapomniał tylko dodać tego w opisie aukcji. Poszedłem na policję, babeczka nie wiedziała o co chodzi, sam pisałem protokół, tam nawet internetu nie mieli. Ogólnie czułem się zażenowany, ale uzyskałem zaświadczenie o złożeniu zawiadomienia i dostałem zwrot z allegro. Mamy 2018rok, a policja sredniowiecze. Dzwoniłem do wydziału cyberprzestępzosci i zapytałem czy mogę się umówić na złożenie zawiadomienia z osobą kompetentna i biegła w dziedzinie krypto. Zostałem odesłany do najbliższego komisariatu. Nie chcę mi się nawet denerwować i tłumaczyć całej technologii jakiemuś randomowi. Ogólnie pogodziłem się że strata, odrobię. Ale tak czy siak boli utrata 1/4 tego co ugralem. Skapilem na ledgera to teraz mam za swoje. Zastanawia mnie tylko, że jak rozpracowują handlarzy zielska to potrafią zmobilizować całą Europę, a jak Januszowi ukradną oszczędności życia to radzę sobie sam..

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: redlumek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:22

Jakbyś miał zapłacić podatek to by cie scigali do końca.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:48

benq pisze: Zasugerowałem, że przecież na kogoś to konto w banku zostało założone. On na to, że ochrona danych osobowych działa tak, że policja nie ma prawa uzyskać danych właściciela konta bankowego bez nakazu sądowego. Co najlepsze..,
DŻKJP...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: benq » poniedziałek, 16 lipca 2018, 18:04

@Karolak, Pod tym względem allegro jest super. Zgłosisz na policję - allegro odda Ci kasę.
Z kupowania na OLX, vinted czy innych tego typu rzeczach już się wyleczyliśmy. ;)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

My etherwallet wyczyszczony

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 17 lipca 2018, 20:25

Karolak pisze: Zastanawia mnie tylko, że jak rozpracowują handlarzy zielska to potrafią zmobilizować całą Europę, a jak Januszowi ukradną oszczędności życia to radzę sobie sam..
Służby to poważne instytucje i zajmują się tylko poważnymi sprawami.
Spoiler:
Obrazek

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości