Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: LewINVEST » środa, 23 maja 2018, 12:34

Witam,

Mam następujący problem: 17/05/18 ok 20:00 przelałem z Binance na Liqui.io 0,733 BTC.

Adres który widniał na Liqui to : 1D5K9a7acrtcqUKZ3eLiZKnA4rSkECJP9W
Po dokonaniu przelewu adres zmienił się na: 16jdQwoPBCcEMpFym8f724w7FoHvx3ipRS

Przelew nie doszedł już od 6 dni. TX ID: 12ca11d9ad9cc517c2141a0d94c5634f66cbb2768be618055a83aefdb8ca533c

Support Liqui nie odpisał mi od 6 dni.

BTC.com twierdzi że od nich tranzakcja wyszła i żebym kontaktował się z Liqui. Binance umywa ręce, ponieważ od nich przelew wyszedł.

Co mam robić ? Proszę, błagam o pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 12:41

O, Liqui... Nieciekawa giełda, nie używam jej od b. dawna.
Jedyne co Ci zostaje, to męczyć Liqui mailami, może postraszyć. Oni niestety nie są raczej godni zaufania i bardzo możliwe, że to ich wałek.

BTC, które wysłałeś, nie wyszły z adresu: https://blockchain.info/address/1D5K9a7 ... 4rSkECJP9W
Czy może wysyłałeś na 1NDyJtNTjmwk5xPNhjgAMu4HDHigtobu1s i przelali na 1D5K9a7acrtcqUKZ3eLiZKnA4rSkECJP9W ?

Jeśli mają kontrolę nad adresem (a pewnie tak), to mają Twoje BTC. Z tego co piszesz, to rozumiem jakby zmienili Ci adres BTC do wpłat już po tym jak wpłaciłeś środki?

PS. na Liqui trzeba uważać, odradzam ta giełdę od b. dawna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: LewINVEST » środa, 23 maja 2018, 13:32

Ja BTC wysłałem na adres 1D5K9a7acrtcqUKZ3eLiZKnA4rSkECJP9W z Binance.

Adres: 1NDyJtNTjmwk5xPNhjgAMu4HDHigtobu1s wygląda mi na adres z którego Binance wysłało BTC.

Czyli jedyne co to męczyć ich mailami, jak tylko sięda i ewentualnie zgłosić sprawę do prokuratury?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 13:48

@LewINVEST, No to BTC leżą nieruszone na tym adresie. Zmienili go zaraz po tym jak wpłaciłeś, a wcześniej był w opcjach kontach normalnie i tuż przed wysłaniem sprawdzałeś go na koncie?

Pisać do nich i tyle, ale szczerze, oni mają złą opinię. Byli np. związani z jednym ICO- scamem (zapomniałem nazwy, ale chyba Round, może i inne też). Ich strona działa często bardzo słabo, support służy często do olewania ludzi nie do rozwiązywanie problemów. Łatwo znaleźć opinie o nich jako scamerach.
LewINVEST pisze: i ewentualnie zgłosić sprawę do prokuratury?
Pytanie kogo zgłosić. :mrgreen: Liqui to giełda-widmo z Ukrainy. Nie ma żadnych informacji o nich na stronie ( :!: ) https://liqui.io/About
Równie dobrze mogą nie istnieć jako zarejestrowany podmiot. Mogą nagle zniknąć i wtedy nie będzie wiadomo kogo zgłaszać, chyba tylko nazwę giełdy + nazwę witryny...

Co prawda na stronie piszą o sobie "© Liqui Exchange Ltd" czyli może są z Ukrainy ale giełda jest faktycznie LTD (czyli takie angielskie Sp. z o. o.", ale może to tylko napis... Nie znajduję firmy o takiej nazwie: https://beta.companieshouse.gov.uk/sear ... i+Exchange

Ale nie szukałem długo i nie mam wiedzy jak i gdzie najlepiej szukać informacji o LTD.
Z drugiej strony Liqui istnieje już ponad 2 lata, więc ich celem jest istnieć. Ale nie wyklucza to scamów takich jak okradanie ludzi.
Wątpię, by to było LTD albo gdziekolwiek zarejestrowany podmiot, sądzę, że to scam-giełda, ale taka z celem by istnieć a nie szybko się zawijać.
Grałem i na C-cex i na Liqui, ale nie ufałbym takim giełdom i nikomu nie polecam.
Na Liqui nawet długo grałem ale to było dawno, jak powstał.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: LewINVEST » środa, 23 maja 2018, 14:49

@Wymazywanie
Adres skopiowałem tuż przed przelewem (zawszę tak robię, i sprawdzam to kilkukrotnie)
Zmiana adresu do wpłaty na Liqui.io nastąpiła kolejnego dnia, niestety nie mam żadnego screena z tym pierwotnym adresem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zaginął przelew z Binance na Liqui - pomocy, proszę !!!

Postautor: adam1226 » czwartek, 24 maja 2018, 02:42

Jest jeszcze jedna (mniej prawdopodobna, lecz w jakims stopniu mozliwa opcja) miales jakiegos wirusa ktory podminil adres na stronie liqui - adres na ktory wyslales btc nie nalezy do liqui tylko do hakera, a w zasadzie to do mixera, z ktorego haker korzysta
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości