Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Postautor: Jakub » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:50

Historia ku przestrodze - Użytkownik Reddita frozenbittfinexMillio, prawdopodobnie nieumyślnie kupił skradzione coiny za pośrednictwem komunikatora “Slack”. Złożono już w tej sprawie zawiadomienie do giełdy kryptowalut - Bitfinex, która zamroziła jego konto. Tym samym użytkownik stracił dostęp do pokaźnych środków, które trzymał na giełdzie. Po kilku udanych transakcjach frozenbittfinexMillio ulokowałwszystkie swoje oszczędności w kryptowaluty. Teraz twierdzi, że zarobił ponad 1 000 000 USD. - https://dowbit.pl/uzytkownik-reddita-bi ... 0-000-usd/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Postautor: prezes » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:39

Jakub pisze: prawdopodobnie nieumyślnie kupił skradzione coiny za pośrednictwem komunikatora “Slack”. Złożono już w tej sprawie zawiadomienie do giełdy kryptowalut - Bitfinex, która zamroziła jego konto.
Że co? Cała masa jest w obrocie skradzionych kryptowalut ale chyba pierwszy raz w historii zamrażają komuś konto na giełdzie z tego powodu.

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
Nawet nie ma się jak przed tym ustrzec. Nigdy nie wiesz czy dane krypto nie było kiedyś wcześniej komuś ukradzione.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:44

Przy jakich walutach da się sprawdzić czy były kradzione? Bo takie sprawdzanie wyklucza anonimowość.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Postautor: S.O.S » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:00

Dobra wymówka by komuś zgarnąć środki na finexie. Ciekawe ilu takich wcześniej było i nie robią rabanu. Trzymać na giełdzie 1kk$ to już trochę głupota. Ale ten gość na nie zweryfikowanym koncie trzymał taką kasę! Dopiero jak mu zamrozili to na szybko zaczął weryfikować. Finex być może liczy na to, że ziom odpuści i z tego co i jak pisze widać, że słabo ogarnięty i nie za bardzo wie co zrobić. Jedyna szansa to wziąć ogarniętego papugę i uderzać do finexa, ale trzeba na tego papugę mieć. Z punktu widzenia finexa: nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi...

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Użytkownik Reddita: Bitfinex zamroził mi konto z 1 000 000 USD

Postautor: Jakub » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:00

prezes pisze:
Jakub pisze: prawdopodobnie nieumyślnie kupił skradzione coiny za pośrednictwem komunikatora “Slack”. Złożono już w tej sprawie zawiadomienie do giełdy kryptowalut - Bitfinex, która zamroziła jego konto.
Że co? Cała masa jest w obrocie skradzionych kryptowalut ale chyba pierwszy raz w historii zamrażają komuś konto na giełdzie z tego powodu.

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
Nawet nie ma się jak przed tym ustrzec. Nigdy nie wiesz czy dane krypto nie było kiedyś wcześniej komuś ukradzione.
Rzecz w tym, że jak ktoś sprzedaje poniżej ceny rynkowej, to prawdopodobieństwo, że są to kradzione coiny zdecydowanie wzrasta.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości