Masowa kradzież środków z kont

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Just666 » piątek, 19 stycznia 2018, 13:27

Witam,
piszę ten temat gdyż spotkałem się na portalu wykop.pl z kolegą @ognos, któremu skradziono pieniądze z giełdy.
Jest założony tutaj temat gdzie sporo osób napisało, że ich też to spotkało. Tylko jako osoba poboczna nie dotknięta incydentem nie chce mi się szczerze czytać 30 stron lania wody. Chciałbym aby ten temat był zbiorem postów od osób, którzy zostali okradzeni w ostatnich dniach. Czemu zakładam nowy temat? Bo w poprzednim się przebić nie można.
Prosił bym o nie udzielanie się osób niezwiązanych ze sprawą, którzy twierdzą że shakowano SMTP albo prcesory im hakujo.

Konkretne informacje:
1. Jaka giełda?
2. Czy miałeś dodatkowe zabezpieczenia jak 2FA
3. Czy mail i giełda miały te same hasła
4. Mail na jaki się włamano i na jaki email było konto na giełdzie (jeśli nie masz z tym problemu)
5. Ile środków wyprowadzono?
6. Czy sprawa jest na Policji, jak tak kto ją prowadzi?
7. Adresy IP i daty + godziny logowań o których wiesz
8. Czy doktnięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim?
9. Adres BTC (lub inny) na jaki wypłacono środki
10. Inne ważne informacje o których na pewno zapomniałem

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: ognos » piątek, 19 stycznia 2018, 13:58

To może skoro zostałem wywołany to pierwszy zaczne

1. Bitmarket
2. Nie
3. Tak
4. Edytuje później
5. 13000
6. Zgłoszona, dopiero w przyszłym tygodniu podadzą mi kto będzie ją prowadził
7. Bitbay 18.01.2017 2:17 (jedno pomyślne logowanie bez resetowania hasla), Bitmarket 18.01.2017 2:20 nieudane logowanie, po paru sekundach wysłana prośba o reset hasła, na obie giełdy jedno IP: 77.247.178.186
8. Nie, przynajmniej nic mi o nim nie wiadomo
9. 13K9ZBJUus2yUhtHd5aTv4FGcxc9vTPeeR
10. Miałem to samo hasło na maila co na bitbay.net, na bitmarket mialem inne haslo. Maile docierały do mojej skrzynki, ale zostały skasowane przez złodzieja.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 14:42 przez ognos, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: konrad771 » piątek, 19 stycznia 2018, 14:09

@Just666,
1. BitBay
2. GA wyłączone 6 godzin przed kradzieżą z powodu awarii telefonu
3. mail i giełda te same hasła
4. @wp.pl
5. 0,37239843 BTC
6. Sprawa na Policji. Piaseczno k. Warszawy
7. IP 62.112.9.237 - logowanie poczta (14.01.18 godz. 08:01:42 tylko raz), logowanie BB (14.01.18 godz. 08:03:34 tylko raz)
wszystkie próby logowania udane, brak nieudanych logowań
8. Nie byłem nigdy dotknięty atakiem hakerskim (przynajmniej nic o takim ataku nie wiem)
9. 1Lr1q9Zg2u9vpZwBxY94UqXGa9X9BpuvXm
10. Nie było resetu hasła na BB, brak maili o przelewie
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 stycznia 2018, 23:51 przez konrad771, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Szymski » piątek, 19 stycznia 2018, 15:24

1. BitBay
2. Tak
3. Inne hasło na mail i giełdę
4. e-mail na prywatnym serwerze na nazwa.pl
5. Wyprowadzono 0.33258153 BTC
6. Wczoraj zgłoszona na Policji, jeszcze nie wiem kto prowadzi, ma do mnie dzwonić
7. IP 77.247.178.186, 18.01.2018, 00:47:19 nieudana próba, 18.01.2018, 00:49:51 udane logowanie na bitbay
8. Nigdy niczym
9. 185bcJGQGALJNbRE82oMUWdPXh1RV99Wyu
10. Kradzież w noc po zleceniu przelewu na konto bankowe, brak możliwości resetu hasła o 4:00 w nocy (nie przychodził mail)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: constantine » piątek, 19 stycznia 2018, 15:54

1. Jaka giełda? BitBay owkors
2. Czy miałeś dodatkowe zabezpieczenia jak 2FA niestety tylko 2FA na mail, które na tej giełdzie po złamaniu hasła na mail NADAL nie jest żadnym zabezpieczeniem
3. Czy mail i giełda miały te same hasła Nie
4. Mail na jaki się włamano i na jaki email było konto na giełdzie (jeśli nie masz z tym problemu) Sorry, nie podam. Niestety na onet (jak i od początku na Bittrex)
5. Ile środków wyprowadzono? To jest b. ciekawe, bo 'pierwotnie' 6.095PLN zamienione 30/09/2017r. na 0.399BTC. Po kilku tyg. zalogowałem się na moje konto BB i okazało się, że BB zablokowało mi możliwość wypłat, bo pod koniec września jak ustawiałem pozycje kupna - kilka szt. po 1000PLN na zakup LSK zablokowali O JEDEN TYSIAK WIĘCEJ NIŻ USTAWIŁEM - taka mała pomyłeczka. Pisze o tym w wątku o BB (nie chce mi się teraz tego szukać). Przesłali mi na prośbę zestawienie ustawianych pozycji zakupu - potwierdzam: pomylili się o 1000zł na swoją niekorzyść, więc de facto ja straciłem 5095PLN a BB 1000PLN.
Napisali, że do czasu aż oddam ten 1000 wypłaty z konta będą zablokowane. Mam ich w doopie! Zaleciłem im zgłoszenie sprawy kradzieży 1000PLN na policji...

6. Czy sprawa jest na Policji, jak tak kto ją prowadzi? Zgłoszone dzień czy dwa po zdarzeniu. Zawiadomienie o wszczęciu dochodzenia dostałem po miesiącu od daty zgłoszenia :lol: . Dochodzenie zostało umorzone w grudniu 2017 (niespełna 2m-ce po wszczęciu) - niewykrycie sprawcy
7. Adresy IP i daty + godziny logowań o których wiesz 83.143.240.45, 30/09/2017r. godz. 06:12 a.m
8. Czy doktnięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim? Tu nieco muszę zmodyfikować info w odniesieniu do tego co pisałem w wątku o kradzieży na samym początku prztykając się z jednym z modów forum: napisałem wtedy, że próbowano mi się włamać na Bittrex i do banku, ale potem zdałem sobie sprawę, że to były moje nieudane próby logowania - byłem tą kradzieżą tak wqrwiony, że zarówno na BTRX jak i do banku przy logowaniu wprowadziłem błędne hasło co skończyło się smsem z banku o nieudanej próbie logowania, BTRX przesłał info na mail. Nie odkręcałem tego w wątku o kradzieży, że zaraz by było, że pewnie coś kręcę.
9. Adres BTC (lub inny) na jaki wypłacono środki 1J9ziUsaQhbUPcHK6sWdFnVSGSLL9Pv1HN
10. Inne ważne informacje o których na pewno zapomniałem[/quote] Na żadną inną giełdę (a jestem na około 10) nie miałem podobnej sytuacji.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: nubzor » piątek, 19 stycznia 2018, 17:03

1. Jaka giełda?
Bitbay
2. Czy miałeś dodatkowe zabezpieczenia jak 2FA
Tak ale tylko na maila
3. Czy mail i giełda miały te same hasła
Tak
4. Mail na jaki się włamano i na jaki email było konto na giełdzie (jeśli nie masz z tym problemu)
onet.pl
5. Ile środków wyprowadzono?
Wolę to przemilczeć
6. Czy sprawa jest na Policji, jak tak kto ją prowadzi?
Zgłosiłem ją 19 stycznia
7. Adresy IP i daty + godziny logowań o których wiesz
IP złodzieja 78.129.132.73, 78.129.132.73
Stało się to 17.01.2018 o godzinie 19:50
8. Czy dotknięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim?
Nie, posiadam dobrze zabezpieczony komputer i regularnie go skanuję.
9. Adres BTC (lub inny) na jaki wypłacono środki
1Fxpx48spNoVLZyCAiP2n
10. Inne ważne informacje o których na pewno zapomniałem

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bit-els » piątek, 19 stycznia 2018, 17:18

@nubzor, skróciłem twój adres, skoro nie chcesz podawać ile ci zabrano. Bo blockchain zawsze pokaże stan

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Leo77 » sobota, 20 stycznia 2018, 20:21

Konkretne informacje:
1. Jaka giełda?- Bitbay
2. Czy miałeś dodatkowe zabezpieczenia jak 2FA -Nie miałem 2FA
3. Czy mail i giełda miały te same hasła-nie miały tych samych haseł
4. Mail na jaki się włamano i na jaki email było konto na giełdzie (jeśli nie masz z tym problemu)-ten sam lukasz_zabek@poczta.fm
5. Ile środków wyprowadzono?-dzień,albo dwa dni wcześniej jak srawdzałem na złotówki 458000zł
6. Czy sprawa jest na Policji, jak tak kto ją prowadzi?-Skupień Artur Stary Sącz
7. Adresy IP i daty + godziny logowań o których wiesz-ostatnie logowanie na moją pocztę dnia 24.12.2017 o godzinie 4:37 zapewne w celu usunięcia wszystkich maili z potwierdzeniami z bitbay
logowanie z IP 77.247.178.186
8. Czy doktnięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim?-Nie,przynajmniej nie wiem o czymś takim
9. Adres BTC (lub inny) na jaki wypłacono środki-14etNpzRmUmSjuWTFweTP6XVeTnD2Xpe6J
10. Inne ważne informacje o których na pewno zapomniałem

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: partnercom » niedziela, 21 stycznia 2018, 11:49

Straciłem wszystkie swoje środki. Wszystko, co miałem. :( Pieniądze były przez kilkanaście godzin na giełdzie, bo czekałem na dobry moment, żeby sprzedać jedno krypto i kupić drugie. Normalnie trzymałem je na Ledger Nano S.

1. Binance
2. Miałem Google Authenticator
3. Czy mail i giełda miały te same hasła: tak
4. Mail: ...@interia.pl
5. 2,47 BTC
6. Tak, zgłoszona na Policję w Gdyni. Powiedzieli, że i tak pewnie niewiele uda im się zrobić.
7. IP logowania na Binance: 185.94.189.190 (Paris, France), data: 20.01.2018
8. Czy doktnięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim?: Nie
9. Adres BTC https://btc.com/1LCRavvd57yWjr6fSnoTQwYBVSVpeCd67r
10. Miałem adres giełdy Binance dodany do ulubionych w przeglądarce. Nie było możliwości, żebym złapał się na jakiś phishing. Bardzo zwracałem uwagę na kwestie bezpieczeństwa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: BTC-m » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:40

partnercom pisze: Straciłem wszystkie swoje środki. Wszystko, co miałem. :( Pieniądze były przez kilkanaście godzin na giełdzie, bo czekałem na dobry moment, żeby sprzedać jedno krypto i kupić drugie. Normalnie trzymałem je na Ledger Nano S.

1. Binance
2. Miałem Google Authenticator
3. Czy mail i giełda miały te same hasła: tak
4. Mail: ...@interia.pl
5. 2,47 BTC
6. Tak, zgłoszona na Policję w Gdyni. Powiedzieli, że i tak pewnie niewiele uda im się zrobić.
7. IP logowania na Binance: 185.94.189.190 (Paris, France), data: 20.01.2018
8. Czy doktnięty byłeś w ostatnim czasie jakimś atakiem hakerskim?: Nie
9. Adres BTC https://btc.com/1LCRavvd57yWjr6fSnoTQwYBVSVpeCd67r
10. Miałem adres giełdy Binance dodany do ulubionych w przeglądarce. Nie było możliwości, żebym złapał się na jakiś phishing. Bardzo zwracałem uwagę na kwestie bezpieczeństwa.
Powiedz czy nie miałeś kodów GA zapisanych gdzieś na komputerze (do odzyskiwania GA np. po awarii telefonu).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bit-els » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:28

Powtarzają się parówkowe maile typu interia.
Trzeba tworzyć parę- giełda inne hasło
Protonmail.com inne hasło
Plus 2fa tu i tam

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: tuskacz » niedziela, 21 stycznia 2018, 18:37

Co ma mail do tego jesli user włączył wczesniej 2FA? Złodziej musiałby przechwycic kod z GA albo znac secret key. Jak inaczej by sie zalogowal na giełdę?

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bedmen » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:16

Pieniądze z bitbay skradziono mi 1:30h temu, przed chwilą byłem na Policji.

Pyskowice, nie mają aktualnie o tej godzinie specjalisty w tej dziedzinie polecili przyjść jutro, pieniądze to ok. 6000 zł teraz delikatnie mniej bo było ok. 320 GAME, ktoś sprzedał zamienił na BTC i sobie wypłacił na adres, po moim telefonie na bitbay facet z infolinii - z pomocy technicznej zablokował mi konto dostępu do bitbay.pl ze względów bezpieczenstwa jutro bede prosił o odblokowanie bo chce też tego ipka mieć logowania.

Na bitbay i na e-mailu były inne hasła, ktoś zmienił hasło na bitbaya nie zdążyłem anulować transakcji spóźniłem się o 15 min.


19XiEjWmoSLRWooSQULuTZg5dpv2HtqE97 <--- adres na który został przelany BTC - ip dostanę dopiero od Policji w kontakcie z Bitbay ponieważ bitbay pokazuje tylko ostatnich 5 logowan a w tych logowaniach już tamtego ipka nie ma bo ja miałem nie udane proby logowania przez to ze mi zmienil haslo.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 20:00 przez Bedmen, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:55

Just666 pisze: Chciałbym aby ten temat był zbiorem postów od osób, którzy zostali okradzeni w ostatnich dniach. Czemu zakładam nowy temat? Bo w poprzednim się przebić nie można.
Od 4 miesięcy wałkujemy ten problem. Z pierwszymi trzema osobami, którzy zostali ZWAŁOWANI, a napisali na forum wymieniałem się informacjami na pw i pytałem co się dzieje, bo szczerze mnie to zastanawiało. O ile z początku brak GA był jakąś tam poszlaką to podejrzewaliśmy fake www przy przejściu z 2.0 na 3.0 bitbaya.

Aktualnie nie mam złudzeń. To jest masowa kradzież, zorganizowana grupa przestępcza i prokuratura/policja powinna DAWNO się tym zająć. Obecnie zastanawiam się czy moje/nasze środki w banku są w ogole bezpieczne, że ubezpieczone rzekomo to wiem, no ale skoro tak łatwo je wykraść.... w bankach nie ma GA.

@Szymski,
Szymski pisze: 2. Tak
miałeś włączone GA???
constantine pisze: 5. Ile środków wyprowadzono? To jest b. ciekawe, bo 'pierwotnie' 6.095PLN zamienione 30/09/2017r. na 0.399BTC. Po kilku tyg. zalogowałem się na moje konto BB i okazało się, że BB zablokowało mi możliwość wypłat, bo pod koniec września jak ustawiałem pozycje kupna - kilka szt. po 1000PLN na zakup LSK zablokowali O JEDEN TYSIAK WIĘCEJ NIŻ USTAWIŁEM - taka mała pomyłeczka. Pisze o tym w wątku o BB (nie chce mi się teraz tego szukać). Przesłali mi na prośbę zestawienie ustawianych pozycji zakupu - potwierdzam: pomylili się o 1000zł na swoją niekorzyść, więc de facto ja straciłem 5095PLN a BB 1000PLN.
Napisali, że do czasu aż oddam ten 1000 wypłaty z konta będą zablokowane. Mam ich w doopie! Zaleciłem im zgłoszenie sprawy kradzieży 1000PLN na policji...
To ciekawe. Przypomnę tylko, że po przejściu na 3.0 przez około jeden dzien nie można było się zalogować, mimo że strona działała. Podawałeś maila, hasło i zonk, nie działa. Później to naprawili. Odnośnie zleceń, był też przypadek, że konta i księgowanie środków im się schrzaniło i robili jakieś korekty ręcznie każdemu z osobna(hm hm hm, co to mogło być) czy coś takiego. Taki pojedynczy incydent. Pozdrawiam.
Obrazek Ale co to w ogóle oznacza, bo nie jestem pewien?
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 20:21 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bitmar » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:59

Bedmen pisze: Pieniądze z bitbay skradziono mi 1:30h temu
Najważniejsza dla nas informacja to czy miałeś włączone 2FA?

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bedmen » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:01

Bitmar pisze:
Bedmen pisze: Pieniądze z bitbay skradziono mi 1:30h temu
Najważniejsza dla nas informacja to czy miałeś włączone 2FA?
Miałem włączone weryfikacje na e-maila ale na e-mailu miałem inne hasło niż na bitbay.pl
Weryfikacja przez telefon komórkowy nie ponieważ jestem przed zakupem telefonu na androidzie bo mam służbowy telefon na windowsie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:05

amneziahaze pisze: w bankach nie ma GA
Oczywiście, ale jak zrobisz wypłatę z banku? Musisz podać jakieś konto, zostawiasz ślady.
A w BTC robisz wypłatę i ślad się urywa.

Jedyne co można zlecić:
- zmianę hasła na mailu (każdym!)
- zmianę hasła na giełdach (wszystkich!!!)
- włączenie GA wszędzie, gdzie to możliwe
Oczywiście, każde hasło musi być INNE.

Dodano po 19 sekundach:
Bedmen pisze: mam służbowy telefon na windowsie.
Na windoze też jest GA.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Bedmen pisze: Miałem włączone weryfikacje na e-maila ale na e-mailu miałem inne hasło niż na bitbay.pl
Jak już było pisane 786984634 razy to NIE MA znaczenia, złodziej robi reset hasła na giełdzie.

Przypominajka: sprawdźcie swoje maile: https://haveibeenpwned.com/
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bitmar » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:07

W bankach jest 2FA obowiązkowo, w postaci jednorazowych kodów zwykle przez SMS lub z listy kodów jednorazowych czy tokenów sprzętowych. To jest forma 2FA. Na giełdach też widzę, że powinno 2FA być obowiązkowo. Mamy tu przykład tego, że ludziom nie powinno dawać się wyboru, bo prędzej czy później zrobią sobie krzywdę i jeszcze zaszkodzą wizerunkowo.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: Bedmen » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:20

Wysłałem tą wiadomość na bitbay dzisiaj tak mi polecono.

Witam, ................ dzwoniłem dzisiaj dwukrotnie w temacie kradzieży moich środków na bitbay. Zgodnie z tym co polecono mi na infolinii (sprawy techniczne) byłem godzinę temu tj. ok. 19 na komisariacie Policji w Pyskowicach. Polecono mi przyjść jutro tj. 22.01.2018 r. (będzie wtedy specjalista ds. przestępstw elektronicznych)


Moim zdaniem jedyną drogą dojścia do złodzieja jest albo znalezienie właściciela komputera dzięki adresowi IP (przez Policję) w co wątpię.

Albo przefiltrowanie przez Panstwa na ile kont ta osoba się dzisiaj logowała z tego IP, może być tak, że on sam posiada u was konto i loguje się na nie ze swojego komputera, wtedy można bez problemu zidentyfikować sprawcę.


Załóżmy, że posiada konto, więc większość logowan z tego IP będzie na jego konto główne, a dane osobowe znamy ponieważ trzeba po 1. wysłać dowód, po 2. potwierdzenie zamieszkania po 3. dane podstawowe tj. Imię nazwisko itp.



między godziną orientacyjnie 17:30 - 18:00 okradziono mi konto - może dzisiaj ta osoba również logowała się na swoje konto, bardzo Panstwa prosze o przefiltrowanie pod kątem logowania się z danego IP użytkownika na inne konta, może okradł dzisiaj kilku/kilkunastu ludzi.



Jutro zasugeruje Policji tą możliwość znalezenia użytkownika, ale jest tutaj potrzebna Panstwa pomoc, wiec zwracam sie z uprzejmą prośbą o przefiltrowanie tego IP i sporządzenie jakiegoś zestawienia zbiorczego logowan tego IP na rozne konto badz jedno konto główne - identyfikacja sprawcy bedzie niezbędna w celu wystosowania założenia sprawy w sądzie.



Zwracam się również z prośbą o przesłanie IP sprawcy a najlepiej IP logowan na moje konto w godzinach 17:00-18:20, między godziną 17:00 - 17:55 powinny być 3-4 logowania z tego jedno logowanie z IP złodzieja.



Z poważaniem

Łukasz ............

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
Ja mam inne pytanie do okradzionych osób i proszę się nie obrażać (zarządzający tym forum).

1. Czy adresy e-mail na giełdach były takie same jak na to forum.
2. Czy musieliście resetować hasło na to forum kiedykolwiek bo rzekomo np. zapomnieliście.
3. Czy mieliście hasło takie samo na to forum co na giełdach.

Łukasz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Masowa kradzież środków z kont

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:24

amneziahaze pisze: ogóle oznacza, bo nie jestem pewien?
Oznacza to, że mail który podałeś brał udział w kilku wyciekach danych - zobacz szczegóły.
Często jest to lista mail+user+pass.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość