Poważna dziura w procesorach Intela

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 14:51

ShadowOfHarbringer pisze:
Ale zdaje się, że w Intel ME chodzi głównie o to,
Po kolei
1. Inwigilację rządów (swego czasu ruscy w administracji wrócili do maszyn do pisania https://technologia.dziennik.pl/sprzet/ ... erami.html )

2. Globalne szpiegostwo przemysłowe.

3. Tu można wpisywać co komu pasuje, jeśli coś działa wbrew interesom wielkiego brata.

Cudowne odnajdywanie w ostatnim czasie owych luk dla mnie znaczy tylko tyle że odcinają "mniejszego" żółtego brata od informacji ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 14:56

maxi82 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
Ale zdaje się, że w Intel ME chodzi głównie o to,
Po kolei
1. Inwigilację rządów (swego czasu ruscy w administracji wrócili do maszyn do pisania https://technologia.dziennik.pl/sprzet/ ... erami.html )

2. Globalne szpiegostwo przemysłowe.

3. Tu można wpisywać co komu pasuje, jeśli coś działa wbrew interesom wielkiego brata.
Oczywiście się zgadzam, tylko moja uwaga jest taka, że nie ma tam dziury aktywowanej zdalnie.

Byłoby to zbyt duże ryzyko, prawdopodobieństwo że ktoś ją znajdzie jest bliskie 100%.

Jestem prawie pewny, że chodzi o przejęcie danych przy przejęciu fizycznego PC/dostępie fizycznym przez agenta wrogich służb.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 15:06

ShadowOfHarbringer pisze: tylko moja uwaga jest taka, że nie ma tam dziury aktywowanej zdalnie.
Tego nie wiemy, może owa dziura przeznaczona jest na czas W i będzie służyć likwidacji infrastruktury krytycznej(ELEKTROWNIE, wodociągi, koleje, ruch lotniczy)...
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 15:20

maxi82 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: tylko moja uwaga jest taka, że nie ma tam dziury aktywowanej zdalnie.
Tego nie wiemy, może owa dziura przeznaczona jest na czas W i będzie służyć likwidacji infrastruktury krytycznej(ELEKTROWNIE, wodociągi, koleje, ruch lotniczy)...
Dobra, jest taka możliwość.

Ale jeżeli nadejdzie "czas Wojny" o skali takiej, że to aktywują, to będziemy mieli większe zmartwienia niż szpiegujące komputery...

Wciąż, pozostawienie JAKIEJKOLWIEK dziury aktywowanej zdalnie drastycznie zwiększa ryzyko, że chiny (lub nawet Rosja - ruscy też wciąż mają świetnych specjalistów, tylko za dużo piją) rozbiorą to wszystko pod mikroskopem i wypuszczą na światło dzienne.

Chiny na pewno mogłyby to zrobić, pytanie czy im się to opłaca...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 15:31

ShadowOfHarbringer pisze:

Chiny na pewno mogłyby to zrobić, pytanie czy im się to opłaca...
ShadowOfHarbringer pisze: Chiny na pewno mogłyby to zrobić, pytanie czy im się to opłaca...

Hehe
https://pclab.pl/news78364.html
Chiny najwidoczniej już są dogadane ii za jakiś czas część świata zniknie za "żółtą kurtyną"

Ruskich wg mnie w tej układance nie ma - kraj ma zostać rozparcelowany- temu ostatnimi czasy podskakują jak pchła na zapałce. - tu jest pole do dyskusji ...
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:11

maxi82 pisze:Hehe
https://pclab.pl/news78364.html
Chiny najwidoczniej już są dogadane ii za jakiś czas część świata zniknie za "żółtą kurtyną"
Dobra wiadomość !

Czyli jest już raczej jasne, że AMD też ma backdoory, ale chińskie.

Będę teraz kupował AMD - nie tylko mają lepszą wielowątkową wydajność, ale też nikt z europy nie będzie mnie szpiegował (a chińczycy mają w mnie/nas w dupie).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: pm7 » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:17

koparki pisze:
Chiny robią to samo zapewne , przykładowo infrastruktura telefonii 4g itp
https://antyweb.pl/kolejna-czesc-wojny- ... kacyjnego/
Z artykułu:
Jakie jest faktyczne ryzyko? Trudno obiektywnie stwierdzić.
Patrząc na działania USA, warto brać poprawkę na to, że część działań jest motywowana politycznie/gospodarczo, a niekoniecznie bezpieczeństwem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:28

ShadowOfHarbringer pisze: Dobra wiadomość !
Nie kupisz zabawek z drugiej strony kurtyny, dla nas amd siedzi u wielkiego brata w kieszeni.

polecam zainteresować się procesorem phenom2(ostatni z uczciwych) i najstarszą platformą go obsługującą ;) ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: koparki » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:54

tutaj jest temat pokrewny na temat firmware modemów w smartfonach jesli kogoś interesuje:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p533090

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
oraz tutaj na temat biosa opensource w pc:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ot#p511796
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 19:31

maxi82 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Dobra wiadomość !
Nie kupisz zabawek z drugiej strony kurtyny, dla nas amd siedzi u wielkiego brata w kieszeni.
E tam,
Zamówię bezpośrednio z chin - na pewno będzie na jakimś ALI czy Gearbeście :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 20:18

ShadowOfHarbringer pisze: Zamówię bezpośrednio z chin - na pewno będzie na jakimś ALI czy Gearbeście :)
Masz "łeb jak sklep" to rozszerz horyzont o pojęcie, czym jest "rynek" poprzednia światowa była o zasoby ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 20:22

maxi82 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Zamówię bezpośrednio z chin - na pewno będzie na jakimś ALI czy Gearbeście :)
Masz "łeb jak sklep" to rozszerz horyzont o pojęcie, czym jest "rynek" poprzednia światowa była o zasoby ;)
Nie jestem w 100% pewien o co Ci chodzi, ale nie mówię o "rynku" tylko o sobie.

Gwarantuję Ci, że jeżeli zamówię AMD z chin po 30% niższej cenie (bo będą produkowane na licencji chińskiej a nie amerykańskiej) niż normalnie są w Polsce, to na pewno przyślą mi chińską wersję.

Nikt nie sprzeda mi droższej (europejskiej / amerykańskiej) wersji po drastycznie niższej cenie tylko dlatego, że "aaa, musimy wyszpiegować skurwysyna". Efekt skali - jeżeli pojawi się dużo takich jak ja, to straty byłyby gigantyczne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 20:33

Ja to wszystko wiem, baa sam korzystam zamawiając czasem wersje "inżynieryjne". Korzystam jako pionek z tego co daje rynek w obecnej chwili.
Nie zamówisz za jakiś czas niczego z Chin (tylko dlatego te licencje tam poszły). Temu pisałem o kurtynie..
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:54

maxi82 pisze:Nie zamówisz za jakiś czas niczego z Chin
W sensie coś grubego się szykuje ?

Że jak, całkowity ban celny ?

Ale przecież Chiny ostatnio kombinują z pociągami i ciężarówkami - w razie blokady morskiej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:05

Serio serio, kombinują= fakt, fabryki wynoszą się z chin do sąsiednich krajów nie objętych wojną celną... a z tymi torami to wiesz jak jest - ktoś coś zostawi ;) pociąg się wy...i itd ;) strasznie nerwowy interes toto zabespieczyć. Bardziej ten jedwabny szlak rozpatrywał bym jako kartę przetargową niż realną alternatywę dla transportu łajbami....

Na razie, negocjują, się nie dogadają - z pewnością zaóważymy mam nadzieję że wtedy będziemy po zawietrznej :)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:32

maxi82 pisze:Serio serio, kombinują= fakt, fabryki wynoszą się z chin do sąsiednich krajów nie objętych wojną celną... a z tymi torami to wiesz jak jest - ktoś coś zostawi ;) pociąg się wy...i itd ;) strasznie nerwowy interes toto zabespieczyć. Bardziej ten jedwabny szlak rozpatrywał bym jako kartę przetargową niż realną alternatywę dla transportu łajbami....

Na razie, negocjują, się nie dogadają - z pewnością zaóważymy mam nadzieję że wtedy będziemy po zawietrznej :)
Ale wiesz, że w wojnie celnej chodzi tylko o wymuszenie nieopłacalności, a nie o zabronienie ?

Poza tym coś tam się dzieje na plus w tym temacie, negocjują:
Chiny i USA osiągnęły porozumienie dotyczące nakładania nowych ceł
Dzisiaj, 2 grudnia (06:23)

Chiny i USA zgodziły się na wstrzymanie wprowadzania nowych ceł, ponieważ oba kraje biorą udział w rozmowach handlowych w celu osiągnięcia porozumienia w ciągu 90 dni - poinformował Biały Dom po spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Chin Xi Jinpinga.

/SHAWN THEW/KREMLIN HANDOUT /PAP/EPA

Trump zgodził się nie podnosić ceł z 10 proc. do 25 proc. na towary chińskie o wartości 200 mld dolarów rocznie w dniu 1 stycznia, jak wcześniej ogłoszono, ponieważ Chiny zgodziły się kupić nieokreśloną, ale "bardzo dużą" ilość produktów rolnych, energetycznych, przemysłowych i innych - poinformował Biały Dom.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-c ... Id,2707930
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poważna dziura w procesorach Intela

Postautor: maxi82 » niedziela, 2 grudnia 2018, 23:49

ShadowOfHarbringer pisze: Ale wiesz, że w wojnie celnej chodzi tylko o wymuszenie nieopłacalności, a nie o zabronienie ?
O efekt się rozchodzi, kto jak to nazwie= polityka , dopóki nie strzelają ;)
Co do reszty jak sam widzisz-negocjują ;) Nic stabilnego, jednak napawa optymizmem. A co z tego wszystkiego wyniknie czas pokaże.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Bittrex przesłał bitcoiny o wartości 9 miliardów USD; koszt 12$

Postautor: koparki » piątek, 6 grudnia 2019, 15:54

prezes pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 14:54Wykrywalność przestępców z tora chyba nawet wzrosła jak przerzucili się z gotówki i fiatów na Bitcoina, choć tu uwaga jest to tylko moja spekulacja, związana z obserwacją tego, jak służby radzą sobie z wsadzaniem ludzi, którzy używają BTC.

Przyczynił się do tego też rozwój inwigilacji na poziomie sprzętowym, w głównych procesorach amerykańskich producentów masz zaszyte cuda o których sie nie śniło mainstreamowi. Oprócz operatorów GSM, każdy sąsiadujący sprzęt stnanowi potencjalnie sieć lokalizacyjną dzięki unikalnym ID które masz zaszyte w emiterach radiowych w laptopach i smartfonach. Na poziomie komercyjnych systemów operacyjnych też sprzęt ciągle gada z firmą macierzystą. dotykasz przycisków lub wyświetlacza który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych, twoja twarz zaczyna być kluczem biometrycznym (te same dane są MSWiA gdy starasz się o paszport).. Masz przełom w sztucznej inteligencji dzięki czemu mozna już masowo profilować indywidualnie nawet po stylu pisania, po nawykach... spora tematyka, dlatego lepsza wykrywalność, zwaszcza gdy sprwa jest duża jak darkmarkety. Oczywiście BTC i jego kompatybilność z firmami scoringowymi to wisienka na torcie ;)
---

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bittrex przesłał bitcoiny o wartości 9 miliardów USD; koszt 12$

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 grudnia 2019, 14:15

koparki pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 15:54Przyczynił się do tego też rozwój inwigilacji na poziomie sprzętowym, w głównych procesorach amerykańskich producentów masz zaszyte cuda o których sie nie śniło mainstreamowi. Oprócz operatorów GSM, każdy sąsiadujący sprzęt stnanowi potencjalnie sieć lokalizacyjną dzięki unikalnym ID które masz zaszyte w emiterach radiowych w laptopach i smartfonach. Na poziomie komercyjnych systemów operacyjnych też sprzęt ciągle gada z firmą macierzystą. dotykasz przycisków lub wyświetlacza który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych, twoja twarz zaczyna być kluczem biometrycznym (te same dane są MSWiA gdy starasz się o paszport).. Masz przełom w sztucznej inteligencji dzięki czemu mozna już masowo profilować indywidualnie nawet po stylu pisania, po nawykach... spora tematyka, dlatego lepsza wykrywalność, zwaszcza gdy sprwa jest duża jak darkmarkety. Oczywiście BTC i jego kompatybilność z firmami scoringowymi to wisienka na torcie
Nie chcę psuć Ci zabawy w snuciu teorii spiskowych, ale rzeczywistość bywa bardziej prozaiczna niż może się wydawać:
By July 2017, AlphaBay was ten times the size of its predecessor Silk Road[25] (which was busted in October 2013), had over 369,000 listings,[1] 400,000 users,[4] was facilitating USD$600,000-$800,000 of transactions per day,[26] and had reportedly built a strong reputation.[1][27] However, a series of elementary operational security errors lead to its downfall:
  • About the time the service first began in December 2014, Cazes used his Hotmail address pimp_alex_91@hotmail.com as the 'From' address in system generated welcome and password reset emails, which he also used for his LinkedIn profile and his legitimate computer repair business in Canada.[1]
  • Cazes used a pseudonym to run the site which he had previously used (e.g., in carding and tech forums) since at least 2008, and variously advertised this identity as the "designer", "administrator" and "owner" of the site[1]
  • When Cazes was arrested, he was logged into his laptop performing an administrative reboot on an AlphaBay server in direct response to a law-enforcement created artificial system failure; furthermore, encryption was wholly absent on said laptop.[28][1]
  • Cazes' laptop reportedly contained an unencrypted personal net worth statement mapping all global assets across multiple jurisdictions, conveniently leading police to complete asset seizure.[1]
  • The servers were hosted at a company in Canada directly linked to his person.[1]
  • The servers contained multiple constantly open (unencrypted) hot cryptocurrency wallets.[1]
  • Cazes' flashy use of proceeds to purchase property, passports and luxury cars and frequent online boasting about his financial successes, including posting videos of himself driving luxury cars acquired through illegal proceeds, not only revealed his geographical location, it perforce made denying connection to the service impossible.[1]
  • Assets acquired through proceeds were held in a variety of accounts directly linked to Cazes, his wife and companies they owned in Thailand (the same jurisdiction they lived), as well as directly held personal accounts in Liechtenstein, Cyprus, Switzerland and Antigua.[1]
  • Cazes' statements about the goal of the site — "launched in September 2014 and its goal is to become the largest eBay-style underworld marketplace" — helped to legally establish intent.[1]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bittrex przesłał bitcoiny o wartości 9 miliardów USD; koszt 12$

Postautor: koparki » sobota, 7 grudnia 2019, 14:48

The Real McCoin pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 14:15Nie chcę psuć Ci zabawy w snuciu teorii spiskowych, ale rzeczywistość bywa bardziej prozaiczna niż może się wydawać:

Wk..wia mnie formułka "teoria spiskowa", używana najczęściej z drwiną, na takiej samej zasadzie jak "płakoziemcy", rzecz nie jest konktetnie o tym jednym przypadku wpadki.
Szkoda czasu na rozwijanie tematu, sprawa kiedyś wróci na tapetę jak stanie się dotkliwa dla mas.
---

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości