Myetherwallet - bezpieczeństwo

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: gandzialf » piątek, 22 grudnia 2017, 19:42

Witam :)
Rozpoczynam nowy wątek ponieważ moje nieśmiałe pytania w niekótrych wątkach pozostały bez jednoznacznej odpowiedzi.
Jak można zobaczyć pojawiło się kilka tematów (niewyjaśnionych) kradzieży środków z MEW. Jedni uważają, że to wina syfu na kompach, inne głosy mówią, że MEW to generlanie wałek i kradnie środki na co inni oponują, że jest ok bo w końcu wspiera m.in Ledgera Nano S. I bądz tu człowieku mądry :? a nie ukrywam chciałem coś tutaj zdeponować.

Z tego co wyczytałem problemem może być udostępnienie klucza prywatnego co dzieje się przy otwarciu portfela/transakcji online czy przy samym jego wygenerowaniu online.
W takim razie, jeśli wygeneruję sobie adres na moim kompie offline (przezornie nawet pod zbootowanym z pendrive linuksem), przeleję nań środki i nie będę go używał do żadnych operacji online to nic moim środkom nie grozi ?
Gdy będę chciał coś z niego wypłacić to wypłacę wszystko na raz i adres pójdzie w zapomnienie a do ponownego zdeponowania proces od początku.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: bl4ck » piątek, 22 grudnia 2017, 19:51

Jeśli zrobisz to bezpiecznie to nic mu nie grozi, ale czy na prawdę warto skoro trezory i ledgery są dostępne na prawo i lewo..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: gandzialf » sobota, 23 grudnia 2017, 02:12

Na razie nawet na Ledgera nie zarobiłem :D w przyszłości wraz z ew zwiększeniem kapitału jak najbardziej.
Ale jak to finalnie jest z tym MEW :?: Zakładając, że ktoś chciałby go używać na codzień to powinien już się ze swoimi środkami pożegnać :?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: bl4ck » sobota, 23 grudnia 2017, 02:16

@gandzialf, MEW używam bardzo często wallet wczytywany z pliku jeszcze z czasów gdy korzystałem z MIST, trezora do większych kwot.

...linux a na windowsie korzystałem kiedyś z wirtualnych maszyn aby zabezpieczyć środki jak jeszcze nie miałem trezora\ledgera.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: gandzialf » sobota, 23 grudnia 2017, 02:26

To z czego w takim razie wynikają kradzieże środków z MEW ?
Kolega @Dr Cavelord pisał, że na spreparowaną stronę MEW (raczej) nie wszedł, komp ma (raczej) czysty - z portfela na kompie środku mu nie zniknęły a MEW wyczyszczony :?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: bl4ck » sobota, 23 grudnia 2017, 02:34

Nie pytaj o takie rzeczy to nie forum wróżbitów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: l3sny » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 22:54

Dokładnie mi sie to zdarzyło. Z MEW wyparowały tokeny FUEL. Kwota mnie nie zubożyła za bardzo ale mimo wszystko sprawa tych hacków jest naprawdę dziwna i straciłem pewność co do bezpieczeństwa. Nie wszedłem na żadną fałszywą stronkę, Mac ma dobre zabezpieczenia choć klucz trzymałem w notes. I widzę pod adresem hackera sporo transferów różnych tokenów, widać zrobił sobie stałe źródło dochodu, oby zczezł :evil:
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: mikolajkulczyk » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 23:41

gandzialf pisze: Witam :)
Gdy będę chciał coś z niego wypłacić to wypłacę wszystko na raz i adres pójdzie w zapomnienie a do ponownego zdeponowania proces od początku.
To bez sensu, chcesz zakładać za każdym razem portfel kiedy będziesz robił wypłatę ? A jak zakupisz jakieś tokeny w ICO które nie są jeszcze dostępne na żadnej giełdzie to będziesz je trzymał na innym wallecie ?
l3sny pisze: Dokładnie mi sie to zdarzyło. Z MEW wyparowały tokeny FUEL. Kwota mnie nie zubożyła za bardzo ale mimo wszystko sprawa tych hacków jest naprawdę dziwna i straciłem pewność co do bezpieczeństwa. Nie wszedłem na żadną fałszywą stronkę, Mac ma dobre zabezpieczenia choć klucz trzymałem w notes. I widzę pod adresem hackera sporo transferów różnych tokenów, widać zrobił sobie stałe źródło dochodu, oby zczezł :evil:
Miałeś jakieś inne tokeny erc-20 ? czy tylko FUEL ? Jeżeli posiadałeś również inne tokeny to dziwne że tylko fuel wyparował :? Odnosnie maca mogę spytać jaki masz system ? Miałeś przed tym jakiegoś antywirusa typu sonos albo robiłeś chociaż skanowanie kompa kasperskym (darmowy na 30 dni) ? Zastanawiam się gdzie mogła być luka. Oczywiście zakładam że nie odwiedzasz dziwnych storn ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: gandzialf » wtorek, 2 stycznia 2018, 01:41

mikolajkulczyk pisze: To bez sensu, chcesz zakładać za każdym razem portfel kiedy będziesz robił wypłatę ? A jak zakupisz jakieś tokeny w ICO które nie są jeszcze dostępne na żadnej giełdzie to będziesz je trzymał na innym wallecie ?
Tak, toszkę z tym zachodu. Walletów offline mogę sobie zrobić od metra 8-) Fakt mało praktyczne ale póki nie mam Ledgera.
Chodzi o to, że logując się do MEW udostępniam w sieci mój klucz prywatny. Kto wie czy ktoś nie wykrada reguralnie danych z MEW albo serwer nie jest na podsłuchu. Wiele tu na forum jest o kradzieżach z MEW i dość to zastanawiające więc przesyłając środki na adres wygenerowany offline a potem wypłacając je z portfela wszytskie na raz nie ma możliwości aby ktoś mnie okradł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: l3sny » wtorek, 2 stycznia 2018, 10:37

@mikolajkulczyk, miałem tylko FUEL i dostęp do MEW przez klucz
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: kontrol » piątek, 8 czerwca 2018, 20:09

pozwólcie, że odświeżę trochę temat.
Założyłem konto na MEW i mam tam kilka różnych tokenów. Nie loguje się na to konto chociaż jak sprawdzam w explorerze to wszystko widać i jest ok. Moje pytanie brzmi jak najbezpieczniej zalogować się aby nie stracić tych środków. Mam zapisany plik i hasło oraz wydrukowany portfel z priv key'em. Wszystko trzymam w bezpiecznym miejscu. Jaki jest najlepszy sposób aby upłynnić te środki? Dodam, że na razie nie planuje nic sprzedawać ale np za rok lub dwa. Dodatkowo nie wiem czy będę chciał wszystkie tokeny sprzedać za jednym razem (to zależy od kursu).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: adam1226 » piątek, 8 czerwca 2018, 20:58

@kontrol, ściągnij z githuba i odpal lokalnie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: kontrol » sobota, 9 czerwca 2018, 08:04

OK. Dzięki. Nie wiedziałem, że tak można zrobić.
Możecie podać jakiś link bezpośredni który jest bezpieczny? Ciężko mi ogarnąć tego GitHub'a. Nie znam się kompletnie na programowaniu. Od zawsze bardziej interesowałem się tradingiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Myetherwallet - bezpieczeństwo

Postautor: geogarden » sobota, 9 czerwca 2018, 09:26

kontrol pisze: OK. Dzięki. Nie wiedziałem, że tak można zrobić.
Możecie podać jakiś link bezpośredni który jest bezpieczny? Ciężko mi ogarnąć tego GitHub'a. Nie znam się kompletnie na programowaniu. Od zawsze bardziej interesowałem się tradingiem.
Wchodzisz na :
- https://github.com/kvhnuke/etherwallet/ ... g/v3.21.12
sciągasz :
https://github.com/kvhnuke/etherwallet/ ... .21.12.zip
Rozpakowujesz. Odpalasz index.html Masz lokalnie.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości