Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: bitmon » wtorek, 26 grudnia 2017, 20:24

WitoldC pisze: Dodałem do antpool.
bitmon pisze: Próbowałem przez https://www.antpool.com/user/prioritiseTransaction.htm ale coś nie idzie
Co nie idzie? Wkładałeś id czy linka? 100 sat/b troche mało;)
Numer transakci ID czyli w tym przypadku f6c7d7e95835fd244d77bb2245ea691e0eaeb76d591fb31970b133cf984f73cd

https://blockchain.info/pl/tx/f6c7d7e95 ... cf984f73cd

Na stronie pojawiło się Accelerated Transactions (1) ale co dalej to już nic nie pisze co dalej. A jak przejdziesz na inną podstronę to znika. A tez nie mogę znaleźć tej funkcjonalności na stronie bo wchodzę przez bezpośredni link podany na forum.

Opłatę bym mógł zwiększyć ale nie bardzo wiem jak oraz eksperymentować nie chce na portfelu Bitcon core. Wiem, że można uruchomić wallet z opcją która usunie nie potwierdzone transakcje i jeszcze raz wydać ale boje się robić aby nie pogorszył sprawy. Bo jednak w sieci zostało rozgłoszona transakcja bo widać np. w blockchain.info stąd domyślam się, że nie mam już w wallet bitcoin core opcji anulowania czy zwiększenia opłaty.

Widzę, że jest opcja "Replace-by-Fee" ale nie wiem co i jak zrobić. Czy mam ponownie wpisać adres ten sam docelowy i ta samą kwotę wpisać i wysłać jeszcze raz?. Na youtube czy google teria a przykładu nie znalazłem na przykładzie bitcoin core co by upewnić, że dobrze zrobie.
Z tego co znalazłem na stronie https://bitcoincore.org/en/2017/09/01/release-0.15.0/ opcja Replace-by-Fee zadziała jak bym zaznaczył tą opcje przy uprzednim wysłaniu monet na dany adres to po wysłaniu miał bym możliwość na liście wysłanych tranakcjach uaktywnioną opcje "increse transaction fee". Obecnie mam wyszarzane.

In Bitcoin Core 0.15.0, this option is no longer just for experts. In the the fee options when sending a transaction using the graphical interface, users can now choose to “Request Replace-By-Fee”, allowing them to replace one version of an unconfirmed transaction with a later version that pays a higher fee.

Obrazek

If users enable this feature on a transaction, they can later go to the Transactions tab, right-click on the transaction, and select the “Increase transaction fee” option.

Obrazek

Próbowałem przez pool.viabtc.com/ przepchnąć ale tam to coś nie działa bo nie dochodzi sms na tel. A wymagają numeru tel aby można było zapłacić za pchnięcie transakcji.

Czy ktoś płacił w pool.viabtc.com za przyspieszenie tranzakcji w LTC? Obecnie w formularzu automatycznie podaje 0.01264632 BCH a widze, że mozna u nich deponować w LTC czy tylko oni to przeliczą na te BCH


_______________

Temat rozwiązałem tak.

Wysłałem LTC do giełdy. Kupiłem BCH czy BCC dziwnie to na przemian określane (bitcoin cache) następnie bezpośrednio giełdy do ViaBTC akceleratora tranzakcji. Tam wprowadziłem mój numer tranzakcji (TX). Cały koszt zabawy wyniusł mnie jakieś 400zł
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2017, 09:26 przez bitmon, łącznie zmieniany 5 razy.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: albin16 » wtorek, 26 grudnia 2017, 21:39

Witam, słuchajcie, na rynku kryptowalut działam od tygodnia. Dzisiaj stworzyłem sobie portfel dedykowany do waluty verge (XVG) i przelałem niedużą kwotę z giełdy binance. Było to około godziny 13, a kasa dalej nie wpłyneła. Nie obwiniam giełdy, bo przelałem jednocześnie większą ilość BTG na portfel coinami i oczywiście nie było problemu: szybka i sprawna transakcja. Ktoś działał na verge, wiecie jaki może być problem?

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » środa, 27 grudnia 2017, 08:05

pm7 pisze: Są inne kryptowaluty, nadchodzi LN.
Nadejdzie LN i tysiące kolejnych.
Dolewanie wody do wina........

Dodano po 11 minutach 2 sekundach:
pm7 pisze: Słyszałeś o czymś takim jak hiperinflacja? Jeżeli dodruk jednej monety wpływa negatywnie na drugą, możesz wytłumaczyć jak USD/PLN przetrwały masowy dodruk dolara Zimbabwe?
Nie rozumiesz zasadniczej różnicy pomiędzy potęgą USA a Zimbabwe?
Waluta fiat to głównie zaufanie do tego, kto za nią stoi. Kto gwarantuje jej wartość i wymienialność.
Za US$ stoi silne państwo z jego potencjałem militarnym, politycznym intelektualnym i ekonomicznym. Dlatego US$ jest akceptowany na całym świecie i kupisz za niego od bułki i kawy w sklepie na rogu, po odrzutowiec ( jeśli masz tyle).
Powiedz mi kto stoi za krypto i kto gwarantuje jego wartość i wymienialność? Obojętnie czy to Bitcoin czy kolejny krypto byt.
Póki co ani to się nadaje do płatności, ani do przechowywania bogactwa. A giełdy to jeden wielki "mess".
Jedynie traderzy i różnej maści spekulanci mają na tym używanie, bo na nie regulowanych giełdach wszystkie wały mogą odchodzić.
Rządy już się biorą za ten bałagan i nadchodzi czas regulacji i kontroli.
Totalnej kontroli, bo taką umożliwia blockchain.
Jeśli myśleliście że rządy pozwolą na funkcjonowania walut i systemu nad którymi nie będą miały kontroli, to świadczy o naiwności.
To jak oczekiwanie że sklepik z dopalaczami będzie funkcjonował tuż obok komendy policji.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: The Real McCoin » środa, 27 grudnia 2017, 13:24

Pix pisze: Nie rozumiesz zasadniczej różnicy pomiędzy potęgą USA a Zimbabwe?
pm7 doskonale rozumie różnicę skoro o tym wspomniał.
Natomiast to Ty nie rozumiesz różnicy między Bitcoinem a shitcoinem stworzonym w taki sposób:
Pix pisze: każdy pryszczaty geek z komputerem w piwnicy może wykreować kolejną krypto walutę.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » środa, 27 grudnia 2017, 15:18

The Real McCoin pisze: Natomiast to Ty nie rozumiesz różnicy między Bitcoinem a shitcoinem stworzonym w taki sposób:
Nie żartuj.
Zarówno Bitcoin jak i shitcoin może służyć do pump&dump albo spoofingu, to tylko kwestia który zostanie wybrany.
Agresywny marketing działa cuda.
Ani jednym ani drugim nie można dokonywać płatności, albo jest to rzadkie jak włosy na mojej głowie, i obarczone złodziejskimi opłatami.
Pierwszy ma ślimacze tempo realizacji transakcji i różni się od drugiego że był pierwszy i jest niejako "twarzą " całego tego bałaganu.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: The Real McCoin » środa, 27 grudnia 2017, 16:32

Pix pisze: Nie żartuj.
Zarówno Bitcoin jak i shitcoin może służyć do pump&dump albo spoofingu, to tylko kwestia który zostanie wybrany.
Nie zmieniaj tematu. pm7 odnosił się do Twojego tekstu o inflacyjności.
Tak jak jakaś gównowaluta z Zimbabwe ma się nijak do waluty USA, tak jakieś gównocoiny stworzone przez "każdego" będą się miały nijak do Bitcoina.
Jak tego nie rozumiesz to sam stwórz nową kryptowalutę, albo jak nie potrafisz to wydrukuj na papierze banknoty swojego prywatnego pieniądza i spróbuj przekonać kogoś do tego, aby nabył i używał to.
Nawet jak naprodukujesz tego tonę to i tak szybko się przekonasz, że to zwykły shit, którego nikt nie używa i ma się nijak do PLN.
Twój argument jest nieprawidłowy.
Wystarczy spojrzeć na https://bitinfocharts.com/ by się przekonać jak słabym zainteresowaniem cieszą się "dodrukowane" monety alternatywnych kryptowalut. Liczba transakcji w porównaniu do BTC jest nikła.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » środa, 27 grudnia 2017, 16:49

The Real McCoin pisze: Wystarczy spojrzeć na https://bitinfocharts.com/ by się przekonać jak słabym zainteresowaniem cieszą się "dodrukowane" monety alternatywnych kryptowalut. Liczba transakcji w porównaniu do BTC jest nikła.
Ponieważ żadne z nich nie otrzymały tak potężnego medialnego wsparcia jak Bitcoin.
A co do inflacji, już mamy Bitcoin Cash, a w przygotowaniu Bitcoin Gold i następne.
W światku krypto tez będzie dodruk jak w walutach fiat.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 grudnia 2017, 19:38

Pix pisze:Ponieważ żadne z nich nie otrzymały tak potężnego medialnego wsparcia jak Bitcoin.
A co do inflacji, już mamy Bitcoin Cash, a w przygotowaniu Bitcoin Gold i następne.
W światku krypto tez będzie dodruk jak w walutach fiat.
Nie będzie żadnego dodruku.

Czy to że istnieje Zimbabwianski dolar w jakikolwiek sposób zmniejsza wartość złotówki ?

Nie, to po prostu Janusze i debile dają się nabierać na jawne scamy. Nie ma żadnego dodruku i żadnej inflacji.

No chyba, że inflacja i dodruk głupoty ludzkiej. Tej nigdy nie brakuje.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » środa, 27 grudnia 2017, 23:43

bitmon pisze: Z tego co znalazłem na stronie https://bitcoincore.org/en/2017/09/01/release-0.15.0/ opcja Replace-by-Fee zadziała jak bym zaznaczył tą opcje przy uprzednim wysłaniu monet na dany adres to po wysłaniu miał bym możliwość na liście wysłanych tranakcjach uaktywnioną opcje "increse transaction fee". Obecnie mam wyszarzane.
Tak.
Polecam Electrum, domyślnie ustawia RBF dla transakcji z niską opłatą, dzięki czemu można je potem poprawić. Nawet jeżeli nie wyślemy z RBF, w wielu przypadkach będzie w stanie wykonać CPFP, co również przyśpiesza potwierdzenie.

Dodano po 16 sekundach:
WitoldC pisze: Dziwne że z https://blockchain.info/address/1L25VRT ... G3KTrNZaxk
0.00018000 akurat jeszcze nie potwierdzone (blokada czasowa), ale kto wie jak to wszystko działa na tych giełdach.
pm7 pisze: to jest wewnętrzny mechanizm sieci którym raczej nie potrzebujesz się przejmować.
Tu więcej informacji: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=293182#p293182

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zaxbit » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:25

Moja transakcja z electrum "stoi" od 18:00, dałem fee 0.00019 BTC. Jak mogę to przyśpieszyć, bo nie widzę takiej możliwości nigdzie w interfejsie pod win ?

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: andrew9 » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:48

Jeżeli chciałbym szybko wypłacić pieniądze z WEX to rozumiem, że w BTC jest to teraz przynajmniej nieopłacalne? Lepiej będzie kupić za to LTC i tak przerzucić na Polską giełdę (żeby wypłacić)?
Jak na szybko przeliczyłem to.. nawet może się to delikatnie opłacać kwotowo..

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:53

zaxbit pisze: dałem fee 0.00019 BTC.
To informacja bezwartościowa. Ważne jest ile dałeś opłaty podzielone przez rozmiar transakcji.
zaxbit pisze: Jak mogę to przyśpieszyć, bo nie widzę takiej możliwości nigdzie w interfejsie pod win ?
List transakcji, prawym przyciskiem myszki na niepotwierdzoną i przejrzyj opcje. Nie wszystkie transakcje da się przyśpieszyć (jeżeli nie dałeś RBF i wysłałeś wszystkie środki, to się nie da).
http://sjp.pwn.pl/zasady/small-21-4-sma ... 36490.html
andrew9 pisze: w BTC jest to teraz przynajmniej nieopłacalne?
Koszta już spadły. Generalnie 150 sat/B (5-10zł za typową transakcję) powinno zapewnić szybkie potwierdzenie. Oczywiście, pytanie ile sobie policzy giełda za wypłatę, trochę z opóźnieniem podnoszą i opuszczają opłaty.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zaxbit » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:55

Ja dałem 0.00019 BTC dla kwoty rzędu 1000 zł. W blockchain ekpsloratorze widzę od początku jako unconfirmed.
Sprawdzałem w elekctrum, przelewałem całą kwotę więc nie mam takiej możliwości o której pisałeś :/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 23:02

zaxbit pisze: Ja dałem 0.00019 BTC dla kwoty rzędu 1000 zł.
Nieistotne jest jaką kwotę przelewasz. Ważna jest opłata podzielona przez rozmiar transakcji. Rozmiar w sensie ile miejsca na dysku zajmuje (zwykle od 200 bajtów do kilku kilobajtów). Prawym przyciskiem na transakcję, "szczegóły" i będzie "rozmiar".
zaxbit pisze: Sprawdzałem w elekctrum, przelewałem całą kwotę więc nie mam takiej możliwości o której pisałeś :/
Czy masz aktualne (3.0.3) Electrum? Nowe wersje automatycznie (chyba, że celowo odznaczysz) wysyłają transakcję RBF jeżeli dasz małą opłatę, co ułatwia przyśpieszenie przez podwyższenie opłaty.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zaxbit » czwartek, 28 grudnia 2017, 23:06

Rozmiar 191 bytes.
Mam wersję 2.9.3. W sumie transakcję puściłem w apce mobilnej electrum, ale mam teraz podgląd na PC pod windowsem.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 23:41

Dałeś odrobinę za mało. Generalnie teraz poczekasz z tydzień na potwierdzenie się albo zniknięcie transakcji.
Możesz próbować użyć idealnie o pełnej godzinie https://pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zaxbit » piątek, 29 grudnia 2017, 00:53

Ok, spróbuję tego. Ale widziałem że wyżej ktoś dał niewiele wyższe fee (prawie to samo co ja) i u niego było potwierdzenie po 14h.

edit: Taaaa tydzień ;) Transakcja weszła do bloku po 11h, po 5tej rano. Obecnie 15 potwierdzeń. Nie udało mi się skorzystac z akceleratora (raczej pic na wodę i fotomontaż).
Dziwi mnie, że cały czas zmienia mi się saldo w pln dla tej transakcji w electrum, nie wiem kiedy się "zatrzyma"

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » piątek, 29 grudnia 2017, 17:17

zaxbit pisze: akceleratora (raczej pic na wodę i fotomontaż).
Wczoraj osobiście użyłem akceleratora dla transakcji z 20 sat/B. Udało się za trzecim razem. Działa, tylko jest dużo chętnych.
zaxbit pisze: Transakcja weszła do bloku po 11h, po 5tej rano.
Zmniejszyła się liczba nowych transakcji. Widać https://dedi.jochen-hoenicke.de/queue/more/#1w, że sukcesywnie schodzą najdroższe transakcje (już można wysyłać z ~90 sat/B, priorytet to ~150 sat/B).
zaxbit pisze: Dziwi mnie, że cały czas zmienia mi się saldo w pln dla tej transakcji w electrum, nie wiem kiedy się "zatrzyma"
Powinno używać daty pierwszego potwierdzenia, więc powinno się zmieniać tylko dopóki jest niepotwierdzone.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Pix » piątek, 29 grudnia 2017, 19:07

ShadowOfHarbringer pisze: Nie będzie żadnego dodruku.

Czy to że istnieje Zimbabwianski dolar w jakikolwiek sposób zmniejsza wartość złotówki ?

Nie, to po prostu Janusze i debile dają się nabierać na jawne scamy. Nie ma żadnego dodruku i żadnej inflacji.

No chyba, że inflacja i dodruk głupoty ludzkiej. Tej nigdy nie brakuje.
Każdy hardfork = sprzedaż Bitcoina
Określam to mianem " dolewania wody do wina".
W miarę jak rośnie ilość dostępnych alt coinów i hardforków, kasa sie rozpływa po nich.
Zobacz co sie dzieje z Bitcoin Cash,ile kasy odpłynęlo tam.
Poza tym z uwagi na powolność transakcji na Bitcoin tylko dużych stać na wykup szybszej transakcji.Mamy więc instytucjonalnych graczy i traderów z głębokimi kieszeniami których stać na opłacenie szybkiej transakcji- mogą pompować cenę lub dołować i wykonać transakcję kiedy twoja "wisi" i czeka na realizację. Idealne środowisko do manipulacji rynkiem i golenia małych inwestorów- czyli to co smart money lubią i opanowali do perfekcji.
A w zalewie ICO-scamów giną te napawdę wartościowe ICO.
Uważam że obecnie hard forki to takie "łatwe ICO".
Deflacyjność krypto waluty , która to cecha miała decydować o jej wartości została zdewaluowana poprzez możliwość generowania kolejnych odnóg oraz kolejnych alt coinów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 29 grudnia 2017, 20:32

Pix pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Nie będzie żadnego dodruku.

Czy to że istnieje Zimbabwianski dolar w jakikolwiek sposób zmniejsza wartość złotówki ?

Nie, to po prostu Janusze i debile dają się nabierać na jawne scamy. Nie ma żadnego dodruku i żadnej inflacji.

No chyba, że inflacja i dodruk głupoty ludzkiej. Tej nigdy nie brakuje.
Każdy hardfork = sprzedaż Bitcoina
Określam to mianem " dolewania wody do wina".
To dolewanie się skończy gdy przyjdzie (w końcu) poważny kryzys na kryptowalutach.

Rynek kryptowalut to nadmuchana bańka bzdurnych gównotokenów (shitcoiny, scamcoiny, ICO).

Moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) obecnie ludzie z FOREXa przenieśli się (albo są w trakcie przenoszenia się) na rynek krypto. Stąd napływ głupich pieniędzy od januszy-inwestorów.

Tyle że ci ludzie nigdy nie wierzyli w Bitcoina Satoshiego Nakamoto, nie chcieli mieć użytecznej i genialnej waluty, która uwolni ich od banków. Oni po prostu chcą szybkiego zysku.

Kiedyś przyjdzie na ten cały badziew taka kosmiczna korekta, że rynek zostanie wyczyszczony ze wszystkiego poza Bitcoinem, ETH, Monero i jeszcze paroma głównymi. Reszta tych wynalazków jest praktycznie całkowicie zbędna.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości