Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: qertoip » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:49

(dla osób które mnie nie znają - piszę to jako tzw "Bitcoin Maximalist")

Sieć Bitcoin jest rekordowo zapchana bez widoków na odetkanie (być może dopiero po pęknięciu bańki).

Twoja transakcja może utknąć na nieokreślony czas.

Nie tylko transakcje nie są zatwierdzanie ale czasem nawet nie propagują się w sieci bo węzły mają przepełnione mempoole (czyli możesz nawet nie zobaczyć swojej tx na większości blockchain explorerów).

Zanim wyślesz bitcoiny koniecznie sprawdź sugerowaną opłatę (transaction fee) na https://estimatefee.com/ lub w podobnych serwisach.

Opłaty są rzędu kilkudziesięciu USD (i rosną) co oznacza że de facto nie da się wysłać małych i średnich kwot.

Silnie zalecane są portfele wspierające RBF i CPFP ponieważ dają możliwość wymanewrowania z sytuacji utkniętej transakcji.

Można też rozważyć prewencyjne zgrupowanie środków (np z portfela mobilnego do Trezora/Ledgera).

Jeśli JUŻ wysłałeś dużą kwotę i Ci utknęła, możesz ją popchnąć do zatwierdzenia płacąc bezpośrednio minerom (płatne akceleratory transakcji).

Do codziennych płatności online sugerowane są mniej obciążone kryptowaluty - np. Monero i Litecoin.

Przy czym nie skalują się one lepiej od Bitcoina - po prostu nie mają jeszcze problemu skali.

PS Oczywiście, woda na młyn Bcash :D Ale nie dajcie się zwieść populistycznej narracji - zainteresowania warte są tylko te kryptowaluty które posuwają R&D do przodu.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: fbit » czwartek, 21 grudnia 2017, 13:48

qertoip pisze:

Sieć Bitcoin jest rekordowo zapchana bez widoków na odetkanie (być może dopiero po pęknięciu bańki).

Twoja transakcja może utknąć na nieokreślony czas.
Witam,
czy to oznacza, że kiedyś, za parę tygodni lub miesięcy kasa jednak przejdzie lub wróci ?
nie ma ryzyka że przepadnie na wieki ?
qertoip pisze: Jeśli JUŻ wysłałeś dużą kwotę i Ci utknęła, możesz ją popchnąć do zatwierdzenia płacąc bezpośrednio minerom (płatne akceleratory transakcji).
możesz podać jakiś namiar ? wczoraj próbowałem zapodać transakcje na pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/ ale bezskutecznie :evil:

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Iemix96 » czwartek, 21 grudnia 2017, 13:48

"PS Oczywiście, woda na młyn Bcash :D Ale nie dajcie się zwieść populistycznej narracji - zainteresowania warte są tylko te kryptowaluty które posuwają R&D do przodu."

Możesz to rozwinąć?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: zdch » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:21

tzn ze qertoip nie lubi bitcoincash :)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: qertoip » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:57

fbit pisze:czy to oznacza, że kiedyś, za parę tygodni lub miesięcy kasa jednak przejdzie lub wróci ?
nie ma ryzyka że przepadnie na wieki ?
Istnieje teoretyczne ryzyko że konkretna transakcja pozostawiona sama sobie nigdy nie zostanie zatwierdzona ani "odrzucona".

Natomiast jest wiele sposobów radzenia sobie z takimi sytuacjami (rebroadcast gdy się słabo propaguje, CPFP gdy jest rozpropagowana ale się nie potwierdza, wspomniane (płatne) akceleratory gdy chodzi o większą kwotę, double spending gdy się słabo rozpropagowała).
fbit pisze:możesz podać jakiś namiar ? wczoraj próbowałem zapodać transakcje na pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/ ale bezskutecznie :evil:
Prawdopodobnie Twoja transakcja nie dotarła nawet do ViaBTC. Eksportuj transakcję z portfela do formatu hex i ponownie broadcastuj online przez kilka bramek. Szczegóły w Google.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: MarcK » czwartek, 21 grudnia 2017, 17:44

Do codziennych płatności online sugerowane są mniej obciążone kryptowaluty - np. Monero i Litecoin.
No nie wiem, wczoraj dwa razy wykonywałem transfer LTC z BB raz w okolicy godz 13, transakcja dotarła po ok 30 min (z BB na Ladger), następne dwie ok godz 18 (z BB na Bitfinex), dotarły po 10 godz !!! Najlepsze jest to że przez długie godziny transakcja się nie propagwoała - nigdzie jej nie było.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: qertoip » czwartek, 21 grudnia 2017, 17:47

MarcK pisze:
Do codziennych płatności online sugerowane są mniej obciążone kryptowaluty - np. Monero i Litecoin.
No nie wiem, wczoraj dwa razy wykonywałem transfer LTC z BB raz w okolicy godz 13, transakcja dotarła po ok 30 min (z BB na Ladger), następne dwie ok godz 18 (z BB na Bitfinex), dotarły po 10 godz !!! Najlepsze jest to że przez długie godziny transakcja się nie propagwoała - nigdzie jej nie było.
Jaką opłatę za bajt dałeś?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 17:52

@qertoip, napisał, że wysyłał z BB na Bitfinex.

@MarcK, odradzam wysyłanie bezpośrednie. Bezpieczniej przez własny portfel puścić (odebrać we własnym portfelu, wysłać z niego na drugą giełdę). Jeżeli transakcji nie było widać, to znaczy tyle, że giełda jej nie wysłała. W czym wina kryptowaluty? :)
pm7 pisze:Z ważniejszych powodów dlaczego Bitcoiny wypłacamy z giełd wyłącznie na własne adresy (takie, których klucze prywatne kontrolujemy, czyli portfele jak Electrum, Bitcoin Core):
-przy wypłacie z giełdy nie wiesz ile czasu potrwa wypłata, ani z jaką dokładnością (np. spróbujesz wypłacić 0.012345 BTC, a giełda zaokrągli do 0.012 BTC i wyśle po godzinie)
-jeżeli przypadkowo wypłacisz sobie złą walutę (np. Bitcoin Cash do portfela Bitcoin lub odwrotnie) zauważysz to i możesz sam naprawić przez import klucza do odpowiedniego portfela, natomiast jak wyślesz złą walutę, to musisz liczyć na pomoc odbiorcy
-możliwość późniejszego udowodnienia posiadania adresów (można podpisywać kryptograficznie wiadomości kluczami do konkretnych adresów)
-adres, z którego wychodzą Bitcoiny z giełd na ogół nie jest naszym adresem odbiorczym. Giełdy przesyłają z dowolnych adresów, więc jak np. druga strona zwróci bez pytania Bitcoin na adres, z którego je dostała (nie powinna, ale to nie znaczy, że tak się nigdy nie stanie), to doładuje czyjeś konto na giełdzie, a my stracimy te Bitcoiny

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: mnichu77 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:35

Witam
Jestem nowy w świecie kryptowalut i dlatego nie obracam dużymi kwotami. Dlatego opłaty za przesyłanie Bitcoinów są dla mnie bardzo duże.
Czy mogę przelewać inne waluty, np GAME, Litecoin itp z jednej giełdy do innej, np z Bittrex na Bitbay? Jeżeli tak, to jakie są wtedy koszty przesyłu?
Jakie waluty do przesyłu polecacie?
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: mecenas » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:39

@mnichu77, zainteresuj się DASH i Bitcoin CASH.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:53

mnichu77 pisze: Czy mogę przelewać inne waluty, np GAME, Litecoin itp z jednej giełdy do innej, np z Bittrex na Bitbay?
Każdą kryptowalutę polecam przez własny portfel przerzucać.
mnichu77 pisze: Jeżeli tak, to jakie są wtedy koszty przesyłu?
Chyba tylko Bitcoin jest obecnie taki drogi.
mnichu77 pisze: Jakie waluty do przesyłu polecacie?
Litecoin jest w miarę dobry (szybki, tani, obecny na wielu giełdach).

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: MarcK » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:49

Dzięki za praktyczne rady. Będę o tym pamiętał. Zdziwiłem się tylko tak długim czasem przetwarzania LTC ponieważ między gieldami przelewałem nie pierwszy raz i nie trwało to dłużej niż 30 min.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: maky » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:55

qertoip pisze: Do codziennych płatności online sugerowane są mniej obciążone kryptowaluty - np. Monero i Litecoin.
A ja proponuję DASH. Przydały by się jakieś stres testy. W tej chwili blok 2MB. Transakcje na bieżąco i opłaty sic - kilka-kilkanaście groszy. :)

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
mnichu77 pisze: Jakie waluty do przesyłu polecacie?
DASH
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: noobster » czwartek, 21 grudnia 2017, 21:21

mnichu77 pisze: Witam
...
Jakie waluty do przesyłu polecacie?
Pozdrawiam
DASH, ew. Litecoin

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: bioly7787 » czwartek, 21 grudnia 2017, 21:27

Może ktoś wytłumaczy łopatologicznie laikowi co można zrobić gdy transakcja nie dotarła na bittrex. Sytuacja wygląda tak że przesłałem na bittrex okolo 1000zl w BTC. przez około tydzień depozyt figurował jako "pending deposit" po czym trafił do historii depozytów. Dopiero 2-3 dni po tym fakcie transakcja uzyskała potwierdzenia z blockhain.info, ale BTC nigdy nie trafiły do portfela na bittrex. Może ktoś miał podobną akcję albo ma pomysł co mogę zrobić ???

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: pest » czwartek, 21 grudnia 2017, 22:21

Witajcie,
Pierwszy post :)
Śledzę forum od ok 2mies, ale się nie udzielam bo nic wnieść na razie nie mogę jako nowicjusz.
Szacun dla Wszystkich za wiedzę, za chęć pomagania i za cierpliwość jak czytam niektóre posty... :)
Niestety wątek znalazłem za późno, pierwszy przesył BTC z (hitbtc na inną giełdę) wysłałem 18go, drugi wczoraj. Poniżej ich dane. Prośba o info co z tym dalej zrobić jak wyjaśnić, ew. jak przyspieszyć:

Ten jest w ogóle "Transaction not found":
Address: 19DAXRXmSzi1YSBP2K1WpAvxuJ2uDvzGbg
Transaction hash: 67628d537bf14355e6b105d281dd43b63b1053fb24ad5ec2f1f436e0af5fccfb
Operation ID: ddcc8bb0-e400-479a-81c5-2d9beca6b305
Date Created (UTC): 18/12/2017, 22:13:13
Date Updated (UTC): 18/12/2017, 22:28:02


Ten chyba czeka w kolejce:
Address: 15AEz8PndCEx6rgDbzXn3ibFsb1QVuLVEt
Transaction hash: dbe0e6e221ea8b00416d46c1ae5bd352047e46b7e09349b597121239ab75929c
Operation ID: b1d2e594-01ae-4fe5-b97b-d28e6c0ce69f
Date Created (UTC): 20/12/2017, 22:25:00
Date Updated (UTC): 20/12/2017, 22:25:00

Przyłączam się też do pytania powyżej.

Dodano po 7 minutach 43 sekundach:
Potwierdzam że DASH idzie w parę minut, właśnie przetestowałem.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: qertoip » czwartek, 21 grudnia 2017, 22:24

maky pisze:A ja proponuję DASH.
Dash to bullshit technology.

Ani DarkSend/PrivateSend ani InstantX/InstantSend zupełnie nie trzymają się kupy.

PrivateSend nie daje prywatności a InstantSend nie zapobiega podwójnemu wydawaniu.

Kupy nie trzyma się też wiele innych rzeczy jak wynagradzanie master node'ów na podstawie uptime'u.

Więcej: CryptoScam #4 - Dash
Ostatnio zmieniony piątek, 22 grudnia 2017, 10:55 przez qertoip, łącznie zmieniany 2 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: edgardo » czwartek, 21 grudnia 2017, 23:38

Mógłby ktoś podać strony które podają właściwe fee dla najpopularniejszych altów? Ja znam niestety tylko dla BTC. Dzięki z góry.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: Bit-els » czwartek, 21 grudnia 2017, 23:39

@qertoip, a teraz toś kolego wystrzelił, a nie nabił!
Ciekawe czy goście postawili shorta na tego scamshita (film z lutego 2017) ;-)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Sieć Bitcoin rekordowo zapchana - przeczytaj zanim wyślesz BTC

Postautor: bl4ck » czwartek, 21 grudnia 2017, 23:54

@edgardo, bch dash ltc eth

https://bitinfocharts.com/ wchodzisz na danego coina i patrzysz na "Median Transaction Fee"

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości