Ledger nano s jako klucz do giełdy

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: kacper.mm » wtorek, 5 grudnia 2017, 09:51

Hej,
czy Ledger nano s jako klucz do giełdy to dobre rozwiazanie?
Zauważyłem, że jest możliwość aktywacji na bitfinexie FIDO U2F i zastanawiam się czy to dobre rozwiazanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 5 grudnia 2017, 11:07

Tak, bo każdą operację potwierdzasz fizycznie na Ledger TAK/NIE.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: kacper.mm » wtorek, 5 grudnia 2017, 13:30

KryptoBanita pisze: Tak, bo każdą operację potwierdzasz fizycznie na Ledger TAK/NIE.
Dzieki :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: Oweninho » piątek, 8 grudnia 2017, 12:21

Witam mam pytanie odnosnie ledger nano s, moze mnie ktos krok po kroku przeprowadzic jak zalozyc portfel bitcoin na nim i jak przelac srodki z bitbaya na niego???? Wlasnie zakupilem i probuje to wszystko ogarnac ale dla mnie to magia... Jest jeden film na youtubie ale tylko do momentu gdzie pojawiaja sie 24 slowa klucz (to jest ten seed bez ktorego nie ma dostepu do portfela? :). Moja wiedza na ten temat ogranicza sie do tego ze musze podlaczyc tego ledgere do kompa i potem film sie urywa...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 grudnia 2017, 12:41

Skoro ja sobie z Ledger poradziłem, to nie może to być skomplikowane :D
Korzystałem z opisu http://www.ledgerwallet.com/start
WAŻNE abyś poprawnie zapisał te 24 słowa!
Dobrze byłoby też zapamiętać pin ;) ale 24 SŁOWA nazywane potem SEED są warte tyle, ile pieniędzy będziesz miał na LEDGER.
SEED nie jest potrzebny przy każdym logowaniu - wtedy podajesz tylko PIN.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: f-stfo » piątek, 8 grudnia 2017, 12:47

KryptoBanita pisze: Skoro ja sobie z Ledger poradziłem, to nie może to być skomplikowane :D
Korzystałem z opisu http://www.ledgerwallet.com/start
WAŻNE abyś poprawnie zapisał te 24 słowa!
Dobrze byłoby też zapamiętać pin ;) ale 24 SŁOWA nazywane potem SEED są warte tyle, ile pieniędzy będziesz miał na LEDGER.
Super, dzięki wielkie :) Ja też właśnie szukałem takich porad :) Przydadzą mi się z całą pewnością :)

Czy uważacie, że na przykład ten portfel bitcoin byłby ok?
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 grudnia 2017, 19:47 przez f-stfo, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: Oweninho » piątek, 8 grudnia 2017, 13:11

Heh liczylem na bardziej szczegołowa odp, moze zadam kilka glupich pytan teraz. Przelewejąc z bitbaya podaje nr ktory mi sie wygeneruje na ledgerze tak??? Czy podczas przelewanie na moj portfel ledger ma byc podlaczony do kompa i do netu w ogole???? Czy ma pozostac podlaczony dopoki nie dojda potwierdzenia z sieci?????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 grudnia 2017, 13:30

Oweninho pisze: Przelewejąc z bitbaya podaje nr ktory mi sie wygeneruje na ledgerze tak???
Dokładnie na Ledger Wallet Bitcoin i jeżeli mówimy BTC to klikasz zielone pole BITCOIN i później LEGACY
(Ledger obsługuje również "inne" bitcoiny, takie jak BTG, czy BCH i tego NIE MOŻNA MIESZAĆ - duże prawdopodobieństwo, że stracisz środki)
Oweninho pisze: Czy podczas przelewanie na moj portfel ledger ma byc podlaczony do kompa i do netu w ogole????
Nie ma to znaczenia.
Klikasz RECEIVE i otrzymujesz Bitcoin Address (kod QR jak i adres literowo-cyfrowy)
Podając ten adres i przelewając na TEN adres BTC, nie ma znaczenia czy masz przy sobie Ledger i czy jest on włączony.
Oweninho pisze: Czy ma pozostac podlaczony dopoki nie dojda potwierdzenia z sieci?????
Nie.
Możesz być podłączony i nerwowo klikać w prawym górnym rogu takie strzałki w kółeczko, ale to niczego nie zmieni, choć może niektórzy to lubią ;)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: Oweninho » niedziela, 10 grudnia 2017, 17:10

A mam kolejne pytanie, podlaczylem ledgera ustawilem wszystko i teraz zeby otrzymac kase z bitbaya to zrobilem tak kliknalem recive pokazala sie jakis adres domyslam sie ze to moj adres no to go wkleilem na bitbay jako do wysylki zrobilem symboliczne 0,001 btc, bitbay podal kod i poszlo. W portfelu pookazuje ze jest i czeka na potwiedzenie mowie sobie ok to wysle reszte juz na fulla i znowu sobie kliknalem recive i pokazal sie zupelnie inny adres niz za 1 razem i teraz sie boje wyslac bo nie wiem czy dojdzie o co tu chodzi???? Czemu jest teraz inny adres w tym polu???? Aaaa wybralem jeszcze segwit bitcoin na samym poczatku nie wiem czy dobrze zrobilem nie wiem o co chodzi z stym segwit/legacy....

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: esse » niedziela, 10 grudnia 2017, 17:17

Oweninho pisze: i pokazal sie zupelnie inny adres niz za 1 razem i teraz sie boje wyslac bo nie wiem czy dojdzie o co tu chodzi???? Czemu jest teraz inny adres w tym polu????
Było wiele razy na forum, poszukaj. Za każdym razem proponowany jest nowy adres odbiorczy, w celu zwiększenia prywatność i utrudnienia śledzenia. Możesz oczywiście podać stary, też dojdzie.

Więcej czytaj, jeśli mogę zasugerować ;)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: aro73 » czwartek, 14 grudnia 2017, 18:17

Witam. A mam pytanie odnośnie tych 24 słów. Jak zagubię, zniszczę ledgera, a mam te 24 słowa to gdzie i jak mogę je wpisać, żeby odzyskać BTC??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: benq » czwartek, 14 grudnia 2017, 18:27

aro73 pisze: Witam. A mam pytanie odnośnie tych 24 słów. Jak zagubię, zniszczę ledgera, a mam te 24 słowa to gdzie i jak mogę je wpisać, żeby odzyskać BTC??
Kupujesz nowego ledgera i przy konfiguracji podajesz SEED ze zgubionego/straconego

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: aro73 » czwartek, 14 grudnia 2017, 18:30

A w ten sposób, czyli koszt zakupu nowego ledgera:) dzięki za pomoc :mrgreen:

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s jako klucz do giełdy

Postautor: sodom2000 » czwartek, 14 grudnia 2017, 18:35

Polecam rowniez zrobic test seeda ,przy ustawianiu ledgera ,tzn po ustawieniu juz calosci ,wklepac trzy razy blednie pin. Ledger sie zresetuje do ustawien fabrycznych ,nastepie mozna przy ponownej konfiguracji wybrac ,ze ma sie seeda i wbic te 24 slowa.Daje nam to pewnosc ze SEED jest wlasciwy .Jeszce jedna rzecz nawet jak ledger sie zrestuje ,bitki zostaja .
Pozdrawiam

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości