Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » wtorek, 6 lutego 2018, 14:24

nomenomen_token pisze: To ja się pytam KOMU "grubasy" mają wpychać te setki tyś Bitcoinów po astronomicznej cenie 6000 USD ? - ten rynek jest płytki jak kałuża.
Zastanawiać wręcz powinno to , że te spadki są takie powolne - ale jak już tłumaczyłem w poprzednich postach - kluczem jest tu generowanie sztucznego obrotu w celu prania brudnej kasy z którego to obrotu wychodzi czysta jak łza PROWIZJA .
I do tego służą właśnie takie "giełdy w piwnicy domku jednorodzinnego" lub innych szopach :D

Dodano po 38 minutach 44 sekundach:
hedowiec pisze: . Nie wychodź za stratą, jeśli zainwestowałeś to trzymaj tak długo aż zarobisz.
Jest takie powiedzenie że ten co wtopił staje się niejako z przymusu "inwestorem długoterminowym".

Dodano po 1 godzinie 1 minucie :

Uśmiałem się do łez :D

Dodano po 1 godzinie 50 minutach 7 sekundach:
Kolejna Polska giełda krypto na liście ostrzeżeń KNF:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Abucoi ... 71019.html

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Jad_kielbasiany » wtorek, 6 lutego 2018, 16:25

nomenomen_token pisze: Proponuje wszystkim ochłonąć - i zrobić prostą rzecz -
1. przejrzeć transakcje i wartości na największych portfelach / adresach bitcoin
Zobaczycie , że większość z nich trzymało duży volumen już przed 2016 rokiem , jak myślicie czy dla nich 6000 , 5000, 4000, 3000 czy nawet 2000 USD to dużo czy mało w skali poczynionej inwestycji ? i dlatego teraz to "wywalają" i będą wywalać do 300-500 USD bo i tak na tym zyskają świetnie.
proszę tu przykładowy portfel https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... FiLp6Afp8v ( to taki wzorcowy portfel grubasa - naładowany 180 000 BTC po 300 USD )
2. zobaczyć prostą daną w ostanich 24 H aktywnych adresów było GLOBALNIE raptem 900 tyś I TO PRZY JEDNYCH Z NAJWIĘKSZYCH OBROTACH w historii handlu BTC - przy ostrożnym założeniu , że fizyczna osoba ma min. 2 adresy ( chociażby ze względu na bezpieczeństwo ) to naprawdę aktywnych graczy na świecie jest około 450 tyś !!!!! https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... esses.html
Zauważcie jak kurs w 2015 / 2016 r ( czyli raptem 2 lata temu ) był na poziomie 300 USD czyli 20 razy niższym niż obecnie ( w tej chwili w której to smaruje to jest 6000 USD ) to aktywnch adresów było 400-450 tyś czyli raptem połowę tego co przy kursie 6000 USD - skoro waluta wirtualna ma nabierać mocy przez KORZYSTANIE z niej masowe to ja się pytam dlaczego ten kurs nie jest teraz 600 USD ? ( a to ostrożne wyliczenie bo przecież ten cały HYPE na BTC nagonił głównie spekulantów a nie użytkowników everyday life.

To ja się pytam KOMU "grubasy" mają wpychać te setki tyś Bitcoinów po astronomicznej cenie 6000 USD ? - ten rynek jest płytki jak kałuża.
Zastanawiać wręcz powinno to , że te spadki są takie powolne - ale jak już tłumaczyłem w poprzednich postach - kluczem jest tu generowanie sztucznego obrotu w celu prania brudnej kasy z którego to obrotu wychodzi czysta jak łza PROWIZJA .
Na wstępie powiem, że świetnie się czyta twoje podejście do sprawy BTC.
Nie uważasz jednak, że zejście do 300-500 $ wydaje się nierealne? W jakim celu mieliby wyprzedawać po 500 jak można znowu podbić cenę i zrobić kolejny rajd w górę podczas którego do pociągu "kryptowaluty" wsiądzie masa dodatkowych osób? Dodatkowo patrząc po kontach z top 100 - na części z nich obecnie również odbywają się zakupy.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » wtorek, 6 lutego 2018, 18:50

Jad_kielbasiany pisze: Na wstępie powiem, że świetnie się czyta twoje podejście do sprawy BTC.
Nie uważasz jednak, że zejście do 300-500 $ wydaje się nierealne? W jakim celu mieliby wyprzedawać po 500 jak można znowu podbić cenę i zrobić kolejny rajd w górę podczas którego do pociągu "kryptowaluty" wsiądzie masa dodatkowych osób? Dodatkowo patrząc po kontach z top 100 - na części z nich obecnie również odbywają się zakupy.
Taki zjazd też mi się wydaje nierealny. Podważyło by to zaufanie ulicy do instrumentu. A przecież chodzi o powtarzalny schemat "ssanie-tłoczenie" który ma przynosić zyski. Po to jest cały ten cyrk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » wtorek, 6 lutego 2018, 19:12

Pix pisze: Po to jest cały ten cyrk.
I pisze to gracz giełdowy? Cyrk, bo Janusz znów został wyleszczony przez Caringtona?

Czytam w dalszym ciągu to co tu wypisujesz wręcz z zapartym tchem i wypiekami na twarzy.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » wtorek, 6 lutego 2018, 19:36

amneziahaze pisze: Czytam w dalszym ciągu to co tu wypisujesz wręcz z zapartym tchem i wypiekami na twarzy.
Zebyś tylko zaparcia nie dostał :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: janku66 » wtorek, 6 lutego 2018, 19:44

Pix pisze: Podważyło by to zaufanie ulicy do instrumentu
Ufff... Dobrze, że przynajmniej mamy solidny powód by dalej nie spadało.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » wtorek, 6 lutego 2018, 20:05

vjankuv pisze: Ufff... Dobrze, że przynajmniej mamy solidny powód by dalej nie spadało.
Biorąc pod uwagę całe to krypto-hype to jeden z solidniejszych powodów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » wtorek, 6 lutego 2018, 20:10

@nomenomen_token, wydaje mi się, że adres numer 2, po bitfinexie, to jakaś duża kopalnia, sadząc po wpłatach na rachunek intensywnie i w małych ilościach. Zakupili około 60.000BTC 31 grudnia 2017(sprawdź kurs), aktualnie się wyprzedają po 3, 4.000BTC, także nie wiem. Bitfinex faktycznie śmierdzi, do tego dodruk usdt albo washtraiding, więc pomińmy. Wiadomo przynajmniej kto steruje kursem. Trzeci adres to też kopalnia z tego co widać, ale raczej buy/sell. Ostatnia sprzedaż 20.000BTc 02 lutego 2018. Skupowali systematycznie do 14 stycznia. W zasadzie to ten adres wygląda stricte jak typowy trejding jakiegoś grubasa. Czwarty adres prawdopodobnie też kopalnia moim zdaniem, tyle że się od dłuższego czasu wyprzedaje, dopiero od lutego spowrotem kupił około 13.000BTC - zastanawiające, bo może warto by go naśladować, wygląda mi na rozsądniejszy adres, adekwatnie do wysokości kursu i profitów. Tak czy siak każdy z tych adresów rządzi i steruje giełdą i planktonem.

Piąty... ten adres to jest jakiś matrix całkiem. Wygląda jak prywatne konto jakiegoś właściciela giełdy albo no nie wiem co to może być, aż warto wkleić https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... rHGW9sb6uF od 2011 kupione około 80btc i minimalne wpływy acz systematyczne. Nie mam pojęcia co to może być.

Szósty od 11 listopada też się wyprzedaje, no to ja nie wiem. Moim zdaniem wyraźnie najgrubsze adresy wywołały ów pęknięcie, silną korektę kursu i tylko tyle.

Obecnie trzymam się z dala od krypto, przesiadłem się na co innego, m.in. też po to by odpocząć psychicznie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: aprojection » wtorek, 6 lutego 2018, 20:28

amneziahaze pisze:
Piąty... ten adres to jest jakiś matrix całkiem. Wygląda jak prywatne konto jakiegoś właściciela giełdy albo no nie wiem co to może być, aż warto wkleić https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... rHGW9sb6uF od 2011 kupione około 80btc i minimalne wpływy acz systematyczne. Nie mam pojęcia co to może być.
Randomowe wplaty ludzi, przegladajacych najgrubsze portfele btc. Na blockchain.info, masz niektore transakcje nawet podpisane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » wtorek, 6 lutego 2018, 20:43

@aprojection, Im bardziej w las tym więcej drzew: przykładowo jest adres z 2010 kupno 10.000BTC po 0,78usd i zero ruchu, randomowe wpłaty do dzisiaj w ilości 10, może 15 wpłat. z Jaka jest tego wartość, sugerujesz, że to martwy adres? Więc w jakim celu ludzie wpłacają na to pieniądze? Przeciez to nie ma sensu.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Kolejny przykład takiego adresu: https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... ey55YEBqkv

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
I kolejny https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... WLQozU5zGW

Może @Pix się wypowie co o tym myśli.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: aprojection » wtorek, 6 lutego 2018, 20:52

amneziahaze pisze:

@aprojection, Im bardziej w las tym więcej drzew: przykładowo jest adres z 2010 kupno 10.000BTC po 0,78usd i zero ruchu, randomowe wpłaty do dzisiaj w ilości 10, może 15 wpłat. z Jaka jest tego wartość, sugerujesz, że to martwy adres? Więc w jakim celu ludzie wpłacają na to pieniądze? Przeciez to nie ma sensu.
Ja nie sugeruje, ze te adresy sa martwe. Jedynie tyle, ze wplaty pochodza od ludzi przegladajacych takie portfele. A czestotliwosc takich wplat, jest zapewne wynikiem popularnosci takiego adresu:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=905254.0
Lol @ all the begging people sending 0.0001 BTC to those addresses and asking for 100+ BTC Grin
I zwroc uwage, ze niektore transakcje jak juz wspomnialem, sa podpisane (czasem reklama, czasem prosba o kase na studia).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » wtorek, 6 lutego 2018, 21:01

Tutaj bardzo ciekawy przykład adresu BCH z kolei. https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 6 lutego 2018, 23:18

Jad_kielbasiany pisze: Na wstępie powiem, że świetnie się czyta twoje podejście do sprawy BTC.
Nie uważasz jednak, że zejście do 300-500 $ wydaje się nierealne? W jakim celu mieliby wyprzedawać po 500 jak można znowu podbić cenę i zrobić kolejny rajd w górę podczas którego do pociągu "kryptowaluty" wsiądzie masa dodatkowych osób? Dodatkowo patrząc po kontach z top 100 - na części z nich obecnie również odbywają się zakupy.
Trudno mi polemizować, ze względów psychologicznych może masz rację - mi chodzi o fundamenty . Uważam też, że paradoksalnie niższa cena zwabi więcej inwestorów - zjazd z 1000 do 200 też wyglądał dramatycznie a nie odstraszył specjalnie ludzi. Tacy naganiacze jak Tai Lopez już od dawna grzmią "nie wsiadłeś do pociągu Bitcoin - nie martw się będzie bańka pękała to kupisz tanio po 1000 USD earlyadopters wcale nie zyskują najwięcej" Ja tak kombinuje, że mafii brakuje płynności zewnętrznej - naprawdę statystki BTC są bardzo słabe 280 tyś Transakcji dziennie , to śmiesznie mało zważywszy że większość generuje pusty obrót giełdowy , mediana to 0,16 BTC na transakcję ale średnia to już prawie 10 BTC - wygląda to wszystko na LIPĘ - to znaczy użyteczności tego nie ma prawie wcale. Jakby Bitcoin chodził po 500 USD to łatwiej by się chociażby psychologicznie go kupowało - czyli rozdystrybuowało wśród ludzi ( takie jest moje zdanie subiektywne ) . Strzyżenie w "pompowaniu giełdy" niby ma sens ale obawiam się , że problemem jest brak tych owiec - ( powtarzam 97% bitcoinów jest w 2.6% adresów , a 84 % jest raptem w 0,5% adresów !!! - ile z tych 0,5% należy do tych samych fizycznych osób mogę tylko spekulować ale jakbym był BTCbulionerem to bym rozkładał na kilka adresów - załóżmy wiec ostrożnie że każdy duży ma po dwa adresy daje to 0,25% - użytkowników - szacowana liczna powiedzmy aktywnych na 400 tyś - to daje może 1000-2000 osób fizycznych które trzymają 85% z MarkCapu BTC czyli jakies 100 MLD USD - przy dzisiejszm średnim kursie - czyli tylko 30 MLD trzymają inni i jakoś to się nie zmienia w czasie proporcjonalnie ) .

BTW może któryś z mądrych podpowie mi dlaczego na wykresie BTC transakcji są takie "ZĘBY" skąd wynika ta cykliczna fluktuacja ? https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... ns.html#1y ( to jakieś transze rozliczeniowe , potwierdzenia ? dziwne to bo powinno to iść płynnym wykresem )

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
amneziahaze pisze: Tutaj bardzo ciekawy przykład adresu BCH z kolei. https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k
Jakieś didaskalia ?

bo na moje oko to właśnie kopalnia - pool

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 6 lutego 2018, 23:49

Z dokładniejszej analizy wychodzi mi, że BTC spadnie na 1200$ (1) do 3000$ (2).

Obrazek

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/K8G6TPLCJB/1.jpg

Zaś nieprzekraczalną granicą wydaje się 1100$ (musiałby spaść pionowo w dół). Bańka jest większa niż w 2013, co widać po żółtej krzywej regresji, symetrycznej do zwykłej krzywej regresji (niebieska). Korekta powinna potrwać jeszcze od 50 dni do 7,5-10 miesięcy. Powrót na 10000$ gwarantowany w ciągu 1,5 roku, jeżeli będziemy mieli marazm jak po 2013, aczkolwiek stanie się to zapewne szybciej, może do roku czasu. Co oznacza, że w okolicach końca tego roku kurs znów może zostać napompowany, nawet do 50000$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » środa, 7 lutego 2018, 10:11

nomenomen_token pisze: BTW może któryś z mądrych podpowie mi dlaczego na wykresie BTC transakcji są takie "ZĘBY" skąd wynika ta cykliczna fluktuacja ?
Nie wiem, ale jako, że bardzo interesujące są tezy, które stawiasz oraz informacje to spróbuję się odnieść, może ktoś mnie poprawi i lepiej wie skąd ten zygzak:

górka fluktuacji 15 styczeń to zjazd BTC z 14.000 na 10.000 ten przedział, aż do momentu odbicia na 12.000. Od tego czasu... do 20 stycznia kurs odbijał z dołka 9.000usd do wartości max. około 12.800usd.

zestaw ów fluktuacje max/min 1D z wykresem świecowym 1D i rozpoznaj fale, być może tam znaldziesz odpowiedz skąd takie skoki góra/dół, moim zdaniem to jest przyczyna.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » środa, 7 lutego 2018, 13:47

amneziahaze pisze:...
Nie o to mi chodzi ja rozumiem te zmiany ale zauważ tu są takie notoryczne ZĘBY rekina , trend jest zgodny ale tam wygląda to tak jakby zliczanie transakcji zachodziło w ledger cyklicznie co jakiś stały czas , lub nie wiem włąśnie co .. zupełnie niewytłumaczalne wahania - myślałem że niedziala / sobota może być mniej ale tu zupełnie nie ma korelacji - potrafi skakać o 100 K transakcji dziennie i to bez powiązania z kursem.

tutaj najlepiej to widać https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... ns.html#1y

Generalnie ząb w dół jest co 7 dni ( bez powiązania z dniem tygodnia ) a amplituda tego zamykania to około 90-100 tyś transakcji ( przynajmniej w ostatnim roku )
Mam takie niejasne przeświadczenie, że ktoś sobie coś rozlicza w cyklu tygodniowym ( 7 dniowym )
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 13:54 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: suszini » środa, 7 lutego 2018, 13:49

Najprostsza analiza obecnej bessy to taka, że ostatnie wzrosty na Bitcoinie przedstawiał paraboliczny wykres, a zazwyczaj cały zasięg paraboli zostaje zniesiony. Wyraźna parabola rysowała się od 4 tyś usd.

Tutaj też ciekawy artykuł Pana Białka dot korelacji między sytuacją nas krypto a spadkami na akcjach.
http://www.businessinsider.com.pl/gield ... ka/1t0vyld

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » środa, 7 lutego 2018, 15:09

nomenomen_token pisze: myślałem że niedziala / sobota może być mniej ale tu zupełnie nie ma korelacji - potrafi skakać o 100 K transakcji dziennie i to bez powiązania z kursem.
No właśnie w powiązaniu z kursem i to sobotę i niedzielę obstawiałbym za największe skoki, ale to tylko moja subiektywna opinia, tj. nie musi być zgodna z prawdą.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » czwartek, 8 lutego 2018, 00:05

amneziahaze pisze:
nomenomen_token pisze: myślałem że niedziala / sobota może być mniej ale tu zupełnie nie ma korelacji - potrafi skakać o 100 K transakcji dziennie i to bez powiązania z kursem.
No właśnie w powiązaniu z kursem i to sobotę i niedzielę obstawiałbym za największe skoki, ale to tylko moja subiektywna opinia, tj. nie musi być zgodna z prawdą.
NIe dokładnie sprawdziłem daty nie pokrywają się z weekendami często pik dolny wypada wtorek , środa , czwartek, 7 dni to też nie reguła bezwzględna , cena jest uwidoczniona ( ale przecież dlaczego niby transakcji ma być więcej lub mnie ze względu na cenę ? - często jest spadek przy dużych obrotach ) - naprawdę przyjrzyj się temu to wygląda dziwnie . Jakby ktoś sobie postanowił, że tygodniowo będzie się rozliczał ale też nie dokońca mu się udaje bo czasem zapomni czasem coś mu wypadnie ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 8 lutego 2018, 10:45

Z najnowszej analizy na podstawie krzywej regresji wychodzi mi, że BTC spadnie na ok. 2900$, wsparcie prawdopodobnie pojawi się dokładnie na wysokości ATH z 12.06.17 r., które wynosi 2956$. Minimum nastąpi 24.02 lub 25.02. Później już tylko odbicia.

EDIT:

Jednak źle mi to wyszło. Posiłkując się krzywą regresji właściwe zawsze zaniżajmy przewidywane minimum korekty (porównałem do kilku wcześniejszych korekt). Wydaje się zatem bardzo nieprawdopodobne, że kurs spadnie do ok. 3000$, krzywa regresji wydaje się być raczej pomocna do wyznaczenia dolnego ograniczenia i to takiego obarczonego dużym błędem w dół. Wobec tego, skoro minimum korekty musi wypadać wyżej i to pewnie znacznie niż ok. 3000$, to poprzednie minimum mogło być już ostatnim, aczkolwiek, jeśli będzie jednak kolejna fala spadków, to BTC może się zatrzymać na ok. 4000$.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość