Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » poniedziałek, 5 lutego 2018, 10:51

"Jedna z polskich giełd kryptowalut pod okiem KNF"
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... in/rpmx7l0
Wie ktoś o którą Polską giełdę chodzi?
A tu inne takie newsy
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ch/tentskg
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ta/mejzrvd

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 5 lutego 2018, 11:39

Pix pisze:"Jedna z polskich giełd kryptowalut pod okiem KNF"
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... in/rpmx7l0
Wie ktoś o którą Polską giełdę chodzi?
Przychodzi mi do głowy tylko ta NAJWIĘKSZA i najprężniejsza ;) - ale za chęć współpracy i regulacji ( czyli wychodzenie przed szereg ) często się obrywa
80 latki biorą się za krypto ;) - słowo emerytowany jest tu kluczowe.
Poważnie to wygląda - to zagrożenie to przecież zagrożenie przed PRANIEM BRUDNYCH PIENIĘDZY i jest ono problemem BANKÓW więc chcą sie przed tym zabezpieczyć - HSBC dostał ostrzeżenie a inni teraz już tej granicy nie przekroczą.
btw. Loyds również to zapowiada było w BBC wiec to bardziej zorganizowana akcja ( tym bardziej wygląda groźnie )

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:32

Tak - wiadomo, o którą chodzi:
http://antyweb.pl/poziom-smogu-i-prognozy-w-warszawie/

Teraz pytanie - nie działa w tym momencie wyszukiwarka, więc nie wiem czy było już poruszane na forum - czy to ma jakiekolwiek znaczenie i czy warto wstrzymać się przed kolejnymi przelewami na giełdę? (wykorzystując spadki chciałem powoli zainwestować).

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » poniedziałek, 5 lutego 2018, 19:00

Już wiadomo, chodzi o BitBay.
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... nf/0slnbjq

Dodano po 12 minutach 19 sekundach:
Pix pisze: Przedwczoraj na Tradingview napisałem że będzie zjazd w okolice 8000-8300$ a dziś napisałem że wg.mojej oceny to nie koniec. Na tym poziomie może być jakieś tam odbicie i dalsze rejony to okolice 6000$.
Realizuje się scenariusz kolejnego przystanku w okolicach 6000$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: dzudok » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:40

Hej dlaczego nikt nie pisze ze banka juz zrobiła buummmm..... :roll: :roll: :roll:

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:00

dzudok pisze: Hej dlaczego nikt nie pisze ze banka juz zrobiła buummmm.....
SPY też leci

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: klucho » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:02

dzudok pisze: Hej dlaczego nikt nie pisze ze banka juz zrobiła buummmm..... :roll: :roll: :roll:
Bo same 666 są z przodu i czas na odbicie... S&P swojego czasu dokładnie z takiego poziomu wyszła z czasem na nowe ATH.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:12

Pix pisze: SPY też leci
I to ostro leci

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: klucho » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:16

Pix pisze:
Pix pisze: SPY też leci
I to ostro leci
Finansjera się wyprzedaje żeby wejść w taniego bita. Taka przesiadka IMO.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:21

Ostrzeżenie przed potencjalnym odbiciem! BTC w ciągu następnego 1,5 miesiąca spadnie jeszcze na 3-5 tys. dolarów, po czym nastąpi odbicie. Kurs wróci do 10 tys. dolarów w ciągu 6 miesięcy, a przekroczy 20 tys. dolarów w ciągu 12 miesięcy. Wykres logarytmiczny:

Obrazek

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: szafir » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:30

klucho pisze:
Finansjera się wyprzedaje żeby wejść w taniego bita. Taka przesiadka IMO.
pamiętam że przy 12tys leciały ładne cegły wtedy i wcześniej finansjera się wyprzedawała, teraz to chyba bardziej w drugą stronę...
"Winter Is Coming"

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: emesso1 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:47

Pix pisze:Już wiadomo, chodzi o BitBay.
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... nf/0slnbjq

Dodano po 12 minutach 19 sekundach:
Pix pisze: Przedwczoraj na Tradingview napisałem że będzie zjazd w okolice 8000-8300$ a dziś napisałem że wg.mojej oceny to nie koniec. Na tym poziomie może być jakieś tam odbicie i dalsze rejony to okolice 6000$.
Realizuje się scenariusz kolejnego przystanku w okolicach 6000$.
no to sie bitbay moze zawijac, wyladowal na liscie ostrzezen wiec banki beda zobowiazane pozamykac konta bankowe, gielda bez kont bankowych nieistnieje

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:52

osobliwy_nick pisze: Ostrzeżenie przed potencjalnym odbiciem!
Właściwie teraz faktycznie powinienem założyć taki wątek :)

Na 99% moim zdaniem odbicie będzie, i to solidne do 10-14k pi razy drzwi. Nie wiem od jakiego poziomu, może to być już, możemy zlecieć jeszcze znacznie niżej, ale to już miej istotne. To nie jest rekomendacja, tylko moja subiektywna ocena bazująca na obserwacji tego rynku przez wiele lat oraz znajomości schematów.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób wtopiło i do bardzo boli. Moim zdaniem najgorszym posunięciem jest teraz wyjście z dużą stratą. Najlepszym, poczekanie na falę B (odbicie) byle by tylko nie przesadzić i nie być pazernym bo po fali B będzie fala C, która spadnie prawdopodobnie niżej niż teraz. Tak jak pisałem, to nie jest rekomendacja i każdy sam powinien zdecydować o losie swoich środków.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:20

wiem, że off, ale mainstream zaczyna się bać. Po SP500 minus 4% teraz Nikkey dołuje minus 8

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: smp » wtorek, 6 lutego 2018, 00:07

Obyś miał rację z tym odbiciem. Za wcześnie trochę kupiłem... spadło i już byłem do tyłu, a co gorsza teraz przez przypadek kupiłem za całą resztę kasy, zanim zdążyłem pomyśleć co robić bum, kurs znowu poleciał na łeb i kilka tys. wyparowało :cry:

Boję się, że jutro będziemy już w okolicach 4000$ :|

Aż takie spadki wywołał zakaz sprzedaży crypto niepełnoletnim w Korei?
Czyżby za obecną bańką stała koreańska gimbaza?

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: hedowiec » wtorek, 6 lutego 2018, 01:21

smp... nie, alty aktualnie nie reagują na newsy kompletnie. Leci sobie skokowo w dół, po każdym odbiciu następuje ciut większy niż poprzednio spadek. Przede wszystkim bez paniki bo jest ona najgorszym doradcą. Nie wychodź za stratą, jeśli zainwestowałeś to trzymaj tak długo aż zarobisz.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: smp » wtorek, 6 lutego 2018, 01:57

Przy poprzedniej bańce przyjąłem strategię - trzymać do upadłego, trzymać wbrew sobie.... i tak trzymałem 3 lata :P

Z jednej strony się opłaciło... ale z drugiej jakbym sprzedał w porę ze stratą to mógłbym odkupić potem dużo więcej, na co było mnóstwo czasu....

Choć jak teraz patrzeć na wykres to wygląda tak jakbyśmy znowu byli u podnóża góry na którą miała miejsce ta gwałtowna wspinaczka. Wykres zrobił się symetryczny, czyli jesteśmy w punkcie sprzed fazy euforii, emocje z jednej i z drugiej strony wykresu powinny się już wyrównać. Teraz rzeczywiście przydałoby się jakieś odbicie. A może już tak zostanie przez najbliższe lata...

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 6 lutego 2018, 09:15

smp pisze:Przy poprzedniej bańce przyjąłem strategię - trzymać do upadłego, trzymać wbrew sobie.... i tak trzymałem 3 lata :P

Z jednej strony się opłaciło... ale z drugiej jakbym sprzedał w porę ze stratą to mógłbym odkupić potem dużo więcej, na co było mnóstwo czasu....

Choć jak teraz patrzeć na wykres to wygląda tak jakbyśmy znowu byli u podnóża góry na którą miała miejsce ta gwałtowna wspinaczka. Wykres zrobił się symetryczny, czyli jesteśmy w punkcie sprzed fazy euforii, emocje z jednej i z drugiej strony wykresu powinny się już wyrównać. Teraz rzeczywiście przydałoby się jakieś odbicie. A może już tak zostanie przez najbliższe lata...
Proponuje wszystkim ochłonąć - i zrobić prostą rzecz -
1. przejrzeć transakcje i wartości na największych portfelach / adresach bitcoin
Zobaczycie , że większość z nich trzymało duży volumen już przed 2016 rokiem , jak myślicie czy dla nich 6000 , 5000, 4000, 3000 czy nawet 2000 USD to dużo czy mało w skali poczynionej inwestycji ? i dlatego teraz to "wywalają" i będą wywalać do 300-500 USD bo i tak na tym zyskają świetnie.
proszę tu przykładowy portfel https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... FiLp6Afp8v ( to taki wzorcowy portfel grubasa - naładowany 180 000 BTC po 300 USD )
2. zobaczyć prostą daną w ostanich 24 H aktywnych adresów było GLOBALNIE raptem 900 tyś I TO PRZY JEDNYCH Z NAJWIĘKSZYCH OBROTACH w historii handlu BTC - przy ostrożnym założeniu , że fizyczna osoba ma min. 2 adresy ( chociażby ze względu na bezpieczeństwo ) to naprawdę aktywnych graczy na świecie jest około 450 tyś !!!!! https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... esses.html
Zauważcie jak kurs w 2015 / 2016 r ( czyli raptem 2 lata temu ) był na poziomie 300 USD czyli 20 razy niższym niż obecnie ( w tej chwili w której to smaruje to jest 6000 USD ) to aktywnch adresów było 400-450 tyś czyli raptem połowę tego co przy kursie 6000 USD - skoro waluta wirtualna ma nabierać mocy przez KORZYSTANIE z niej masowe to ja się pytam dlaczego ten kurs nie jest teraz 600 USD ? ( a to ostrożne wyliczenie bo przecież ten cały HYPE na BTC nagonił głównie spekulantów a nie użytkowników everyday life.

To ja się pytam KOMU "grubasy" mają wpychać te setki tyś Bitcoinów po astronomicznej cenie 6000 USD ? - ten rynek jest płytki jak kałuża.
Zastanawiać wręcz powinno to , że te spadki są takie powolne - ale jak już tłumaczyłem w poprzednich postach - kluczem jest tu generowanie sztucznego obrotu w celu prania brudnej kasy z którego to obrotu wychodzi czysta jak łza PROWIZJA .
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 09:27 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 09:26

Bitmar pisze:
osobliwy_nick pisze: Ostrzeżenie przed potencjalnym odbiciem!
Właściwie teraz faktycznie powinienem założyć taki wątek :)

Na 99% moim zdaniem odbicie będzie, i to solidne do 10-14k pi razy drzwi.
Aha.

Wierz w to dalej.

Bitcoin-SegWit-1MB już nigdy nie wróci do dawnej świetności. Jakieś tam odbicie może być, ale to jest koniec.

Firmy blockstream jak i samego Bitcoina-1MB.

Bitcoin Cash to Bitcoin. Bitcoin SegWit to nie Bitcoin. Nie do wiary, że jeszcze sam tego nie załapałeś. Tyle siedzisz w tych kryptowalutach i dalej nic nie rozumiesz, powinieneś się wstydzić.

Zapisz sobie moje słowa i zapamiętaj, bo się ziszczą (jak wszystkie inne moje prognozy z ostatnich 9 miesięcy).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: emesso1 » wtorek, 6 lutego 2018, 09:47

nomenomen_token pisze:
smp pisze:
Zastanawiać wręcz powinno to , że te spadki są takie powolne - ale jak już tłumaczyłem w poprzednich postach - kluczem jest tu generowanie sztucznego obrotu w celu prania brudnej kasy z którego to obrotu wychodzi czysta jak łza PROWIZJA .
podpisuje sie pod calym postem z jednym ale ;-)

mnie nie zastanawia dlaczego spadki sa powolne, po pierwsze jestesmy jeszcze w fazie gdzie ulica wierzy w potezne odbicie jak to mialo juz 3x od szczytu (swoja droga to bylo typowe oswajanie ulicy ze spadkami), do tego dystrybucja jest skoordynowana, co widac po ladnych peakach wolumenu sprzedazy, po ktorych nastepuje spokoj i odbudowanie kursu i tak kilkanascie razy w ciagu dnia,

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość