Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 00:46

@adam1226, A Ty zacznij od polskich znaków i formuły zdania, którą to poznają dzieci w 1-2 klasie szkoły podstawowej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 lutego 2018, 03:19

Pix pisze: 1. Pozwól że to ja będę decydował a nie ty
Obawiam się, że ostatecznie zadecyduje moderator.
Pix pisze: 2. Widzę że masz misję złośliwego dokopania mi przy każdej okazji. Jeśli tego ci w życiu brakuje to proszę bardzo
Chciałbym tylko, aby to co piszesz nie mijało się z prawdą, stąd próbuję argumentować to co wypunktowuje. Jeżeli masz już swoje zdanie i ktoś próbuje Ci uzmysłowić, że możesz się mylić to w porządku by było z Twojej strony się do tego po prostu odnieść.
nomenomen_token pisze: Oczywiście Bitcoin to nie jest wymysł mafii - oni się tylko szybko połapali po SilkRoad albo jeszcze przed wybuchem tej afery - że kryptowaluty to idealna pralnia brudnej kasiory a żeby prać to najlepiej samemu jej nie wypłacać tylko pokazać ,że setki tysięcy graczy anonimowych przewala kasę a ty tylko zarabiasz legalnie na prowizjach przy okazji samemu robisz płynność dla swoich środków łatwo przenoszonych w krypto.
Czy nie wydaje Ci się to trochę dziwne, że skoro tak jest i wszyscy o tym wiedzą to od tego są instytucje, które powinny się tym zająć?

Tutaj w Polsce pisząc coś takiego o legalnie działającej spółce w Polsce, możesz wyłapać ostrzeżenie na podstawie Art. 212,
nomenomen_token pisze: To są wszystko fakty
zatem skoro to jest takie oczywiste to trzeba mieć niezbite dowody. Za granicami myślę jest podobnie.
nomenomen_token pisze: Natomiast jeśli nawet uważasz mój wywód za nieprawdopodobny to zastanów się chciaż nad tym, że przy kapitaliazacji 150 MLD USD bitcoin to po prostu fraszka dla Mafii ( z wiarygodnych źródeł można doczytać , że Escobar ( on sam tylko jego kartel z Medelin ) - dawał przychody porównywalne co całej Kolumbii - pamiętaj on był tylko producentem i dostawcą - dystrybucją zajmowały się mafie lokalne i tam jest zawsze główna marża ) Co robić z tą gotówką w czasie gdy polityki banków przeciw praniu brudnych pieniędzy się zaostrzają ?
Z tego co mi wiadomo to całe Miami zbudowane jest na dragach przy ścisłej współpracy z... no właśnie, z kolejną mafią, tą od inflacji, zadłużania i legalnego drukowania banknotów. Tak przy okazji nawiązując do "rewelacji" @pix a,

Światem rządzi mafia.

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
MbitXX pisze: Ja myślę, że w korekcji czasu dojdzie do dyseprycjacji kursu waluty, który bezpośrednio przełoży się na bezpośrednie notowania główne, które nijak nie będą się miały do udziału własnego czynnika głównego co wyświetli się w postaci wzrostów spadków, a nad to bezpośrednie będą miały informacje o flaktuacji rynków USD w konteście sporu Polaków z Izraelem, co spowoduje dalszy ciąg spadków na opcji ETH/PLN, a w konsewencji na konwie wzrostowej EUR do PLN wywoła falę wzrostów cen ETH na poziom 1900 - 2300 USD w February 2018 - do nawt 5000 USD w March 2018...
MbitXX pisze: Należy jeszczę powziąć inersję ceny w okresie między miesiącami, co nie powinno wywoływać paniki co w efekcie przełoży się w maju na 9 000 USD wobec 8500 EUR w Niemieckich notowaniach
No dobrze już dobrze... rozumiem co Ciebie boli i o co Ci mniej więcej chodzi, jednak mógłbyś zwrócić uwagę na pozytyw, w sensie że nie tylko krętacze udający analityków potrafią przewidzieć rzeczywisty kurs. Póki nie było potopu Januszy i BTC sobie spokojnie oscylował między 1-3tys. usd nie widziałem za bardzo tego zjawiska, że jeden udaje speca, a całe rzesze januszy go plusuje bo wstawił ładny wykres i felieton. Ten paradoks wziął się z ogromnego zainteresowania kryptowalutami, a nie że my tutaj robimy jakieś cyrki.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: PRAWY PROSTY » niedziela, 4 lutego 2018, 06:38

Panowie ciężko sie to czyta. Ten wątek ma tytuł ostrzeżenie przed potęcjalną korektą, a nie pokopmy sie po jaj....! Tak wìęc jak to już ktoś kiedyś napisał że niedziela zawsze jest końcem wzrostów, to niezdziwił bym się jak we wtorek znowu zobaczymy konkretny spadek. Nie wiem czemu tak się dzieje ale przeważnie po weekendach leci w dół. Co myślicie??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 lutego 2018, 07:16

@PRAWY PROSTY, Myślę, że to nie jest regułą, choć: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ek#p386821 .

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 10:31

amneziahaze pisze:....
Nie mam najmniejszej obawy, że ktoś się będzie przejmował moim wpisem na forum Bitcoin.pl . Fakty są weryfikowalne, które podałem wg. mnie konkluzja może być tylko jedna. Odszczekam publicznie każde słowo jak Bitfinex / Tether podda się zewnętrznemu audytowi przez 2 działające niezależnie firmy. Myślisz - że gdyby ta firma była transparentna to zakładała by siedzibę w budynku jednorodzinnym pod Warszawą z udziałem 100% firmy z Panamy poprzez człowieka, który występuje w Panama Papers czyli Ivanem Moliną Lee oraz zakłada konto do rozliczania WSZYSTKICH europejskich transakcji w lokalnym banku spółdzielczym ? Gdyby to była czysty biznes to Jan Ludovic van der Velde brylował by na konferencjach TEDx i etc... ( to gość który płynnie gada nawet po chińsku ) ale dziwnym trafem nie ma ŻADNYCH z nim wywiadów . Na PR Bitfinex i Tether pracuje zewnętrzna firma PR w osobie Ronna Torosiana ( znana twarz do wynajęcia ) . Wszyscy wiedzą że sprawa śmierdzi , na YT wyszukasz sobie STO jak nie więcej ostrzeżeń w tej materii ( publikowanych globalnie ) jakoś nikt się tego nie czepia bo dobrze wiadomo iż każda wytoczona sprawa publicznie pogrąży cały ten układ.
Było wiele afer o których wszyscy mówili, a jakoś długi czas nikt nie reagował ( vide Amber Gold choćby na polskim podwórku ) . Na netflixie jest kilka dokumentów PUBLICZNYCH w których jest jawna krytyka firm globalnych takich jak Herbalife będących giełdowymi kolosami na NASDAQ i jakoś nikt nie robi z tego problemu ;) .
Ale moje konkluzje są zgoła inne - ja uważam że Mafia jest na tyle silna , że to właśnie dzięki niej Bitcoin będzie długo najmocniejszy i wyciągnie cały rynek krypto do góry. Paradoksalnie uważam, że właśnie dzięki nim blockchain i jego pochodne ( tangle ) będzie się rozwijał szybciej.
Zresztą zobacz przykład HSBC - TEN BANK PRZYZNAŁ SIĘ DO PRANIA BRUDNYCH PIENIĘDZY MAFII !!!! OFICJALNIE , ale jego pozycja była na tyle silna , że na karze 1,28 MLD USD się skończyło NIKT z zarządu tego banku nawet grzywny nie dostał !!! ta kara to też śmieszna bo bank generuje rocznie ZYSK roczny NETTO ponad 50 MLD USD. To mafia daje temu rynkowi płynność i kapitalizację . Zagrożeniem jest moim zdaniem chęć Chin i Rosji do zdobycia alternatywy dla USD jako waluty zastępczej - oni będą działali PRZECIW bitcoin i na moje oko to działania VIABTC i ANTPOOL ( ANTMINERy ) może być działaniem skierowanym na forka BTC i paraliżowanie decyzji sieci.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 10:33 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: redlumek » niedziela, 4 lutego 2018, 10:32

Podasz KRS tej firmy?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 10:35

redlumek pisze: Podasz KRS tej firmy?
https://kantorbitcoin.pl/bitfinex-skier ... ldzielczy/
ludzie wy handlujecie BTC i nie wiecie takich rzeczy ??
https://mojepanstwo.pl/crypto
https://kantorbitcoin.pl/i/RP_637589_3_ ... 134520.pdf
tutaj cały odpis z KRS

tu wszystkie OFICJALNE DANE !!!

Wszystkie linki do moich wywodów podałem już wcześniej w tym wątku - powiązania Ivan Molina Lee z Palazzolo ( księgowy Cosa Nostry - dawny pracownik Deutche Bank wraz z Peterem Bertholdem ) .
Powiązanie Bitfinex i Tethera z Wells Fargo i rodziną Toppino ( prowadzącymi fundusz PAG i globalnie firmy inwestujące w nieruchomości ) poprzez Jana Ludovica van der Velde podałem też. poszukaj dawnych moich wpisów.
tutaj widać jak na starym profilu LinkedIn J.L van der Velde chwali się CEO PAG Asia Inc. https://www.linkedin.com/in/j-l-van-der-velde-26a24b6
a kto twórcą PAG ??? no nie kto inny jak Charles Toppino ( tutaj sam się chwali wszystkimi powiązaniami http://www.oakpasscapital.com/team.shtml ) zresztą jego brat J-P nadal jest jednym z zarządzających PAG ( tutaj info http://www.pagasia.com/en/bio/jon-paul-toppino/ ) , później J.L zostaje CEO Bitfinex i Tether przez przypadek konta prowadzi Wells Fargo ( bank inwestytycjy właściciel Eastdil który poniekąd zakładał Charlse Toppino ) Sprawa zamrożenia rachunków klientów bitfinex przez Wells Fargo jest publicznie znana później ruchy maskujące typu wytoczenie sprawy i jej wycofanie szybciutko sprawa zamieciona pod dywan. ( wpisz w google wells fargo bitfinex i ci wyskoczy wiele linków do poczytania )
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 11:21 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 lutego 2018, 11:23

@nomenomen_token, myślę, że lekkie nieporozumienie. Wdałeś się w dyskusję z wielkim znawcą krypto i działania rządów, no to napisałem wprost ŚWIATEM RZĄDZI MAFIA. Czego możemy się spodziewać? Że kurs jest sterowany albo że co... że nas okradną? Każdy ma swój rozum, jeden oddaje pieniądze obcym, drugi robi dokładnie odwrotnie.

Cieszę się, że są tego typu posty[merytoryczne], tylko po prostu my nic z tym nie zrobimy. Możemy się co najwyżej straszyć, i jeżeli państwo nic z tym nie robi, no to pomyśl co jest grane.

O przewałach na świecie i róznego rodzaju dealach, false flagach mam pisać czy wystarczy pominąć? Może pomińmy milczeniem prawdę o tym świecie. Zresztą w innym temacie, już wieszczą jego koniec.

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
Może warto dodać przy okazji, że oficjalny cold wallet Bifinexa jest drugi(nie licząc ukrytych) na całej liście adresów btc pod względem ilości BTC. Uplasował się na drugim miejscu po tym jak pierwszy adres dokupił 60.000BTC na ostatnim ATH, a teraz sprzedał 7.000BTC. https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html


Masz jakiś pomysł kto tak robi i w jakim celu?
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 11:39 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Wipqozn » niedziela, 4 lutego 2018, 11:32

Wniosek jest jeden - na mafii też można zarobić.

Pix
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Pix » niedziela, 4 lutego 2018, 11:48

nomenomen_token pisze: tu wszystkie OFICJALNE DANE !!!
Co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że cale to krypto jest jedną wielką pralnią brudnego pieniądza i przy okazji źródłem kolosalnych dochodów. Reżyserzy tego systemu mogą odgrywać na nim dowolne scenariusze "ssanie-tłoczenie" wabiąc rozgorączkowanych wzrostami leszczy ponieważ żadna z tych "giełd w piwnicy domku jednorodzinnego" nie podlega jakimkolwiek regulacjom.
A stwierdzenia typu
amneziahaze pisze: ŚWIATEM RZĄDZI MAFIA.
powodują u mnie uśmiech, bo ktoś za dużo naoglądał się Matrixa i innych katastroficznych filmów.
Jak chcesz zaznać życia tam gdzie naprawdę rządzi mafia to jedź na Sycylię do Kolumbii czy Meksyku.
amneziahaze pisze: Zresztą w innym temacie, już wieszczą jego koniec.
Nie jesteś oryginalny bo takich końców świata miało być już ponad sto kilkadziesiąt i za każdym razem data ulega przesunięciu :D
A "proroków końca świata" jest na pęczki.
Nie będzie żadnego końca świata, będzie tylko korekta w postaci kryzysu ekonomicznego lub jakiejś wojenki, a potem wszystko wróci do normy, gdzie technologia blockchain zostanie wykorzystana do jeszcze większej kontroli obywatela.
Gromadź już puszki, makaron i powerbanki i kop schron w ogródku.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 11:57

amneziahaze pisze: Może warto dodać przy okazji, że oficjalny cold wallet Bifinexa jest drugi(nie licząc ukrytych) na całej liście adresów btc pod względem ilości BTC..
Na to już zwracałem uwagę - welth distribution BTC jest też znamienne. a operacje na największych adresach BARDZO dziwne .
Naprawdę hype na BTC jest moim zdaniem mało efektywny skoro jest tylko max 1 MLN aktywnych adresów codziennie GLOBALNIE - porównajcie to z aktywnymi tansakcjami na PayPal u ;) nie wspominając o Visa czy Mastercard. Przy danych z , których wynika że 97% BTC posiada 2,6 % adresów a 20 MLN adresów posiada MNIEJ jak 80 USD wartości. Trzeba też przyjąć min. że duża część adresów należy do tych samych osób ( nawet z powodu bezpieczeństwa ) wiec spokojnie można przyjąć, że globalnie to 500 tyś osób tylko korzysta z BTC realnie codziennie ( to jakieś mniejsze miasto w Polsce ) . a BTC przy udziale 35% w kapitalizacji rynku daje to obraz słabości obecnie kryptowalut. ( w ETH jest jeszcze gorzej bo tam 52% wszystkich coinów posiada raptem 400 adresów a pierwsze 10 000 adresów grubo ponad 80% ) . Naprawdę tylko dzięki Mafii ten rynek istnieje w takiej skali - marketing Taia Lopeza to majstersztyk a i tak wynika, że słabo to idzie ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 12:00 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: janku66 » niedziela, 4 lutego 2018, 11:59

Pix pisze:
Co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że cale to krypto jest jedną wielką pralnią brudnego pieniądza i przy okazji źródłem kolosalnych dochodów.
Zaraz, zaraz... Czy świat zielonego dolara jest poukładany, prawy i wszyscy każda kartę mają na stole wyłożoną?

Krypto jest otwarte dla każdego. Może nimi obracać zarówno papież jak i gangster grupy przestępczej. Nie unikniemy tego.

Co do tego czy mafia rządzi światem, to zależy kogo mafią nazywamy. Jeśli nie jest to mafia wg kogoś, to z pewnością pieniądz.
Korporacje i układy, to jest motor napędowy wojen, dużych inwestycji mających wpływ na gospodarkę globalną oraz ostatecznie to korporacje i znajomości mają wpływ na wiele istotnych decyzji rządzących.

Teorie spiskowe to jedno, a dwa to są fakty i ich analiza, które prowadzi często do większych absurdów niż bank w Skierniewicach i firmy z Panamy w posiadaniu jakiegoś "bezdomnego".

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 12:06

vjankuv pisze:
Zaraz, zaraz... Czy świat zielonego dolara jest poukładany, prawy i wszyscy każda kartę mają na stole wyłożoną?

Krypto jest otwarte dla każdego. Może nimi obracać zarówno papież jak i gangster grupy przestępczej. Nie unikniemy tego.

Co do tego czy mafia rządzi światem, to zależy kogo mafią nazywamy. Jeśli nie jest to mafia wg kogoś, to z pewnością pieniądz.
Korporacje i układy, to jest motor napędowy wojen, dużych inwestycji mających wpływ na gospodarkę globalną oraz ostatecznie to korporacje i znajomości mają wpływ na wiele istotnych decyzji rządzących.

Teorie spiskowe to jedno, a dwa to są fakty i ich analiza, które prowadzi często do większych absurdów niż bank w Skierniewicach i firmy z Panamy w posiadaniu jakiegoś "bezdomnego".
to wszystko prawda - tyle że problemem jest prohibicja globalna na narkotyki, prostytucje, handel bronią - gdyby nie było regulacji na te dziedziny to mafii by nie było ;) bo nie zawyżało by się sztucznie wartości towarów tych branż które w normalnych warunkach walczyły by ceną i jakościa o klientów a nie tym kto zapłaci większe łapówki i zastraszy więcej ludzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: maky » niedziela, 4 lutego 2018, 12:10

nomenomen_token pisze: to wszystko prawda - tyle że problemem jest prohibicja globalna na narkotyki, prostytucje, handel bronią - gdyby nie było regulacji na te dziedziny to mafii by nie było ;) bo nie zawyżało by się sztucznie wartości towarów tych branż które w normalnych warunkach walczyły by ceną i jakościa o klientów a nie tym kto zapłaci większe łapówki i zastraszy więcej ludzi.
To nie jest takie proste. Wystarczy popatrzeć na wywóz śmieci w niektórych miastach Włoch o budowlance nie wspomnę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 lutego 2018, 12:13

Pix pisze: wabiąc rozgorączkowanych wzrostami leszczy ponieważ żadna z tych "giełd w piwnicy domku jednorodzinnego" nie podlega jakimkolwiek regulacjom.
Spoiler:
To jest nieco żałosne co piszesz, bo chyba piszesz raczej o swojej grupie, zrozum to w końcu, że mnie BTC "zwabił" w 2011roku i jakoś nie myślało się o tym tak idiotycznie jak teraz. Spółkę można założyć, nawet sporo spółek, co do kwestii prawnych to jak działa polskie państwo i sądownictwo, średnio rozgarnięty człowiek jest w stanie sobie to wyobrazić.
Pix pisze: powodują u mnie uśmiech, bo ktoś za dużo naoglądał się Matrixa i innych katastroficznych filmów.
Jak chcesz zaznać życia tam gdzie naprawdę rządzi mafia to jedź na Sycylię do Kolumbii czy Meksyku.
Słuchaj gościu... może najpierw odnieś się merytorycznie do wcześniejszych argumentów, a dopiero później kontynuuj swój dolnolotny spam.
Pix pisze: Nie jesteś oryginalny bo takich końców świata miało być już ponad sto kilkadziesiąt i za każdym razem data ulega przesunięciu
hue hue, ale to zabawne jest... ath też wiele razy ulegało przesunięciu, licząc od 200$ wstecz, nie licząc cen po 4$ na LTC jeszcze całkiem niedawno. Te Twoje "opowiastki" o ryzyku na krypto są dla mnie doprawdy BEZCENNE, tzn. tak słabe i głupawe, że nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy jak bardzo irytujące akurat mnie. Może za dużo przeprowadziłem transakcji, a może za mało zarobiłem, nie wiem, któraś z tych opcji, a może odwrotnie, tak czy owak bardzo prosiłbym o ARGUMENTY, a nie to co kolejny raz przyspamowałeś, ok? Jak zrozumiałeś to dzięki i kontynuuj.
Pix pisze: Gromadź już puszki, makaron i powerbanki i kop schron w ogródku.
Wiesz co myślę? Że to co akurat piszesz jest pozbawione po prostu sensu od dłuższego już czasu.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 12:21

maky pisze:
To nie jest takie proste. Wystarczy popatrzeć na wywóz śmieci w niektórych miastach Włoch o budowlance nie wspomnę.
A na wywóz śmieci nie ma regulacji ?? ;) - no ja nie wspominam o takiej drobnicy bo nie sądzę żeby byli jacyś escobarowie z 100 MLD zysku na łapówkach za wywóz śmieci . Ale to też dobry przykład, że im większa penalizacja tym ten "nawis" pustego pieniądza za wartość dodaną w postaci RYZYKA jest znacznie większy.
Jak piszesz o problemach z utylizacją śmieci to od razu przypomina mi się znana sprawa "obsranego" Londynu w 19 wieku to był gigantyczny problem wielkich miast bo konie generowały tak wiele nawozu , że stał się to problem dramatyczny ( można się o tym przekonać czytając sprawozdania rady miejskiej ) - znacznie większy niż obecnie smog i tutaj żadna regulacja się nie sprawdzała bo zaptorzebowanie na transport ciągle rósł a kary nie były efektywne dopiero wynalazek samochodu sprawę definitywnie rozwiązał ;) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: maky » niedziela, 4 lutego 2018, 12:42

nomenomen_token pisze: A na wywóz śmieci nie ma regulacji ??
Chodzi o to kto przejął całą gałąź przemysłu i dyktuje ceny. Wchodziłbyś w taką konkurencję ryzykując życie rodziny?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » niedziela, 4 lutego 2018, 12:49

maky pisze:
nomenomen_token pisze: A na wywóz śmieci nie ma regulacji ??
Chodzi o to kto przejął całą gałąź przemysłu i dyktuje ceny. Wchodziłbyś w taką konkurencję ryzykując życie rodziny?
Zgoda nie wchodził bym - to jest tworzenie bariery wejścia klasycznej ( czy jest kapitałowa czy gangsterska faktycznie nie ma znaczenia bo wychodzi na to samo trzeba by zapłacić odpowiedniej liczbie ludzi z karabinami do osłony biznesu ) ale ta bariera została stworzona PO wyłapaniu niszy regulowanej i się na niej uwłaszczeniu . Gdyby nie było regulacji od początku to konkurencji było by łatwiej. W państwie regulacja powinna być JEDNA ochrona osoby fizycznie i własnościowo oraz wolność słowa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 lutego 2018, 13:16

@nomenomen_token, wszystko zgoda, tylko kto jest za to odpowiedzialny, że zostało to zdepenalizowane, przez co monopolista może sobie narzucać takie wartości jakie sobie tylko zamarzy? Kryptowaluty nigdy nie były depenalizowane/penalizowane. Od początku każdy wiedział w co wchodzi.

A teraz jest jazgot i roszczeniowe podejścia, jakie to krypto złe co drugi nie umie rozróżnić adresu BTC od BCH.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 5 lutego 2018, 08:09

amneziahaze pisze:@nomenomen_token, wszystko zgoda, tylko kto jest za to odpowiedzialny, że zostało to zdepenalizowane, przez co monopolista może sobie narzucać takie wartości jakie sobie tylko zamarzy? Kryptowaluty nigdy nie były depenalizowane/penalizowane. Od początku każdy wiedział w co wchodzi.

A teraz jest jazgot i roszczeniowe podejścia, jakie to krypto złe co drugi nie umie rozróżnić adresu BTC od BCH.
I bardzo dobrze, też tak uważam każdy sam wybiera czy wchodzi w krytpo czy nie, sam uważam, że dla rozwoju krytpo ( blockchain ) mafia bardzo mocno się przyczynia i odbieram to jako pozytyw - bo kto inny mógłby tak bardzo dodać rynkowi płynności ( dokapitalizować go ) , ale chciałbym żeby sprawy były transparentne

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości