Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: -28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Makaveli455 » sobota, 23 grudnia 2017, 00:24

maky pisze:
Czy ty aby na pewno przeczytałeś to co napisałem i obejrzałeś wykres?? Piszę też do pana co mnie pytał czy wierzę we wzrosty.
Ten wykres też nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, chyba że narysował go ktoś z przyszłości, to zwracam honor. Jaką możemy mieć pewność, że to się w ogóle sprawdzi? Wiem , że już bańki pękały, ale nie były to identyczne sytuacje, teraz na rynku wszystko wygląda inaczej niż kilka lat temu, nie możemy przyrównywać tego co było, bo nic dwa razy się nie zdarza, w innym wypadku to byłoby za proste, a to nie jest łatwa kasa wbrew temu co większość tutaj myśli(nie mówię o Tobie, tylko ogólnie, żeby nie było). Poza tym chodzi mi tylko i wyłącznie o to w jaki sposób się wypowiadamy, podkreślajmy że nic tu nie jest pewne, bo większość ludzi przyciąga tutaj ta pewność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Wymazywanie » sobota, 23 grudnia 2017, 00:28

@maky, Kurde polska medycyna chyba jednak upada: żeby lekarz tłumaczył się z wykresu bańki spekulacyjnej na forum spekulantów, to już naprawdę dziwny ten świat. :mrgreen:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Canis Lupus » sobota, 23 grudnia 2017, 00:30

Błędem jest branie pod uwagę wyłącznie jednego scenariusza. I z tego powinni zdawać sobie sprawę początkujący na tym rynku.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: maky » sobota, 23 grudnia 2017, 00:34

Wymazywanie pisze: @maky, Kurde polska medycyna chyba jednak upada: żeby lekarz tłumaczył się z wykresu bańki spekulacyjnej na forum spekulantów, to już naprawdę dziwny ten świat. :mrgreen:
Ja już nie mam siły. Ja już chyba idę na emeryturę. Za stary na to jestem. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Canis Lupus » sobota, 23 grudnia 2017, 00:38

ludzie dasha wcześniej mogą przechodzić na emeryturę
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: maky » sobota, 23 grudnia 2017, 00:43

Canis Lupus pisze: ludzie dasha wcześniej mogą przechodzić na emeryturę
Obyś miał rację.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: bl4ck » sobota, 23 grudnia 2017, 00:46

@Canis Lupus, Ustawowo w wieku 30 lat :) ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Canis Lupus » sobota, 23 grudnia 2017, 00:48

oj tak, obym
ale jak już wspominałem trzeba brać różne scenariusze pod uwagę

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
@bl4ck,
nie, dobrowolnie. W wieku 44 lat.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Hanslik » sobota, 23 grudnia 2017, 09:38

Panowie, patrząc na dzień dzisiejszy i biorąc pod uwagę wasze doświadczenie... Czy myślicie że to dalej może być fala złudzeń?
Wbrew pozorom bardzo szybko kursy wracają do dawnego poziomu co mnie niepokoi

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 11:55

Podłączam się do pytania @Hanslik. Czyli chodzi mi o prośbę o nakierowania początkujących na odpowiedź na pytanie: 'Mam kryptowaluty, co robić? Jak żyć?'.

Wczorajszy dzień przetrwałem nie panikując. Gram tak, że co jakiś czas zarobki z crypto uznaję jako wkład, żeby ciągle mieć odniesienie do aktualnych zysków / strat i mieć kontakt z rzeczywistością. Dzięki dywersyfikacji portfela udało się wytrwać, ale szurałem wczoraj po dnie (dnie zysków ostatnich dwóch tygodni, nie dnie wkładu).

Tak wygląda moje portfolio:
Spoiler:
Obrazek
Na niektórych pozycjach mam aktualnie dobre procenty na plusie:

neo - 80%
xvg - 80%
lsk - 50%,
nxt - 150%
ltc - 30%
iota - 15%
bch - 15%

Na btc i eth tylko lekko na plusie, bo kupiłem trochę u góry i uśredniłem zakup jak spadło.

Wykresik dzienny rysuje się tak (to nie jest 100%, skala jest przesunięta do okolic wczorajszego zjazdu):
Spoiler:
Obrazek
Dotąd byłem przekonany jak wszystko rosło, że HODL to najlepsze wyjście. Teraz sytuacja jest trochę inna niż podczas
pękania ostatnich baniek - tak przynajmniej myślałem... bo są mocne alty, ale jak widać one dostają po dupie tak samo jak btc kiedy leci.

W głowie rysują mi się następujące scenariusze:
- To tylko mała korekta przed kolejnymi forkami btc i dalej pompujemy cenę na księżyc.
- Beartrap, następny prztsanek 50k$.
- Return to normal pod ATH i spadek do 7 / 5 / 3k$.
- Spadek do 7-8k$, fala pozytywnych newsów o lighting i wracamy do góry pod wpływem tego impulsu.
- Czekamy co się wydarzy, spadek zaufania, testowanie nastrojów i długi boczniak.

I co teraz ma zrobić amator, który cośtam już jest na plusie i szkoda mu uszczuplić kapitał?

HODL - nagradza, ale nie wiem czy nie wszedłem za późno żeby HODL mnie wynagrodził.
aktywny trade - częściej traciłem niż bym zyskał na trzymaniu, nie trafiam górek i dołków
przeczekanie na fiat - jak wypłacę to ciężko mi będzie z ponownym wejściem, bo znowu nie będę wiedział kiedy... jak kursy nie runą to pewnie wejdę na górce i znając szczęście amatora dopiero wtedy wszystko padnie.

Nie liczę na rozwiązanie podane na tacy, ale zastanawiam się po prostu co zrobić. Nie będę płakał ani się wieszał jak mi kapitał spadnie o 50-70%, będzie mi po prostu szkoda, a po ew. pęknięciu bańki wejdę z nowym żeby się obkupić. Pytanie do doświadczonych użytkowników od kogoś kto jest w tym 4 miesiące i zna tylko hossę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Hanslik » sobota, 23 grudnia 2017, 12:29

Tzn ja na fiatach, widzę że Ty w dużo bardziej skomplikowanej sytuacji. Ja od czekania nie zbiednieje... Ew mniej zarobie lub nawet ustrzege się przed strata słuchając bardziej doświadczonych i podejmując na tej podstawie decyzję

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 12:39

No niestety tak - tym bardziej, że teraz mamy zielono i mi 'wirtualna' kasa rośnie. Najwyżej zacisnę zęby i HODL. I tak zamierzam trzymać krypto lata.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Gama » sobota, 23 grudnia 2017, 13:01

Strasznie kusi wejść. Tez czekam na fiat. I widać ze statek odpływa. I ciśnie mnie by wejść. Ale emocje to jednak zły doradca. Być może to jest tak ukartowane ze ludzie zostaną uspokojeni no bo przecież rośnie. Marketcap rośnie. Wiele osób wejdzie. I wtem nagle runie w dół jeszcze mocniej niż wczoraj. Jak to trudno zapanować nad emocjami.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: kosma » sobota, 23 grudnia 2017, 16:47

@M4ciek nikt Ci nie powie co zrobić, bo każdy głupi w tym temacie jest, a taka rada niesie za sobą choćby odrobinę odpowiedzialności.
Nawet nie wiem jak ja bym się zachował w Twoim położeniu, bo na dwoje babka wróżyła. Jednak mając jakieś tam doświadczenia (negatywne w skutkach) to wolałbym się minimalnym zyskiem zadowolić lub żadnym niż dużą stratą.
Dużo też zależy od sytuacji materialnej i na co kogo stać...

Mogę natomiast odnieść się do kursu kryptowalut i uważam (spekuluję), że kurs BTC powoli rósł będzie do pułapu 17k-18k i gdy już sytuacja wydawać się będzie klarowna, a inwestorzy spokojnie będą spać to migiem spadnie do poziomu jakiego nikt się nie spodziewa.
BTC pociągnie za sobą wszystkie kryptowaluty i być może ich część na zawsze zniknie z rynku (giełdy też), tak głębokie będzie załamanie.
Zarobi tylko garstka, wszyscy pozostali stracą i nawet Ci który inwestowali gdy kurs był na minimalnym poziomie.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: deny86 » sobota, 23 grudnia 2017, 17:29

Zastanawiam sie dlaczego rady daja ooby, które zarejestrowały sie raptem wczoraj i są wielkimi doradcami

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: Kamil.Lsk » sobota, 23 grudnia 2017, 18:22

Nikt nie bierze pod uwagę napływu nowego kapitału do świata kryptowalut. W listopadzie liczba nowych kont na coinbase wynosiła ok 30 tyś DZIENNIE TERAZ TO 100 tyś. A mówimy o samym coibase. Bittrex i bitfinex zablokowały możliwość rejestracji nowych kont niech tylko 1/3 osób zainwestuje w bitcoina przy obecnej cenie wiedząc że może urosnąć do 20 ,30 a nawet 50 tyś dol (spekulacje mówią o 200 tyś w tym roku). Więc nie wiem czy nowy kapitał pozwoli na spadek od poziomu 6 tyś. nie mówiąc już o dnie, chyba że każdy na to czeka i wtedy zainwestuje. To są tylko moje luźne spekulacje patrząc na to co się obecnie dzieje.
Życzę wesołych świąt i nie małych zysków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: maky » sobota, 23 grudnia 2017, 19:50

Kamil.Lsk pisze: Więc nie wiem czy nowy kapitał pozwoli na spadek od poziomu 6 tyś. nie mówiąc już o dnie, chyba że każdy na to czeka i wtedy zainwestuje.
Zdajesz sobie sprawę, że byle grubas BTC może wykupić te ich fiaty w ułamku sekundy? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: smp » niedziela, 24 grudnia 2017, 00:56

Ocho... coś jakby się znów zaczynało dziać.... ciekawe czy będą tanie kryptowaluty pod choinkę :D

W sumie Mikołaj ubiera się na czerwono :D

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: kosma » niedziela, 24 grudnia 2017, 04:04

deny86 pisze:Zastanawiam sie dlaczego rady daja ooby, które zarejestrowały sie raptem wczoraj i są wielkimi doradcami
Szkoda czasu na komentowanie czy tłumaczenie tego typu pierdów, bo i tak nikła szansa czy skutek jakikolwiek to przyniesie.
maky pisze:
Kamil.Lsk pisze: Zdajesz sobie sprawę, że byle grubas BTC może wykupić te ich fiaty w ułamku sekundy? ;)
To w tym zdaje się tkwi tajemnica spadku i wzrostu kursów.
Grubas wyjdzie z tego syty i tylko Ci co mają farta przy nim się nakarmią, a reszta skończy jako karma :D

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 5 września 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie przed potencjalną korektą!!!

Postautor: marek.santorski » niedziela, 24 grudnia 2017, 13:41

Raczej już klaruje się sytuacja. Czeka nas w najbliższych dniach jeszcze jeden mały wzrost a następnie długie spokojne spadki. Sytuacja powinna się ustabilizować za około 3 miesiące kiedy kurs zacznie powoli odrabiać i następna bańka za około 2 lata, może wcześniej.

Natomiast jest jedna rzecz optymistyczna - po tak potężnych wzrostach i gwałtownym spadku nie zanotowano żadnych problemów z giełdami - w sensie, że żadna nie upadła, nie było "ataków hakerskich" po których ludzie stracili pieniądze, żadna giełda się nie zwinęła itd.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości