Korzystał ktoś z proasic.pl?

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl?

Postautor: Klycior » niedziela, 19 listopada 2017, 21:17

Cześć.

Kupował ktoś na proasic.pl bądź zna właściciela ?
Śmierdzi mi to scamem. Na stronie nie ma żadnych danych firmy a jedynie:
Przygode z Miningiem zaczeliśmy w 2012 roku i od tamtej pory cały czas poszerzamy swoje horyzonty które w swiecie kryptowalut wydają się nie do zdobycia!
Tylko, że:
- domena utworzona 2017.09.12 18:10:20
- firma na którą zarejestrowana jest domena - zero jakikolwiek informacji w internecie.
- Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej 2017-06-28
- Data wykreślenia wpisu z rejestru 2017-06-29
- Ich FB zero polubień, niedawno utworzony

A na OLX mają mnóstwo ogłoszeń.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Bambucherro » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:04

Czy oni sprzedawali antminer'y s7 za 3600? Wpadlem na nich chwile temu i wydaje sie to zbyt piekne :p

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: proasic » środa, 10 stycznia 2018, 15:23

Cześć, jestem właścicelem sklepu Proasic.pl,
Przygode faktycznie zaczelismy w 2012, potem przygoda z InfoCoin.pl wtedy wprowadziłem sklep ProMining.pl ale podaż na koparki spadła, przestało mi sie opłacać utrzymywac ten sklep "https://www.facebook.com/ProMiningpl-139463026224470/"

Teraz kiedy w lipcu 2017 zacząłem wyprzedawać swoją kopalnię z ASIC scrypt, a2mini, a2Terminator, Zeus x6 itd troche tego było okazało się że popyt wrócił a że kontrahent z Chin wciąż działa i sie świetnie rozwinał to czemu by znowu nie zacząć hanndlowac koparkami?
Firma jest stworzeona specjalnie pod tę działalność. Także zanim kogoś ocenicie prosiłbym o przemyślenie bo swoimi nie przemyslanymi postami możecie wyrządzic krzywde. Nikt nikogo nie okrada ceny są jakie są, jedenj osobie nie podobało się że koparki z Chin są po 3600 a te które będą w Polsce za moje własne zainwestowane pięniądze nie moga być droższe o tóż mogą.

W razie pytań jestem często w barze Chińskim koło SGH, wiem że wielu z Was tam przychodzi bo słysze rozmowy o BTC chętnie dołącze do rozmowy gdybyc coś proszę dan znać na tel 574883221.

Pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Bambucherro » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:54

proasic pisze: Cześć, jestem właścicelem sklepu Proasic.pl,
Przygode faktycznie zaczelismy w 2012, potem przygoda z InfoCoin.pl wtedy wprowadziłem sklep ProMining.pl ale podaż na koparki spadła, przestało mi sie opłacać utrzymywac ten sklep "https://www.facebook.com/ProMiningpl-139463026224470/"

Teraz kiedy w lipcu 2017 zacząłem wyprzedawać swoją kopalnię z ASIC scrypt, a2mini, a2Terminator, Zeus x6 itd troche tego było okazało się że popyt wrócił a że kontrahent z Chin wciąż działa i sie świetnie rozwinał to czemu by znowu nie zacząć hanndlowac koparkami?
Firma jest stworzeona specjalnie pod tę działalność. Także zanim kogoś ocenicie prosiłbym o przemyślenie bo swoimi nie przemyslanymi postami możecie wyrządzic krzywde. Nikt nikogo nie okrada ceny są jakie są, jedenj osobie nie podobało się że koparki z Chin są po 3600 a te które będą w Polsce za moje własne zainwestowane pięniądze nie moga być droższe o tóż mogą.

W razie pytań jestem często w barze Chińskim koło SGH, wiem że wielu z Was tam przychodzi bo słysze rozmowy o BTC chętnie dołącze do rozmowy gdybyc coś proszę dan znać na tel 574883221.

Pozdrawiam :)
Tutaj nie chodzi o obrazanie a poprostu o weryfikacje. Kazdy sie spodziewa scamu po tym jak cos zbyt pieknie wyglada.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: murbanski » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:56

Witam,
Zamówiłem u tego człowieka dwie koparki. Czas oczekiwania to jak zapewniał 2 tygodnie. Dziś mija 6 tydzień od kiedy przelałem kilka tysięcy na konto. O ile tydzień temu jeszcze był kontakt i zapewnianie, że ktoś "ukradł" sprzęt gdzieś w chinach o tyle od ok tygodnia brak kontaktu. Nie odpisuje, nie odbiera telefonu.

UWAGA! OSZUST! NACIĄGA LUDZI NA PIENIĄDZE!

Uważajcie na niego. Sprzedaje również na olxie.:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1e46B/

Sprawa zgłoszona na policję.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: sziomal » wtorek, 16 stycznia 2018, 16:06

Witam
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 13:10 przez sziomal, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: murbanski » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:50

Cześć,
Widziałem się z tym człowiekiem ok sierpnia osobiście gdy pojechałem do Warszawy odebrać osobiście jedną koparkę, którą miał wystawioną na olx. Wtedy postanowiłem nie korzystać z kuriera gdyż było to zbyt ryzykowne. Postanowiłem zaufać gościowi - przecież się widzieliśmy prawda? To nie słup? Taa :)
Czy uda się odzyskać? Myślę, że gdy za ok 2 tygodnie policja zapuka do jego drzwi to będzie to zupełnie inaczej wyglądało. Ja swoją sprawę zgłosiłem na policję. Olx bardzo rzeczowo i fajnie pomaga w sprawie. Bardzo dobry kontakt. Konto już jest zablokowane aby nie mógł oszukać kolejnych ludzi. Myślę, że za kilka dni zablokują domenę proasic.pl. Z doświadczenia powiem Ci, że jeśli nie odda polubownie pieniędzy to za ok 1,5 - 2 miesiące sprawa trafi do sądu, dostaniesz informację odnośnie postępowania a następnie będziesz dostawał kolejne listy co się z nim dzieje. Koszty sądowe i ew. odsetki za ten czas mogą sporo kosztować a jeśli wszystkie pieniądze zostały strawione przez kryptowaluty np BTC to będzie ciężko. Zobaczymy, trzeba być dobrej myśli.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: sziomal » wtorek, 16 stycznia 2018, 22:55

Aha
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 13:10 przez sziomal, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Klycior » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:02

Kurde sory panowie ale nie miałem jak działać. Jednak nie myliłem się. A co ciekawe - zgłaszałem sprawę do olx o moich przepuszczeniach. Jak potrzebujecie pomocy to możemy połączyć siły. Chętnie bym odwiedził delikwenta - dane osobowe do ustalenia.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: sziomal » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:07

Oki
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 13:11 przez sziomal, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: hassejo » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:26

@sziomal, najlepsze jest to - że jeśli gość faktycznie próbował zrobić scam to pewnie się przygotował i teraz się śmieje czytając te posty ;)

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Klycior » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:40

Szkoda bo miałem kilka informacji na jego temat lecz wywaliłem je gdzieś i nie wiem gdzie.
Możliwe, że będę posiadał prawdziwe nazwisko i imię tej osoby. W jakim wieku jest "oszust" mniej więcej (przedział wiekowy)?


Zauważyłem, że po moim poście została zrobiona modyfikacja domeny oraz wszystkich informacji jakie są dostępne w internecie więc ktoś tutaj chciał zamazać dane. A skoro tak, to coś one mogą znaczyć (lecz nie muszą).

Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał wspólnie odzyskać pieniądze to prawdopodobnie:
Sprzedający to Andrzej S. który mieszka w Iłowo-Wieś (niedaleko Warszawy) i prawdopodobnie przy próbie sprzedaży tam przyjechał.
Ważne aby osoba która się z nim spotkała podała informacje gdzie dokonali sprzedaży (mieszkaniu/stacji paliw itd).
Jeśli nie było to mieszkanie to raczej będzie pewne, że nie mieszka w Warszawie. A mam dokładny adres z ulicą i numerem domu w Iłowo-Wieś.

Załatwię zdjęcie tej osoby jak będę znał przedział wiekowy. Jeśli uda się ustalić wizerunek to raczej jesteśmy wygrani ;)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: sziomal » środa, 17 stycznia 2018, 05:56

:mrgreen: y:)
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 13:11 przez sziomal, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Daryl » środa, 17 stycznia 2018, 14:23

Witam,

Mam bardzo podobną sytuacje. Zamówiłem w proasic dwie koparki i czekam juz ponad miesiąc. Czekam na tracking numer juz przeszło 2 tygodnie i nic. Jak jeszcze 1,5 tygodnia temu odbierał telefon to teraz milczy, ale smsy dochodzą, bo widać, że je odbiera. Myślę, że sprawę skieruję na Policję oraz do firmy windykacyjnej, a dalej na drogę sądową.

Może uda się sprawę szybciej rozwiązać jednocząc siły. w związku z tym proponuje kontakt do mnie na priv w celu dogrania szczegółów.
Klycior pisze: Szkoda bo miałem kilka informacji na jego temat lecz wywaliłem je gdzieś i nie wiem gdzie.
Możliwe, że będę posiadał prawdziwe nazwisko i imię tej osoby. W jakim wieku jest "oszust" mniej więcej (przedział wiekowy)?


Zauważyłem, że po moim poście została zrobiona modyfikacja domeny oraz wszystkich informacji jakie są dostępne w internecie więc ktoś tutaj chciał zamazać dane. A skoro tak, to coś one mogą znaczyć (lecz nie muszą).

Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał wspólnie odzyskać pieniądze to prawdopodobnie:
Sprzedający to Andrzej S. który mieszka w Iłowo-Wieś (niedaleko Warszawy) i prawdopodobnie przy próbie sprzedaży tam przyjechał.
Ważne aby osoba która się z nim spotkała podała informacje gdzie dokonali sprzedaży (mieszkaniu/stacji paliw itd).
Jeśli nie było to mieszkanie to raczej będzie pewne, że nie mieszka w Warszawie. A mam dokładny adres z ulicą i numerem domu w Iłowo-Wieś.

Załatwię zdjęcie tej osoby jak będę znał przedział wiekowy. Jeśli uda się ustalić wizerunek to raczej jesteśmy wygrani ;)
@Klycior jak masz dokładny adres to może warto by sie pofatygować do niego osobiście??

Im szybciej się zbierzemy, tym jest większa szansa na odzyskanie pieniędzy!! :)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: proasic » środa, 17 stycznia 2018, 19:51

Ponieważ dostałem informacje od klienta że stworzyła się tutaj burza, dziś do godziny ok 24 postaram sie opisac sygtuację jaka się wydarzyła w meilach do klienbtów którzy tutaj piszą.

Zapłaciłem za 15 xs7 22.12.2017, koparki zostały do mnie wysłane, mam nr listów itd, wcześniej już kupowałem z Chin z moim dostawca znamy się 3 lata, nigdy nie mielismy problemów ale tym razem sie pojawił, koparki które kupiłem zostały skradzione to nie były koparki kupione pod "klienta" tylko kupione po to by po otrzyaniu ich wysłac je do zamawiajacych, dostalismy zwrot z Chin ale cena Bitcoina spadła dlatego wysłalismy do klientów nie wszystkich odstąpienie od umowy na chwile obecną zamówiłem koparki dla dwóch osób 4 szt. Czekam na nr DHL coż więcej moge powiedzieć chce z tej sytuacji wyjść z twarzą bo nie działalismy na nikogo szkode, zamówiłem koparki mam na to faktury na to ze zostały skradzione też mam dowody, ale zmiany kursów walut z USD/EUR/PLN i spadek wartośći BTC na te chwile związał mi recę a Państwo od razu doszukują się przestepstwa a wcale tak nie jest, czy w momencie kiedy widza Państwo ze z jedna przesylka co jest nie tak wyslali by Panstwo kolejne 10tys USD? Chciałem dobrze, proszę o kontakt 574883221.

Jeden z moich klientów okazał się Policjantem i całe szczęście bo poinformował mnie o wrzawie która tutaj ma miejsce, oraz wskazał co moge dalej zrobić z cała sytuacją.

Pozdrawiam i przepraszam za wynikłą sytuację

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Daryl pisze:

Zauważyłem, że po moim poście została zrobiona modyfikacja domeny oraz wszystkich informacji jakie są dostępne w internecie więc ktoś tutaj chciał zamazać dane. A skoro tak, to coś one mogą znaczyć (lecz nie muszą).

Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał wspólnie odzyskać pieniądze to prawdopodobnie:
Sprzedający to Andrzej S. który mieszka w Iłowo-Wieś (niedaleko Warszawy) i prawdopodobnie przy próbie sprzedaży tam przyjechał.
Ważne aby osoba która się z nim spotkała podała informacje gdzie dokonali sprzedaży (mieszkaniu/stacji paliw itd).
Jeśli nie było to mieszkanie to raczej będzie pewne, że nie mieszka w Warszawie. A mam dokładny adres z ulicą i numerem domu w Iłowo-Wieś.



Nikt nie chciał zmieniać zadnych danych, poprostu domene kupił mi kto inny i musialem przepisac ją na firmę.
Prosze nie doszukiwać się jakiś głupot.... Jak nie w Warszawie jak w Warszawie ludzie koparki odbierali do RĘKI! Postaram się aby tu się wypowiedzieli bo to co jest wyżej napisane to rozumiem że mogliście Pańastwo uznac mnie za złodzieja ale zeby od raz zlinczować jak psa to troche chore i jeszcze obcych ludzi, chciałem dla nas wszystkich dobrze a Chinczyk zrobił mnie w ch i dlatego mamy cała amabaras. Proszę nie doszukiwac sie jakiś Wsi bo jak Pan Daryl chce mozemy spotkać się osobiście ja nie mam sobie nic do zarzucenia bo równie dobrze moge jutro iść sam najapierw do UOKiK potem z Panem z UOKiK ( tak doradził Policjan, jeden z moich klientnów ) do Prokuratury, złogsić przestępstwo ze strony Chinskiej a zostałem już poinformowany ze moge tak zrobic i wtedy zamiast starac się aby zrealizowac Panstwa zamówienia/zwroty wszystko w stanie w miejscu.

Dlatego proszę o wyrozumiałość.

Panie Daryl rozumiem rozgoryczenie ale proszę zaprzestać siania nieprawdy bo na to też są paragfrafy a Pana paczka jest w drodze! I nie idzie do Warszawy tylko centralnie do Pana!

Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: krystian » środa, 17 stycznia 2018, 22:57

Polecam codziennie dzwonić do Pana Proasic. Swojego czasu pożyczałem kasę na kokos.pl, standardem było "kupowanie czasu" obietnicami bez pokrycia.

Jeśli Pan Proasic nie ma nic do ukrycia, poproście Go o dokładne dane, dlaczego miałby ich nie udostępniać?

Dobrze jest też profilaktycznie wysłać ostateczne wezwanie do zwrotu kasy i wystąpić do sądu o nakaz zapłaty. Jeśli sprawa będzie się przeciągać, z nakazem idziecie prosto do komornika.
Bo z komornikiem jest tak, że kto pierwszy, ten lepszy (nie warto czekać jak to radzą w mądrych programach).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: ExcaliburPLL » środa, 17 stycznia 2018, 23:04

krystian pisze: z nakazem idziecie prosto do komornika
Dokładniej to z nakazem zapłaty na podstawie wyroku sądu. Lepiej doprecyzować bo jeszcze ktoś pomyśli, że wezwanie i nakaz to to samo ;)

Obecnie można to ponoć robić przez jakieś EPU czy jakoś tak.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: krystian » środa, 17 stycznia 2018, 23:07

ExcaliburPLL pisze:
krystian pisze: z nakazem idziecie prosto do komornika
Dokładniej to z nakazem zapłaty na podstawie wyroku sądu. Lepiej doprecyzować bo jeszcze ktoś pomyśli, że wezwanie i nakaz to to samo ;)

Obecnie można to ponoć robić przez jakieś EPU czy jakoś tak.
dokładnie, jak napisałeś:)

większość formalności można załatwić przez e-sad.gov.pl

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: Gozer82 » czwartek, 18 stycznia 2018, 08:30

Witam wszystkich.

Co do wątpliwości firmy Proasic.pl to mogę potwierdzić że firma jest legalna i nie było problemu z dostawą sprzętu.

Korzystałem z ich usług i osobiście odbierałem sprzęt. Co do płatności też nie ma problemu bo z właścicielem po zakupie miałem normalny kontakt i można było uzgodnić formę zapłaty za sprzęt.

Z tego co widzę to wynikły małe komplikacje odnośnie zamówień (ja osobiście nie miałem żadnych problemów z firmą Proasic)

Panowie zanim zaczniecie działać na niekorzyść właściciela to radzę sobie przeanalizować za i przeciw bo domaganie się zwrotu pieniędzy za nielegalne urządzenia które podobno są legalne a jak dochodzi do takich sytuacji to okazuje się że może być z tego niezły problem. (Dajcie człowiekowi czas na sprostowanie zaistniałej sytuacji i nie postępujcie pochopnie) Z tego co wiem to na BTC i maszyny do wydobywania jest straszna nagonka a kopalnie są w PL likwidowane przez panów którym się nie podoba że ktoś może sobie zarabiać pieniądze nieopodatkowane za ich plecami.

Ja też nie jestem osobą która nie dostała po d.... odnośnie kupna maszyn bo 1,5 roku temu straciłem 10 tyś zł przesyłając forsę na konto zagraniczne bo uwierzyłem że firma jest legalna. Nic nie wskazywało że stracę kasę i mnie wydy.... Strona firmy była legalna, mieli wpis do rejestry firm. Na stronie były pokazane cudowne maszyny do wydobywania BTC a akurat firma produkująca (TSCM) wypuściła na rynek nowe układy i nic nie wskazywało że to przekręt. Nawet mieli własne biuro a w nim maszyny pokazowe. Filmy na Youtube jak wyglądają po rozpakowaniu. Własna infolinia, informowanie na stronie odnośnie zamówionej partii a to dopiero okazał się SCAM i to dobrze zaplanowany bo w udział musiały być zaangażowane niezłe firmy które na pewno podzieliły się skradzioną forsą. A firma to YesMiners która siedzibę miała w Hamburgu. Tam dopiero poszedł SCAM na miliony.

Dajcie czas człowiekowi na rozwiązanie zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 09:23 przez Gozer82, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystał ktoś z proasic.pl ? SCAM ?

Postautor: hassejo » czwartek, 18 stycznia 2018, 08:45

@Gozer82, zarejestrowałeś się dziś na forum, po to aby napisać jednego pozytywnego posta.
czyżby sam właściciel ?

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości