Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 24 października 2017, 06:54

Prawdziwy "Wilk z Wall Street" ostrzega nas przed ICO będącymi scamami (oszustwami),

https://news.slashdot.org/story/17/10/2 ... -scam-ever
Jordan Belfort -- the real-life Wolf of Wall Street -- has warned that ICOs (or "token sales" or "coin sales") are "the biggest scam ever" and will "blow up in so many people's faces." The former stockbroker, who spent nearly two years in prison for fraud and financial scams, says that the Initial Coin Offerings used to raise money for cryptocurrencies are "far worse than anything I was ever doing."
Tłumaczenie własne:
Jordan Belfort - prawdziwy "Wilk z Wall Street" - ostrzegł że ICO(sprzedaż tokenów, przedsprzedaż monet) są "największym oszustwem kiedykolwiek stworzonym" i "wypalą w twarz mnóstwu ludzi". Były handlarz akcjami/makler, który spędził prawie 2 lata w więzieniu za oszustwa finansowe mówi, że Przedsprzedażowe Oferowanie Monet (z angielskiego tzw. ICO-sy) używane obecnie do finansowania kryptowalut są "dużo gorsze niż cokolwiek niż ja kiedykolwiek robiłem".
Rozważcie to sobie gdy będziecie "inwestować" w ICO lub scamy pokroju Bitcoin Gold. To się źle skończy dla zdecydowanej większości wchodzących w to.

Moim zdaniem ten post powinien być ogłoszeniem globalnym, no ale admin i tak się nie zgodzi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 października 2017, 07:26 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 07:15

Jest tu taki jeden wilk, a nawet kilku wilków, co ostrzegali przed ICO jakieś 8 miesięcy temu, a o tym czytalem wczoraj, ale fajnie ze wklejasz. pewnie niejeden z nas chcialby takiego zycia jak on, nawet pomimo dwoch lat odsiadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: prezes » wtorek, 24 października 2017, 07:20

@amneziahaze, czy ja wiem. Chciałbyś mieć na sumieniu tych oszukanych klientów i do końca życia mieć świadomość, że ktoś w ramach rewanżu potrąci Cię np. samochodem na ulicy?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 24 października 2017, 07:25

amneziahaze pisze:pewnie niejeden z nas chcialby takiego zycia jak on, nawet pomimo dwoch lat odsiadki.
Dzięki, naprawdę to bardzo dużo wyjaśnia.

Pomogłeś mi zrozumieć fenomen tego forum oraz tego jak zachowują się ludzie wchodzący w kryptowaluty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 07:50

prezes pisze: @amneziahaze, czy ja wiem. Chciałbyś mieć na sumieniu tych oszukanych klientów i do końca życia mieć świadomość, że ktoś w ramach rewanżu potrąci Cię np. samochodem na ulicy?
Nie, ale jestem gotów się oddać za życie o jakim marzy każdy z nas i bynajmniej nie chodzi mi o podróż autostopem. :mrgreen:

Takich jak on jest więcej acz nie mamy czasu, by to dostrzec ot tak po prostu.
ShadowOfHarbringer pisze: Pomogłeś mi zrozumieć fenomen tego forum oraz tego jak zachowują się ludzie wchodzący w kryptowaluty.
Nie spłycałbym tego do tylko kryptowalut.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 października 2017, 07:50 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: prezes » wtorek, 24 października 2017, 07:50

amneziahaze pisze: Nie, ale jestem gotów się oddać za życie o jakim marzy każdy z nas i bynajmniej nie chodzi mi o podróż autostopem.
Mam dla Ciebie rozwiązanie, zaakceptuj życie jakim żyjesz teraz, a przestań marzyć, zobaczysz jak szybko poprawi Ci się humor.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 07:53

prezes pisze:
amneziahaze pisze: Nie, ale jestem gotów się oddać za życie o jakim marzy każdy z nas i bynajmniej nie chodzi mi o podróż autostopem.
Mam dla Ciebie rozwiązanie, zaakceptuj życie jakim żyjesz teraz, a przestań marzyć, zobaczysz jak szybko poprawi Ci się humor.
wybacz, ale robię dla korpo.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 24 października 2017, 08:01

amneziahaze pisze:
prezes pisze:
amneziahaze pisze: Nie, ale jestem gotów się oddać za życie o jakim marzy każdy z nas i bynajmniej nie chodzi mi o podróż autostopem.
Mam dla Ciebie rozwiązanie, zaakceptuj życie jakim żyjesz teraz, a przestań marzyć, zobaczysz jak szybko poprawi Ci się humor.
wybacz, ale robię dla korpo.
Sprzedałeś duszę "wilkom" ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 08:11

Trudne pytanie. I tak, i nie, ponieważ pewni ludzie mówią: "nie ma ludzi niezastąpionych". Pewni ludzie idą w kierunku wolności finansowej, inni ludzie, ci sami co my najczęściej, idą w kierunku bytu doczesnego, tj. "jest jak jest, idzie jak idzie". Grunt by szło. Ale to nie tak, myślę, można rozbudować daną strukturę o bardziej konkretne cele a nie tylko "zarobek", "zysk", "wiedza i możliwości". Świat jest inaczej poskładany i myślę, że niejeden wilk dobrze o tym wie, że pobudka z hipnozy typu "jest jak jest" może przerodzić się w nieco "inne" scenariusze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: prezes » wtorek, 24 października 2017, 08:58

amneziahaze pisze: wybacz, ale robię dla korpo.
W takim razie mam dla Ciebie kolejną radę, zmień pracę na taką która będzie Ci odpowiadać i przestań już się użalać nad sobą, bo czytać się tego nie da. Za chwilę wymyślisz mi sto innych przeszkód, które stoją Ci na drodze do szczęścia, tak można bez końca się dołować.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Posty: 9639
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: koparki » wtorek, 24 października 2017, 09:15

chciałbym wierzyć że rady forumowe zmienią komuś mentalność... ale nie wierzę ;)
---

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: sud » wtorek, 24 października 2017, 09:32

"Wszystkie ICO" to trochę daleko posunięta teza. Na pewno jest czy będzie kilka solidnych projektów, które zmienią świat blockchaina i kryptowalut, a może nawet wpłyną na codzienne życie zwykłych ludzi. Mimo wszystko przytłaczająca większość to skok niestety na kasę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1240
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 24 października 2017, 10:06

Skoro o wilkach mowa.
Drodzy Państwo, mimo fajnej postaci filmowej, którą rewelacyjnie zagrał Leo, wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że prawdziwy Pan Jordan Belfort jest po prostu oszustem i złodziejem. Nie jest dla mnie żadnym autorytetem, mimo że film bardzo lubię a postać filmową darzę sympatią.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 24 października 2017, 11:43

Canis Lupus pisze:że prawdziwy Pan Jordan Belfort jest po prostu oszustem i złodziejem. Nie jest dla mnie żadnym autorytetem, mimo że film bardzo lubię a postać filmową darzę sympatią.
Wiesz co, ludzie tworzący popularne ostatnio ICO też są oszustami i złodziejami, po prostu działają w obszarze gdzie prawo jeszcze nie dotarło a moralność sami sobie wyznaczamy(dziki zachód).

Może to i dobrze, jak wyobrażam sobie setki tomów aktów prawnych i regulacji, to chyba wolę żeby było bez. Po co państwo ma pchać w to swoje łapska ? Wszystko w co państwo pcha łapy staje się spowolnione, patologiczne i generalnie i śmierdzące kupą.

Ale rozumiem już dlaczego państwo pcha swoje łapy w takie rzeczy. Bo gdy oszukanych Januszy są setki tysięcy/miliony to ich lament i "ból dupy" jest tak duży, że kraje wykorzystują okazję i tworzą regulacje (mając poparcie gawiedzi bo "hurrr durrr oszuści"). A potem gawiedź po 20 latach budzi się(lub nie) gdy tomy regulacji mają już tysiące stron i przeszkadza to w normalnym codziennym życiu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: tonyxxl » wtorek, 24 października 2017, 12:06

Nie trzeba być "wilkiem''", wystarczy rozsądek i zapoznanie się z podstawowymi informacjami o ICO. 99% ICO jest robione tylko w celu wyłudzenia wpłat.W tych "team'ach" nawet nie ma dwóch osób które rozważają po zbiórce zajmować się dalej projektem. Każdy co się tym zainteresował w stopniu choćby średnim to już powinien wiedzieć. Zresztą to wychodzi ze statystyki, 90% start-up'ów upada w ciągu pierwszego roku, następne 5-9% w ciągu dwóch lat,
A nam powinno zależeć tylko na tym żeby inwestować w ten pozostały 1% ICO :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 października 2017, 12:17

tonyxxl pisze: W tych "team'ach" nawet nie ma dwóch osób które rozważają po zbiórce zajmować się dalej projektem.
Głupoty piszesz, większość icosów coś jednak robi, powoli, bez zapału (bo kasa już jest), ale coś robi. To jest warunek korzystania z kasy bez opcji skoku na nią i jawnego scamu.

Wychodzi dość dużo ICO (wyszło już na pewno kilkadziesiąt jak nie 100-300) - patrząc na cytowane słowa - podaj więc przykład 10 ICO, w których nie ma w teamie 2 osób, które coś robią.

Jak nie potrafisz podać, to nie pleć.

Ja fanem ICO nie jestem, ale to co piszesz mija się z prawdą.
tonyxxl pisze: Zresztą to wychodzi ze statystyki, 90% start-up'ów upada w ciągu pierwszego roku, następne 5-9% w ciągu dwóch lat,
Ponownie, podaj więc 10 ICO, które zebrały pow. 10m $ i upadły w czasie 1 rok od startu.
Jeśli podajesz dane start-upów, by pisać o ICO, nie powinno być problemem podanie konkretnych danych.

Za przykłady chętnie Cię nagrodzę a za wybieg/brak przykładu Twój post to tylko podłączenie się do gadania "ico złe, coś tam se napiszę, ale nic konkretnego, bo nie mam przykładów a tworzę tylko stereotyp".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: tonyxxl » wtorek, 24 października 2017, 21:07

Wymazywanie pisze: Ponownie, podaj więc 10 ICO, które zebrały pow. 10m $ i upadły w czasie 1 rok od startu
ja pisze o wszystkich ICO, nie wiem dlaczego mam pomijać te co nie zebrały pow 10mln
Wymazywanie pisze: Wychodzi dość dużo ICO (wyszło już na pewno kilkadziesiąt jak nie 100-300) - patrząc na cytowane słowa - podaj więc przykład 10 ICO, w których nie ma w teamie 2 osób, które coś robią.
haha, nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Posłuchaj ludzi z branży. Oni już się z tego śmieją. Są zespoły gdzie ludzie mają po kilka ICO, albo takie gdzie każdy pracownik w firmie ma swój własny. Na samym eth wychodzi co najmniej kilka dziennie, a na innych platformach następne kilka. Wyszło tego już tysiące. To żeby stwierdzić czy w teamie jest więcej niż jedna osoba to cięzko, trzeba by to weryfikować, mogą być wklejane te same osoby w kilka ICO albo w ogóle ludzie z łapanki. Jak mam ich weryfikować? to są w większości 20-kilku letni studenci bez doświadczenia i historii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 października 2017, 23:15

@tonyxxl, Czyli tak jak podejrzewałem, nie wymienisz nic, tylko ogólniki i jak to wszystko złe jest i jak to nikt nad niczym tam nie pracuje. Mam dla Ciebie radę: pisz o rzeczach, co do których możesz podać konkretne szczegóły i przykłady. Pleść ogólniki może każdy i Ty to robisz - zapytany o konkretne przykłady - robisz wybiegi.

Zabawne, piszesz w różnych kontekstach o ICO: "wszystkie" - 99% - 90% - tysiące (chyba coś Ci się pokićkało w obliczeniach, icosów nie wyszło pow. 1000 na pewno) a zapytany o 10 przykładów - ani jednego nie jesteś w stanie podać. Sorry, ale nie toleruję takiego plecenia bez pokrycia.

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
PS. Nie bronię ICO. Mam o nich krytyczne zdanie - mimo, że brałem udział w kilku i bardzo dużo na tym pomnożyłem BTC. Ale nie toleruję pisania jak tonyxxl, tzn. pisze ogólnie i stereotypowo - a konkretów i przykładów dosłownie ZERO.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: tonyxxl » wtorek, 24 października 2017, 23:49

a może sam sobie zrób research zamiast mnie minusować?
Pewnie że nikt nie napisze że to ściema i nie ma ludzi w teamie którzy mają realne możliwości wcielić w życie wielkie wizje pomysłodacy, zamiast tego napisze że "buduje team" , "poda skład bo akurat dogaduje się i buduje zespół" ew mamy team "ekspertów" ale nie ma zdjęć a nawet nazwisk, albo w całym teamie jest jeden programista php czy java co nic nie zrobił a reszta to niby inwestorzy co nawet nie wiadomo ile włożyli,może 100$ dla kolegi żeby było na stronie co dać :roll: itp
masz tu kilka przykładów, choć nie wiem czemu robisz ze mnie służącego :evil: straciłem czas i pogrzebałem trochę w tych śmiesznych projektach, pierwsze lepsze:
https://www.bookira.io/#team
https://ico.circle-coin.com/
https://www.moneytree.social/

Wymazywanie pisze: chyba coś Ci się pokićkało w obliczeniach, icosów nie wyszło pow. 1000 na pewno
policz sobie: https://www.icoalert.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oryginalny "wilk z wall street": Wszystkie ICO to SCAM znacznie gorszy od tego co ja robiłem

Postautor: Wymazywanie » środa, 25 października 2017, 00:52

@tonyxxl, Ja research w miarę mam. Minusy i plusy są od tego, by używać. Jak ktoś pisze takie rzeczy jak Ty, nie dziw się że ktoś drąży o konkretne przykłady. Średnio mnie przekonujesz.

Ja wiem, że wiele ICO to gówno, ale nie generalizowałbym aż tak, że nie ma 2 osób w teamch, co będą cokolwiek robić. Głównie o tego typu pisanie mi chodzi. Akurat z tego co zauważyłem, projekty po otrzymaniu kasy w znacznej większości coś robią. Często powoli, byle jak itd. by podtrzymać projekt przy życiu i mieć dostęp do kasy w legitny sposób, bez skoku na forsę i famy scamu. Jeśli chodzi o brak nawet 2 osób w teamie, które cokolwiek robią (o czym piszesz) - również tendencja jest inna - jest często szukanie pracowników za kasę, wciąganie znajomych z innych projektów, by używać kasę z funduszy.
tonyxxl pisze: masz tu kilka przykładów, choć nie wiem czemu robisz ze mnie służącego straciłem czas
Nie robię z Ciebie służącego. Piszesz coś na forum w ogólnym tonie i bez przykładów, nie dziw się, że kto inny pyta o przykłady. To zawsze uwiarygodnia ogólniki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości