Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 października 2017, 15:23

https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html
Jest to narzędzie odzyskiwania privów z seeda portfela coinomi.
Klikamy "generate random mnemonic" i wybieramy dowolną monetę. Z pary priv - adres możemy sobie zrobić paper walleta.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 12 października 2017, 15:34

Żeby nie było, projekt w całości na githubie do użycia offline: https://github.com/erasmospunk/bip39
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: miso20 » sobota, 4 sierpnia 2018, 16:54

Trochę wygrzebię temat z czeluści forów, ale mam parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi przeglądając ten dział - a przynajmniej nie zrozumiałem lub chce się upewnić czy dobrze rozumuję. Może odpowiedzi przydadzą się też innym osobom.

1. Dlaczego nie można wygenerować z powyższego linku portfeli papierowych do monero czy cardano na przykład? Od czego to zależy?

2. Czy to faktycznie tak jest, że wybieram sobie np. Zcash i ten program generuje mi klucze publiczne i prywatne i śmiało mogę sobie wysłać tam zcashe? Pytam, bo generalnie do bardziej niszowych walut ciężko znaleźć takie generatory portfeli jak np. bitaddress.org, gdzie wszystko działa fajnie, ładnie i zgrabnie. Rozumiem, że adres publiczny, który mi tutaj powstanie jest gotowy do zbierania monet, a klucz prywatny przypisany do adresu pozwoli mi ich swobodnie użyć? Jeżeli takie to proste, to dlaczego nie powstało więcej stron podobnych do bitaddress, tylko do innych monet?

3. Seed, którego użyłem w tym programie mogę później wrzucić do dowolnego klienta lub portfela, który obsługuje daną walutę i już mam dostęp do swoich środków? Naczytałem się, że nie wszystkie portfele są kompatybilne i w związku z tym seed z jednego może nie zadziałać w drugim i już kompletnie mi się pomieszało. Czy to jest tak, że mogę zapisać sobie ten seed i za 20 lat swobodnie go użyć - niezależnie od tego jakie byłyby wtedy programy? (Np.:, nie istnieje electrum czy jaxx)

4. Czy istnieje szansa, że przy procesie generacji par priv key i public key pojawi się błędny klucz prywatny? Chodzi mi o sytuacje, w której generuje sobie fajny portfel papierowy, przez x lat wysyłam tam sobie bitki. Aż tu chce zrobić z nich użytek, chce wkleić klucz prywatny do jakiegoś klienta i zonk - priv nie działa/błędny. Jest to możliwe? Albo jakby ktoś mi przedstawił matematyczną szanse na coś takiego - to pytanie w gruncie rzeczy interesuje mnie najbardziej. @rav3n_pl potrafisz rożne ciekawe statystyki wyliczać :P. @bit-els

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: rav3n_pl » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:36

1. Każda waluta ma inny sposób generowania adresu z privkeya, czasem też inny sposób generowania priva z seeda czy nawet inny format zapisu priva itd itp
2. Jeżeli obsługuje - powinno działać
3. Nie, seedy nie zawsze są zgodnie pomiędzy portfelami (inne ścieżki, poczytaj: https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/ra ... n-mnemonik )
4. Musiałby być źle napisany program. Warto sprawdzić w innym projekcie, czy wygenerowany priv daje ten sam adres. Był kiedyś taki fuckup w Electrum, że podawał złe adresy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: miso20 » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:07

@rav3n_pl, Napiszesz coś więcej jak to sprawdzić? Pytam o pkt 4

A czy jeśli wezmę klucz prywatny z pełnego portfela to jest też szansa, że może on nie pasować/być błędny?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: rav3n_pl » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:20

Dla BTC np jeżeli użyjesz brainwalleta czy bitaddress możesz sprawdzić jeden w drugim albo użyć colemana albo zaimportować do core albo do electrum... ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet dowolnej monety (btc, altcoins)

Postautor: Bit-els » sobota, 4 sierpnia 2018, 19:32

@miso20, ad4.
Teoretycznie błedu być nie powinno. Raven i chyba PM7 o tym kiedyś pisali.
Ale przed załadowaniem adresu dużą kwotą sprawdzasz import (sweep właściwie) innego priva wygenerowanego seedem.
Jest skrajnie nieprawdopodobne, żeby w całej serii kilku mld privów akurat Ten jeden mial jakis bład.

Paranoid level hard- sprawdzasz Tego priva coinomi na innym smartfonie, który już nigdy nie zostanie podłączony do netu. Sprawdzenie importu też bez netu.
Jeśli będzie błąd pokaże się komunikat- zły format.

Poćwicz sobie. Zaimportuj jakiś priv do coinomi np, ale skasuj jeden znak. Zobaczysz właśnie taki komunikat

Dodano po 9 minutach 14 sekundach:
Choć to obawy skrajnie teoretyczne. Czy ktokolwiek się obawia, czy kiedykolwiek się to zdarzyło, że srodki przesłane np na electrum nie mogły zostać wydane, bo nastąpił błąd generowania pary adres - priv.
A to ten sam mechanizm co na stronie podanej w pierwszym wpisie tego wątku

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości