Na wypadek utraty 2FA

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: fodo » czwartek, 29 czerwca 2017, 14:44

A może najlepsza opcją jest jednak pin? Nie najbezpieczniejszą ale nieutrudniająca życia - chyba na polo i bittrexie nie ma takiej opcji ale na paru innych giełdach wystarczy przed kliknięciem linku z maila wpisac pin, który nie jest nigdzie przechowywany.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 29 czerwca 2017, 14:49

Ktoś przejmie Ci maila - po zawodach.
Login/hasło to "coś co wiesz" a GA lub pochodne to "coś co masz". I na tym polega 2FA.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: fodo » czwartek, 29 czerwca 2017, 15:05

Ale nie zna pinu, który równocześnie łatwo zapamiętać i nie ma potrzeby trzymac nigdzie na pc.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 29 czerwca 2017, 15:06

Ale keylogger zdejmuje Ci pin. Przy GA za każdym razem masz inne cyfry.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: fodo » czwartek, 13 lipca 2017, 14:18

Ale i tak chyba ten 2fa zalezy mocno od serwisu, czasami konieczne jest podanie zapasowego maila, który chyba może posłużyć do resetu 2fa i wtedy cała zabawa traci sens, bo chcemy się przecież uniezalezniać od włamów na skrzynki.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 13 lipca 2017, 15:01


Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: fodo » poniedziałek, 17 lipca 2017, 12:24

Poruszyłem ten wątek z racji na to, ze bywały przypadki wykraniada środków mimo włączonego 2fa, a w niektórych przypadkach ten 2fa może nam zrobić więcej szkody niż korzyści.

Taka opcja jaką daje wspomniany przez Ciebie btc-e.com wydaje sie lepsza - czyli okres karencji gdy jak rozumiem, konto jest zamrożone na pewien okres czasu do wyjaśnienia. Czy inne giełdy też mają podobne zabezpieczenie?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: Kolega » sobota, 20 stycznia 2018, 00:57

Witam
włączyłem Google Authenticator 2FA w pewnym programie HYIP.
Zeskanowałem telefonem, kod się zapisał.

Skopiowałem kod oraz zrobiłem screena kodu QR, zapisałem na pulpicie ale odświeżyłem stronę a jak wiadomo wygenerował się znowu klucz który to wpisałem oraz z tego włączyłem zabezpieczenie w programie HYIP, tego klucza nie zapisałem a konto już się zabezpieczyło.

Potem ten klucz QR co miałem zapisany na pulpicie znowu zeskanowałem telefonem a tym sposobem podmienił się w telefonie tak jak by kod QR który to miałem zapisany poprzednio a on tez zaczął generować kody do wpisywania, ale już te kody nie pasują bo są z tej pierwszej QR którą zapisałem na pulpicie.

Teraz jak chcę wyłączyć w panelu programu HYIP Enable Two-Factor Authentication to wpisuje kod wyskakuje info Incorrect verify code.

Czyli podsumowując, mam zapisany klucz oraz wydrukowany QR z pierwszego podejścia założenia Google Authenticator a po odświeżeniu strony wygenerował się inny którego nie zapisałem

Czy da się z tym coś zrobić?

Jak widać nie można się zalogować
Obrazek

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: pm7 » sobota, 20 stycznia 2018, 11:27

Kolega pisze: Czy da się z tym coś zrobić?
Jeżeli nie masz starego klucza, to wydaje mi się, że nic.
Sugeruję napisać do supportu, że straciłeś dostęp do 2FA i prosisz o pomoc w odzyskaniu dostępu do konta.

Dodano po 1 minucie :
Przy okazji zobaczysz, na ile zabezpiecza 2FA przed kimś, kto próbowałby przejąć konto przez podszycie się pod Ciebie :)

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: MD-11 » sobota, 20 stycznia 2018, 13:04

Chyba czegoś nie rozumiem. Jeśli używamy GA i stracimy dostęp do telefonu to możemy chyba zalogować się na nasze konto Google używając kodu SMS (w Google można ustawić sobie logowanie przy użyciu powiadomienia na telefonie, przy użyciu kodu z GA oraz awaryjnie przy użyciu kodu z SMS na ustawiony numer), a następnie zmienić na stronie urządzenie, na którym używamy GA. Ustawiamy nowy/inny telefon, na którym zainstalowaliśmy GA, Google wysyła klucze na ten nowy telefon i to wszystko. Po co te backupy, o których piszecie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: wrip » sobota, 20 stycznia 2018, 13:06

@MD-11, bo to działa tylko dla konta google, a dla innych kont np. giełdy to nie działa. GA dla konta google jest tylko jednym z kilku zabezpieczeń (obok tego jest nr telefonu) dlatego można nadal zalogować się do konta google drugą metodą uwierzytelniania.

Dlatego trzeba zawsze robić screen kodu, który dostajemy od giełdy i go bezpiecznie przechowywać, bo usuwanie 2FA z giełdy może być bardzo upierdliwe.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: MD-11 » sobota, 20 stycznia 2018, 19:41

Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że Google trzyma te kody również na swoim serwerze i może je przesłać na nowy telefon, ale wychodzi na to, że rzeczywiście tak nie jest. Seed jest zapisany przykładowo tylko na serwerze Bitfinex i na naszym telefonie.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: Kolega » niedziela, 21 stycznia 2018, 01:09

wrip pisze: @MD-11, bo to działa tylko dla konta google, a dla innych kont np. giełdy to nie działa. GA dla konta google jest tylko jednym z kilku zabezpieczeń (obok tego jest nr telefonu) dlatego można nadal zalogować się do konta google drugą metodą uwierzytelniania.
Dokładnie tak jak napisałeś

Sprawa załatwiona :)

Scany paszportu lub dowodu oraz napisanie z maila na które jest zarejestrowane konto:)

Usunęli 2FA z możliwością ustawienia

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: roxaspn » niedziela, 7 października 2018, 11:35

Zmieniłem telefon nie mogłem się zalogować w ciągu 10 minut od wysłania zdjęcia z dowodem usunęli mi zabezpieczenie GA i mogłem nowe założyć.
Myślałem że będzie się to ciągnęło tygodniami albo będę musiał pojechać do siedziby w Katowicach a tu raz dwa i załatwione.
BitBay pełen profesjonalizm.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: pm7 » niedziela, 7 października 2018, 22:14

Profesjonalizm, czy amatorszczyzna?
W takich przypadkach trzeba myśleć nie tylko na ile wygodnie można odzyskać dostęp do konta, ale też jak trudno będzie komuś się pod nas podszyć.
Dobre zabezpieczenia giełdy powinny obejmować kilka prób zwrotnego kontaktu na oryginalnie podane dane i blokadę wypłat na jakiś czas, żeby w razie oszustwa prawdziwy właściciel miał czas na reakcję.

Wygoda i bezpieczeństwo często nie idą w parze, ale jeżeli chodzi o kryptowalutę, powinno być przesunięte w stronę bezpieczeństwa.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na wypadek utraty 2FA

Postautor: Kolega » wtorek, 16 października 2018, 12:35

Fakt socjotechnika na poziomie nie zbyt wysokim a łatwo można przejąć konto

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości