Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: jorgen » piątek, 13 listopada 2015, 21:55

pomysł nie głupi żeby poruszyć wątek,

ale analiza za preproszeniem z du..py

ktoś by musiał znać informacje o haśle, że jest to np słowo z języka polskiego.... (aby te wyliczenia miały sens)

jak ktoś jest kretynem, aby dawać podpowiedzi do swoich haseł to już jego sprawa - widocznie lubi być okradany/oczerniany/walony w du.e

wg mnie co do haseł to prosta zasada im dłuższe tym lepsze (i nie musi mieć znaczków #$%#$% ) zwykłe litery + cyfry , minimum 12 -14 znaków
lepsze hasło długie minimum 12-14 znaków, niż np 8 znaków np #@F@a$G

14 znaków i sobie możecie łamać hakerzy do końca świata (no chyba , że ktoś jest kretynem i używa słownikowych haseł i oznajmia że "moje hasło to słowo z języka polskieo" ) ale takie bezmózgowce co najwyżej administrują swoim kontem na fejsbuku :P mam nadzieje


a tak na marginesie

to hakerzy teraz patrzą na wątek i ludziki najwięksi mądrle tego forum zdradzają swoje sposoby generowania haseł
dalej opisywać będzie łatwiej hakować :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 listopada 2015, 22:08

jorgen pisze:pomysł nie głupi żeby poruszyć wątek,
ale analiza za preproszeniem z du..py
ktoś by musiał znać informacje o haśle, że jest to np słowo z języka polskiego.... (aby te wyliczenia miały sens)
jak ktoś jest kretynem, aby dawać podpowiedzi do swoich haseł to już jego sprawa - widocznie lubi być okradany/oczerniany/walony w du.e
Obrazek

Poza tym coś dużo tej dupy... Masz jakiś problem z tą częścią ciała ? Chcesz o tym porozmawiać ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: jorgen » piątek, 13 listopada 2015, 22:37

dyskusja idzie w kierunku odpowiednim do piątkowego wieczoru i piwa :) poziom elokwencji wzrasta :D

Obrazek

podsumuje: lepsze hasło długie niż skomplikowane
podsumuje2: hasło jak religia to prywatna sprawa, zdradzasz kolegom "moje hasło to słowo z języka polskiego" toś kiep i cymbał

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: quakociaptockh » piątek, 13 listopada 2015, 22:48

Założyłem ten temat, żeby rozwiać mity na temat "systemów" tworzenia haseł. Nie zamierzam nic łamać, chociaż jeżeli ktoś tu poda hasło do swojego brainwalleta, to oczywiście wezmę :).

Jak zauważył SoH, dobre hasło nie zostanie złamane, nawet jeśli atakujący zna metodę jego generowania. Bezpieczeństwo hasła nie powinno opierać się na tajności metody, tylko na ilości entropii.
zdradzasz kolegom "moje hasło to słowo z języka polskiego" toś kiep i cymbał
Jeżeli bezpieczeństwo Twojego hasła opiera się na utajnieniu języka, z którego pochodzi, to daleko na tym nie zajedziesz.
ShadowOfHarbringer pisze:Dwie metody wymyślania haseł, których używam.
Ja używam podobnej metody, tzn. wymyślam bezsensowne zdanie.

Natomiast nie ma większego powodu, żeby to zdanie później modyfikować. Nie ma potrzeby usuwania spacji. Dodanie daty urodzenia psa jest raczej średnią "solą" (psy żyją 10 lat = 3600 dni = 11 bitów). Jeśli jednak dodajemy wiek psa, to nie ma potrzeby przeplatać go z literami zdania. Można dodać go na końcu - wyjdzie dokładnie na to samo.

Osobiście stosuję zdania jako pełne hasła, tzn. wpisuję je bez przeróbek. Skracanie ma sens tylko, jeśli system ma ograniczenie długości hasła.

Mam także plany, żeby nauczyć się obliczać w pamięci jakąś funkcję haszującą. Bardzo prostą, powiedzmy (17 * n + 1) % 100. Następnie brałbym hasło, przepuszczał przez mojego hasza i wpisywał w pole. W ten sposób można by skrócić hasło, zachowując entropię, żeby je wpisać w pole z ograniczeniem długości.

A propos niepowtarzania haseł: dobrą solą jest adres strony. Jeżeli mamy stronę http://gdziejestmojakupa.pl, to można używać do niej hasła:

gdziejestmojakupa.pl#Słoń idzie przez ulicę

Nie zabezpiecza to wprawdzie przed atakiem ze strony właściciela danego serwisu, ale zabezpiecza w razie wycieku bazy danych. Cracker otrzyma tylko posolonego hasza naszego hasła, który mu się do niczego nie przyda, nawet jeśli stosujemy to samo hasło w innych miejscach.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: jorgen » piątek, 13 listopada 2015, 22:53

jakakolwiek informacja o tym jakiego "systemu" haseł używasz do generowania swojego hasła, zawęża obszar poszukiwań w przypadku jeśli staniesz się ofiarą brutal force

tworzenie wątku z poradami jest ok, ale jednocześnie zdradzasz swoje metody tworzenia haseł

i jak tu pogodzić ognień z wodą :) odwieczna walka wygody z bezpieczeństwem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: hanti » piątek, 13 listopada 2015, 23:02

Jesli mimo tego ulatwienia i tak jest dalej zajebiscie trudno zlamac no to mozna podawac ;p
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: janosik866 » piątek, 13 listopada 2015, 23:11

Moja metoda jest podobna do metody shadow, skrótowiec z wymyślonej abstrakcyjnej historyjki, która jestem w stanie zapamiętać a której łamiacy znać nie może. To jest stał cześć hasła, dodatko haslo posolone jest kilkoma znakami zależymi od serwisu/strony/domeny. To już pozostawię dla siebie :)
Jeśli potrzebuję jakoś paranoicznie mocne hasło mail/keepass to robię z tego md5 :)

I wcale nie uważam że pomogłem tym opisem złamać komuś moje hasło :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: hanti » piątek, 13 listopada 2015, 23:14

w jakims stopniu pomogles ale i tak dalej raczej nie do zlamania
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: majkel_94 » piątek, 13 listopada 2015, 23:14

quakociaptockh pisze:A propos niepowtarzania haseł: dobrą solą jest adres strony. Jeżeli mamy stronę http://gdziejestmojakupa.pl, to można używać do niej hasła:

gdziejestmojakupa.pl#Słoń idzie przez ulicę

Nie zabezpiecza to wprawdzie przed atakiem ze strony właściciela danego serwisu, ale zabezpiecza w razie wycieku bazy danych. Cracker otrzyma tylko posolonego hasza naszego hasła, który mu się do niczego nie przyda, nawet jeśli stosujemy to samo hasło w innych miejscach.
I w momencie gdzie rejestrujesz się na stronie gdzie ktoś nie hashuje haseł, to po wycieku takiej bazy haker zna hasło do wszystkich serwisów gdzie się tak logowałeś :P

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: jorgen » piątek, 13 listopada 2015, 23:15

każdy sobie musi zadać pytanie , czy opisanie JEGO PRYWATNEGO swojego sposobu tworzenia haseł
zmienia trudność złamania jego hasła

z 10000000000000000000 do 10000000000000000

czy z 100000000 do 10000 ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: powered » piątek, 13 listopada 2015, 23:16

quakociaptockh pisze: jeżeli ktoś tu poda hasło do swojego brainwalleta, to oczywiście wezmę :).
Proszę bardzo trzy hasła do brainwalleta :)
https://www.bitaddress.org/
"Open Source JavaScript Client-Side Bitcoin Wallet Generator"
"Warning: Choosing a strong passphrase is important to avoid brute force attempts to guess your passphrase and steal your bitcoins."
"1Ns55SngRhshA8kEnyuQ9ELZZPN7ubYfQJ"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 listopada 2015, 23:18

jorgen pisze:jakakolwiek informacja o tym jakiego "systemu" haseł używasz do generowania swojego hasła, zawęża obszar poszukiwań w przypadku jeśli staniesz się ofiarą brutal force
tworzenie wątku z poradami jest ok, ale jednocześnie zdradzasz swoje metody tworzenia haseł
i jak tu pogodzić ognień z wodą :) odwieczna walka wygody z bezpieczeństwem
Wierutne bzdury mój Panie.

Tak jak wyżej napisałem - dobra metoda generowania hasła nie zmniejsza Twoich szans na uzyskanie bezpiecznego hasła, nawet jeżeli atakujący ją zna.

To zła metoda działają na zasadzie "security by obscurity" (bezpieczeństwo leżące w nieznajomości systemu) i ułatwiają atakującemu złamanie w razie poznania systemu.
jorgen pisze:każdy sobie musi zadać pytanie , czy opisanie JEGO PRYWATNEGO swojego sposobu tworzenia haseł
zmienia trudność złamania jego hasła
z 10000000000000000000 do 10000000000000000
czy z 100000000 do 10000 ...
Nie zmienia w ogóle.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: jorgen » piątek, 13 listopada 2015, 23:27

ShadowOfHarbringer pisze:
jorgen pisze:jakakolwiek informacja o tym jakiego "systemu" haseł używasz do generowania swojego hasła, zawęża obszar
czy z 100000000 do 10000 ...
Nie zmienia w ogóle.
formalnie rzecz biorąc jak najbardziej zmienia i tu nie masz racji (coś jak enigma niby nie do złamania, ale jeśli zawęzisz ilość kombinacji do sprawdzenia to da się złamać w sensownym czasie by brutal forece)

ale jeśli zmienia z 10000000000000000000 do 100000000000000000 to nie ma to w praktyce znaczenia

więc jednocześnie masz rację i nie masz :P zależy w jakim sensie mówisz "w ogóle"
w ogóle w matematycznym snesie - nie prawda

w ogóle w praktyce - w zasadzie prawie prawda (chyba , że znajdzie się azjata ta które to złamie :P )

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 listopada 2015, 23:36

jorgen pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
jorgen pisze:jakakolwiek informacja o tym jakiego "systemu" haseł używasz do generowania swojego hasła, zawęża obszar
czy z 100000000 do 10000 ...
Nie zmienia w ogóle.
formalnie rzecz biorąc jak najbardziej zmienia i tu nie masz racji (coś jak enigma niby nie do złamania, ale jeśli zawęzisz ilość kombinacji do sprawdzenia to da się złamać w sensownym czasie by brutal forece)

ale jeśli zmienia z 10000000000000000000 do 100000000000000000 to nie ma to w praktyce znaczenia

więc jednocześnie masz rację i nie masz :P zależy w jakim sensie mówisz "w ogóle"
w ogóle w matematycznym snesie - nie prawda

w ogóle w praktyce - w zasadzie prawie prawda (chyba , że znajdzie się azjata ta które to złamie :P )
No dobra, z tym "w ogóle" to przesadziłem.

Ale zmienia minimalnie. Wciąż ilość entropii jest olbrzymia, a znaki mogą być potencjalnie losowymi znakami alfanumerycznymi, wszystko zależy od tego jak bardzo popierdzielone zdanie sobie wymyślisz. Im bardziej chore, tym lepiej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: powered » piątek, 13 listopada 2015, 23:47

ShadowOfHarbringer pisze:Tak jak wyżej napisałem - dobra metoda generowania hasła nie zmniejsza Twoich szans na uzyskanie bezpiecznego hasła, nawet jeżeli atakujący ją zna.
Zapamiętanie bezsensownego hasła jest trudne. Ludzie tworząc hasło które ma być zapamiętane wzorują się na czymś co ma związek z ich życiem, otoczeniem, zainteresowaniami. Im głębiej poznaje się danego człowieka tym łatwiej złamać jego hasło. Więc każda podpowiedź osłabia jego hasło.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: The Real McCoin » sobota, 14 listopada 2015, 01:12

quakociaptockh pisze:Bezpieczeństwo hasła nie powinno opierać się na tajności metody, tylko na ilości entropii.
Inną metodą jest też zwiększanie kosztu testowania.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: quakociaptockh » sobota, 14 listopada 2015, 03:03

The Real McCoin pisze:Inną metodą jest też zwiększanie kosztu testowania.
Stosujesz key stretching? Zawsze mnie ciekawiło, czy ktoś używa tego w praktyce.

Robisz coś w rodzaju brainwalleta z key-stretchinginem?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: Chancellor » sobota, 14 listopada 2015, 07:39

The Real McCoin pisze:By te 10^17 lat ci się należało, musiałbyś faktycznie na zbiorze 150 tysięcy słów 6 razy losować (np. kostką) i bezwarunkowo przyjąć to, co się wylosowało, nawet jeżeli otrzymałeś słowa, które trudno wypowiedzieć, a co dopiero zapamiętać. Dotrzymałeś tych warunków? Bo jeżeli nie, to twoje hasło będzie można pewnie prosto złamać.
Pewnie teraz wyjaśnisz dlaczego będzie je można prosto złamać i w jaki sposób.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 listopada 2015, 12:24

powered pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Tak jak wyżej napisałem - dobra metoda generowania hasła nie zmniejsza Twoich szans na uzyskanie bezpiecznego hasła, nawet jeżeli atakujący ją zna.
Zapamiętanie bezsensownego hasła jest trudne.
Zapamiętanie bezsensownego hasła jest trudne.

Ale zapamiętanie bezsensownej historyjki nie. Uwierz mi, znam z autopsji. Pamiętam niektóre swoje hasła już 15 lat.

Wszystko opiera się na tym, aby stworzyć historyjkę, która jest głupia i z czymś Ci się kojarzy, to działa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Podaj mi swe hasło, a powiem ci, kiedy je złamią

Postautor: prezes » sobota, 14 listopada 2015, 13:05

@ShadowOfHarbringer
Do czasu wszystkie pamiętasz.

Pamięć człowieka jest zawodna i lubi psocić, a jak się czegoś zapomni, to nasz mózg od razu tworzy nową historyjkę i już nam się wydaje że pamiętamy, a to co pamiętamy, to tylko historyjka wymyślona przez nasz mózg a nie prawda.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości