Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Mucha » środa, 5 sierpnia 2015, 01:09

Opiszę sytuację jak wygląda z mojej strony i jak ja to widzę ,niech społeczeństwo forum oceni , celowo zrobiłem temat wiadomości neutralny.
- jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

tutaj główny wątek Asicminer.pl
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... =asicminer

Kopia pierwszej wiadomości z ich wątku
"Witamy w oficjalnym wątku grupy Asicminer.pl na forum Bitcoin.pl.

Asicminer.pl - pierwsza polska giełda udziałów mocy obliczeniowej w sieci Bitcoin!

Jak to działa?
Udziały mocy obliczeniowej można kupić już teraz, będą pracowały jeszcze dzisiaj - bez czekania na dostawę, bez problemów z podłączaniem sprzętu, konfiguracją PC i programów do kopania, bez zajmowania miejsca w domu i szumu wiatraków, bez żadnego płacenia za prąd, ani bez żadnych innych kosztów. Stała moc udziału jest gwarantowana i nie mają na nią wpływu żadne awarie.
Moc obliczeniowa i wypłaty są gwarantowane przez: (Sztef89) oraz lenny. Udziały będą pracować bez przerwy 3 lata.

Jest to najtańsza i najbardziej bezpieczna oferta udziałów, jaką można znaleźć na tym forum. Asicminer.pl jest pierwszą polską giełdą mocy obliczeniowej Bitcoin. Rynek udziałów na naszej giełdzie jest wolny i każdy może kupić i sprzedać swoje udziały po dowolnej cenie.

Obecnie, nasza kopalnia zapewnia:
Obrazek
mocy obliczeniowej w sieci Bitcoin.

Regulamin: http://www.ASICminer.pl/#!/regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

--
Pozdrawiamy
Sztef89 & lenny"

Moja sytuacja wygląda tak:
To są dwie wpłaty
Transakcje przychodzące, łącznie 0.81100000 BTC
Potwierdzono 0.01100000 (adres btc) LINK 2014-11-30 13:55:00 6/6 potwierdzeń
Potwierdzono 0.80000000 (adres btc) LINK 2014-12-01 19:55:51 7/6 potwierdzeń

To są 2 wypłaty
Transakcje wychodzące, łącznie 0.58612711 BTC
Status Kwota Na adres ID transakcji Data Opcje
Wysłano 0.28180823 (adres btc) LINK 2015-07-22 02:30:42 brak
Wysłano 0.30431888 (adres btc) LINK 2015-04-29 21:27:28 brak

za to kupiłem udziały które miały kopać do 2017-03-22

Kupno udziałów, łącznie 0.73466640 BTC
Data zakupu Kurs Ilość Łącznie Prowizja Rozpoczęcie udziału Ważność udziału Sprzedano Przepracowane dni
2014-12-01 21:21:29 0.00520000 109 0.56680000 0.00001040 2014-12-01 2017-03-22 247
2014-12-01 21:21:12 0.00520000 20 0.10400000 0.00001040 2014-12-01 2017-03-22 247
2014-12-01 21:20:55 0.00520000 10 0.05200000 0.00001040 2014-12-01 2017-03-22 247
2014-11-30 14:11:48 0.00520000 2 0.01040000 0.00001040 2014-11-30 2017-03-22 248

Jak widać jeden udział kosztował 0.00520000
Prawie w tym samym czasie, miesiąc później kupiłem jeden udział w kryptologika.com
który kosztował 0.00164600 2014.11.02 był dokonany zakup na kryptologika
udziały w Asicminer.pl były droższe ponad 3 razy bo kopało tam się bez kosztów prądu

Założyciele z dniem 01.07.2015 zamknęli kopalnie dokonali jakiś tam swoich obliczeń i wyszło że

Transakcje przychodzące, łącznie 0.81100000 BTC
Transakcje wychodzące, łącznie 0.58612711 BTC

Jestem do tyłu 0.225 btc

Gdyby kopały jeszcze 22 miesiące i warunki jakie były obiecane zostały dotrzymane na pewno bym zarobił, właściciele dawali słowo i tym samym ręczyli swoją reputacją, że będą dotrzymane a nie są,
Proponowałem załatwienie sprawy polubownie i wysłanie mi btc tak bym wyszedł na zero.

Jak widać nie można nawet polegać na słowie osoby która prowadzi escrow , a to chyba powinna być osoba która zawsze dotrzymuje słowa.

Chciałbym nadmienić że ostatnie PW które dostałem od lenny było utrzymane w tonacji że niby próbuję coś załatwiać pod stołem ,wydaje mi się że taką formę obrony chcieli przyjąć na forum publicznie, ale we wcześniejszych wiadomościach do lenny już zaznaczałem że tylko dlatego piszę do niego na PW ze względu na szacunek jakim go darzyłem

I tu nie chodzi wcale o sumę bo nie jest to jakakolwiek suma ale o sam fakt że ktoś daje słowo swoje i go nie dotrzymuje.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: rav3n_pl » środa, 5 sierpnia 2015, 08:27

Była gdzieś informacją jak rozliczano udziały które przedwcześnie zakończyły żywot?
Regulamin dostępny na http://www.asicminer.pl/user/regulamin/ nic o takim przypadku nie mówi oprócz
2. Administrator ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem, obsługą i eksploatacją używanego sprzętu i zagwarantowaniem stałej mocy obliczeniowej każdego udziału.
3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności jeżeli Udział nie wypracuje przez cały okres udziału sumę punktów Bitcoin jakie wysłał Udziałowiec.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Mucha » środa, 5 sierpnia 2015, 14:19

rav3n_pl pisze:Była gdzieś informacją jak rozliczano udziały które przedwcześnie zakończyły żywot?
Regulamin dostępny na http://www.asicminer.pl/user/regulamin/ nic o takim przypadku nie mówi oprócz
2. Administrator ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem, obsługą i eksploatacją używanego sprzętu i zagwarantowaniem stałej mocy obliczeniowej każdego udziału.
3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności jeżeli Udział nie wypracuje przez cały okres udziału sumę punktów Bitcoin jakie wysłał Udziałowiec.
Niżej ze strony informacja wynika że przy zamknięciu policzyli wydobycie z prądem tak że kosztował 80% urobku.
Nigdzie w regulaminie nie jest napisane "zamykamy kopalnie kiedy chcemy i rozliczamy udziały jak chcemy" gdyby tak było to nikt by nie kupił tam udziałów


Pragniemy poinformować, że 1 lipca 2015 ASICminer.pl jako giełda udziałów kończy działalność.

Zarówno gwarant do pierwszych udziałów jak i prognoza za wszystkie aktywne udziały wypłaciliśmy w formie doładowania salda. Niestety nie jesteśmy w stanie dalej finansowo ciągnąć tego projektu mając nad sobą masę innych wydatków związanych z prowadzeniem serwisu. Z drugiej strony cieszymy się, że jako jeden z pierwszych polskich projektów udziałów wytrwaliśmy najdłużej. Mimo wielu niedogodności i godzin kodowania serwisu dawaliśmy zawsze konkurencyjną cenę.

Prognoza za zysk z udziału będzie obliczona z uwzględnieniem opłat za prąd. Ze względu na to, że nadal są aktywe udziały o prędkości 145 MH/s wraz z najnowszymi 1000 MH/s postanowiliśmy przeliczyć zwrot od każdego MH/s. Zużycie prądu będzie liczone na podstawie modelu AntMiner S5 (1155GH/s @ 590W), jednej z najbardziej energooszczędnych koparek dostępnych od dłuższego czasu na rynku.

Obliczenia kosztu prądu:
Koszt prądu został wyliczony na podstawie naszego kalkulatora. Wynik jest zgodny z innymi kalkulatorami on-line. Stosunek kosztu prądu do zysku z kopania wynosi obecnie 80%.

Obliczenia kopania:
Trudność = 49,402,014,931
Dzienny zysk od 1MH/s = 10 satoshi

Zysk jaki zostanie wypłacony każdej osobie zostanie pomniejszony o koszt prądu (80%) co w rezultacie daje 2 satoshi za 1MH/s na jeden dzień pracy.

Ten krok jest konieczny, ponieważ nie stać nas na utrzymywanie serwisu z prywatnych pieniędzy. Jesteśmy świadomi, że część udziałowców wyszła z inwestycji z zyskiem oraz część inwestorów poniesie straty (jeśli podliczyć wyłącznie ilość uzyskanych Bitcoinów). Z tego względu nie możemy wszystkich zaspokoić. Od dziś funkcjonalność konta umożliwia wyłącznie przeglądanie historii oraz dokonanie wypłaty środków z salda, reszta funkcjonalności zostaje zablokowana na stałe.

Wszystkie pytania prosimy kierować na mail asicminerpl małpa gmail.com

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

--
Pozdrawiam
Sztef89 & Lenny
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: rav3n_pl » środa, 5 sierpnia 2015, 17:38

No ok, czyli 1 udział (1Gh/s) daje 2 sat dziennie czyli 730sat rocznie.
Miałeś 141 udziałów, zostało ~18 miesięcy czyli ~152280 sat = 0.00152280 BTC do rozliczenia.
Chyba, że coś źle liczę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: hanti » środa, 5 sierpnia 2015, 20:18

x1000 bo mucha napisal ze 1MH/s daje 2satoshi a ty liczysz 1GH/s
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: grzem » środa, 5 sierpnia 2015, 20:41

A czy ktoś już wystawił opinię dla Sztef89 & Lenny, czy może Bitmar za chwilę stanie w obronie autorytetów tego forum?
Zapraszam na https://cryptox.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: rav3n_pl » środa, 5 sierpnia 2015, 20:44

hanti pisze:x1000 bo mucha napisal ze 1MH/s daje 2satoshi a ty liczysz 1GH/s
Ops. Mój błąd. Dość niejednoznacznie to rozpisane jest.
Zrozumiałem, że 1 udział to 1GH/s.

W takim razie faktycznie coś jest nie halo, i to znacznie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Bitmar » środa, 5 sierpnia 2015, 21:30

grzem pisze:A czy ktoś już wystawił opinię dla Sztef89 & Lenny, czy może Bitmar za chwilę stanie w obronie autorytetów tego forum?
Nie zamierzam. Niech się chłopaki sami tłumaczą. Warunków umowy ewidentnie nie dotrzymali. Jak widać mining w erze ASIC to nie najlepsza inwestycja długoterminowa.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: devega » środa, 5 sierpnia 2015, 21:44

Szczerze liczę, że cała sprawa będzie miała pozytywne zakończenie. W świecie krypto, gdzie większośc rzeczy nie jest / nie może byc szczegółowo uregulowana przepisami słowo jest szczególnie ważne. Umowy, nawet niekorzystne, ze stratą, muszą byc dotrzymywane.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Mucha » czwartek, 6 sierpnia 2015, 00:52

grzem pisze:A czy ktoś już wystawił opinię dla Sztef89 & Lenny, czy może Bitmar za chwilę stanie w obronie autorytetów tego forum?
Nie wystawiałem opinii liczę nadal na polubowne załatwienie sprawy
Bitmar pisze:
grzem pisze:A czy ktoś już wystawił opinię dla Sztef89 & Lenny, czy może Bitmar za chwilę stanie w obronie autorytetów tego forum?
Nie zamierzam. Niech się chłopaki sami tłumaczą. Warunków umowy ewidentnie nie dotrzymali. Jak widać mining w erze ASIC to nie najlepsza inwestycja długoterminowa.
Z automatu powinieneś mu ściągnąć możliwość pośredniczenie w escrow , opinia kogoś takiego powinna być nienaganna a tutaj widać brak nie dotrzymania warunków umowy.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Sztef89 » czwartek, 6 sierpnia 2015, 16:31

Wiele bitcoinowych interesów za nami i sami wiecie, że zawsze mogliście na nas liczyć - nawet na bezinteresowną pomoc z naszej strony. Jednak czasami podejmuje się złe decyzje inwestycyjne. Wkrótce ja i Lenny wydamy oficjalne oświadczenie.

Zamieścimy je tutaj oraz w głównym temacie Asicminer.pl
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: lenny » czwartek, 6 sierpnia 2015, 23:03

Po wspólnej rozmowie ze Sztef89, niestety musimy podtrzymać naszą wcześniejszą decyzję, projekt Asicminer.pl został zakończony, wypłaciliśmy wszystkim użytkownikom na ich salda gwaranty, a także dywidendy.

Dodam od siebie: "Transakcji escrow" i jakichkolwiek innych transakcji na tym forum już nie wykonuję. Bitmar nie ma mi co zabierać, bo żadnych przywilejów tutaj nie mam. Jedyne co mam to spędzony z Wami czas i doświadczenia, nie zawsze tylko najlepsze, ale chciałbym, aby własnie te najlepsze zostały w pamięci. Asicminer.pl to był bardzo ciekawy i nowoczesny projekt, powstał jeszcze przez giełdą udziałów-kobyłą CEX.IO, był to jeden z pierwszych na polskim rynku a także i na świecie. Była to udana inwestycja szczególnie dla tych, którzy byli z nami od początku. Jednak, wraz ze spadkiem opłacalności kopania utrzymywanie dalsze udziałów stało się niemożliwe. Koparki na prąd nie zarobią a co dopiero na wypłaty udziałów. Otrzymywaliśmy ze swoich własnych środków ten projekt przez wiele miesięcy. Zysku z niego nie mamy. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami brali w nim udział i przepraszamy wszystkich tych, którzy nie uzyskali zadowalających wyników.

Od Sztef89: W projekt Asicminer.pl zainwestowałem nie tylko swój czas kodując aby całość była lekkim, przejrzystym i bezpiecznym serwisem ale również własne środki i nerwy. Zarówno ja i Lenny nie chcieliśmy w taki sposób zakończyć serwisu ale po prostu nie stać go nas na niego w tej formie. Popełniliśmy błąd konstruując tak regulamin, a nie inaczej, bo mogliśmy odpowiedzialność i ryzyko zrzucić na udziałowców ale tak nie zrobiliśmy. Niemal wszyscy już powypłacali swoje salda i zostały jakieś grosze więc oficjalnie uważam, że dopilnowaliśmy naszych obowiązków w związku z zamknięciem. Wg mnie straty udziałowców procentowo nie są duże w porównaniu do innych serwisów takich jak CEX lub takie, które działały w schemacie piramidy finansowej i się zmyły - nie jest to usprawiedliwienia naszych błędów ale chciałbym abyście wzięli to pod uwagę. Chciałbym podziękować wszystkim udziałowcom i przeprosić za tą sytuacje, która nie powinna się wydarzyć. Jest to dla mnie duża lekcja na przyszłość i żałuję, że nie stać mnie na pokrycie Waszych strat.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Mucha » piątek, 7 sierpnia 2015, 00:10

lenny pisze:Po wspólnej rozmowie ze Sztef89, niestety musimy podtrzymać naszą wcześniejszą decyzję, projekt Asicminer.pl został zakończony, wypłaciliśmy wszystkim użytkownikom na ich salda gwaranty, a także dywidendy.

Dodam od siebie: "Transakcji escrow" i jakichkolwiek innych transakcji na tym forum już nie wykonuję. Bitmar nie ma mi co zabierać, bo żadnych przywilejów tutaj nie mam. Jedyne co mam to spędzony z Wami czas i doświadczenia, nie zawsze tylko najlepsze, ale chciałbym, aby własnie te najlepsze zostały w pamięci. Asicminer.pl to był bardzo ciekawy i nowoczesny projekt, powstał jeszcze przez giełdą udziałów-kobyłą CEX.IO, był to jeden z pierwszych na polskim rynku a także i na świecie. Była to udana inwestycja szczególnie dla tych, którzy byli z nami od początku. Jednak, wraz ze spadkiem opłacalności kopania utrzymywanie dalsze udziałów stało się niemożliwe. Koparki na prąd nie zarobią a co dopiero na wypłaty udziałów. Otrzymywaliśmy ze swoich własnych środków ten projekt przez wiele miesięcy. Zysku z niego nie mamy. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami brali w nim udział i przepraszamy wszystkich tych, którzy nie uzyskali zadowalających wyników.

Od Sztef89: W projekt Asicminer.pl zainwestowałem nie tylko swój czas kodując aby całość była lekkim, przejrzystym i bezpiecznym serwisem ale również własne środki i nerwy. Zarówno ja i Lenny nie chcieliśmy w taki sposób zakończyć serwisu ale po prostu nie stać go nas na niego w tej formie. Popełniliśmy błąd konstruując tak regulamin, a nie inaczej, bo mogliśmy odpowiedzialność i ryzyko zrzucić na udziałowców ale tak nie zrobiliśmy. Niemal wszyscy już powypłacali swoje salda i zostały jakieś grosze więc oficjalnie uważam, że dopilnowaliśmy naszych obowiązków w związku z zamknięciem. Wg mnie straty udziałowców procentowo nie są duże w porównaniu do innych serwisów takich jak CEX lub takie, które działały w schemacie piramidy finansowej i się zmyły - nie jest to usprawiedliwienia naszych błędów ale chciałbym abyście wzięli to pod uwagę. Chciałbym podziękować wszystkim udziałowcom i przeprosić za tą sytuacje, która nie powinna się wydarzyć. Jest to dla mnie duża lekcja na przyszłość i żałuję, że nie stać mnie na pokrycie Waszych strat.
A czemu tak zrobiliście finalne rozliczenie ? tzc. niektórzy dostali gwaranty i bardzo dobrze zarobili a taka osoba jak ja jest do tyłu , czy jeśli projekt bankrutuje to nie wypadałoby pierw wypłacić osobą by każdy był na 0 a dopiero później wypłacać zyski ?

Pewnie już od dawna wiedzieliście że go zamykacie bo nie podołacie z wypłatami , czemu 2-3 miesiące przed zamknięciem można było jeszcze handlować udziałami ? A być może nawet dzień przed zamknięciem , nie sprawdzałem tego przed zamknięciem.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: lenny » piątek, 7 sierpnia 2015, 18:53

Mucha, gwaranty były dla udziałowców Sztefa, tych, co z nim kupowali Blade Eruptery na samym początku zanim jeszcze powstała stronka (zdaje się) i cały projekt Asicminer.pl, do którego ja dołączyłem już później. A finalna wypłata - wypłaciliśmy wszystko co zostało z projektu, nie da się "zbankrutować" i jeszcze wypłacić wszystkim kasy tak żeby byli "na zero" albo i jeszcze na plusie...

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: sebak » piątek, 7 sierpnia 2015, 19:11

Mucha ja miałem zwarcie z gieldą, nazwy nie będe podawał, można sprawdzić moje posty. Kotś mi pomógł, jakoś się to naprostowało ale perspektywy były kiepskie. Nie licz na to, że publiczny post zmusi kogokolwiek do uczciwego działania. Jeżeli ktoś nie jest poszkodowany, to nie ruszy palcem, aby ci pomóc w Twojej sprawie. Widzę na localbitcoins, że jesteś największym polskim traderem i jednocześnie widzę zero wsparcia dla Ciebie, a przecież ci ludzie są na tym forum. Twoja strata jest mała, ale zgadzam się, że należy słowa dotrzymywać. Powinienieś swój post umieścić też na grupie bitcoin, w celu ostrzeżenia. Moje osobiste zdanie jest takie, że za długi się odpowiada zawsze do końca, po tym się poznaje charakter, a tłumaczenie, że pomyliłem się przy inwestycji, to nie tłumaczenie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: devega » piątek, 7 sierpnia 2015, 19:31

Myślę, że kluczowe w tej sprawie jest ustalenie, jakie były uzgodnienia (czy to pisane: w regulaminie, w treści maili, ustne, itp). między stronami. Potem można wyciągac wnioski.
A warunki uzgodnień pod rygorem utraty twarzy powinny byc dotrzymane. Ryzykuje nie tylko kupujący, ale i sprzedający.
Oczywiście istnieją formy umów zmniejszające własną odpowiedzialnośc: np.sp. z o.o., zastrzeżenia odpowiedzialności w umowie, itp. Pytanie, czy takie zastrzeżenia istniały w momencie zawarcia umowy pomiędzy stronami.
EDIT
A najlepiej, jakby Panowie dogadali się bez pośrednictwa tego forum i bez wskazywania czyja była racja, czy też wina, po prostu napisali, że sprawa jest wyjaśniona i nieaktualna.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Sztef89 » niedziela, 9 sierpnia 2015, 11:34

devega pisze:A najlepiej, jakby Panowie dogadali się bez pośrednictwa tego forum i bez wskazywania czyja była racja, czy też wina, po prostu napisali, że sprawa jest wyjaśniona i nieaktualna.
Ze mną nikt nie kontaktował się osobiście. @Mucha kontaktował się z @lennym wręcz szantażując od początku, że mu zniszczy reputację. Wyjaśnienia do niego nie trafiały, liczby mu się nie zgadzały i jedna opcja dla niego to pokrycie różnicy.
sebak pisze:Moje osobiste zdanie jest takie, że za długi się odpowiada zawsze do końca, po tym się poznaje charakter, a tłumaczenie, że pomyliłem się przy inwestycji, to nie tłumaczenie.
Też jestem tego zdania. Natomiast jak dług przerasta Twój dochód to nic nie zrobisz. W tym przypadku stratę rozłożyłem proporcjonalnie na użytkowników. Nawet nie wiem, czy mogę to nazwać długiem wobec użytkowników, bo to jest jak napisanie "hej obiecałeś że trudność tak nie skoczy i cena tak nie spadnie - założyłeś złe dane więc oddawaj kasę". Przyjeliśmy z lennym złe założenia i wyszło jak wyszło, poniekąd nasza wina - trochę naiwności z naszej strony, ale ten sam błąd popełnili udziałowcy bo inaczej by nie kupili udziałów. My już za swój błąd wystarczająco zapłaciliśmy.


Jeżeli @Mucha masz jakieś pomysły/argumenty dlaczego mamy Ci oddać btc to pisz śmiało. Jednak weź pod uwagę to co napisaliśmy wyżej. Owszem zarobił byś jakby udziały dalej pracowały ale naszym kosztem - z naszej kieszeni, czy to sprawiedliwe, sam oceń.
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: sebak » niedziela, 9 sierpnia 2015, 14:54

Sztef89 pisze: Ze mną nikt nie kontaktował się osobiście. @Mucha kontaktował się z @lennym wręcz szantażując od początku, że mu zniszczy reputację. Wyjaśnienia do niego nie trafiały, liczby mu się nie zgadzały i jedna opcja dla niego to pokrycie różnicy.
To stawia sprawę w innym świetle, dobrze, że to napisałeś.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: pm7 » niedziela, 9 sierpnia 2015, 15:23

Stawia? Informacja, że w przypadku nie dostarczenia obiecanych (pomijając teraz kto ma słuszność) zysków Mucha nagłośni problem zmienia w jakiś sposób sytuację?
No, chyba, że Mucha wprost pisał "oddasz mi kasę, albo zniszczę ci reputację", ale jakoś wątpię, by tak to wyglądało.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: Asicminer.pl - Problem z rozliczeniem finalnym

Postautor: Sztef89 » niedziela, 9 sierpnia 2015, 16:57

sebak pisze:
Sztef89 pisze: Ze mną nikt nie kontaktował się osobiście. @Mucha kontaktował się z @lennym wręcz szantażując od początku, że mu zniszczy reputację. Wyjaśnienia do niego nie trafiały, liczby mu się nie zgadzały i jedna opcja dla niego to pokrycie różnicy.
To stawia sprawę w innym świetle, dobrze, że to napisałeś.
Miałem tego nie pisać, czekałem na kontakt ale się nie doczekałem. Wolę aby wszystko było jasne. Nigdy nie mieliście z nami problemów i chciałbym aby tak zostało, nie ukrywam sytuacja dla nikogo nie jest miła i jestem bardzo tego świadomy.
pm7 pisze:No, chyba, że Mucha wprost pisał "oddasz mi kasę, albo zniszczę ci reputację", ale jakoś wątpię, by tak to wyglądało.
Jeśli sytuacja niekorzystnie się rozwinie to lenny i ja mamy kopię wiadomości. Admin może potwierdzić dodatkowo czy taka była wysłana taka wiadomość.

Proponuję na razie wstrzymać dyskusję, aż PRYWATNIE nie rozwiążemy z Muchą tej sprawy. @Mucha proszę o kontakt zgodnie z tym co napisałem w poprzednim poście. Wyrzucanie różnych rzeczy publicznie na pewno nie będzie służyć nikomu.

--
Pozdrawiam
S.
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości