Sposób zabezpieczenia portfela

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: mate9444 » środa, 18 lipca 2018, 16:36

:arrow: Odpalam lokalnie, pytanie czy w momencie odpalania strony lokalnie, rozłączać neta czy to bez znaczenia? I pytanie do Was czy zdecydowanie bezpieczniej trzymać na MEW offline czy na giełdzie Binance z 2fA,w sumie chyba jest bardzo dobrze zabezpieczona :?:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: smieszny » czwartek, 19 lipca 2018, 13:59

Giełdy dzielą się na te co zostały zhackowane i te co dopiero będą, więc wnioski wyciągnij sam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: awos » niedziela, 22 lipca 2018, 09:35

smieszny pisze: Giełdy dzielą się na te co zostały zhackowane i te co dopiero będą, więc wnioski wyciągnij sam.
Szczerze mowiac jesli gieldy beda mialy jakies ubezpiecznie , nawet kosztem wiekszych fee i zachowalby max srodkow ostroznosci to nie mam z tym problemow. Pod warukiem oczywiscie, ze ukradzione srodki zostana mi zwrocone.
Zobacz na banki wysokie fee w kartach kredyt. sa wlasnie po to aby placic za szkody, sam zreszta padlem kiedys ofiara , wypelnilem forme i bum 2 dni potem mialem kase z powrotem (tak przynajmniej to dziala w Australii) a tak obecnie to nie powinno sie trzymac crypto na gieldach .

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: mate9444 » niedziela, 22 lipca 2018, 13:21

dzięki, już się zdecydowałem na MEW, a co np ze Stellarem czy Cardono, IOTa, czytam że sporo problemów z walletem IOTy jak narazie- trzymam na giełdzie. A XLM, ADA proponujecie coś mistrzowie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: adam1226 » wtorek, 24 lipca 2018, 21:03

@awos, haha i liczysz niby ze nawet ubezpieczenie pokrywalo by 100% strat to srodki dostaniesz od razu?
A teraz zalozmy ze przez te kilka miesięcy kurs coina spada o 90% . Dalej uwazasz ze nie ma różnicy gdzie trzymasz?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: awos » środa, 25 lipca 2018, 01:23

adam1226 pisze: haha i liczysz niby ze nawet ubezpieczenie pokrywalo by 100% strat to srodki dostaniesz od razu?
A teraz zalozmy ze przez te kilka miesięcy kurs coina spada o 90% . Dalej uwazasz ze nie ma różnicy gdzie trzymasz?
Jesli w momencie hacku trzymalbym na gieldzie (co odradzam ale powiedzmy,ze duzo trades robie ) to czemu by nie zobacz na Coincheck zobowiazali sie do wyplacenia 100% tego co zostalo ukradzione.
Argument ze strata 90% jest nietrafny bo moze to dzialac w obie strony.
Jeszcze raz powtorze, ze obecnie trzymanie w bezp.walletach jest jak najbardziej zalecane ale jesli w przyszlosci kiedy rynek sie rozwinie, pojawia sie porzadne insurance firmy to mozna o tym myslec a przedzej czy pozniej do tego dojdzie juz teraz masz custody service Coinbase, Fidelity sie szykuje (to bedzie wielki) i 5 innych firm tez w to wchodzi, wiadomo, ze najpierw beda chcieli duzych graczy ale potem nieboraczkow jak my i beda powstawaly umowy z gieldami.
W koncu banki/karty sa calyc zas okradane a ludzie i tak tam trzymaja pieniadze.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: pm7 » sobota, 28 lipca 2018, 13:03

W przypadku banków/kart łatwiej śledzić dokąd trafiają pieniądze i próbować je odzyskać.
Jak włamywacz się wykaże, w przypadku kryptowalut jest to niemożliwe, więc będzie dużo ciężej o sensowne ubezpieczenie (czyli takie, które rzeczywiście wypłaci).

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: mate9444 » środa, 22 sierpnia 2018, 20:01

Witam. Są jacyś hodlerzy XLM, XMR? Jaki portfel używacie oprócz ledgera? :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:04

Dla początkujących inwestorów zalecam portfele sprzętowe typu „coldstorage”. Pamiętajmy też, aby notować hasła do seedów odręcznie, to znaczy pisząc piórem na zwykłej kartce papieru, bez obecności kamer, smartfonów, tabletów, smart TV, z zasłoniętą kamerą na laptopie, tak aby nikt nie mógł podejrzeć naszego seeda.

https://atlas.bitmarket.pl/kamil-rafal- ... re-wywiad/

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: Eth » sobota, 13 lipca 2019, 17:00

Męczy mnie jedna kwestia.
Zakupiłem trezor one, chcę hodlować OMG. Trezor wywala mnie do myetherwallet, bo sam OMG nie wspiera. Tam muszę założyć portfel. Na co mi trezor?
Rozumiem, że na mywallet jest bank adresów a trezor jest kluczem do adresu, podpisuje transakacje?

Bo trochę to dla mnie niepokojące. Mywallet narzucił mi jakiś adres, rozumiem że nowowygenerowany indywidualny dla mnie... Może ktoś to łopatologicznie wyjaśnić i rozwiać moje wątpliwości ;)

edit. Czy jest sposób, żeby nie przechowywać jednak na Mywaller a na trezorze?

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: sodom2000 » sobota, 13 lipca 2019, 20:09

Najprosciej odpowiadajac .twoj trezor bedzie przechowywal klucze prywatne ,ktore sa potrzebne do otworzenia portfela MEW.I tym kuczem w TREZOR bedziesz mogl otworzyc ten portfel MEW,niczym innym :)Twoj seed wygenerowal klucz prywatny,ktory jest przypisany do danego portfela w MEW.
A tutaj masz info z REDDIT przetlumaczone translatorem :

"jeden klucz prywatny = jeden klucz publiczny. Istnieją portfele, które „przekształcają” ten klucz prywatny w kilka kluczy prywatnych, dodając znormalizowaną zmianę, a aby skutecznie zarchiwizować ten portfel, potrzebny jest klucz prywatny + ścieżka wyprowadzania (jak zmienia się klucz prywatny).

To jest to, co widzisz na MEW"

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: Eth » sobota, 13 lipca 2019, 21:18

Na wallecie pojawiła mi się 1 sztuka CryptoKee. Nie mogę znaleźć informacji co to i dlaczego. Kojarzy ktoś coś?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 21:21

eth odkopał jeden z najstarszych wątków na forum, założony przez nieodżałowanego kolegę Smoka 21 grudnia 2010 r!

Polecam pierwszy wpis, dla wszystkich, jakie to było proste zabezpieczyć swoje btc :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: RedAnt » poniedziałek, 15 lipca 2019, 13:36

awos pisze: niedziela, 22 lipca 2018, 09:35
smieszny pisze: Giełdy dzielą się na te co zostały zhackowane i te co dopiero będą, więc wnioski wyciągnij sam.
Szczerze mowiac jesli gieldy beda mialy jakies ubezpiecznie , nawet kosztem wiekszych fee i zachowalby max srodkow ostroznosci to nie mam z tym problemow. Pod warukiem oczywiscie, ze ukradzione srodki zostana mi zwrocone.
Zobacz na banki wysokie fee w kartach kredyt. sa wlasnie po to aby placic za szkody, sam zreszta padlem kiedys ofiara , wypelnilem forme i bum 2 dni potem mialem kase z powrotem (tak przynajmniej to dziala w Australii) a tak obecnie to nie powinno sie trzymac crypto na gieldach .
Zgadzam się całkowicie. Pamietam jak sam początkowo byłem niechętny giełdom ze sporymi fee i unikałem ich jak ognia, myśląc, że to po to by oszukiwać ludzi. Teraz, po zrobieniu głębszego researchu, to właśnie te rzekomo "droższe" giełdy są najbezpieczniejsze np. posiadają Szwajcarską Licencję VQF.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: Bit-els » sobota, 28 grudnia 2019, 15:04

Ilość kombinacji seeda w zależności od ilości słów
:-)


Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 29 grudnia 2019, 17:59

@Eth MEW odczytuje xpub z Trezora i podaje adresy z niego wynikające.
Transakcja jest również podpisywana przez Trezora a nie MEW.

Złota łopata się należy tak czy inaczej...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: The Real McCoin » sobota, 4 stycznia 2020, 14:02

Wczoraj pojawił się taki ciekawy wpis (właściwie pomysłowa reklama serwisu) na Reddicie dotyczący zabezpieczenia środków.

Podaję klucz prywatny do 1 Ether.
Ukradnijcie mi tą monetę.

Ten serwis ma tak działać:
  1. You sign transactions sending your protected wallet’s full balance to a safety wallet you control, then submit those transactions to Blockd. These transactions are not yet broadcast to the blockchain!
  2. Blockd monitors the blockchain for pending transactions originating from your protected wallet.
  3. If a pending transaction is seen, Blockd checks to see if it meets your criteria on allowed transactions. If it doesn’t, Blockd broadcasts your blocker transaction, sending your full account balance to safety.
Co do wsparcia różnych kryptowalut to piszą tak:
Does Blockd only work on Ethereum?

No. The Blockd protocol works on many different blockchains. For some blockchains, like Bitcoin, the protocol must be adapted to provide a benefit. On others, the protocol may not work at all. Each blockchain is different but we aim to provide the best security possible wherever we can.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: rav3n_pl » sobota, 4 stycznia 2020, 18:43

Adres jest pusty, więc... :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: The Real McCoin » sobota, 4 stycznia 2020, 19:11

@rav3n_pl
Publikacja klucza prywatnego na Reddicie była 3 stycznia o godz. 12:19 UTC.
Próba kradzieży musiała być już przed 12:26 UTC bo taki czas ma blok 9207231, w którym jest transfer do bezpiecznego portfela.
Później autor wpisu wyprowadził środki z bezpiecznego portfela 4 stycznia o 01:54 UTC:
EDIT: I'm transferring the Ether out of the safety account (it hasn't somehow been stolen from there).

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Sposób zabezpieczenia portfela

Postautor: rav3n_pl » sobota, 4 stycznia 2020, 19:53

@The Real McCoin Jedyna opcja żeby to działało, to system któremu dajesz priva i który robi double-spenda z większym fee. Jak zdąży - uratowane :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości