Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: woland1983 » czwartek, 13 lutego 2014, 12:58

Witam,
jak w temacie włamano mi się na gmaila, a następnie poszło w ruch konto na bitcurexie (zamieniono mi gotówkę na 2 btc i wypłacono).

Interesuje mnie opinia innych osób, którym przytrafiło się coś podobnego -sądząc po postach jest ich sporo - czy zgłaszać ten fakt na Policję ?? Czy ktoś z Was może odzyskał skradzione fundusze?

Niestety bez odpowiednich organów Bitcurex nawet nie chce mi przesłać nr IP kompa z którego zalogował się złodziej.
Jestem w kropce i proszę bez litanii nt. lepszego zabezpieczania kont.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: bl4ck » czwartek, 13 lutego 2014, 13:14

BTC nie do namierzenia, co do IP gdy się zalogujesz na konto bitcurexa na stronie są ip ostatnich logowań https://pln.bitcurex.com/konto, ale co z tego mało to "darmowych" wifi w miastach jeśli ktoś chodź ma pół mózgu. Włącz w gmailu logowanie dwuetapowe.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 13 lutego 2014, 13:30

Ja straciłem 3 btc z goxa i mnie to nauczyło jak zabezpieczyć konta na których trzymam kasę (teraz jeżeli jest tylko możliwość włączam logowanie dwuetapowe) , ja nie walczylem o odzyskanie btc za pomocą policji bo nie chciało mi się tłumaczyć im co to jest. Znając naszą policję to jakbyś im przeprowadził złodzieja za rękę to by go jeszcze wypuścili.
@up btc są do namierzenia, w końcu ktoś będzie chciał wypłacić kasę na jakiejś giełdzie

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: AdamM » czwartek, 13 lutego 2014, 13:38

Idź na policję. Pewnie nic z tego nie będzie ale chociaż będą się uczyć co to jest BTC zamiast spisywać panie sprzedające pietruszkę na rogu. ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: BitBull » czwartek, 13 lutego 2014, 13:45

Rozumiem, ze miales niezablokowane dane konta ? tzn nr konta bankowego i adres portfela

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: majkel_94 » czwartek, 13 lutego 2014, 13:48

GetBitCoin_pl pisze:@up btc są do namierzenia, w końcu ktoś będzie chciał wypłacić kasę na jakiejś giełdzie
A co za problem przelać BTC na cryptsy czy jakąś giełdę, a za jakiś czas wypłacić? To już idzie z innego adresu, więc nie znajdziesz w blockchainie powiązania ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: lucky777 » czwartek, 13 lutego 2014, 14:28

Wydaje mi się że na policję zawsze warto zgłosić. Samo wytransferowanie BTC to akurat tu jest najmniej ważne. Jest włamanie na maila, jest uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do giełdy, jest przywłaszczenie sobie środków tam zgromadzonych. Do tego momentu nic nie budzi wątpliwości. Nawet bez śledzenia samych BTC policja będzie się miała czym zajmować. Jeśli to jakaś szersza akcja (wątpię aby, ktoś tylko Ciebie upatrzył i próbował okraść) to zawsze dostarczysz materiałów, które być może zostaną powiązane z czymś szerszym i pomogą w rozwiązaniu.


Na początku lat 200x miałem podobną przygodę z Allegro. Przejęcie konta pocztowego, uzyskanie dostępu do Allegro, podszywanie się. Też mi się wydawało, że sprawa się nie zakończy bo przy zeznaniach nie mogłem wyjaśnić, że mBank nie ma oddziału i konta nie zakładałem w oddziale. Fakt, wszystko ciągnęło się lata świetle ale pamiętam, że ostatecznie dostałem pozytywne komentarze od poszkodowanych za wyjaśnienie sprawy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: minerek » czwartek, 13 lutego 2014, 14:34

Przeciez gmail tez ma tracking IP z jakich ktos sie polaczyl - sprawa nie jest radykalnie tragiczna !. Nawet jezeli byla to jakas przygodna niezabezpieczona siec.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: degartezo » czwartek, 13 lutego 2014, 14:35

Warto chyba włączyć sobie blokadę edycji danych na curexie no i okresowa zmiana haseł i googleauthenticator na gmail.

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: mateusz » czwartek, 13 lutego 2014, 15:37

minerek pisze:Przeciez gmail tez ma tracking IP z jakich ktos sie polaczyl - sprawa nie jest radykalnie tragiczna !. Nawet jezeli byla to jakas przygodna niezabezpieczona siec.
Własnie jesli była to "przygodna niezabezpieczona siec" to sprawa jest tragiczna. :)
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: lucky777 » czwartek, 13 lutego 2014, 15:43

My tutaj ustalić jaka to była sieć, czy faktycznie niezabezpieczona, na ile przygodna a już tym bardziej czy sprawa jest tragiczna nie damy rady więc trochę szkoda bić piany.

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: scs » czwartek, 13 lutego 2014, 17:09

Miałem podobną sytuację tylko na szczęście u mnie wyglądało to trochę inaczej. Obawiam się że na moim przykładzie ten ktoś zmienił strategie działania. Ktoś wykradł mi hasło do poczty, hasło do Curexa było podobne lecz zmodyfikowane o różne znaki ($#aAsS etc.) i kiedyś miałem problemy z zalogowaniem się na curex przez dłuższy czas.. (podejrzewam że wtedy ten ktoś był zalogowany na moim koncie, bo później zalogowałem się bez problemu na to samo hasło). Zauważyłem jednak, że pomimo tego iż siedziałem wtedy na fiatach (nic nie zostało ruszone) został zmieniony tylko adres wypłat BTC, dla mało spostrzegawczej osoby byłoby to ciężko zauważalne a btc po zakupie i wypłacie z giełdy poszłyby w ... . Na szczęście znałem swój adres wypłat prawie cały na pamięć i zauważyłem to natychmiast, oczywiście od razu zmiana wszystkich haseł na wszystkich giełdach i poczcie. Co ciekawe później ktoś próbował się jeszcze zalogować na moje konto na curexie i było w statystykach - Ostatnie nieudane logowanie i adres IP, a że wiem jakie mam ip w domu i w pracy to można było łatwo się domyśleć że to domniemany złodziej. Sprawdziłem IP w trackerze i pokazało nowosybirsk...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: robithc » piątek, 14 lutego 2014, 01:27

Tą blokadę edycji danych da się szybko potem zdjąć?

Zastanawiam się nad nią ale wyplacam Btc w różne miejsca , po za tym nie chciałbym ustawić na stale adres do wypłat np na takiego Goxa który może zaraz paść;)
get rich or die trying

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: scs » piątek, 14 lutego 2014, 07:12

Trzeba później wysłać pocztą oświadczenie o odblokowanie edycji i skany dowodu osobistego, aby potwierdzić tożsamość, do siedziby curexa w łodzi czyli kwestia ile będzie ci szedł priorytet.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 27 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: bart887 » piątek, 14 lutego 2014, 10:14

Mnie zastanawia, w jaki sposób ktoś Ci się włamał na gmail'a, wiesz może?
Hasło mocne? czysty PC?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: woland1983 » piątek, 14 lutego 2014, 13:20

lucky777 pisze:Wydaje mi się że na policję zawsze warto zgłosić. Samo wytransferowanie BTC to akurat tu jest najmniej ważne. Jest włamanie na maila, jest uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do giełdy, jest przywłaszczenie sobie środków tam zgromadzonych. Do tego momentu nic nie budzi wątpliwości. Nawet bez śledzenia samych BTC policja będzie się miała czym zajmować. Jeśli to jakaś szersza akcja (wątpię aby, ktoś tylko Ciebie upatrzył i próbował okraść) to zawsze dostarczysz materiałów, które być może zostaną powiązane z czymś szerszym i pomogą w rozwiązaniu.


Na początku lat 200x miałem podobną przygodę z Allegro. Przejęcie konta pocztowego, uzyskanie dostępu do Allegro, podszywanie się. Też mi się wydawało, że sprawa się nie zakończy bo przy zeznaniach nie mogłem wyjaśnić, że mBank nie ma oddziału i konta nie zakładałem w oddziale. Fakt, wszystko ciągnęło się lata świetle ale pamiętam, że ostatecznie dostałem pozytywne komentarze od poszkodowanych za wyjaśnienie sprawy.

Lucky777 jak wyglądało postępowanie? Policja trzepała Twojego kompa ?? Lata świetlne ? - proszę bardziej sprecyzuj termin.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: lucky777 » piątek, 14 lutego 2014, 14:44

Mojego kompa nikt nie ruszał. Na komendzie szczegółowo tylko musiałem opisać co, kiedy, o której godzinie się dowiedziałem, kto do mnie dzwonił itd.
Jako dowody dostarczyłem im jedynie kopie e-mailów z nagłówkami, zrzuty z aukcji z Allegro i w zasadzie tyle. Wiem, że dość długo nie mogli gościa namierzyć pomimo, że mi prywatnie udało się z dość dużym prawdopodobieństwem ustalić jego nazwisko i szkołę do jakiej chodzi. Nawet telefonicznie informowałem policjanta, który zajmował się sprawą. Sprawa była w kilku komendach w całej Polsce zgłaszana (każdy oszukany na Allegro robił to oddzielnie).
Wiem, że całą masę danych zdobyli od dostawcy poczty, Allegro itd. Jednak policja ma trochę większe możliwości.
Jak już go namierzyli to odbyło się kilka rozpraw sądowych. Na żadna jednak nie byłem wzywany i nikt nic więcej ode mnie nie chciał. Dostawałem jedynie listy polecone o efektach.
Nie pamiętam dokładnie jak długo to trwało ale myślę ze 3 lata to spokojnie.

Tak jak mówię. Uciążliwość dla mnie była żadna poza jedną wizytą na komendzie.

EDIT:
Co do wiedzy policji odnośnie Bitcoinów też bym się specjalnie nie martwił. Może nie z pierwszym lepszym policjantem na dyżurze w gminnym komisariacie ale na pewno skierują Cię do kogoś z kim będziesz mógł rzeczowo pogadać i wyjaśnić co się stało.

EDIT2:
http://glogow.naszemiasto.pl/artykul/ga ... f2a1,1,3,5
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2014, 23:59 przez lucky777, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: dragonus » piątek, 14 lutego 2014, 14:53

bylo walkowane wielokrotnie

polecam watek

https://forum.bitcoin.pl/zostalem-okrad ... 11539.html

w skrocie,

- uzywac wszedzie gdzie sie da 2FA
- poki bitcurex nie bedzie miec dzialajacej 2FA - nie uzywac, trzymac drobne, lub korzystac z mocno ograniczonej funkcjonalnosci

Temat wraca co jakis czas jak kolejnej osobie wejda na konto, wraca temat 2FA, bitcurex tlumaczy ze to wszystko wina uzytkownikow i nic z tym nie robi, bo ponoc najpierw nowy silni,
IMHO po tylu przypadkac mozecie sie zgadac co do pozwu zbiorowego, nacisk na banki po atakach odnosi skutki, tutaj tez sie w koncu powinno udac

Dyskutant
Posty: 173
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: alojzikftp » piątek, 14 lutego 2014, 22:23

A widzieliście nagłówek na bitcurex na czerwono? Zmienili go ze 3 dni temu.
Może nie jesteś pierwszym w ostatnim czasie, a może do curexa ktoś się włamał ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Włam na pocztę i wyprowadzenie kasy z bitcurexa

Postautor: rav3n_pl » sobota, 15 lutego 2014, 01:32

Może po prostu czytają forum i wyprzedzają fakty?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości