bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: M.D » czwartek, 21 lipca 2011, 22:23

Słuchajcie dziwna sprawa - autoamtyczne w gui minerze zmienił mi się pool na bitcoinpool(używam deepbit) czego nie zauważyłem załączyłem grafiki - nie wyskoczył mi żaden błąd połączenia, normalnie obliczenia leciały i shary - ale potem patrzę na konto a bitcoinów nie przybyło - spojrzałem na kompa a tam ustawiony bitcoin pool - czy jest możliwe, że po pierwsze moje bitcoiny zgarneli a po drugie, że lepiej, żebym zmienił hasło do deepbit?

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: Prze_koles » czwartek, 21 lipca 2011, 22:30

Zmienił Ci się pool, ale login i hasło miałeś to samo co w Deepbit? Potem patrzysz na konto, ale jakie konto? Trochę jaśniej jeśli można :)

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: M.D » czwartek, 21 lipca 2011, 23:53

Jedyne konto jakie posiadam to w deepbit - dlatego nie rozumiem jak bitcoinpool mógł przyjmować moje obliczenia - ich strona nie działa...

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: lenny » piątek, 22 lipca 2011, 00:04

Jak nie masz konta na innym poolu, a na swoim kompie znalazłeś zalogowanego minera z czyimś danymi do obcego poola - to rozwiązanie jest jednoznaczne, masz zainfekowanego kompa (zdalnie sterowany, trojan lub rootkit), lub ściągnąłeś zainfekowanego minera. Wykluczam czynnik ludzki, że ktoś mógł po prostu wpisać Ci te dane, fizycznie mając dostęp do twojego komputera - no chyba, że masz złego "kolegę" informatyka?:)
W takim przypadku zastosuj standardową procedurę odzyskiwania z awarii/zawirusowania - przeinstaluj system, przeskanuj kilkoma skanerami wszystkie dyski i partycje, z pomocą LiveCD usuń wszelkie dane aplikacji i poukrywane pliki, pliki z backupu starannie wyselekcjonuj. Przeinstaluj wszystie inne gry i stałe aplikacje, upewnij się co do sum kontrolnych plików wykonywalnych, których nie możesz się pozbyć. Po dalsze instrukcje możesz się udać do Googli. Swój aktualny system możesz traktować jako "spalony", dopóki się nim porządnie ktoś nie zajmie, to ja bym nie ryzykował dalszej pracy w takim stanie. Jeśli to rootkit/trojan, to wkrótce możesz stracić swój wallet.dat, albo hasło do bitomatu.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: M.D » piątek, 22 lipca 2011, 09:00

Login i hasło miałem ustawione takie jak w deepbit - normalnie się zalogował i jechał z obliczeniami - dlatego to jest dziwne dla mnie

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: lenny » piątek, 22 lipca 2011, 23:02

Chcesz powiedzieć, że worker i jego hasło było takie samo jak na deepbit, ale pool inny?
A teraz, gdy w minerze ustawisz to tego samego workera i hasło co wtedy i bitcoinpool, to łączy się?
Bo jeśli nie Ty założyłeś workera na bitcoinpool z takim hasłem i loginem jak na deepbit, to kto?
Może Ci się przywidziało tylko, że to inny pool?:D
Ostatnio zmieniony sobota, 23 lipca 2011, 01:30 przez lenny, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: Prze_koles » sobota, 23 lipca 2011, 00:27

To może zaloguj się na bitcoinpoola i sprawdź czy coś wykopałeś?:D Jak nie będzie takiego użytkownika, to prawdopodobnie sam sobie przypadkowo zmieniłeś na Bitcoinpool, albo po prostu coś Ci się przewidziało, że program kopie. Albo kopał na Deepbicie a Ty myślałeś, że na bitcoinpoolu.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: M.D » poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 12:03

1. Sprawdziłem nie ma takiego konta

2. Sytuacja się powtórzyła - odpalałem kopanie, szedłem do pracy (mniej więcej po godzinie na deep bit przestały pojawiać się bitcoiny) - dzwoniłem do kumpla co akurat był w mieszkaniu i rzeczywiście się pool zmienił.

3. Przeskanowałem system itd - nic nie wykryło

4. Usunąłem minera i zassałem najnowszą wersję

5. Wszystko działa :) pool się już sam nie zmienia.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcoinpool ukradł :> moje dzisiejsze mhase

Postautor: lenny » poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 16:12

Do następnego razu ;-)

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości