Zostalem okradziony bo nie zabezpieczyłem swojego e-mail

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostalem okradziony bo nie zabezpieczyłem swojego e-mail

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:08

Dnia 09-12-2013 z konta na giełdzie BITCUREX ktoś zamienił moje złotówki na około 10 BTC i dokonał wypłaty BTC.
Dodam że nigdy na moim koncie w serwisie BITCUREX nie wpisałem Adresu Wypłat BTC, a jednak BTC o wartosci ok 26 000 PLN znikneły.
Pisze maile do pomocy technicznej BITCUREX ale bez odpowiedzi. Myślę że giełda ta ma bardzo słabe zabezpieczenia i jest RAJEM DLA HAKERÓW.

Wygadany
Posty: 526
Rejestracja: 25 lipca 2012
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: poochone » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:16

pokaz na ktory aadres wyszly te niby 10btc
Obrazek
Unlock Telefonow
NOKIA HTC BLACKBERRY ZTE DORO
Zapraszam na PM

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:25

jak mam pokazać nie ma adresu pole ADRES WYPŁAT BTC jest puste natomiast w historii wypłat jest - 10,213 BTC

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:37

Ostrzegam wszystkich przed trzymaniem jakichkolwiek środków czy to PLN czy też BTC na BITCUREX bo może wszystko stracić np. tak jak ja z 26 000 PLN zostało 12.9 PLN i 0 BTC.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:41

czy ktoś może mi doradzić co powinienem z tym zrobić ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 17 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: asco » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:42

Kolejna osoba... Chyba czas na wprowadzenie potwierdzen jakichkolwiek wyplat smsami.
Obrazek

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:51

Z twojej wypowiedzi mam rozumieć że nie jestem pierwszy ?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:53

Czy szanowni panowie z BITCUREX mogą sprawdzić gdzie poszły moje BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2013, 14:56

Dlaczego wpłacając tam tak duże pieniądze nie ustaliłeś na stałe adresu wypłat BTC? To jest na prawdę dobre zabezpieczenie. Jeśli pieniążki zniknęły tylko Tobie to nie giełda została zhackowana tylko Ty. Ktoś pewnie wszedł w posiadanie Twojego loginu i hasła i voila. Gdyby ktoś zhackował giełdę to pewnie zniknęły by wszystkie BTC.

Disclaimer: nie jestem powiązany w żaden sposób z bitcurexem.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: lucas » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:00

ktos powyżej napisał " Kolejna osoba ..." czyli nie tylko mi znikneły pieniadze. Nie zamierzałem nigdzie wypłacać BTC dlatego tez nie ustalałem zadnego adresu. Czy przy jakichkolwiek wypłatach nie powinno byc potwierdzania sms tak jak bankach?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: servantes » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:07

Im szybciej złożysz zawiadomienie na policje tym większa szansa, że odzyskasz środki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:08

lucas pisze:ktos powyżej napisał " Kolejna osoba ..." czyli nie tylko mi znikneły pieniadze. Nie zamierzałem nigdzie wypłacać BTC dlatego tez nie ustalałem zadnego adresu. Czy przy jakichkolwiek wypłatach nie powinno byc potwierdzania sms tak jak bankach?
Ustalenie adresu na stałe (nie ma opcji żeby go potem zmienić - chyba, że z dowodem osobiście w bitcurex) uniemożliwia wypłatę Twoich środków na cudzy adres BTC.

Pozostaje zgłosić sprawę na policję, zgłosić sprawę do bitcurex i zażądać zabezpieczenia logów - ktoś skądś musiał się zalogować na twoje konto. Trzecia rzecz - zastanowić się gdzie mogło dojść do wycieku twoich danych. Zdaje się, że wystarczy dostęp do skrzynki e-mail i można zmienić hasło na bitcurexie. Z drugiej strony skoro się zalogowałeś to nikt hasła nie zmieniał a więc gdzieś je poznał.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 3 września 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: danielw86 » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:14

No ale przy edycji adresu wypłat nie przychodzi na maila link z potwierdzeniem? możesz sprawdzić czy ktoś logował się na poczte nie z twojego IP? Czy miałeś taki sam login / haslo na poczcie jak w bitcurexie ?

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: S.O.S » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:37

@ maky: Sam zastanawiałem się, na zablokowaniem edycji ustawień konta w kwestii wypłat. O ile ze złotówkami nie ma problemu bo o konto bankowe raczej się ie martwię, to co w przypadku gdy mój PK trafi w niepowołane ręce. Mam portfelik przejściowy do obsługi wszelkich wypłat. Przelewam z giełdy na ten portfelik a stamtąd np. na paper walleta z dobrze zabezpieczonymi PK. Powiedzmy, że stracę wtedy jedną czy dwie transkacje zanim się zorięntuję (dla bezpieczeństwa mogę przerzucać przez ten portfel małe kwoty). Ale jak już odkryję, że portfelik mam spalony to i konto na bitcurexie, bo mam zablokowaną edycję adresu do wypłat :( Chyba, że blokada nie jest tak do końca na sztywno i można ( oczywiście za dodatkowymi formalnościami ) zmienić póxniej ten adres.

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 2 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: Bombee » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:40

Masz tutaj adres strony - przekopjuj go do wyszukiwarki (w linijkę adresu) i po ostatnim slashu wpisz adres swojego portfela - wyrzuci Ci wszystkie transakcje jakie były robione na Twoim koncie/portfelu.

https://blockchain.info/address/

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: fistral » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:46

ale przeciez zeby ustawic czy zmienic adres wypalty BTC na Curexie to po zamiarze zmiany adresu wysyłaja linka aktywacyjny na maila i dopiero po kliknieciu w tego linka mozna dokonac zmiany adresow wyplat. Wynikało by z tego ze ktos sie musiał włamać na Curexa zeby zgloscić chęć zmiany (dodania adresu) wypłaty, a pozniej wlamac sie na maila potwierdzic chec zmian i wpisac w Curexie nowy adres, lekko skomplikowane ale jak widac mozliwe.

szczerze wspołczuje straconych środków zwlaszcza ze kwota juz dosc spora :(

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: cezarx77 » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:52

Spokojnie, może mieć rację. W historii wypłat bitcurex nie zapisuja na jaki adres została wysłana wypłata, a jedynie jej fakt i wielkość. Czyli teoretycznie jeśli ktoś miał dostęp do skrzynki pocztowej i konta zalogował się w zmianę danych, wpisał swój adres btc, zrealizował wypłatę, znowu zedytował dane przy użyciu skrzynki pocztowej, a na koniec skasował wszystkie maile.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2013, 15:57

cezarx77 pisze:Spokojnie, może mieć rację. W historii wypłat bitcurex nie zapisuja na jaki adres została wysłana wypłata, a jedynie jej fakt i wielkość. Czyli teoretycznie jeśli ktoś miał dostęp do skrzynki pocztowej i konta zalogował się w zmianę danych, wpisał swój adres btc, zrealizował wypłatę, znowu zedytował dane przy użyciu skrzynki pocztowej, a na koniec skasował wszystkie maile.
Nie powinno być śladu w skrzynce pocztowej?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: dragonus » wtorek, 10 grudnia 2013, 16:00

Obawiam sie, ze kradziez jest b. prosta do wykonania....
wystarczy dostep do konta email, poprawcie mnie jesli sie myle, ale poprzez maila wystarczy zmienic adres wyplat, weryfikacja tez poprzez email....
Slowem, dopoki nie wdroza 2way auth, polecam dobrze pilnowac hasla do kantoru jak i do maila...

Swoja droga, czas najwyzszy to zrobic, szczerze mowiac zajrzalem do zabezpieczen i nie widze zadnych opcji dzieki ktorym moglbym podniesc bezpieczenstwo...
wiec, wyciagniecie bitkow z konta jest calkiem proste i jak najbardziej mozliwe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ZOSTAŁEM OKRADZIONY FATALNE ZABEZPIECZENIA BITCUREX

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2013, 16:00

fistral pisze:ale przeciez zeby ustawic czy zmienic adres wypalty BTC na Curexie to po zamiarze zmiany adresu wysyłaja linka aktywacyjny na maila i dopiero po kliknieciu w tego linka mozna dokonac zmiany adresow wyplat. Wynikało by z tego ze ktos sie musiał włamać na Curexa zeby zgloscić chęć zmiany (dodania adresu) wypłaty, a pozniej wlamac sie na maila potwierdzic chec zmian i wpisac w Curexie nowy adres, lekko skomplikowane ale jak widac mozliwe.

szczerze wspołczuje straconych środków zwlaszcza ze kwota juz dosc spora :(
To nie jest wcale skomplikowane. Jeśli mam dostęp do Twojego kompa to mam dostęp do wszystkiego. To tylko kwestia czasu kiedy wszędzie gdzie będę potrzebował się zalogujesz.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości