Uwaga na oszustów !!!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Uwaga na oszustów !!!

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 lutego 2019, 11:43

Takie rzeczy załatwia się przez "zgłoś PW" do moderacji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 25 lutego 2021, 09:41

Co raz więcej "wilków z wall street" się ujawnia:
Mieszkaniec Wrześni stracił 200 tysięcy złotych. Chciał zainwestować w kryptowaluty

32-latek zgłosił się do policjantów w poniedziałek.

- Zgłaszający podał, że 25 stycznia skontaktował się z nim mężczyzna, który poinformował go, że w jego portfelu kryptowalutowym znajduje się około 30 tysięcy złotych - informują policjanci z Wrześni. - Bardzo dobrze zorientowany mężczyzna instruował mieszkańca Wrześni krok po kroku co zrobić, żeby tę kwotę pomnożyć - dodają.

32-letni mieszkaniec Wrześni dokładnie wypełniał polecenia swojego rozmówcy. Zainstalował aplikację AnyDesk, co umożliwiło zdalne sterowanie jego urządzeniem. Podał też dostęp do konta bankowego.

- W trakcie niecałego miesiąca mężczyzna, o oczywiście fałszywym imieniu i nazwisku, przelał z konta wrześnianina kwotę 140 tysięcy na konto znajdujące się poza granicami naszego kraju. Dodatkowo zostały wzięte dwa kredyty gotówkowe na kwotę 60 tysięcy złotych - zdradzają funkcjonariusze.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: monikasamba » środa, 12 maja 2021, 08:42

Witajcie
Co możecie powiedzieć mi o Save Capital Invest czy ktoś inwestował z nimi?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: ekonokomik » środa, 12 maja 2021, 09:13

mudol pisze: czwartek, 25 lutego 2021, 09:41 skontaktował się z nim mężczyzna, który poinformował go, że w jego portfelu kryptowalutowym znajduje się około 30 tysięcy złotych


To potwierdza zasadę, że najłatwiej oszukać tego, kto ma się za spryciarza i myśli, że przechytrzy innych, niekoniecznie uczciwie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 3 listopada 2021, 13:25

Wyrafinowana metoda oszustwa opisana szczegółowo przez www.niebezpiecznik.pl

https://niebezpiecznik.pl/post/bardzo-k ... ami-w-tle/
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: chica81 » piątek, 2 grudnia 2022, 13:15

monikasamba pisze: środa, 12 maja 2021, 08:42 Witajcie
Co możecie powiedzieć mi o Save Capital Invest czy ktoś inwestował z nimi?
Zainwestowałam w SCI na Forexie około 650 zł, na początku wydało się, że jest OK. Prawie codzienny kontakt z ich strony zamykanie operacji i otwieranie nowych. Osoby tam pracujące mówiły z akcentem jakby ukraińskim (jeden pan wytłumaczył, że to dlatego, bo długo mieszkał w Anglii). Chciałam zweryfikować tą firmę, ale ciężko było doprosić się o ich dane tj. NIP, Regon czy nr rejestracyjny. Gdy dostałam jakiś nr i adres strony, na której można go sprawdzić okazało się, że pod tym nr jest zarejestrowany jakiś sklep chyba w UK, gdy powiedziałam o tym konsultantowi z SCI rozłączył się, że niby połączenie się zerwało. Później od innego konsultanta dostałam jakiś dokument niby z ich danymi, gdzie pod wskazanym NIPem była zarejestrowana firma o podobnej nazwie, ale gdy się z nimi skontaktowałam, okazało się, że z SCI nie mają nic wspólnego. Analityk z SCI chciał mnie namówić na zainwestowanie w Bitcoin kwoty 40 tys. zł przez Binance, ale dzięki Bogu pracownica z mojego banku ostrzegła mnie przed oszustami. Gdy nie potwierdziłam w SCI tej operacji miałam rozmowę z kilkoma ich pracownikami, którzy nie mogli pogodzić się z tym faktem i próbowali mnie przekonać do zmiany zadania. Później jeszcze przez chwilę miałam z nimi kontakt, było zlecenie wypłaty osiągniętego zysku na Forex i potem kontakt się urwał. Gdy dzwoniłam na ich telefony był komunikat "nie ma takiego nr", na emaile nie odpisywali i w końcu strona https://savecapitalinvest.com/ przestała istnieć. Firma niby miała siedzibę w Warszawie, ale nie byłam tam, więc nie wiem czy faktycznie tam działali. Czy komuś udało się odzyskać zysk lub chociaż pieniądze zainwestowane/depozyt w Save Capital Invest? Moja wpłata jest chyba zbyt mała, żeby walczyć o nią przed sądem, firmy które w tym pomagają piszą o kwotach co najmniej 10000zł. :cry:

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: bMh » poniedziałek, 5 grudnia 2022, 08:12

Stracilas zainwestowana kase i nic nie odzyskasz, zadnych zyskow tez nie bylo.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: slimandfat » niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13

Nieznajoma osoba proponuje mi pomoc w inwestowaniu w krypto.
Ale od początku. Jakieś miesiąc temu na Instagramie zaczepiła mnie dziewczyna z Azji. Przez pewien czas pisaliśmy, ze sobą "co słychać" itp. Trochę mi o sobie opowiedziała przez ten czas. M.in. że inwestuje w krypto i że dobrze jej idzie. Ostatnio zaczęła mnie zachęcać, żebym zaczął grać razem z nią przez crypto.com. Powiedziałem jej, że jestem zielony w tym temacie i nie jest to dobry pomysł. Wtedy napisała mi, że na początek wystarczy, że będę robił to co ona, a inwestowania nauczę się w międzyczasie. Pisze mi, że bardzo mnie polubiła dlatego chce mi pomóc. Jak dla mnie jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Słyszeliście o podobnych zdarzeniach?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:29

slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Słyszeliście o podobnych zdarzeniach?
Tak, z ciekawości kiedyś udawałem że jestem zainteresowany. Laska(?) mówiąca, że jest z Singapuru, prowadząca salon piękności, mnóstwo fotek na tłiterze skradzionych z jakichś chińskich social mediów. Generalnie nic ciekawego ale pewnie wielu napalonych facetów się nabiera (mnie proponowała przyjazd do Singapuru i zamieszkanie w jednym z mieszkań, które tam posiada :lol: ).

Takich kont jest mnóstwo, przykładowo:

https://twitter.com/iuashgfu
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: Bemx2k » niedziela, 23 kwietnia 2023, 22:51

Jakim trzeba być debilem żeby powierzyć swoje oszczędności obcej osobie ?
BTC>ETH

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 07:31

Bemx2k pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 22:51Jakim trzeba być debilem żeby powierzyć swoje
Spójrz na jakość ludzi, którym od 30. lat powierzamy rządy to Ci się nieco rozjaśni ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: warsaw_fan » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 12:45

slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Pisze mi, że bardzo mnie polubiła dlatego chce mi pomóc
Jak napiszę Ci "Kocham Pana" to dasz mi tysiaka? :shock:
slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Słyszeliście o podobnych zdarzeniach?
Że ktoś został porobiony? Tak, nawet za często
slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Słyszeliście o podobnych zdarzeniach?
Że działa? Nie, nigdy

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: koparki » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 17:20

slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Jakieś miesiąc temu na Instagramie zaczepiła mnie dziewczyna z Azji. Przez pewien czas pisaliśmy, ze sobą "co słychać" itp. Trochę mi o sobie opowiedziała przez ten czas. M.in. że inwestuje w krypto i że dobrze jej idzie
slimandfat pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 21:13Pisze mi, że bardzo mnie polubiła dlatego chce mi pomóc.
Bemx2k pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 22:51Jakim trzeba być debilem żeby powierzyć swoje oszczędności obcej osobie ?
Znam osobiście osobę wydawałoby się ogarniętą, nieźle zarabiającą ale słabo wykształconą ,wiek przed trzydziestką, założył konto na jakieś stronie z reklamy, obsłużył go koleś z ruskim akcentem , naiwniak na aplikacji zarabiał pozorny gruby hajs na handlu automatycznym (apka sama handlowała i "generowała zysk 100% w skali 2tyg" :shock: :lol: ), Opiekun obsługujący chłopaka wyciągnął od niego 170tys zł (oszczędność po sprzedaniu nieruchomości), limit naiwności osiągnął swój próg gdy Rusek chciał zdalny dostęp do kompa aby załatwić kredyt na tego naiwnego chłopaka... trzeba było po prostu jeszcze 30tysi aby "odblokować" wypłatę grubego hajsu z zyskiem 100% w 2tygodnie ;) Dla chłopaka dramat i niedowierzanie że podarował anonimowi z netu 170tysi. Z życia wzięte, istnieje spory wątek z relacjami osób podobnie oszukanych.
Widzę też że zaczyna być grany wątek pomocnej koleżanki z Azji ,opcja na epidemię samotników łaknących relacji D-M .
Takich głupków jest prawdopodobnie sporo w społeczeństwie ,
"ale ludzie są tacy głupi że to działa" - --premier Morawiecki (afera taśmowa)
---

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 18:17

@slimandfat A poszukaj hasła "azjatka z tindera" XD
Przecież to od lat się dzieje.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: slimandfat » poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 18:46

Dzięki za wasze odpowiedzi. Jak pisałem na początku "jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe". Co ciekawe ta dziewczyny (czy bardziej osoba która się pod nią podszywa) też wspominała o salonie piękności. Ostatnio wysłała mi nawet swoje zdjęcie z Rolexem na ręce, który miał być wart kilkaset tysięcy złotych.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 25 kwietnia 2023, 21:29

koparki pisze: poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 17:20nieźle zarabiającą
Tzn. ile?
To takie moje małe "zboczenie", często pytam w takich przypadkach co to konkretnie oznacza "nieźle", "dobrze" czy "świetnie" zarabiać.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: redciesz » niedziela, 30 kwietnia 2023, 18:20

Witam, jakiś miesiąc temu skontaktowała die że mną na Whatsapp 30letnia dziewczyna z Honkkongu , trochę mi pisała, że jest jakąś bardzo dobrą specjalistką od kryptowskut itd. Ale ostatnio coś bardzo naciska na mnie żeby zainwestować w jakąś walutę GTP, na jakiejś giełdzie Asia Pacific Exchange. Słyszeliście o takiej stronie apexcypto.com (cypto wlasnie, nie crypto). Dość to dla mnie podejrzane, ale pomyślałem, że zapytam tu mądrzejszych.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszal o GTP i apexcypto?
Pozdrawiam

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: ikswodnal » niedziela, 30 kwietnia 2023, 21:06

redciesz pisze: niedziela, 30 kwietnia 2023, 18:20jakiś miesiąc temu skontaktowała die że mną na Whatsapp 30letnia dziewczyna z Honkkongu ,
W tym wątku pełno takich oszustek - cała fabryka, niestety wielu daje się oszukać :-(

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Uwaga na oszustów !!!

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 1 maja 2023, 08:15

redciesz pisze: niedziela, 30 kwietnia 2023, 18:20Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszal o GTP i apexcypto?
tak słyszeliśmy. to jest wałek, stracisz kasę.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość