Pytanie o bezpieczeństwo paper wallet oraz...

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pytanie o bezpieczeństwo paper wallet oraz...

Postautor: redbog » piątek, 7 marca 2014, 16:25

Czy ktoś ma przepis krok po kroku, po polsku na bezpieczny przelew z wykorzystaniem skryptu i generowaniem kodu transakcji offline i by się nim podzielił nie tylko ze mną ale myślę że z większością początkujących?

Dla btc jednak sporo jeszcze brakuje jeśli chodzi o szerszą akceptacje przede wszystkim oprogramowania prostego w obsłudze ale przede wszystkim bezpiecznego bo nie trzeba się oszukiwać bardzo łatwo stracić pieniądze ataki hakerów, fałszywe giełdy, własna głupota( prędzej nie wiedza a prosty zwykły użytkownik nie musi być kumaty z informatyki)

Dla wszystkich znajomych których zaraziłem BTC podawałem ten sposób na bezpieczny adres:
1. Ściągamy jakiegoś linuxa live i nagrywamy na płytkę.
2. Odpalam komputer z tej płyty konfigurujemy połączenie z internetem (tu dla początkujących mogą być problemy ale jeśli sterowniki linux znajdzie to powinni poradzić)
2. Otwieramy przeglądarkę i wpisujemy adres Bitaddress.org (czy ta strona jest zawsze bezpieczna?)
3. odcinamy internet najlepiej fizycznie wyciągamy kabel
4.Wracamy do Bitaddress.org zakładka paper wallet i print drukujemy to (u mnie był zonk linux automatycznie nie wykrył sterowników do drukarki a raczej wykrył ale nie drukował no nic kartka długopis i spisałem wszystko 4 razy aż oczy zaczęły boleć)
5.Wyłączamy komputer.
6.Mamy bezpieczne adresy i możemy wypłacić kasę z giełdy.

Chciał bym podać teraz jak zrobić ten przelew offline ale nie mogę sam poradzić wiec proszę o pomoc krok po kroku.

Dobra już mi się udało w niedługim czasie postaram się opisać wszystko krok po kroku może przyda się dla innych.



Zadam jeszcze pytanie laika mi się wydaje że odpowiedź jest oczywista inaczej nie miałby ten zabieg sensu ale wole być pewny.
Czy z kodu transakcji tego wygenerowanego offline da się odczytać prywatny klucz?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o bezpieczeństwo paper wallet oraz...

Postautor: jacol_atl » sobota, 10 czerwca 2017, 13:27

Odświeżam temat. Jaki na dzień dzisiejszy jest najszybszy sposób na przelanie BTC z paper walleta?

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o bezpieczeństwo paper wallet oraz...

Postautor: wdaddy » sobota, 10 czerwca 2017, 13:52

jacol_atl pisze: Odświeżam temat. Jaki na dzień dzisiejszy jest najszybszy sposób na przelanie BTC z paper walleta?
portfel Electrum - operacja sweep

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o bezpieczeństwo paper wallet oraz...

Postautor: Bit-els » sobota, 10 czerwca 2017, 19:56

I praktycznie każdy mobilny. Mycelium, coinomi, android wallet.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości