Kradzież konta pocztowego

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: kubaam123 » piątek, 10 kwietnia 2020, 17:00

Witam, sytuacja wygląda tak. Mam dwa konta pocztowe. Na drugim koncie odzyskiwanie jest możliwe poprzez mail pomocniczy. Jednak mail pomocniczy został zmieniony i nie mam żadnej możliwości odzyskania. Kontaktowałem się z supportem przez chat, nie udało mi się potwierdzić swojej tożsamości, ponieważ paradoksalnie zmieniłem ostatnio dane osobowe na tym koncie w celu poprawy prywatności. Były one fałszywe i ich nie pamiętam. Na infolinię próbowałem się dodzwonić po 4 godziny przez dwa dni. Chciałem zgłosić sprawę na policję, ale powiedzieli, że mam wysłać list ze zgłoszeniem, jednak podejrzewam, że zajmie im to 100 lat. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły jak je odzyskać? Przymierzam się do zastosowania ataku słownikowego, jednak mam wrażenie, że to nic nie da.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 kwietnia 2020, 20:21 przez kubaam123, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: prott3 » piątek, 10 kwietnia 2020, 17:16

kubaam123 pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 17:00e usunąłem/zmieniłem ostatnio dane osobowe na tym koncie w celu bezpieczeństwa. Były one fałszywe i ich nie pamiętam

Możesz wytłumaczyć jak zmiana danych na fałszywe (o których poźniej zapominasz) wpływa na bezpieczeństwo? Masz rozdwojenie jaźni czy jak? Tak z ciekawości pytam.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: ttbit » piątek, 10 kwietnia 2020, 18:24

prott3 pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 17:16Możesz wytłumaczyć jak zmiana danych na fałszywe (o których poźniej zapominasz) wpływa na bezpieczeństwo? Masz rozdwojenie jaźni czy jak? Tak z ciekawości pytam.

Wydaje mi się że OP źle się wyraził. Podanie fałszywych danych zwiększa prywatność, nie bezpieczeństwo. Z tym, że zmiana danych po fakcie nie wymaże już prawdziwego nazwiska z archiwów. Policja jak będzie chciała, to się dokopie do numerów IP i oryginalnego nazwiska na koncie e-mail.
Jeśli ktoś chce mieć zupełnie prywatną, anonimową skrzynkę, to niestety musi zaczać od zera, używając pełnej ochrony, VPN itp. Tak więc manewr, który zrobił OP ze zmianą danych na fałszywe jest mało przydatny - a teraz wręcz odwrotnie, wszystko zablokowane przez właśnie tą zmianę. :|

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: kubaam123 » piątek, 10 kwietnia 2020, 20:27

A może macie pomysł jak odzyskać konto poprzez socjotechnikę supportu? Spotkałem się też z informacjami wprowadzającymi w błąd ze strony obsługi klienta. Początkowo napisali mi, że pomocniczy adres e-mail nie został zmodyfikowany, gdy poprosiłem o zmianę rozmówcy okazało się jednak, że został zmieniony. Póki co ustaliłem, że e-mail zaczyna się na "l", a kończy na "ski", tylko to mi nic nie daje. Może macie kogoś godnego polecenia kto mógłby mi to konto odzyskać? Każdy pomysł się liczy. Miałem jakąś nadzieję, że policja pomoże mi w ustaleniu IP, daty tej modyfikacji oraz pełnej nazwy mail, jednak po rozmowie telefonicznej wiem, że oni nic nie wskórają.

PS. (Każda informacja dla mnie jest cenna, nawet jeśli nie dotyczy stricte problemu zawsze czegoś się dowiem także dziękuję za odpowiedzi)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3132
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 10 kwietnia 2020, 22:12

kubaam123 pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 17:00 ponieważ paradoksalnie zmieniłem ostatnio dane osobowe na tym koncie w celu poprawy prywatności. Były one fałszywe i ich nie pamiętam
Jak dla mnie to kończy temat i nie ma sensu dalej odpowiadania mu. :idea:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: kubaam123 » sobota, 11 kwietnia 2020, 17:57

mudol pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 22:12Jak dla mnie to kończy temat i nie ma sensu dalej odpowiadania mu.
Wydaje mi się jednak, że warto. Zawsze w przyszłości ktoś może nauczyć się na moich błędach.

Dodano po 9 godzinach 2 minutach 3 sekundach:
Już odzyskałem dostęp, ale chciałbym to gdzieś zgłosić, tylko żeby to sprawnie poszło musiałbym wiedzieć jaki jest e-mail atakującego. Wiecie czy da się jakoś zobaczyć zmianę tych danych?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta pocztowego

Postautor: ttbit » niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:34

kubaam123 pisze: sobota, 11 kwietnia 2020, 17:57Już odzyskałem dostęp, ale chciałbym to gdzieś zgłosić, tylko żeby to sprawnie poszło musiałbym wiedzieć jaki jest e-mail atakującego. Wiecie czy da się jakoś zobaczyć zmianę tych danych?


Nawet nie podałeś jakiego e-mail providera używasz. Pytaj providera o historię zmian twojego konta, przecież oni to mają. A potem idź z tym na policję czy gdzie tam uważasz.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości