samowysylajace sie monety?

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

samowysylajace sie monety?

Postautor: presha » środa, 29 czerwca 2011, 22:55

sprawa wyglada nastepujaco: podczas, gdy bylem w pracy, moj klient wyslal 0.46 BTC na jakis adres.
zakladam, ze sam z siebie nie wysyla :roll:, wiec przeskanowalem system, trojana niby zadnego nie ma, przejrzalem porty, autorun i procesy - nie ma zadnych podejrzanych aplikacji...
teraz pytanie: jakim cudem to sie stalo? i dlaczego (jezeli jednak mam jakis syf na dysku i jezeli ktos ma dostep do mojego domowego pc) z konta nie zniknela cala kasa tylko akurat te 0.46 BTC?

tu jest adres na ktory poszly moje monety http://blockexplorer.com/address/15Afx4 ... zLgDq2JCEx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: Przemo » środa, 29 czerwca 2011, 23:01

100% masz jakis niechciany mechanizm na kompie. Czy to windows?
Zobacz tutaj: http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=24381.0 jest temat z tym samym adresem na ktory idzie skradziona kasa.
Mogl Ci ukrasc tylko tyle bo moze mial jakis blad albo cokolwiek innego. Powiedz z ciekawosci ile miales kasy na tym walecie? I czy trzymasz waleta gdzies indziej niezaszyfrowanego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: smok » środa, 29 czerwca 2011, 23:05

Kiedyś dawno temu gdy jeszcze nie używano GPU do miningu jeden koleś napisał pierwszą wersję klienta Bitcoin-CUDA, przy rozwiązaniu bloku wysyłało 5 BTC na jego adres ;) Wracając do tematu najzwyczajniej zostałeś okradziony. Czy miałeś konto ma mtgox-ie i przypadkiem 'zaraza' nie przyszła na e-maila który wyciekł z bazy mtcocks-a ?

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: presha » środa, 29 czerwca 2011, 23:10

mialem konto na mtgox ale tamtejsze haslo bylo inne niz do mejla, deepbita itd.
nie sciagalem zadnych aplikacji zwiazanych z btc, zadnych nowy minerow, zadnego warezu etc.
nie otwieralem zadnych podejrzanych mejli..

wydaje mi sie ze ktos po prostu znalazl jakas dziure w windows i z niej korzysta

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: DavidPL » środa, 29 czerwca 2011, 23:14

Nie jesteś sam:
http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=22937.0
http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=23068.0
http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=24381.0

Jeśli masz czystego kompa, to może gdzieś wcześniej wyciekł twój portfel i złodziej nie miał najnowszych kluczy, więc zabrał tylko to co było na kluczach które posiadał. To by tłumaczyło dlaczego zginęło Ci tylko tyle BTC ile zginęło, a nie wszystkie.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: Przemo » środa, 29 czerwca 2011, 23:26

Ja pierdacze, jak to dziura w windzie to zaczynam sie bac... Jaki masz windows?

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: presha » środa, 29 czerwca 2011, 23:29

win7 64 bit z najnowszymi updejtami..
czekam na rozwoj sytuacji bo juz 3 antywirus mowi mi ze jestem czysty a nie jestem. a nie widzi mi sie teraz formatowac dysku (co i tak nie da nic jesli to dziura w windzie)

Dyskutant
Posty: 191
Rejestracja: 28 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: Muniek » środa, 29 czerwca 2011, 23:32

presha pisze:win7 64 bit z najnowszymi updejtami..
czekam na rozwoj sytuacji bo juz 3 antywirus mowi mi ze jestem czysty a nie jestem. a nie widzi mi sie teraz formatowac dysku (co i tak nie da nic jesli to dziura w windzie)
Antywirusy korzystają z baz wirusów. Naprawdę sądzisz że w takiej bazie jest informacja o trojanie wykradającym bitcoiny z walletów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: Przemo » środa, 29 czerwca 2011, 23:37

Trojany do walletow to na pewno nowe trojany i napewno wiekszosci z nich nie ma w bazach antywirusow. Poza tym jesli chodzi o kase to w tej wojnie zawsze hakerzy beda wyprzedzali grupy od antywirusow, na to nie ma co liczyc.

DavidPL, ale jakim cudem skoro ktos mu ukradl wallet z mala kwota i zrobil przelew z innego klienta BTC to na tym kliencie ta transakcja sie pokazala? Probowal ktos zdublowac wallet i transakcja jest na obu klientach??

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: presha » środa, 29 czerwca 2011, 23:46

na to wyglada.
z tego co wlasnie wyczytalem na forum btc duzo osob, ktore stracilo kase mialo wczesniej gdzies backup portfela.
Przypomnialo mi sie, ze jak zaczynalem kopac zrobilem backup pliku wallet.dat (zahaslowany) na moim koncie dropbox. Ktos musial mi sie po prostu hamsko wj*&ac na konto i jakims bruteforcem zlamal haslo do pliku (bylo inne niz na mtgox) i wszystko co bylo w tym portfelu poszlo sie kochac (na szczescie to bylo tylko moje pierwsze 0.46btc) :)
chociaz w 100% nie jestem pewien.
od dzisiaj robie backupy tylko na penie..

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: Prze_koles » środa, 29 czerwca 2011, 23:49

http://techcrunch.com/2011/06/20/dropbo ... our-hours/ - jak w dropboxie to tylko truecryptem

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: presha » środa, 29 czerwca 2011, 23:55

dobra rezygnuje z dropboxa, czas na windows skydrive i wiekszy pendrive :roll:

edit: no niestety wtedy jeszcze nie haslowalem tego pliku truecryptem, wrzucilem tylko do rara z dosyc dlugim haslem (widac jak jest bezpieczny..)

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: DavidPL » czwartek, 30 czerwca 2011, 00:01

Istnieje jakiś soft który będzie monitorował plik portfela i w przypadku gdyby jakiś program - obojętnie jaki - żądał dostępu do odczytu lub zapisu portfela to wtedy taki program prosiłby o podanie hasła?
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: maky » czwartek, 30 czerwca 2011, 00:14

presha pisze:na to wyglada.
z tego co wlasnie wyczytalem na forum btc duzo osob, ktore stracilo kase mialo wczesniej gdzies backup portfela.
Przypomnialo mi sie, ze jak zaczynalem kopac zrobilem backup pliku wallet.dat (zahaslowany) na moim koncie dropbox. Ktos musial mi sie po prostu hamsko wj*&ac na konto i jakims bruteforcem zlamal haslo do pliku (bylo inne niz na mtgox) i wszystko co bylo w tym portfelu poszlo sie kochac (na szczescie to bylo tylko moje pierwsze 0.46btc) :)
chociaz w 100% nie jestem pewien.
od dzisiaj robie backupy tylko na penie..
Wystarczy silne i dłuuuuuuuuuuuuuugie hasło.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: samowysylajace sie monety?

Postautor: KiLeRrosS » czwartek, 30 czerwca 2011, 00:42

Nie zgodzę się. Wystarczy Linux na pendrivie - odpalać tylko do przelewów.
Ubuntu 11.04 w wersji CD/USB weszło mi na pena 1GB.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość