Zarób bitcoiny na forum!

Nex
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Nex » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 22:12

Proponuję zrobić poddział o takim właśnie tytule w dziale "Strona i forum". Forumowicze będą mogli płacić sobie wzajemnie za najlepsze posty i informować o wpłacie pisząc tam odpowiednie wątki (btw. - moglibyście wrzucić adresy bitcoin do sygnatur?)

Jak się taki poddział pojawi natychmiast wpłacę bitcoina za http://makul.home.pl/forumbtc/viewtopic.php?f=5&t=14

będzie to jakiś magnes dla nowych, nie?
17Z5ekQ63EbTeKYZDsn2ycZopS8jGTUZxQ
Obrazek
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy." Marylin Monroe

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 22:51

Tzn w tym dziale publikowane byłyby tylko informacje typu: przelałem X BTC autorowi posta Y?

Nex
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Nex » wtorek, 28 grudnia 2010, 05:23

Myślę, że wyglądałoby to trochę luźniej - ktoś coś przyuważy wartego wsparcia i poinformuje w wątku, że przelewa tyle i tyle, ktoś zapoda jakieś grafiki, jakieś filmiki własnej produkcji, jakis dowcip nawet. To może nawet ledwie kilka bitcoinów krążyć między nami - byle był widoczny i zogniskowany w jednym miejscu intensywny obrót kryptowalutą.

Market nie do końca spełnia to zadanie, służy raczej czemuś innemu.

BitCoin nie ruszy jeśli będzie letni i nieruchomy. Mining się kiedyś skończy i będzie zbiór martwych stawów zamiast sieć strumieni.

IMO - warto coś takiego utworzyć choćby na próbę. Tu prostu musi być jakieś miejsce o atmosferze wschodniego bazaru.
17Z5ekQ63EbTeKYZDsn2ycZopS8jGTUZxQ
Obrazek
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy." Marylin Monroe

Nex
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Nex » wtorek, 28 grudnia 2010, 07:26

Chociaż, po namyśle, może rzeczywiście nadałby się do czegoś takiego bitcoin market, tylko trzeba byłoby go jakoś pod tym kątem rozruszać - sam nie wiem.
17Z5ekQ63EbTeKYZDsn2ycZopS8jGTUZxQ
Obrazek
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy." Marylin Monroe

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Mahkul » wtorek, 28 grudnia 2010, 14:38

Myślę, że sam pomysł jest bardzo dobry, żeby mobilizować ludzi do pracy - podobnie jak na bitcoin.org. W dziale Rozwój Projektu można po prostu rozpoczynać wątki typu:

- 50BTC jeśli ktoś stworzy filmik wyjaśniający jak działa Bitcoin w prostych słowach
- 25BTC jeśli ktoś stworzy polski banner Bitcoin

itp.

Wówczas pod spodem w tym samym wątku podłączają się pozostałe osoby, które chcą się dorzucić do projektu, a my w tytule uaktualniamy ilość oferowanych BTC. Tam też wypowiadały by się osoby, które mają zamiar zacząć nad danym przedsięwzięciem pracować. Może np. kolega Wikarus coś porobi, żeby zarobić jakieś BTC zamiast kupić. ;) Ja jestem w stanie rzucić jakieś BTC na jakiś projekt, trzeba się zastanowić co jest w tej chwili najbardziej potrzebne w Polsce; moim zdaniem jest to po prostu strona na wzór http://bitcoinme.com/. Ja sam właśnie tłumaczę Bitcoin DokuWiki na polski i mam zamiar niebawem wrzucić na serwer, może nawet dziś.

Nex
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Nex » wtorek, 28 grudnia 2010, 19:07

Podstawową wartością - zgodnie z założeniem prezentowanym w tym wątku - jest widoczny ruch bitcoinów. Jak nawet niewielka garść btc będzie śmigać z ręki do ręki w widoczny sposób to na tym etapie jest to wartość sama w sobie. Waluta to środek wymiany, jeśli nie jest wymieniana - jest martwa.

Dlatego przelewajmy sobie btc nawet za zupełne drobiazgi. Bilans wymiany może być zerowy, w niczym to nie przeszkadza (a nawet pomaga, bo inaczej część userów mogłaby się szyblo wypłukać z btc ;) )

Widoczny przepływ kryptowaluty to podstawowy magnes dla nowych, najważniejsze narzędzie marketingu.

Wziąłem sobie adres konta bitcoin_pl, przelałem 1 btc i dałem informację w "Bitcoin market" - może uda mi się Was namówić do zbilansowanego, intensywnego przepływu kryptowaluty :twisted:

No i dajcież te adresy btc do sygnatur :!:
17Z5ekQ63EbTeKYZDsn2ycZopS8jGTUZxQ
Obrazek
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy." Marylin Monroe

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Mahkul » wtorek, 28 grudnia 2010, 23:19

Aktywność na forum też nagradzamy. :)

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: upersofos » poniedziałek, 14 lutego 2011, 17:40

Hej!

Popatrzmy na to co nam mówi http://www.bitcoinme.com./ o użytku bitcoinów:

1. Wymień na kasiorę (tę centralnie manipulowaną i na siłę wymuszaną przez lichwiarską międzynarodówkę).
2. Trzymaj, i patrz jak zwyżkują (albo zniżkują -ale tego to już nie napisali :geek: )
3. Wydawaj na co chcesz (czytaj: na co możesz, w sensie: tam, gdzie je akceptują).
4. Podaruj komu tam chcesz.

Ad. 1. Rzecz naturalna, nie masz chlebka - wymieniasz, kupujesz chlebek.
Ad. 2. Typowe podejście inwestorskie (albo spekulacyjne). Nie mówię, że dobre, czy złe.
Ad. 3. SIŁA NAPĘDOWA bitcoin nr 1 -uwierzytelnianie BTC jako środka wymiany, a także stymulacja rynku BTC.
Ad. 4. Siła napędowa bitcoin nr 2 -zainteresowanie innych walutą -automatyczny przyczynek do pkt. 3.

Warto posłuchać co ma do powiedzenia @Nex. Waluta to nie cel, a środek. I to głównie środek wymiany. Bo po cóż gromadzić ogrom BTC, jeśli się ich nie wydaje? Ja doskonale rozumiem pkt. 2., ale załóżmy skrajność -że ktoś zgromadził wszystkie BTC. I co wtedy? Ma je i nic -wymiana ustaje, BTC stają się niczym innym, niż tylko ciekawostką matematyczną w portfelu -takim zawirowaniem na dysku ;)

Długoterminowe chomikowanie BTC nie jest korzystne dla samych chomików, bo ogranicza rozwój rynku poprzez ograniczenie podaży wynikającej z bardzo ograniczonej ilości BTC. Należy wyważyć chomikowanie i wydawanie BTC (czyli przez fakt ich wydawania także dostęp nowych podmiotów do BTC), bo wartość BTC będzie rosnąć głównie nie poprzez to, że ich fedrowanie będzie coraz trudniejsze, ale przez to, że coraz więcej ludzi będzie chciało ich używać, tym samym, niejako przy okazji umacniając wiarygodność BTC. Zatem przepływ BTC za cokolwiek + umiejętna stymulacja (BTC dla nowicjuszy, znajomych, rodziny etc. - nawet po głupie 5 centów na hazard; każda droga dobra, a ta ostatnia wciąga :mrgreen: ) to coś co wydaje się być niezbędne. Im więcej osób używa BTC (środka wymiany) tym ma on większą użyteczność, a więc i wartość samą w sobie. Proste jak drót (sic!).

Wracając do @Nex: słusznie!!! Obrót, obrót, obrót, bo to w wodospadzie, nawet niewielkim, jest energia, a nie w stawie!

To taka refleksja nr 1. Dziękuję za uwagę.

Sława!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zarób bitcoiny na forum!

Postautor: Mahkul » środa, 16 lutego 2011, 00:55

@upersofos: nawiązując do Twojego posta na temat rang a przy tym do tego tu (odośnie obrotu BTC) idealny wydawałby się plugin, który pozwalałby na nagradzanie użytkowników Bitcoinami za posty, pomoc etc. W zasadzie, jak o tym pomyślę, to nie byłoby to jakieś megatrudne do zaimplementowania. Tylko oczywiście jak zwykle - CZAS. Potrzeba nam ludzi, którzy potrafią programować, mają czas i chęci...

Taki system byłby podobny do tego na youtipit.org - czyli każdy użytkownik miałby swoje konto Bitcoin nierozerwalnie połączone z loginem na forum. Na takie konto, można byłoby przelewać Bitcoiny samemu (aby móc dawać "napiwki" innym userom) lub zdobyć na forum. Te zdobyte na forum można byłoby wypłacić po upływie jakiegoś tam czasu (załóżmy tygodnia - w razie gdyby komuś ktoś tam włamał się na konto - trzeba będzie jakoś się zabezpieczyć przed taką ewentualnością). Forum musiałoby rezydować u uslugodawcy z dostępem ssh lub ewentualnie możnaby skorzystać z API mtgox czy mybitcoin. Trzebaby się temu przyjrzeć. Jacyś chętni do pomocy?

Wróć do „Nagrody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości