Hipokryta, Troll oraz MVP spekulacji roku 2019 – oficjalne ogłoszenie wyników

Weteran
Reputacja: 10920
Reputacja postu: 
94
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 stycznia 2020, 00:25

Jury w składzie:

Satoshi Nakamoto, pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, Tata i Mama Muminka, bot Willie, oraz Wymazywanie

przyznają za rok 2019 forumowe nagrody w kategoriach: Hipokryta Roku, Troll Roku oraz najbardziej wartościowi postujący (a la MVP) wątków spekulacyjnych o BTC oraz o altcoinach. Wysokość nagród to 100 Dogecoin dla kategorii negatywnych i 10000 Dogecoin dla spekulacyjnych (zwycięzcy proszeni o podesłanie adresu do wpłat).

Obrazek

HIPOKRYTA ROKU:

1. Miejsce: @prezes

Tak, tak, nasz waleczny bohater, youtubowy pogromca naganiaczy i bagholderów maści wszelakiej, rzucający zaklęcia i śmieszne teksty o bagholderach średnio kilka razy na filmik, krytykujący ich i wyśmiewający setki razy, wprowadzający nawet swoje autorskie definicje bagholdera (tak jakby słowo to nie było znane i używane na rynkach od wieku jak nie więcej) kończy sam jako bagholder trzymając – z tego co sam pisze – 30 shitcoinów, w większości na czerwono, a wiele z tak upadłą ceną, że nie warto nic z nimi już robić... :roll: Co tu więcej dodawać? Nie ma to jak obśmiewać (słusznie!) pewne zachowania i pouczać nieustannie innych, a jednocześnie samemu je potem powielać i to tak grubo.... 1. miejsce kategorii chyba nie do pobicia. Drogi prezesie, jak to mogło się stać? Może było za dużo pouczania innych a za mało dopracowania własnej gry? Może za dużo było marudzenia na BTC i szukania gównocoinów na siłę? Chwalenia się jak to w BTC nie wchodzisz tylko szukasz coraz to inszych gówien... A może nie umiesz stosować Stop Loss mimo, że potrafisz o nim ględzić godzinami i pouczać leszczy na youtube w tak wielu filmach? You can do better! Swoje nauki zastosuj najpierw na sobie! A jeśli nie potrafisz ich zastosować, to ucz się, a nie pouczaj! Nikt kto nie zna tabliczki mnożenia (m.in.), nie może uczyć innych matematyki!

2. Miejsce: @Harmony

Och, cóż to była za drama, chyba lepsze jak na lodowej krze nieopodal tonącego Titanica, zamarzający Di Caprio! Po dwóch latach pieprzenia trzy po trzy o zajebistości Liska, nagle przyszło otrzeźwienie! Harmony się obudził. Że te kartele w Lisku to manipulacja. Że to zło. Że cenzurują. Że trzeba z tym walczyć. Harmony zapowiada dzielnie: wywalam tego shita, zakładam bloga o manipulacjach Liska. Będę z nimi walczył, jechał równo, nie popuszczę.
Cóż za odwaga! Otworzyć oczy i wyjść z sekty trzymającej w szachu bo inwestycja na -80% czy nawet więcej. Jednak po kilku tygodniach, nagle o blogu cisza, pytania o blog, no że cóż, że nie ma czasu by pisać. Potem gadka, że jednak nie ma tam już manipulacji, że będzie lepiej. Lisk niesprzedany, ale odkupiony, no i dokupiony też jak to zazwyczaj na Lisku (bo promocja, wieczna promocja!) i powrót do bronienia dalej upadłego gniota wielką wiedzą Harmonego (nikt takiej nie posiada, to wręcz doktorat już!) z zakresu niezrealizowanego ICO wydmuszki. How sad. Co te nieudane inwestycje robią z ludźmi. Nie lepiej zastosować szybko Stop Loss? Ale taki prawdziwy, nie prezesowski, o którym się mówi i mówi jak ksiądz z ambony, a kończy zapakowanym w szambo.

Twierdzę wszem i wobec, że nie ma projektu krypto, którym by sobie polscy krypciarze wyrządzili tyle krzywdy, co Liskiem. I to szambo trwa dalej. Szkoda, że Harmony po fajnym przebudzeniu... ...zapadł dalej w stan otępiającego snu jaki aplikuje styczność z tą ICO-wydmuszką.

TROLL ROKU:

1. Miejsce: @anagamidev

Bo kto by inny? Koleś od 2018 spędza tu mnóstwo czasu klepiąc jedno i to samo: wieczna promocja na Lisku i Game, kupować, uśredniać do usranej śmierci, będzie dobrze, będzie super bańka, każdy zakup gniotów lecących po -99.8% to okazja od spadku o -80%, nic tylko kupować, brać kredyty. Nic, że proste matematyczne obliczenia na poziomie 4-5 klasy szkoły podstawowej łatwo wykazują nieuniknione szambo takich skupów. Tutaj żadne argumenty nie pomogą. Wiele osób próbowało wytłumaczyć, nie da się. Należy radośnie skupować gówno, twierdzić, że się na tym zarabia (choć to twierdzenie wbrew temu, że 2+2=4), nie używać kropek tylko buźki, no bo jest tak wesoło, oraz spędzać życie od czasu ostatniej bańki informując o tym każdego kilka razy dziennie, że jest promocja, że jest świetnie i że będzie jeszcze lepiej. Wiele osób podejrzewa, że to bot, a nie człowiek. Jury nie jest pewne. Ciężko uwierzyć, że tacy ludzie istnieją. Wygrana w tej kategorii rzeczonego laureata jest jakiegoś wręcz transcendentalnego kalibru.

2. Miejsce: @ShadowOfHarbringer

Tak, tak! Potrzebujemy więcej clickbaitowych tematów i postów, że BTC nie działa; że jest adopcja BCH, że BCH to original Bitcoin (Cash) z 2009; że BCH zmieni świat na lepsze, że wkrótce nastąpi flippening BCH; że BTC to zło a BTC (Cash) to dobro i prawda; że całe forum jest zaprzedane tajnym agentom chcącym zwalczyć cudo BCH; że ludzie nie mają moralności, że wszystko przewidziałeś a Twoje prognozy mają 1500000% skuteczności; że jesteś nieszczęśliwy mając dookoła takich głupców jak ci, którzy nie oddają pokłonu forkowi; a w końcu, że masz każdego w ignore i marnujesz tu życie (zwłaszcza po dyskusjach z rzekomo ignorowanymi na x kartek lol). Potrzebujemy tego więcej! Jeśli nie można z tym walczyć to przynajmniej pośmiejmy się wspólnie. Ale niestety tylko 2. miejsce. Delikwenta z 1. miejsca bardzo trudno przebić...

MVP wątku spekulacyjnego o BTC:

1. Miejsce: @prap0n

Mistrz nie dawania się wciągać w boczniakowe bart i inv bartowe pułapki, potrafiący je zawczasu często przewidzieć! Niesamowite przeczucie przy trendach bocznych i spadkowych. Koneser kreski w górę, którą kupią napaleńcy, a która potem zleci jeszcze niżej niż startowała. Dla mnie najbardziej wartościowy postujący w tym roku w wątku, zwłaszcza w trudnych fragmentach, bez trendu, które mylą chyba najbardziej. Nie sztuką jest przedłużać trend, gdy jest już silny, sztuką jest dla mnie to, co robi zwycięzca tej kategorii, czyli cierpliwe granie trendu bocznego i nie wychylanie się za wcześnie. Powodzenia i dzięki za posty!

2. Miejsce: @Fibo

Tak, dla tego postującego wielu z nas odwiedza ten wątek i czeka czasem dni na analizę. Nieważne, że większość z nas EW zna słabo lub wcale, czytanie Fibo jest dla wielu osób i tak przydatne. Fachowa forma, zerowy poziom wchodzenia w offtopy i utarczki z innymi, takich postujących się chce czytać. Zwłaszcza jak mają opanowane jakieś metody (obojętnie jakie) do bardzo wysokiego poziomu czy może nawet perfekcji. Również dzięki!

MVP wątków spekulacyjnych o altcoinach:

1. Miejsce: @BitJanusz

Analizowanie shitcoinów z pełną nieukrywaną świadomością, że to gówno, do tego z systematycznym używaniem Stop Lossa (prawdziwym używaniem, nie takim jak @prezes, czyli gadanie o nim i kończenie z bagiem 30 altów na czerwono) to połączenie bardzo wartościowe i potrzebne na forum. Dlaczego? Bo większość krypciarzy popełnia 2 błędy. Po pierwsze skupuje gówno alty i myśli, że to wow, ale super projekty (niektórzy nawet spędzają życie na przekonywaniu o tym innych jak liskowe trolle). Po drugie, ludzie z łatwością trzymają złe zakupy, droższe zakupy i wpadają w szambo bagholdingu, które jest najszerszym szambem na tym rynku i w które łatwo wpaść. To, co robi BitJanusz pozwala unikać tego typu problemów, ponieważ na wstępie określa on targety oraz sl i je realizuje. Nie cuduje, że XYZ które kupi, to nowy Bitcoin, tylko wie, że to w większości gówno i że to służy głównie do spekulacji. Tak proste rzeczy a jednak ludzie tak bardzo lubią się łudzić. Tu tego nie ma i jest rzetelne shitcoinowanie bez zbędnej ściemy i własne pomysły na wejścia po płaskaczach, a nie w randomowych momentach. Powodzenia i jak największych zysków!

Specjalna nagroda ZŁOŚLIWIEC ROKU:

1. Miejsce: @Wymazywanie

Bo któż inny jak on mógłby nim być? Skoro potrafi tak brzydko pisać o super traderze robiącym 8% rocznie i łowcy bagholderów, prezesie z bagiem 30 shitów? Bo któż inny może tak powątpiewać, że skup Liska od ceny 10 dolców nie przynosi zysków i że warto to wciskać kilka razy dziennie od miesięcy klepiąc setki postów? Któż inny nie jest przekupiony przez Blockstream nie zgadzając się na pisanie, że BTC nie działa i jest złem a BCH dobrem? Tylko Złośliwiec Roku może tak się zachowywać i Jury to musi jasno powiedzieć!
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3585
Reputacja postu: 
6

Postautor: BitJanusz » wtorek, 7 stycznia 2020, 00:48

Dziękuję za wyróżnienie i statuetkę :mrgreen: Postaram się wrzucać więcej treści związanych z handlem kałem znakomitymi i nowatorskimi projektami na giełdzie Binance - również sukcesów życzę, Jury naszemu jednoosobowemu oraz pozostałym odbiorcom stauetek 8-)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4505
Reputacja postu: 
18

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 7 stycznia 2020, 07:35

Wymazywanie pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 00:252. Miejsce: @ShadowOfHarbringer

Tak, tak! Potrzebujemy więcej clickbaitowych tematów i postów, że BTC nie działa; że jest adopcja BCH, że BCH to original Bitcoin (Cash) z 2009; że BCH zmieni świat na lepsze, że wkrótce nastąpi flippening BCH; że BTC to zło a BTC (Cash) to dobro i prawda; że całe forum jest zaprzedane tajnym agentom chcącym zwalczyć cudo BCH; że ludzie nie mają moralności, że wszystko przewidziałeś a Twoje prognozy mają 1500000% skuteczności; że jesteś nieszczęśliwy mając dookoła takich głupców jak ci, którzy nie oddają pokłonu forkowi; a w końcu, że masz każdego w ignore i marnujesz tu życie (zwłaszcza po dyskusjach z rzekomo ignorowanymi na x kartek lol). Potrzebujemy tego więcej! Jeśli nie można z tym walczyć to przynajmniej pośmiejmy się wspólnie. Ale niestety tylko 2. miejsce. Delikwenta z 1. miejsca bardzo trudno przebić...
Oh dziękuję, Dziękuję, naprawdę DZIĘKUJĘ moi mili za nagrodę!!

Postaram się jeszcze bardziej truć Wam dupę prawdą, któryej nie chcecie słyszeć w 2020 i następnych latach, na pewno usłyszycie że BTC to śmieć, że BCH jest prawdziwym Bitcoinem zgodnym z Whitepaperem oraz że Bitcoin Core wkrótce umrze.

Korzystając z okazji, z tego miejsca chciałbym pozdrowić mamę, która zawsze mnie wspierała w mówieniu prawdy i wujka Zenka, który w dzieciństwie brał mnie na kolanko w nagrodę za pisanie postów w internecie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2654
Reputacja postu: 
2

Postautor: prap0n » wtorek, 7 stycznia 2020, 07:40

Dziekuje za wyroznienie ale troche przesadzone :)

Chcialem podziekowac moim najblizszym za wsparcie jak i rowniez moim partnerom takim jak TradingView i bitmex/bitfinex bez ktorych powyzsze osiagniecie nie byloby mozliwe. Podziekowania rowniez kieruje w strone postujacych uzytkownikow ktorzy czasami okazuja sie dobrym indicatorem sentymentu.

Obrazek

Początkujący
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
1

Postautor: jondoexxx » wtorek, 7 stycznia 2020, 08:15

10000% racji co do Prezesa. Tak naprawdę gość nie umie inwestować, zakłada shorty na rynku, który jest zadrukowywany pustymi dolarami i przeżywa fazę blow-off top...Na krypto miał farta, bo jak sam kiedyś się spowiadał, kupił BTC za kilkaset dolarów, był sporo na minusie, ale przetrzymał do 10k i wtedy sprzedał (brak SL wtedy, brak SL teraz)....Tak naprawdę miał szczęście, a nie żadne SL/TP. Teraz tak samo, obraził się na BTC, został bag-holderem i wpaja ludziom, że ma SL na kapitale, że tak naprawdę nie rozumiemy jego inwestycji. Jego filmy stały się nudne, sprowadzają się do czytania wykresów po kolei, bez jakiegoś sensu. No i jeszcze sekcja z "komentarze do komentarzy", gdzie wyżywa się na ludziach, którzy się z nim nie zgadzają. W jednej kwestii się z nim całkowicie zgadzam, naciągania szkoleniowców i tym aby ich unikać.
Ale inwestować to prezes nie umie. BTC i Alty porobiły po 300-500% zysku w peaku rok temu,a prezes zarobił 8% jak wyznał w ostatnim filmie. Na rynku tradycjonalnym to by było coś, gdyby S&P nie zrobiło 30%. Na rynku krypto to jest po prostu brak umiejętności zarządzania kapitałem.

Weteran
Reputacja: 832
Reputacja postu: 
1

Postautor: pabloj » wtorek, 7 stycznia 2020, 11:16

Ale jazda :D fajna lista. @Wymazywanie wiesz, że rozpętujesz gównoburze? :p

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 stycznia 2020, 14:13

Również dziękuję szacownego Jury za wygranie w kategorii Złośliwiec Roku. To naprawdę wzruszający moment i nie przygotowałem przemowy. Ale szczerze dziękuję przede wszystkim mojej rodzinie na wspieranie mnie cały rok, Konfiskopatowi Polskiemu oraz Jeffowi i Adamowi z firmy Blockstream (jak i reszcie załogi) za opłacanie mnie za pisanie, że Bitcoin działa i ma się dobrze i że to nieprawda, że Bitcoin Cash jest Bitcoinem. Comiesięczne wpłaty od Blockstream znaczą dla mnie naprawdę wiele. Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Wymazywanie pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 14:13szacownego
*szacownemu

Nie wiem czemu nie mogę edytować posta. To chyba kolejny spisek.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1951
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » wtorek, 7 stycznia 2020, 18:20

Może zamiast się użerać lepiej byłoby pomyśleć o stworzeniu zamkniętej grupy trejdingowej, gdzie głównym celem jest zarabianie na krypto. Nie ma co się obrażać na forum i rzeczywistość, otwarte wątki o kursie są już totalnie spalone pod tym kątem.

W wielu wątkach niektórzy ciurkiem wymieniają ciągi krypto, w które się rzekomo pakują przy pierwszym lepszym sygnale, nie dopuszczając do siebie myśli, że mogą nigdy z tego nie wyjść bez straty. Tłumaczenie każdemu z osobna, że być może nie tędy droga mija się z celem. Jednocześnie taka "krypto-patriotyczna" postawa wiąże się ze zdobyciem tutaj aplauzu. Samemu to sobie mogę rzucać pomysłami, ale nie uwierzę, że każdemu się podoba to co się dzieje na otwartych grupach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 stycznia 2020, 19:10 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0

Postautor: hassejo » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:10

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 07:35Postaram się jeszcze bardziej truć Wam dupę prawdą, któryej nie chcecie słyszeć w 2020 i następnych latach, na pewno usłyszycie że BTC to śmieć, że BCH jest prawdziwym Bitcoinem zgodnym z Whitepaperem oraz że Bitcoin Core wkrótce umrze.
Hola hola.. przecież Ty już się podobno pożegnałeś z forum :roll: ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4505
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:43

hassejo pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 19:10 Hola hola.. przecież Ty już się podobno pożegnałeś z forum :roll: ?

Nie. Robię sobie przerwy od czasu do czasu o różnej długości.

Ostatnio nie było mnie z 2 miesiące jak zrobiłem sobie przerwę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Reputacja: 270
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:50

Tak, on to nazywa autobanem na 7 dni, po 3 dniach wraca i cytuje wszystko to co pisali ludzie, których podobno ma w ignore. To tylko potwierdza fakt, że opcja ignore jest niedopracowana ;)

Weteran
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:17

@Wymazywanie Panie

Spoiler:
Już pomijając kwestię, że jasno wytłumaczyłem zmianę mojej polityki i rzekomej ,hipokryzji' poprzez zmianę priorytetów HQ odnośnie DPOS, ale niech Ci będzie Panie i idź pan tam gdzie mówi gościu z filmiku ;)
;)

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 stycznia 2020, 23:26

@Harmony Tak tak, Lisk sajdchain 100 dolców soon, Kordek król, Ethereum idzie w wiór! Odkujeta w końcu swoje -90% tylko trza śledzić rozwój Liska i spędzać trzeci rok na zapewnianiu na forum, że to dobry prodżekt. Wszystko będzie dobrze, tylko uśredniać i wierzyć o wielcy i niezłomni inwestorzy Liska z saldami 10-20-30% "zaynwestowanej" kasy na Bitbajbaj, o solo tej ziemi, z niebieskich tych chmur...
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:44

@Wymazywanie Jak tam Algo? Gdzie to rewelacyjne odbicie jak na Maticu? Bo coś się doczekać nie mogę naganiaczu
;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 18:08

@Harmony Nie wiem, nie grałem go od miesięcy. W przeciwieństwie do Ciebie, ja potrafię zgarniać szybkie zyski na bardzo różnych rzeczach w które nie inwestuję, a gram na lokalnych wahaniach, a nie włażę w coś na amen na pękającej bańce i trzymam miesiącami (lub już latami?) jak Ty przy okazji zapewniając na forum jakie to nie zajebiste i przełomowe.

Jesteście kompletnym RAKIEM społeczności kryptowalutowej i będziecie tępieni po wsze czasy.

Przed 2017/2018 nie było takiej patologii. Owszem, shitcoiny były zawsze, ale nie było aż tak wielu otępiałych bagholderów.

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
A Matica również nie gram od początku stycznia o czym pisałem. Widzisz, jak się ma porządną kasę już zarobioną od niemal zera na rynku, to się wchodzi w coś np. za ćwierć czy pół bańki czy więcej i zgarniasz dosłownie 2-3-5% i są to już duże pieniądze zarobione. Szybko i elegancko, bez włażenia w iluzję w jakiej jesteś na Lisk. Opowiadam Ci o tym, bo na 99.9% nigdy tego nie doświadczysz będąc wiecznym bagholderem wydmuszki Lisk. Niestety nie chcesz się uczyć, więc raczej nie uda Ci się iść naprawdę naprzód.

Ps. Czekam nadal na obiecany nam blog o nadużyciach w Lisku.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 18:19

@Wymazywanie I tak skończysz kiedyś jak Livermore i jego synalek :D

Blogu nie będzie , ale to trzeba było czytać. Napaliłeś się wylizany jak głodny na suchary. Nie będzie, bo problem z kartelami już praktycznie nie istnieje. Tylko głupek sra do własnego gniazda z powodu własnego ego. Ja taki nie jestem w przeciwieństwie do Ciebie.
;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 18:25

Harmony pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 18:19I tak skończysz kiedyś jak Livermore i jego synalek
Nie sądzę. Wygogluj sobie taki fajny długi artykuł po angielsku o śmierci samobójczej Livermoore'a. Nieprawdą jest powtarzane często, że powodem samobójstwa było bankructwo. On bankrutował wiele razy i to go wręcz napędzało do dalszej gry i zarabiał jeszcze więcej. Pewnie nie przeczytasz artykułu, więc na szybko powiem, że jemu już się znudziło życie, a jego nowa żona była bogata i to jego ostatnie bankructwo nie było tego rodzaju co poprzednie. Nie miało żadnego wpływu na jego jakość życia. Nie napędzało go do dalszej gry. Nomen omen, poważniejsze poprzednie bankructwa dawały mu więcej élan vital niż te ostatnie; "niegroźne". Can you imagine that?
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 19:29

@Wymazywanie Nie ma to dla mnie znaczenia, wszyscy kiedyś psychicznie pęknięcie, tak jak pęka bańka ;)
;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 20:30

@Harmony Nie, bo zarabianie zawodowych traderów nie zależy od bańki. To, że Ty nie masz żadnych zdolności a bierzesz się za inwestowanie w giełdowy złom w fatalnych miejscach, nie znaczy, że inni sobie nie radzą na tym rynku bez względu na zmienność jego faz. Jesteś zwykłym rakiem i dawcą kapitału na upadającym gównie. Ostatnie ogniwo łańcuchu pokarmowego na rynku.
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Nagrody”