Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdańsk

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: fejdet » piątek, 5 stycznia 2018, 00:35

Hej wszystkim! Bitcoinami zainteresowałem się jakos w lipcu. Zakupiłem troszkę, ale o nich zapomniałem. Ku mojemu zdziwieniu w późniejszym czasie ich cena znacznie wzrosła i od tego momentu z tematem zapoznaję się coraz bardziej. Forum znalazłem wpisując po prostu frazę w google "bitcoin forum", ponieważ chciałem porozmawiać z innymi na ten temat

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: hyniks » piątek, 5 stycznia 2018, 13:14

Dzień dobry!
Trafiłem do Was szukając informacji na temat kryptowalut. Raczkuję w materii i szukam czegoś co można nazwać "gralem" dla początkujących - typow how-to od podstaw. Niestety w sieci jaki i tutaj jest mega ilość informacji która jest chaotyczna dlatego też mam nadzieję że skorzystam z waszych dobrych praktyk a kto wie, może w przyszłości sam będę proponował jakieś rozwiązania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: shinya56 » piątek, 5 stycznia 2018, 18:05

Cześć. W temacie jestem od 2013 r. Ogólnie interesuję się nowymi technologiami. Blockchain jest przyszłością i warto się tym interesować.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: customn1 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:36

Witam, o bitcoin dowiedziałem się od znajomych, a tutaj się znalazłem przy wyszukiwaniu informacji. Zainwestowałem pare "groszy" i zobaczymy co to będzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Flock » środa, 10 stycznia 2018, 20:44

Witam,

jestem nowym użytkownikiem, w zasadzie od niedawna. Zainteresowałem się tematem kryptowalut, mam nadzieję, ze zadomowię się tutaj na dłużej. A stronkę oczywiście polecił mi wujek google :)

Pozdrawiam
Flock

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: vold » środa, 10 stycznia 2018, 22:13

Witam wszystkich. O BTC słyszałem dużo wcześniej ale oczywiście się tym nie zainteresowałem, więc pora błędy naprawić... Na razie dla nauki zainwestowałem troszkę a dalej się zobaczy. Forum znalezione przez oszałamiającą frazę w Google "kryptowaluty forum"

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: duch » środa, 10 stycznia 2018, 22:25

Witam.
Tematem interesuję się dość sporadycznie od pierwszych wzmianek w internetach. Wiedzy zero, chaos w głowie, ale że mam sensowną miejscówkę która wymaga elektrycznego ogrzewania ;) to powoli zbieram informacje i szykuję się na uruchomienie kopareczki. Póki co czytam forum próbując zrozumieć tutejszy "slang".

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: koloman79 » piątek, 12 stycznia 2018, 09:42

Cześć wszystkim Użytkownikom.

Śledzę forum regularnie od połowy zeszłego roku, ale niestety brak czasu nie pozwala na uczestniczenie w jego życiu i aktywne branie udziału w dyskusjach (a niekiedy chciałoby się zabrać głos ;) ).

Tematem krypto zainteresowałem się dość dawno, jakoś na początku 2015, ale wątek zarzuciłem na kolejne dwa lata i wróciłem na początku 2017, codziennie sobie obiecując, że uruchomię konto na giełdzie i zacznę powoli się wdrażać w trading. Oczywiście kiedy konto uruchomiłem i zacząłem 'bawić się' w DT, było już dość późno, kurs zdążył wzrosnąć do 2,5k USD i wtedy wydawało się, że jest to drogo i zaraz pewnie przyjdzie korekta (ktora zreszta sie pojawila i siegnela 2k, o ile dobrze pamietam). Zabawne, że później poziom 4-5k był już w porządku żeby dokonywać zakupów ;)

Z perspektywy czasu zrozumiałem, że była to tylko i wyłącznie kwestia oswojenia się z ceną, zdobycia doswiadczenia i zaufania do własnych umiejętności w zakresie AT, które cały czas staram się doskonalić czytając analizy bardziej doświadczonych kolegów z tego forum (dzięki Panowie za kawał dobrej roboty!).

Powodzenia wszystkim i życzę udanych transakcji w 2018! :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: thikim » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:57

Cześć wszystkim :)
Cóż można napisać. Zacząłem kopać zaraz po powstaniu bitcoina. I jak to w życiu bywa była to jedna z wielu rzeczy jakie człowiek po pewnym czasie przestał robić. W tamtym czaie nic nie zapowiadało takiego sukcesu. Ot, była to zabawa na zasadzie: zobaczę czy mój komputer może kopać.
Powróciłem do tego gdzieś w okolicy października. Ale potem lekko mnie zniechęciła rejestracja w postaci zdjęć dowodu osobistego jaką wprowadzono na giełdach.
W międzyczasie kopałem trochę na swoim serwerze na NiceHash, ale te kilkadziesiąt złotych wykopane ukradli mi jak i innym.
Obecnie trochę kopię na swojej stronie Monero poprzez Coinhive. Trochę inwestuję na giełdach.
Pozostaje życzyć sobie i innym udanego 2018.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Connemara » środa, 17 stycznia 2018, 13:26

Cześć.
O BTC gdzieś tam wiadomości przewijały się u mnie w zasadzie od samego początku projektu, ale to było na zasadzie "a to na pewno nie wypali, kolejna ciekawostka nerdów".
No i teraz pozostaje sobie pluć w brodę ;) że nie kupiłem BTC jak były po $1. Ale to pewnie historia 90% innych ludzi.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: asgaard76 » czwartek, 18 stycznia 2018, 11:54

Witam

Jestem użytkownikiem dopiero od wczoraj na forum trafiłem poprzez nazwę forum na innej stronie, jestem dopiero początkujący w kryptowalucie, ale po raz pierwszy usłyszałem o niej w 2014 roku. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Piffinator64 » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:05

thikim pisze: Powróciłem do tego gdzieś w okolicy października. Ale potem lekko mnie zniechęciła rejestracja w postaci zdjęć dowodu osobistego jaką wprowadzono na giełdach.
Niestety, strona w jaką poszedł handel obecnie jest zaprzeczeniem jednego z celów podawanych często jako ideologiczne dla kryptowalut, którym miało być odebranie państwu nadzoru na pieniądzem.

Potrzebujemy więcej zdecentralizowanych platform wymiany, jak LocalBitcoins.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: JohnnyFontane » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:02

Dzień dobry Państwu,

Przyznam szczerze, że obecny zastój na giełdach trochę mnie zmotywował, by aktywnie brać udział w dyskusjach :)

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: sebastian86 » piątek, 26 stycznia 2018, 08:58

Czesc.
No u mnie było pewnie tak jak u większości.
Kiedyś się dowiedziałem ( nie pamiętam już jak) ale olałem temat.

Niedawno dzwonił do mnie kumpel z byłej pracy i pyta się czy kupiłem bitkoiny.
Ja zdziwiony mocno bo o tym że gram prawie nikt nie wie, no i zacząłem drążyć temat o co mu chodzi :P.
Okazało się że mówiłem mu o BTC w 2011 roku i zastanawiałem się czy nie kupić 10 bitków, ponoc po 100 PLN były wtedy. :shock:
Teraz też się zastanawiam ale nad tym czemu tego wtedy nie zrobiłem. ;)
Ominęły mnie lata zdobywania wiedzy i być może dość konkretne zyski.

Taka moja historyjka :)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: gregi » niedziela, 28 stycznia 2018, 09:23

Cześć
o BTC słyszałem już dawno , na forum też zaglądałem głównie jako gość , jak coś kupuje to głównie na długoterminowe inwestycje
Pozdrawiam Wszystkich

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Phlox » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:45

Cześć,

O istnieniu BTC wiem od dawna, ale do tej pory uważałem, że to piramida finansowa, która zaraz walnie ;) Od jakiegoś czasu poszerzyłem swoje horyzonty i poczytałem na ten temat. Teraz w technologii block chain widzę przyszłość, ale cały czas uważam, że BTC ma zbyt wysoką wycenę.

Obecnie przyszłość widzę w Etherum, które wg mnie wyprzedzi kapitalizacją BTC, a jeżeli ktoś zaadaptuje je do praktycznych zastosowań dla corpo i Kowalskiego w najbliższym roku to może nawet swoją kapitalizację utrzyma.

Forum czytam od jakiegoś czasu i są tutaj faktycznie niezbędne informacje do funkcjonowania na rynku kryptowalut, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa, więc dziękuję wszystkim za dzielenie się tymi wskazówkami :)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: teodor » piątek, 2 lutego 2018, 15:44

Cześć wszystkim, temat o bitcoinie ruszył jak w przeglądarce zapytano czy mogą korzystać z mojej grafiki w zamian za brak reklam, z ciekawości pogrzebałem co można zrobić za pomocą karty graficznej i obecnie eksploatuję samodzielnie. Temat ciekawy i jeszcze nie jest mocno rozwinięty, chociaż 1000 altów cieżko nazwać początkami.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: olmo44 » wtorek, 6 lutego 2018, 08:01

Czołem wszystkim, o bitku słyszałem już dawno, dawno temu jak przeglądałem internet, i o nim zapomniałem. Ostatnio, temat bitcoina przypomniał mi mój młodszy brat, któremu to odradzałem.
Aktualnie obaj jesteśmy do tyłu, ale trzymamy ciekawe alty :-)
Pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: uczesie » piątek, 9 lutego 2018, 20:29

Witam
O bitcoinie slyszałem już dawno,ale dopiero od niedawna interesuję się pozostałymi krypto.
Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Araluen » piątek, 2 marca 2018, 14:13

Cześć! ;)
Forum podczytuję od dawna, ale jakoś do tej pory nie było mi po drodze z rejestracją. O BTC dowiedziałam się w sposób dość ciekawy, bo przez zajęcia z angielskiego na uniwerku :lol: Dopiero od kilku tygodni próbuję ogarnąć kryptoświat znacznie intensywniej.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości