Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: wrip » czwartek, 8 czerwca 2017, 19:05

@Outlander, spoko ;) myślę, że tacy są na pewno, w tamtym czasie to raczej są wykopane bitki, nie kupione, ale na jedno wychodzi. Tylko, że oni się nie będą wychylać za bardzo.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Outlander » czwartek, 8 czerwca 2017, 20:44

Ciekawe ilu jest takich co maja po kilkaset bitcoinow ale zapomnieli seed lub w jakis inny sposob stracili do nich dostep, to jest dopiero dramat. To tak jak bys trafil 6 w lotto tylko ze zgubil ci sie kupon :D

Dodano po 37 sekundach:
@wrip,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: wrip » czwartek, 8 czerwca 2017, 20:50

@Outlander, oh, myślę, że bardzo wielu miało kiedyś ogromne ilości wykopanych bitków, które wtedy nie mając wielkiej wartości zaginęły i zostały całkowicie usunięte z dysków twardych.
Nie wspominając już o najbardziej naturalnej śmierci użytkowników BTC, którzy nie przekazali kluczy nikomu, jest o tym osobny wątek nawet https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... lit=śmierć niby banał, a jak wielu trzyma bitki na swoich portfelach, nawet mając różne kopie zapasowe zaszyfrowane bezpiecznie, ale znają do nich hasło tylko oni sami ;)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Outlander » czwartek, 8 czerwca 2017, 21:11

Dlatego ja postanowilem wszytskie coiny trzymac na papierowych portfelach bez zadnych seedow kodowania itd.

Dodano po 22 sekundach:
@wrip,

//wyluzujcie z tym oftopem, ten wątek jest dla nowych użytkowników, chętnie poznam ich historię związaną z poznaniem bitcoina ;) - Getbitcoin_pl

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: majk » piątek, 9 czerwca 2017, 11:43

Witam koledzy. O BitCoinie słyszałem już dość dawno temu, jednak teraz postanowiłem zainwestować w kryptowaluty.
Na ten moment kupiłem troszkę BTC i przelałem na Poloniex, aby rozpoznać na czym polega ta zabawa ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: kapelusz » piątek, 9 czerwca 2017, 21:47

No to jak kupiles pare BTC to zostaw sobie jakas kwote na goracym koncie poloniex a reszte przelewaj na portfel na pc badz mobila bo troche ryzyko trzymac na gieldzie

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: PL

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: MEXER » wtorek, 4 lipca 2017, 21:22

kapelusz pisze:No to jak kupiles pare BTC to zostaw sobie jakas kwote na goracym koncie poloniex a reszte przelewaj na portfel na pc badz mobila bo troche ryzyko trzymac na gieldzie
Kolega ma racje :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: larixok » piątek, 1 września 2017, 17:12

Ja o bitcoinie usłyszałem w 2009 roku. Tak, to prawda. Syn koleżanki mi truł coś o nim ale olałem go. Później zerkałem ale nie brałem go poważnie. Teraz go wydobywam, a raczej inne waluty. Płacą mi w BTC i odkładam go sobie :mrgreen:

DeI
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: DeI » niedziela, 15 października 2017, 04:39

Kiedy to było jak się pierwszy raz dowiedziałem o BTC?
Bodajże 2014/2015 pamiętam że szukałem portali na allegro do kupienia i ktoś sprzedawał portal kryptowaluty pl wyglądało jak allegro ale ludzie wymieniali się coinami i koparkami. W ogóle nie ogarniałem co to jest. Uznałem że to jakaś ciekawostka i rodzaj takiej fikcyjnej waluty jak mamy w grach mmo.

Temat powrócił do mnie w połowie 2015. Latem wchodziłem w pewien hyip i porównywałem procesory płatnicze które mają najmniejsze prowizję i patrzę prowizja 0% BTC myślę co to jest skorzystam. Wtajemniczył mnie gość, który jest promotorem HYIPów. Pamiętam że wtedy na Bitmarkecie widziałem BTC za 800zł-1000zł sztuka. Później używałem BTC do opłacania serwerów i innych usług internetowych.

Tematem kryptowalut na poważnie zainteresowałem się dopiero 2017r.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: XLukaz » niedziela, 15 października 2017, 17:13

To mój pierwszy post niestety. Ja nie pamiętam w którym roku ale zapewne mniej więcej na początku. Pamiętam, że było to w teleexpressie. Uznałem wtedy, że ktoś wymyślił jakąś walutę która będzie używana do jakiś drobnych spraw i zniknie. Nie miałem pojęcia, że to można wydobywać. Ogólnie olałem. W między czasie wpisywałem w google jak wykorzystać darmowy prąd... Niestety kopanie bitcoinów się nie wyświetliło (jedynie tematy kogo kto chce okradać z prądu). Kilka dni temu obejrzałem filmik na Youtube (Pan Żukiewicz o wynajmie mieszkań-rzucił chyba jedno zdanie ze słowem bitcoin) i się zaczeło czytanie. Szczerze głowa mi pęka. Chciałbym w to wejść ale nie wiem czy nie za późno. Czy kupno koparki do innych niż Bitcoin walut ma jeszcze sens? Jestem zdania, że nigdy nie jest za późno ale to też kwestia branży. A ta jest specyficzna. Pozdrawiam!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Bit-els » niedziela, 15 października 2017, 18:37

Być może ma sens jakieś alty, musisz podłubać tu na forum i w necie.
Inwestycja- tak, ale bezpieczną dla Ciebie kwotą i na kilka lat min. Bitcoin i kilka najlepszych altów
Trzymać monety w portfelu nie na giełdach!
Tak w dużym skrócie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: CiekawskiManiak1 » środa, 18 października 2017, 16:19

Cześć wszystkim. Gdzie dowiedziałem się o Bitcoin ? Hmmm... To było dobre 5 lat temu jak zacząłem się interesować torem (aktualnie nie korzystam). Przypadkiem się dowiedziałem. Szkoda, że byłem za młody i za głupi na inwestowanie. Szkoda, że nie zbadałem sprawy bliżej lata temu. No cóż.... Dobrze, że zrobiłem to 2 lata temu.




Zgadzam się w 100 %. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Canis Lupus » środa, 18 października 2017, 16:47

A było to w roku 2013. Kolega w pracy oglądał sobie wykres.
Rosło.
Poprosiłem żeby wytłumaczył mi o co chodzi. Nic z tego nie zrozumiałem ale...rosło.
Codziennie zafascynowany w pracy wpatrywałem się w monitor. Rosło już od miesiąca. To jest dopiero wynalazek -pomyślałem. Po 2 miesiącach wzrostów już wiedziałem jakie teraz będę mieć hobby. Byłem gotów. Poszłyyyy pln na polski oddział goxa. Wchodziłem po 250$ (w pln to było wtedy jakieś 800)
-tak, tak na samej górce!!! Po chwili mój BTC był wart tylko 50$. Cóż za przygoda, co za emocje.
Bańka pękła.

Nie zraziłem się, grałem sobie. Jakiś wewnętrzny głos mówił mi, że zabawa dopiero się zacznie. Czułem to.

5 miesięcy później zabawa się zaczęła.
Ale to już zupełnie inna historia.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Maki_i_Róże » sobota, 28 października 2017, 23:18

Cześć! :) Dowiedziałam coś więcej się dzisiaj. Obejrzałam kilka filmów na Yt, jeden dokument na HBO, kilka artykułów, teraz przyszłam do Was. :) To na tyle. :)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: hidzia » wtorek, 31 października 2017, 09:19

Gdzie dowiedziałem się o bitcoinie? W sumie, to od mojego kumpla, który mi zaczął opowiadać o tym, że można płacić w inny sposób w Internecie niż gotówką. Zaciekawiłem się tym na tyle, że chciałem zobaczyć jak to wszystko działa i co chodzi :) Chętnie zacznę zarabiać na inwestycji w Bitcoin, ale nie mam pojęcia co na to polskie prawo.
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 listopada 2017, 15:33 przez hidzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: oliee0 » piątek, 3 listopada 2017, 22:49

Ja dowiedziałem się jakoś na przełomie 2011/12 roku. Nie pamiętam jak dokładnie, ale zapewne wyczytałem w jakimś newsie na jakimś portalu. Ale pamiętam do teraz, że w ciągu paru tygodni za pomocą HD7870 XT wykopałem grube tysiące licząc po dzisiejszym kursie. Wtedy takie ilości w portfelu poszły w niepamięć, bo były warte grosze. :D

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: N!kt » poniedziałek, 6 listopada 2017, 01:12

10g zielonego suszu kupowało się po 15BTC na Torowisku... Wtedy to bylo 300zl.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: RaptorPL » poniedziałek, 13 listopada 2017, 12:58

Witam,
Dowiedziałem się o bitcoin przez przypadek w momencie jak kumplowi spaliła się grafika i chciał kupić nową (1080ti), i powiedział mi o cenie... No to ja mówię do niego nie możliwe, że jest tak droga co Ty gadasz... Zacząłem sprawdzać i trafiłem na YT na filmik dlaczego grafiki takie drogie, że to wszystko przez górników i poznałem całą historię... Było to w momencie jak Bitcoin chodził po 6-7k zł... Czyli promocja :)
Jestem totalnym amatorem i zaczynam się dopiero uczyć giełdy i czuje że przede mną wiele błędów i już parę za mną... Najważniejsze że nie jestem jeszcze na minus patrząc na pułap z jakiego startowałem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: KenAdams24 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 15:27

Cześć,

o bitcoinie dowiedziałem się pierwszy raz w 2014 po raz pierwszy na przeczytałem coś na wykopie, a później pojawił się ten temat na studiach. Trochę poczytałem, ale niestety szybko zapomniałem. Wróciłem do tematu pod koniec 2016 roku. Nigdy nie kopałem. Teraz bardziej niż sam bitcoin, interesuje mnie technologia blockchain.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Biznesmen » wtorek, 21 listopada 2017, 19:07

O bitcoinie dowiedziałem się pod koniec roku 2016 (już wcześniej cos o nim wiedziałem, coś tam nawet za niego kupowałem, ale nie interesowało mnie co to jest i jak działa). Dopiero w tym roku, zacząłem się interesować tym tematem i od marca tego roku działam aktywnie na giełdzie itp - jest pięknie, tyle mogę powiedzieć.. ;)
I tylko ten żal, że gdyby człowiek zainteresował się kilka lat tematem, to teraz byłby milionerem, ale z drugiej strony kto mógł wiedzieć nawet rok temu, że dzisiaj 1 btc będzie wart 30 000 PLN... ;)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości