Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: luckyluke » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 00:55

Cześć:)
Jakoś w grudniu na libertarian.pl przeczytałem newsa o bitcoinie, ale nie zagłębiałem się w szczegóły. Dopiero w tym tygodniu znajomy "z realu" [ :) ] mnie zahaczył, żebym się trochę wywiedział, bo to może za parę lat być codzienność.
Zainstalowałem minera gpu na windowsie, ale przy 18khash/s na GeForce8800GTS wykopywanie jest zupełnie nieopłacalne. Jednakowoż temat dalej będę drążył:)
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 01:06

luckyluke pisze:Cześć:)
Jakoś w grudniu na libertarian.pl przeczytałem newsa o bitcoinie, ale nie zagłębiałem się w szczegóły. Dopiero w tym tygodniu znajomy "z realu" [ :) ] mnie zahaczył, żebym się trochę wywiedział, bo to może za parę lat być codzienność.
Zainstalowałem minera gpu na windowsie, ale przy 18khash/s na GeForce8800GTS wykopywanie jest zupełnie nieopłacalne. Jednakowoż temat dalej będę drążył:)
Witamy. :)

Na szczęscie wykopywanie to tylko metoda na wprowadzanie nowych monet do obiegu i nie trzeba tego robić, żeby korzystać z dobrodziejstw systemu. Oczywiście, większość ludzi przyciąga perspektywa "tworzenia pieniądzy z niczego" - jak się potem okazje, to wcale nie jest tworzenie z niczego. Ludzie muszą zrozumieć, że największe walory Bitcoin to (w perspektywie) anonimowość finansowa i bezpieczeństwo. Im więcej dóbr/usług można nabyć za Bitcoin, tym mniejsza potrzeba korzystania ze złotówek. Mnie osobiście marzy się sytuacja, w której nie muszę wymieniać BTC na PLN czy EUR żeby zrobić zakupy albo zapłacić czynsz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Frodo » środa, 13 kwietnia 2011, 23:56

Z grupy dyskusyjnej pl.sci.ekonomiczne

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Anonimus » środa, 20 kwietnia 2011, 22:07

Witam.
o projekcie Bitcoin dowiedziałem się tydzień dwa temu z forum libertarian. Od tego momentu staram się mocno rozwijać w tym temacie, bo moje dotychczasowe zainteresowania oraz nauczanie nie biegły w żaden sposób w tym kierunku...

Pierwsze co rzuca mi się w oczy, to fakt, że cała ta "rewolucyjna karuzela" dopiero co ruszyła, a wręcz rusza na moich oczach. Bo przecież to jest nic --> Liczba postów: 1339 | Liczba wątków: 198 | Liczba użytkowników: 65.
Przez te dwa tygodnie, które bezpośrednio obserwuje kurs wzrósł z 0,7 do 1,2 chociaż nie widzę jakiegoś super wielkiego doniesienia medialnego. Co będzie jeśli nie długo (to nieuniknione) wzrośnie zainteresowanie iż codziennie w wielu państwach świata bitcoin będzie pojawiał masowo się w mass mediach. Przecież to skok może być olbrzymi, chociaż na chłopski rozum 1 BTC= 1,2 usd to już nie jest zły stosunek...

Widzę w tym duży potencjał teraz jest dobry czas na wykuwanie monet, jednak ja nie mam możliwości na minning.
Mam w planach jednak wykupienie zgrabnej domeny ze słowem klucz bitcoin i rozkręcenie jakiejś skromnej witryny.

do usłyszenia i jeszcze raz witam...

PS. przydałby się shoutbox

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mahkul » środa, 20 kwietnia 2011, 23:16

@Murinusstyle

Witamy serdecznie. W istocie, temat w Polsce dopiero raczkuje, pamiętam jak założyliśmy forum to było nas tylko dwóch (jakoś w grudniu). Co do skoku wartości, to jak pewnie już się orientujesz, to nie pierwszy raz, takze nie ma szału. :)

Czekam z niecierpliwością na Twój projekt.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dublin

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Lady_Sylvanas » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 17:19

Witam serdecznie użytkowników forum.
O Bitcoin dowiedziałam się od samego Szefa ;) Jest to dla mnie całkowita nowość, jestem w trakcie lektury dotyczącej Bitcoin, miałam także możliwość zobaczyć Mahkula 'w akcji' [transakcje, minning itp.] mam więc bardzo ogólne pojęcie ocb, świetna sprawa. Mam nadzieję, że od maja w moim domu rozpocznie się pierwsze generowanie i zakupy :D

Pozdrowienia dla Mahkula i innych ofc.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 18:02

Witamy Lady. :) Kolejna dusza nasza. :D

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: uncaer9 » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 21:37

Z tego co pamiętam to chyba szukałem coś o anonimowych sieciach p2p w Google, natrafiłem na Bitcoin i tak się zaczeło :)

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: severson » poniedziałek, 2 maja 2011, 23:01

Nie pamiętam dokładnie, ale przy okazji zwiedzania Tora przeczytałem coś o bitcoinach i chciałem sprawdzić co to. Torem interesuję się coraz mniej, bo chociaż jest tam trochę ciekawych rzeczy, to zawalony jest "monotematycznymi" treściami i ciężko się przekopać do czegoś bardziej interesującego. Za to zainteresowałem się bitcoinami.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: zuber » poniedziałek, 9 maja 2011, 17:46

Witajcie. O tym zacnym projekcie dowiedziałem się przez przypadek z forum pclab.pl
Jestem na etapie czytania ze zrozumieniem jak to działa i jak się będzie rozwijać :) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz witam Użytkowników.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 9 maja 2011, 18:12

zuber pisze:Witajcie. O tym zacnym projekcie dowiedziałem się przez przypadek z forum pclab.pl
Jestem na etapie czytania ze zrozumieniem jak to działa i jak się będzie rozwijać :) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz witam Użytkowników.
Witamy! W razie pytań pisz. :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 9 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wwa

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: LordFury » wtorek, 10 maja 2011, 15:35

Czołem, szanowni kopacze :). To mój pierwszy post na forum, więc ten temat wydał mi się najbardziej stosowny. Tak jak poprzednik dwa posty wyżej, tematem zainteresowałem sie ostatnio przy okazji dyskusji o kartach graficznych. Wcześniej temat również mignął mi już na innych formach, ale niestety nie pamiętam, gdzie dokładnie. A szkoda, bo można by szybciej wskoczyć do tego rozpędzającego się pociągu. Do tej pory komputery mieliły od dłuższego czasu przede wszystkim różne projekty BOINC-owe (i swoje namieliły), no ale chyba powoli przyszedł czas na zmiany, przynajmniej w przypadku GPU.

Wczoraj wieczorem postawiłem testowo pierwsze minery, aktualnie pool deepbit, chyba nawet działa :D. Maszyny na razie tragicznie słabe (2x HD47XX/48XX), ale mocniejsze zabawki w drodze, więc może poza rachunkiem za prąd na jakieś waciki nakopią. Również testowo zainwestowałem kilka złotych na bitomacie, świetna sprawa, pozdrawiam autorów. No i po prostu cieszy mnie mozliwość obserwacji, co będzie działo się z kursem na tak płytkim rynku. Do usłyszenia!

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 10 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: aperitif » wtorek, 10 maja 2011, 21:02

Witam
o bitcoinsach slyszalem jak projekt byl jeszcze w zarodku ale to byla tylko jakas tam wzmianka a szerzej spotkalem sie z tym zagadnieniem na forum libertarianizm jak szukalem jakiegos info o torze a ze lubie czasem poklikac to trafilem tutaj.
niestety nic nie zakupilem poniewaz obawialem sie o stabilnosc calej tej "akcji"ale teraz widze ze projekt idzie w dobrym kierunku i postanowilem sie pobawic. a i jak tu sie wysyla pw ? jakos nie moge znalesc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: smok » wtorek, 10 maja 2011, 21:09

Witam
Pw jest tu na dole ;)
|
|
|
|
V

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 10 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: aperitif » wtorek, 10 maja 2011, 21:10

no wlasnie nie mam :D chyba nowi uzytkownicy maja zablokowane pw

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mahkul » wtorek, 10 maja 2011, 21:26

aperitif pisze:no wlasnie nie mam :D chyba nowi uzytkownicy maja zablokowane pw
Już powinno się dać, było zablokowane dla nowych userów, ale na razie wszyscy są grzeczni. :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: KiLeRrosS » czwartek, 12 maja 2011, 02:11

Witam. To mój pierwszy post, a to chyba najodpowiedniejszy temat na powitanie :)
O BTC dowiedziałem się kilka dni temu, z jednego z for komputerowych.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: sexycrazymadafaka » czwartek, 12 maja 2011, 07:30

Siemanko! Wchodząc na portal o tematyce spiskowej, dowiedziałem się o bitcoin. Uważam to za niezłą formę płatności. Kurde no ! fajna sprawa- jestem anonimowy, bez podatku, bez prowizji*. Żyć nie umierać. :lol:
porzycz bitcoin'a
nie bądź świnia
1K6DHLQ3yayBk4VmubskLJ5krszXN5ZGs8

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: devris » czwartek, 12 maja 2011, 12:43

Dowiedziałem się z Prawda2.info
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=16354

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Adrino » czwartek, 12 maja 2011, 20:58

forum.tibia.org.pl ;)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości