Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Jakub » piątek, 24 listopada 2017, 10:44

Cześć,

Dowbit ma konkurs o podobnej tematyce - - trzeba opisać historię, w której opowiedziało się znajomemu o BTC. Do wygrania jest 100zł w BTC na giełdzie.

Jakby ktoś chciał wziąć udział to śmiało. :)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: PolskiJezus » czwartek, 30 listopada 2017, 16:53

Bit-els pisze: Przede wszystkim daleko o Żukiewicza! To stary naganiacz na mlm i scamy wszelkiej maści na czele z dascoinem.

Być może ma sens jakieś alty, musisz podłubać tu na forum i w necie.
Inwestycja- tak, ale bezpieczną dla Ciebie kwotą i na kilka lat min. Bitcoin i kilka najlepszych altów
Trzymać monety w portfelu nie na giełdach!
Tak w dużym skrócie
Masz racje,sam próbowałem pomóc jednemu z widzów żukiewicza. Namawiają do zainwestowania w dascoina, a później ludzie zrażają się do kryptowalut..

Zbieram na dom BTC 3H7qCQkrak6QuLmDFXhgQ9a9S2JK1bk2kD

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: alus » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 21:53

biznesmen moja sytuacja jest podobna , wysylalem platnosci w bitcointach , juz na poacztku roku wiedzialem ze mozna na tym zarobic na duzych roznicach w kursie btc , na pocztku roku mialem nawet 30 bitcointow ktore mi lezaly w portwelu i gdyby do teraz polezaly byl bym bardzo zadowolony

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Aleksiejs » czwartek, 14 grudnia 2017, 10:27

Cześć,

To mój pierwszy post tutaj, ale przeglądam forum od kilku tygodni, o bitcoinach wiem już od wielu lat, pewnie mniej więcej od czasu jak zaczęły się pojawiać o nich pierwsze informacje, ale jakoś nigdy nie brałem ich na poważnie. Półtora roku temu zastanawiałem się nad kupieniem, ale po rozmowie ze znajomym zrezygnowałem, czego jak się pewnie domyślacie, teraz żałuję ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: rc9999 » środa, 20 grudnia 2017, 15:02

O Bitcoin usłyszałem/przeczytałem pierwszy raz dość dawno temu. Prawdopodobnie niedługo po jego powstaniu. Pomyślałem - ciekawa rzecz, warto by się temu przyjrzeć. Potem wielokrotnie stykałem się ze wzmiankami o Bitcoin. I kończyło się na: "ciekawa rzecz, warto by się temu przyjrzeć"...
Pierwsze bitki kupiłem dopiero we wrześniu 2013 (w okolicach 120$/BTC). A jakieś dwa i pół miesiąca później kurs przebił 1000$ 8-)

Przed napisaniem tego posta przejrzałem archiwalne maile i listę transakcji w starym portfelu. Różnica między pierwszym zakupem a pierwszą transakcją w portfelu to niemal pięć miesięcy. Nie wydaje mi się, bym tak długo trzymał środki na giełdzie (nigdy, nawet jako bardzo początkujący, nie miałem nawyku długiego trzymania bitków poza swoim portfelem). Chyba będę musiał dokładnie sprawdzić stare backupy

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitanie (można wywalić temat za dzień dwa)

Postautor: HighWind » sobota, 23 grudnia 2017, 12:35

Szukam i szukam miejsca gdzie mogę się przywitać i nie znalazłem, więc żeby jakoś mocno nie śmiecić przedstawię się tutaj, bo lepsze napewno to niż jakiś post z czapy w ważniejszym temacie, a ponieważ kultury internetowej uczyłem sie na początku lat 2000 uważam, że na forach, które zamierza się traktować poważnie jakiś choćby mały wstęp jest wskazany.

Zatem witam wszystkich,
Kilka słów o mnie: lat 30, wykształcenie wyższe ekenomiczne; specjalizacja produkcja.
Moje doświadczenia giełdowe zaczęły sie na studiach kiedy to zainwestowałem 1500 zeta i głównie dzięki apple i google udało mi się w 3 lata tą kwotę pomnożyć (początki smartphonów nie trudno było wszystko przewidzieć zwłaszcza jak zaczęły się pozwy patentowe). Po kilku głupich emocjonalnych decyzjach 23 latka co powąchał jakiś pieniądz uciekłem z tym co mi zostało i zapomniałem o giełdzie. Krotki powrot był kolo 2012-2013 na forex ale bez większych sukcesów.
Krypto walutami zainteresowałem się mniej wiecej 2,5 roku temu ale ostatnia bańka skłoniła mnie do stwierdzenia, że to głupi hazard i tyle. Aczkolwiek rynkiem dalej się interesowałem tyle o ile, aż doc zeszłego tygodnia kiedy kupiłem troche lisków. Większość waszych wypowiedzi pozwoliła mi przetrwać pęknięcie tej bańki na plusie i ostudzenie zapału za co jestem bardzo wdzięczny, zwłaczsza za post z ostrzeżeniem o bańce. Także witam serdecznie i tak jak to miało miejsce przez ostatni tydzien gdzie byłem tylko obserwatorem wspólne siły pomogą w tej dziczy (tylko tym razem bardziej aktywnie)

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam

Postautor: malpitrzon » niedziela, 24 grudnia 2017, 21:28

Od niedawna interesuje się tematem i jak tylko szukam czegoś po polsku to trafiam na to forum. Postanowiłem założyć konto, przywitać się i trochę Wam pospamować. Siema!

Już pędzę do innych wątków aby podenerwować kilka osób;)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam

Postautor: mich99 » wtorek, 26 grudnia 2017, 18:58

Witam, również jestem nowy, mam nadzieję, że tutaj zagrzeję miejsce :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: TrenerMaksym » wtorek, 26 grudnia 2017, 19:00

Witam serdecznie!

O BTC dowiedziałem się przypadkiem. Od razu zainteresował mnie temat. Jestem podekscytowany, właśnie zaczynam inwestować swoje pierwsze pieniądze ;)

Dzięki, że mogę być tu z Wami!

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: b4sh » czwartek, 28 grudnia 2017, 11:20

Witam,

O BTC dowiedziałem się dawno temu podczas wędrówek po darknecie. Generalnie jestem sceptykiem. Nie podzielam optymizmu optymistów, którzy w BTC czy innych krypto widzą przyszłość finansów i obalenie systemu. Wg mnie BTC napędza teraz spekulacja i chciwość. Już dawno nie jest tym, czym miał być. Kolejne ALTy to tylko próby zarobienia $$ przez twórców. Uważam też, że za jakiś czas będzie płacz i zgrzytanie zębów. Oczywiście ci co się znają wyjdą na swoje a rachunki zapłaci chciwa i zielona ulica.

Jestem tutaj żeby obserwować co się dzieje bo takie są teraz trendy. Mam nadzieję, że jest tutaj miejsce dla sceptyka :)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: jarogts » czwartek, 28 grudnia 2017, 13:12

Witam, o BTC dowiedziałem się od kolegi. Korzystając z pomocy forum postaram się nie wtopić pieniędzy:)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: dogenstyle » piątek, 29 grudnia 2017, 00:50

O Bitcoinie dowiedziałem się od kolegi gdzieś w 2014 roku. Od tego czasu czytałem raz na jakiś czas artykuły o nim, ale nie byłem w żaden sposób aktywny jeśli chodzi o kupno/sprzedaż. W obliczu tegorocznych wzrostów i znacznie większego zainteresowania się świata kryptowalutami, postanowiłem dołączyć do Waszego grona oraz spróbować sił na giełdzie, gdzie zamierzam zacząć od inwestowania małych kwot. Pozdrawiam wszystkich :)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: gladosv9 » piątek, 29 grudnia 2017, 14:41

pierwszy raz w 2012 z tej piosenki:

a teraz to jest w modzie:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: CaptainVimes » sobota, 30 grudnia 2017, 00:53

Cześć,
jestem emerytowanym pokerzystą, który za resztki bankrolla postanowił pobawić się w kryptowaluty. O Bitcoinie usłyszałem ok. 3lata temu i potraktowałem to bardziej jako ciekawostkę, niż ideę potrafiącą zmienić świat. Dokładniej przyjrzałem się tematowi stosunkowo niedawno, trochę przy okazji ostatnich rekordów, a trochę przy okazji czytania Wojny o Pieniądz i zastanawiania się czym tak naprawdę są waluty jakie znam, skąd się biorą i czemu służą.
I tak jakoś w tych meandrach googlowania tematyki krypto trafiłem na forum.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: jager91 » wtorek, 2 stycznia 2018, 19:36

Witam,

o bitcoinie pierwszy raz dowiedziałem się jakieś 2 lata temu (jaki człowiek był głupi, że wtedy nie kupował... :D ). Bardziej interesował mnie mining ale zostałem szybko zniechęcony przez pare tematów z wykopu bo wszyscy znawcy uważali, że już się nie opłaca i więcej się za prąd zapłaci niż wykopie :lol: do tematu powróciłem ok 2 miesiące temu i powoli zaczynam inwestować w różne alty :)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: gladosv9 » środa, 3 stycznia 2018, 15:58

jager91 pisze: Witam,

o bitcoinie pierwszy raz dowiedziałem się jakieś 2 lata temu (jaki człowiek był głupi, że wtedy nie kupował... :D ). Bardziej interesował mnie mining ale zostałem szybko zniechęcony przez pare tematów z wykopu bo wszyscy znawcy uważali, że już się nie opłaca i więcej się za prąd zapłaci niż wykopie :lol: do tematu powróciłem ok 2 miesiące temu i powoli zaczynam inwestować w różne alty :)
Pewnie ci "znawcy" mówili że nie opłaca się kopać bitcoina - to prawda, ale przecież jest kilkaset innych kryptowalut! Kopanie zawsze się opłacało, więc nawet jeśli teraz się nie będzie opłacało to i tak się opłaca. Wtedy się nie sprzedaje waluty od razu po wykopaniu, tylko trzyma. Im wcześniej ktoś wykopał coiny i trzymał, tym bogatszy jest teraz. Tak się dzieje do teraz i tak będzie jeszcze, myślę, przez kilka lat.
Gdybyś wtedy kopał jakieś dobre waluty, to teraz byś był bogaty :)

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: krypcik » środa, 3 stycznia 2018, 20:36

Czesc

Zamierzam zarobic z Wami tutaj troche kasy :D
Samym bitcoinem zainteresowalem sie od razu w 2009 ale na tamte czasy moj komputer i tak musialby chodzic ze 2 tyg zeby cos wykopac i temat porzucilem. Teraz sobie pluje w brode :/ Nie mam zamiaru tego bledu popelnic drugi raz i porzadnie wejsc w kryptowaluty.

Z forsą <piona>

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Zonda » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:42

Cześć wszystkim!

To już 3 raz, kiedy jako oficjalny sztab giełda BitBay pomaga Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem gramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

BitBay prowadzi zbiórkę nie tylko w Bitcoinach, ale również w innych cyfrowych walutach takich jak Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash.

W zeszłym roku nasza giełda podczas tej akcji, zebrała i przekazała razem z naszymi użytkownikami kwotę 12 234,41 złotych.

W tym roku naszym celem jest 50 000 złotych, przy czym dzięki hojności naszych klientów na koncie zbiórki znajduje się już równowartość ponad 26 000 zł.

Wspomóżcie WOŚP razem z nami. Udostępnijcie link z naszą zbiórką w wybranych przez siebie mediach społecznościowych. Razem możemy pomóc najmłodszym, a dobro wraca. :)

https://bitbay.net/pl/finansowanie-spol ... omocy-2018

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:43

@BitBay, chyba nie ten wątek?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: kavsky » czwartek, 4 stycznia 2018, 17:18

Witam wszystkich.

Na forum jestem nowy, jednak w temacie kryptowalut siedzę od roku. Na początku 2017 kupiłem trochę walut które po delikatnym wzroście sprzedałem, teraz żałuję bo w 2017 roku dużo się zadziało i wiele z walut, które miałem mocno wystrzeliło w górę. Tak czy inaczej, postanowiłem jeszcze trochę zainwestować, mam nadzieję, że lektura forum mi w tym pomoże :-)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości