Kwestie prawne.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: aumar » piątek, 24 czerwca 2011, 13:00

@ omx - US chce opodatkowywać wszystkich grających w gry sieciowe którzy realizują zysk w normalnej walucie.

Paranoja go zniszczy? Jak nie mieć paranoi kiedy w naszym kraju możesz znaleźć kilka znacząco odbiegające od siebie pisemnych interpretacje US dotyczących identycznych spraw?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Martunia » piątek, 24 czerwca 2011, 13:05

0mx pisze:

skoro tak, to US na dzień dobry powinien opodatkować grających np. w Traviana, bo oni tam grając zarabiają złote i srebrne monety
Słusznie napisałeś "grają". Tu jednak nie mamy do czynienia z grą. W starcraft, Travian i innych grach sprzedając przedmioty na rynku również płacisz podatek. W Bitcoin wykonujesz ponadto usługę, która podlega pod VAT.

Problem w tym, iż polskie prawo nie reguluje tego, więc by legalnie to robić należy zwrócić się o interpetację do US. Ja to zrobiłam i otrzymałam odpowiedź jak wyżej. Mój prawnik podpowiedział mi ja to rozliczyć mimo tej interpretacji. Sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało. Jeśli wydobywasz menety w sposób zorganizowany i ciągły prowadzisz działalność gospodarczą, niezależnie od wyników tych poszukiwań. Oto Polska właśnie...

0mx
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: 0mx » piątek, 24 czerwca 2011, 13:10

ty chyba na zlecenie US albo ABW albo banków piszesz, albo zwykłym trollem jesteś
wklej tu skan tej interpretacji jaką uzyskałaś z US, albo zamilcz
dane swojej firmy i oddział US mozesz zamazac

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: aumar » piątek, 24 czerwca 2011, 13:20

Martunia pisze: Sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało. Jeśli wydobywasz menety w sposób zorganizowany i ciągły prowadzisz działalność gospodarczą, niezależnie od wyników tych poszukiwań. Oto Polska właśnie...
Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę, otóż wydobywanie monet w sposób zorganizowany i ciągły nie ma nic wspólnego z działalnością gospodarczą.

Z definicji DG to:
"zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły."

Samo wydobywanie bitcoin bez ich sprzedaży nie nosi znamion prowadzenia DG. Podobnie jak tworzenie stron www, zbieranie jabłek we własnym sadzie, lub zbieranie złota w grach sieciowych. DG zaczyna się w momencie kiedy chcesz coś sprzedać lub wystawić f-vat.

Problem może pojawić się w momencie kiedy chcesz coś sprzedać a nie posiadasz papierów dokumentujących zakup lub wytworzenie.

Ale tutaj nie powinno być problemów ponieważ, "sprzedaż" wszystkich "dóbr elektronicznych" traktowana jest jako usługa.

[edit]
@ 0mx - A mnie interesuje co inni mają do powiedzenia nawet jeżeli uważasz, że to absurdalne. Twierdzisz, że jej interpretacja jest błędna to podaj link lub wrzuć inną która dowiedzie twojej racji. Moim zdaniem biorąc pod uwagę to, że w kwestiach prawnych na razie nic nie wiadomo, warto wysłuchać wszystkich opinii.

0mx
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: 0mx » piątek, 24 czerwca 2011, 15:00

@aumar

po pierwsze, niech zamiesci skan tej interpretacji, którą RZEKOMO uzyskała z US

chyba ktoś kto ma firmę hostingową umie zrobić skan i zamieścić go w necie, nie ?




z punktu widzenia US i interesu budżetu Polski nie należy tepić minerow
1) placa vat za prąd
2) płaca vat za sprzet
3) wyprzedajac w zagranicznych kantorach zasysaja realne środki do PL


jak cos rozwala to w pierwszej kolejnosci te dwa polskie kantory o ile sa w PL,
tak, mysle nawet ze max za tydzien, dwa SB je zlikwiduje, paszkwil w GW to ostatni sygnal ostrzegawczy

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Jason » piątek, 24 czerwca 2011, 15:50

0mx pisze:@aumar

po pierwsze, niech zamiesci skan tej interpretacji, którą RZEKOMO uzyskała z US

chyba ktoś kto ma firmę hostingową umie zrobić skan i zamieścić go w necie, nie ?




z punktu widzenia US i interesu budżetu Polski nie należy tepić minerow
1) placa vat za prąd
2) płaca vat za sprzet
3) wyprzedajac w zagranicznych kantorach zasysaja realne środki do PL


jak cos rozwala to w pierwszej kolejnosci te dwa polskie kantory o ile sa w PL,
tak, mysle nawet ze max za tydzien, dwa SB je zlikwiduje, paszkwil w GW to ostatni sygnal ostrzegawczy
W normalnym kraju może byłoby tak jak mówisz:)
Polska to nie jest normalny kraj.

Po drugie interpretacja jednego US nie jest wiążąca dla drugiego.Ba nie jest wiążąca nawet dla tego który ja wystawił.
Bo US tłumaczy sie później tak ze była wiążąca w momencie jej wystawienia a kilka dni później przyszły wytyczne z centrali i juz jada kontrole .W pierwszym rzędzie własnie do tych co chcieli te interpretacje i sami sie wystawili.

Jedyne rozwiązanie to serwer w Islandii konto bankowe w jakimś raju podatkowym i karty prepaid.
Poza tym gdybyś chciał to zalegalizować i jakoś by ci sie to udało to płacąc wszystkie podatki waty i inne prowizje dopłacisz do tego interesu.

Chcąc w Polsce funkcjonować na legalu dopiero za tydzień zaczniesz zarabiać dla siebie.Do 30 czerwca pracowałeś na podatki.
I co za to masz?
Szkoły zmienione w Fabryki Półgłówków.
Policja dobra tylko w łapaniu pijanych rowerzystów.
Pracy brak a jak jest to za 1500PLN.
W telewizji propaganda jak za Gierka tylko bardziej bezczelna.

Za co chcesz płacić?
Ja choćbym mial okraść pieniądze moich dzieci nie wyśle do państwowej szkoły.
Jak jesteś chory to i tak musisz isc prywatnie bo z ubezpieczenia na badania czeka sie 2-3 lata.

Ja od 2000 r oprócz Vatu i akcyzy za alkohol i papierosy nie zapłaciłem ani grosza podatku.Jak mam oddawać 2000PLN miesięcznie na zus żeby na starość dostać 1800 emerytury to ja sie wypisuje.

Bitcoin powstał własnie w tym celu.Dlatego jest nazywany "Najniebezpieczniejszym wynalazkiem od czasu wynalezienia Internetu."Oddaje ci kontrole nad twoimi pieniędzmi. Żaden Obama,Putin czy Tusk nie może zobaczyć ile masz w portfelu.

Jeżeli Bitcoin przetrwa najbliższe 6 miesiecy. Osiągnie taka "mase krytyczna"ze już nikt i nic tego nie powstrzyma.
Zawsze mile widziany bitcencik:)
1Pcg8HMRFM7iTHaSPozW3fxD9Y2J8D91bY

0mx
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: 0mx » piątek, 24 czerwca 2011, 16:15

gadu gadu
strachu strachu

a skanu jak nie było tak nie ma


p.s.
to pytanie "za co chesz placic ?" to do mnie bylo ?

jesli tak, to ja jako uczciwy obywatel zawsze i wszedzie chcę i płacę mojemu panstwu nalezne mu daniny

przecież wszyscy na tym forum jestesmy propaństwowi i lubimy fiskusa, prawda ?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Franek » piątek, 24 czerwca 2011, 17:48

0mx pisze: przecież wszyscy na tym forum jestesmy propaństwowi i lubimy fiskusa, prawda ?
Podpisuje sie 'oboma rekami', a tak wogule to co wy z tymi walutami ja nie sprzedaja ani nie kupuje walut tylko 'unikatowe numery' w komputerze (takie hobby) nikt nie ma takiego numerka jak ja :) a jak sa jakies panie to z mila checia bym sie umowil na wykrecenie kilku unikatowych numerkow :)

0mx
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: 0mx » piątek, 24 czerwca 2011, 18:20

Franek pisze:
0mx pisze: przecież wszyscy na tym forum jestesmy propaństwowi i lubimy fiskusa, prawda ?
Podpisuje sie 'oboma rekami', a tak wogule to co wy z tymi walutami ja nie sprzedaja ani nie kupuje walut tylko 'unikatowe numery' w komputerze (takie hobby) nikt nie ma takiego numerka jak ja :) a jak sa jakies panie to z mila checia bym sie umowil na wykrecenie kilku unikatowych numerkow :)

e tam, głupoty opowiadasz, jakie kupowanie jakie sprzedawanie

może darowizne ci ktos wplacil na konto
nie wiesz dlaczego i w wysokosci mieszczacej sie w kwocie wolnej od opodatkowania dla 3 grupy

przeciez jak panu Palikotowi biedni studenci i emeryci wplacali po kilkanascie tys zł na kampanie wyborczą to nikt sie nie czepiał

a te pliki to jakiś haker ci do komputera podrzucił albo (prosze wysokiego sądu), może pan prokurator sobie w notepadzie wklikał jakieś cyferki i lietrki i dołaczył do materiału dowodowego, bo cie nie lubi - skad ty masz wiedziec co to jest, przeciez nie znasz sie na tym

a w ogóle to całe bitcoin to nie jest serwis randkowy ? to dlatego nie moglem znalezc jak tam fotki sie wkleja

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: severson » piątek, 24 czerwca 2011, 18:59

A nie ma jakiejś kategorii pozostałe/pozostałe/inne?

Przecież chyba do tej pory ludzie też zarabiali na czymś, co nie istniało wcześniej i nie dawało się sensownie zakwalifikować.

AdamPWO
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: AdamPWO » piątek, 24 czerwca 2011, 23:20

Dziewczynkaaaaaaaaa :]

@0mx: napisz o interpelacje o US propo traviana to ci każa DG założyć... Ja już wielokrotnie na tym forum mówiłem: nic nie zgłaszac, nic nie pisać, nie rzucać sie w oczy i tyle w temacie.

@Martunia, Serio ciągali cie po US za Social Lending (Monetto?)??? Dobrze że nigdy ani złotówki podatku z zysków pożyczania w SL nie zapłaciłem. A prawniki to sitwa i hieny które niczym socjalizm stwarzają sztuczne problemy by później zarabiać na rozwiązywaniu ich. Trzeba się było radzić mnie a nie jakiśtam prawniczków :D

I adekwatna liryka apropo tematu: "Skur***łe pijawki z urzędu skarbowego, przyssały się mocno do podatku dochodowego. Je**ne nieroby, gestapo w krawatach. Sądzicie że każdy musi klękać wam do bata?" ~Biała Pięść

@Jason: +1

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 22 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: darekry » piątek, 24 czerwca 2011, 23:57

dla osób nie pracujących, najlepiej jest rozpisywać dochód na znajomych i członków rodziny do kwoty nie podlegającej opodatkowaniu.
dla osób zarabiających dużo - 10k rocznie - najlepiej jest założyć działalność gospodarczą. ma to kilka wad, ale też zalet.
1. musimy się ubezpieczyć w ZUS - 800zł rocznie. jak pracujemy, to zawsze coś zostanie (nie płacimy 2 składek, trzeba zanieść do pracy papierek, że się sami ubezpieczamy) 2 lata zniżki
2. podatek VAT - co prawda odliczamy go od dochodu (tak jak ubezpieczenie), ale to i tak więcej niż dochodowy. chyba że bitcoiny nie są objęte podatkiem VAT (widział ktoś w ustawie zapis na temat bitcoin?).
3. wystawiamy faktury lub paragony.
4. możemy odliczyć sobie koszty sprzętu i biura. prąd, telefon internet itd. nie przesadzamy tutaj - nie wpisujmy samochodu służbowego na firmę z obrotami kilka tysięcy zł.

sumując - zakładając działalność gospodarczą nie płacimy wcale takiego dużego podatku (odliczamy prąd i zakup sprzętu), działamy zgodnie z prawem (nie kombinujemy z kartami, które są pod szczególnym nadzorem...)
----
Banki zgłaszają każde podejrzane transakcje (wiem, bo pracowałem przez chwilę w jednym). Nie ważne, czy to jest 2 000 co tydzień, 300 zł codziennie, czy 10 000 miesięcznie. jeżeli ktoś wpłaca regularnie gotówkę i wykonuje przelewy na jedno konto, to nawet mniejsze kwoty są pod obserwacją (US, CBA). Większymi kwotami interesuje się nawet ABW (myślicie, że jak wpada większość gości od narkotyków?).
Inna kwestia, że na takie zgłoszenia bardzo rzadko jest jakakolwiek reakcja ze strony US. nikogo nie interesuje, że ukryłeś 100zł podatku - ważna jest walka z korupcją i mafią.
---
najlepszym wyjściem jest wydawanie BTC na to, co zrobilibyśmy z PLN (zakup sprzętu itd)
jeżeli pomogłem możesz się odwdzięczyć:
1LLi8L4Tv198Q3e3P6biGGUAhUt6HzRGGo

AdamPWO
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: AdamPWO » sobota, 25 czerwca 2011, 00:07

ZUS jest dla leszczy. Kupuj hektara, rejestruj sie w KRUSie i udawaj że te bitcoiny to ci na polu wyrosły.

Dla zarabiających dużo (ponad 10k) polecamy karty przedpłacone :) Dzisiaj w wubeku panienka z okienka opyliła mi na twarz ale zachęcała bym ją zarejestrował dobrowolnie żeby móc se śledzić na stronie salda i historie.

Ale generalnie jw. "najlepszym wyjściem jest wydawanie BTC na to, co zrobilibyśmy z PLN (zakup sprzętu itd)"

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Biniu » sobota, 25 czerwca 2011, 00:33

Oczywiście i o to chodzi by rozwinęła się sieć usług w których płatność będzie możliwa w BTC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: smok » sobota, 25 czerwca 2011, 00:36

A co powiecie na początku o TORowym serwisie aukcyjnym ? Taki polski SilkRoad tylko ze wszystkim. Chcesz coś sprzedać i nie mieć żadnych problemów - sprzedajesz tam ...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Kimono » sobota, 25 czerwca 2011, 02:05

A po co od razu Tor? Nie wystarczyłby hosting w jakimś pięknym kraju? Możnaby zacząć bez narkotyków i broni.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Mahkul » sobota, 25 czerwca 2011, 02:45

O, nawet Izrael jest tam na liście. WTG.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości