4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: lenny » środa, 2 stycznia 2013, 16:00

4 lata temu, a dokładnie 3 stycznia 2009 roku, sieć Bitcoin została oficjalnie włączona i powstał blok numer #0, który wraz z dziesiątkami setek innych bloków, znajduje się na każdym dysku twardym użytkownika klienta Bitcoin i będzie kopiowany nieskończoną ilość razy przez użytkowników rozproszonej sieci.
Tu można podejrzeć dane bloku #0: https://blockchain.info/block-index/1

Trudno uwierzyć, że to dopiero 4 lata rozwoju, a tyle się wydarzyło. Tyle grubej kasy przepłynęło przez node'y użytkowników, tyle zostało kasy zostało rozkradzionej przez hackerów i oszustów, tyle ludzi dorobiło się niezłych fortun na miningu.
A Wy kiedy zainteresowaliście się Bitcoinem? Kto Wam o tym powiedział, gdzie przeczytaliście? Jakie było Wasze zdanie, gdy pierwszy raz o tym usłyszeliście?
Co myślicie o przyszłości projektu Bitcoin? Czy rozpowszechni się, będzie można płacić tą walutą w każdym sklepie? A może rząd zniszczy ten ambitny projekt, czy też zejdzie do podziemia?
Czekam na Wasze spostrzeżenia :)
Lenny

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: DavidPL » środa, 2 stycznia 2013, 17:10

Według mnie bardzo prawdopodobne jest, że bitcoin zostanie jedynie zabawką dla garstki geków. 4 lata istnienia waluty pokazały, że ludzie są zbyt głupi / leniwi żeby odpowiednio zadbać o swoje portfele - bitcoiny są najczęściej gubione w głupi sposób - ktoś sformatował dysk, skasował dane, nie zrobił backupu, zapomniał hasła itp itd. Drugą kwestią jest to, że bitcoin opiera się głównie na zaufaniu - już wielokrotnie to zaufanie zostało bardzo mocno wystawione na próbę - aż dziw bierze, że społeczność tak cierpliwie to znosi i jeszcze się nie odwróciła od BTC.
Bitcoin jest rewolucyjnym pomysłem, niestety nie posiada mechanizmów które by chroniły ludzi przed ich własną głupotą - i to jest według mnie podstawowy powód dla którego bitcoin nigdy nie rozpowszechni się na masową skalę.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: 4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: powered » środa, 2 stycznia 2013, 17:26

Gdzie i kiedy dowiedziałem sie o bitcoin? W miejscu zupełnie niezwiązanym tematycznie :) Dokładnie wtedy i tu: http://www.forum.optymalizacja.com/topi ... 5-bitcoin/ Ciekawe czy ktoś stąd napisał tam ten wątek o bitcoin?
Po niedługim czasie powstał kalkulator a potem koparka.

Jaka przyszłość bitcoin? Każdy rząd będzie chciał kontrolować tą walutę, a jak się nie uda to stwierdzi że płatności wykonywane tą walutą narażają państwo na miliardowe straty, a ten kto używa, posiada, wykopuje lub handluje będzie uznany za przestępcę podatkowego. Zawsze takie hipokrytyczne zdania mnie dziwiły, ale taka jest rzeczywistość w przypadku normalnej waluty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: smok » środa, 2 stycznia 2013, 23:28

Bitcoin przyjęło się bardzo dobrze w podziemiu internetowym na wszelkiego rodzaju forach (portalach) typu Polish Black Market, Silkroad czy BlackMarket. Przyjmuje się w hazardzie internetowym gdzie łatwo omija ograniczenia nałożone przez rządy. Ilość transakcji w sieci trochę urosła i doszła do 50 tyś na dobę. Amerykański BitPay raportuje wzrost klientów. WordPress akceptuje BTC, Forbes co chwilę pisze o BTC brakuje jednak prostych narzędzi dla zwykłych śmiertelników, by mogli wdrożyć płatności w swoim sklepie internetowym. Ludzie ciągle mało wiedzą o funkcjonowaniu pieniądza i czym jest pieniądz i tu jest ból. Dobrze byłoby aby ktoś się podjął stworzenia polskiej wersji SilkRoad wtedy może w Polsce byśmy rozkręcili Bitcoina ? Gdyby ludzie się połapali, że można tam kupić towary dużo taniej niż w normalnym sklepie wróże bitcoinowi świetlaną przyszłość. A tak nikt nic nie robi nawet to forum przymiera głodem....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: l3sny » środa, 2 stycznia 2013, 23:39

To prawda. Technologia jest dość nowa i mimo wszystko skomplikowana. Najwidoczniej to nie jest wcale takie proste ale się wyprostuje. Teraz najważniejszy jest ASIC. Póki co korzystajmy z niskich cen BTC.
Polski S******d jest bardzo potrzebny, być może powinni się tym zainteresować właściciele sieci sprzedających 'dopalacze'?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 4 urodziny projektu Bitcoin - 3 stycznia 2013

Postautor: Prze_koles » czwartek, 3 stycznia 2013, 21:44

Ja w sieci ciągle trafiam na Bitcoina, na bardzo różnych tematycznie stronkach, więc można powiedzieć, że projekt jest już całkiem popularny.
A tak nikt nic nie robi nawet to forum przymiera głodem....
Niestety. Mnie też na forum jakiś czas nie było, choć projekt obserwuję. Na telefonie mam widget z aktualną ceną bitcoina i jak tylko nagle się zmienia to czytam co jest grane :P
Bo jak ktoś nie kopie ani nie handluje Bitcoinami, to co tutaj jest do roboty? To tylko waluta ;)
A Wy kiedy zainteresowaliście się Bitcoinem? Kto Wam o tym powiedział, gdzie przeczytaliście? Jakie było Wasze zdanie, gdy pierwszy raz o tym usłyszeliście?
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 0#msg31580
Co myślicie o przyszłości projektu Bitcoin? Czy rozpowszechni się, będzie można płacić tą walutą w każdym sklepie? A może rząd zniszczy ten ambitny projekt, czy też zejdzie do podziemia?
W każdym sklepie? Raczej nie, ale w większości sklepów internetowych - być może. Ja marzę o tym, żeby przynajmniej sklepy sprzedające dobra elektroniczne (muzyka, gry, programy) oferowały możliwość płacenia bitcoinami.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: eD2k i 52 gości