Inwestycja na 40 lat dla potomnych

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwietnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 40 lat dla potomnych

Postautor: Gizayer » środa, 6 grudnia 2023, 20:21

Cześć,

Jestem posiadaczem około 0,035 BTC co na obecną chwilę warte jest trochę ponad 5000zł i przyszło mi do głowy aby nie ruszać tego tylko zostawić dla dzieciaków lub wnuków.
Patrzę tak sobie na halving btc i obecnie za wykopanie bloku nagrodą jest 6.25 btc i jest to kupa szmalu. Z czasem nagroda się zmniejsza ale pomimo tego ta mniejsza nagroda
i tak jest coraz więcej warta.
Na stronie https://coincodex.com/article/22929/bit ... ing-dates/ znalazłem w tabelce informację, że 13th halving będzie chyba w roku 2060 a nagrodą będzie
wtedy 0.006103515625 BTC. W tej chwili nie jest to dużo ale w roku 2060 na pewno musi być sporo warte.
Biorąc pod uwagę, moje 0,035 BTC którego nie ruszę tylko przekaże potomnym aby zrealizowali to w roku 2060, to jest szansa, że powinno to być wtedy sporo warte.
Obstawiam, że minimum z 500 tys. $
Fajnie by było otrzymać takie coś, nie?

Zastanawiam się nad tym co miało by nie wyjść i jedyne co mi przychodzi do głowy to, że kiedyś może zostać wprowadzony przez rządy całkowity zakaz kryptowalut.
Co o tym sądzicie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 40 lat dla potomnych

Postautor: zdch » środa, 6 grudnia 2023, 20:38

Zakładając że opłaty transakcyjne będą się podwajać wraz z halvingiem, żeby górnikom opłacało się wciąż przetwarzać transakcje, to żeby przetransferować te 500 tys $ będziesz potrzebował zapłacić 20mln $.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 40 lat dla potomnych

Postautor: ikswodnal » środa, 6 grudnia 2023, 22:43

Gizayer pisze: środa, 6 grudnia 2023, 20:21estem posiadaczem około 0,035 BTC co na obecną chwilę warte jest trochę ponad 5000zł i przyszło mi do głowy aby nie ruszać tego tylko zostawić dla dzieciaków lub wnuków.
Podobnie robię od 2016 w okresie mikołajek daję rokrocznie prezenty ułamkowej części BTC o wartości 100 zł na paper wallecie.
Jedne z obdarowywanych coś chciał zrobić z tym paper walletem w ubiegłym roku (chyb chciał odzyskać BCH) to poznałem jaką wartość mają pozostałe prezenty z 2016 roku - każdy o wartości 100 zł.
16Y7ScQY96mdsmWq69PR2NVeyQf3LSh9fY - Dzisiaj wychodzi że bardzo szczodry jestem :-).
Właśnie znowu to robię i szlak mnie trafia za wysokie fee 25 zł. Przy okazji cuda jakieś z Electrum nie mogę wysłać kolejnego prezentu bo blokowana jest przez 1 wysyłkę i chce podmienić za wyższe fee. Nie wiedziałem że Electrum ulega takim przez nikogo nie omawianym zmianom.
Wściec się idzie - dopiero przed chwilą miałem 1 potwierdzenie dla 1 wysylki. Dopiero zrobiłem 2 chyba resztę odpuszczę i będę tak wysyłał aż do us. :-(

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 40 lat dla potomnych

Postautor: fetek » czwartek, 7 grudnia 2023, 00:53

Pomysł nie jest głupi ale pamiętaj że BTC łatwo "zgubić" i są pewne zagrożenia regulacyjne. Zależnie od możliwości jednak zalecam dywersyfikację o aktywa pewniejsze jak nieruchomości czy akcje, które potrafią być dziedziczne.

BTC zabezpiecz na wypadek Twojej śmierci... żeby ktoś o tym wiedział i umiał je wyciągnąć.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości