kupowanie Bitcoin

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwietnia 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: wuzetek » czwartek, 27 kwietnia 2023, 20:31

Cześć!

Chciałbym zapytać, jak kupić Bitcoin (BTC) jako początkujący w tym temacie. Znalazłem artykuł na stronie https://kryptowiedza.pl/jak-kupic-bitco ... a-kazdego/ i chciałbym zapytać, czy te porady są skuteczne i bezpieczne dla początkujących inwestorów? Czy ktoś ma doświadczenie w zakupie Bitcoinów i mógłby podzielić się swoimi wskazówkami lub sugestiami? Z góry dziękuję za pomoc!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

kupowanie Bitcoin

Postautor: Kutalisk » czwartek, 27 kwietnia 2023, 21:51

Kupowanie na giełdzie Zonda (przytoczonej w tym poradniku) nie jest dobrym pomysłem.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 27 kwietnia 2023, 22:27

wuzetek pisze: czwartek, 27 kwietnia 2023, 20:31Chciałbym zapytać, jak kupić Bitcoin (BTC) jako początkujący w tym temacie.
Kilka lat temu zaczynałem właśnie od https://bitcoin.pl strony wglądały trochę inaczej, ale jak coś się zmienia to chyba na lepsze. Poczytaj tam od Wprowadzenie do Bitcoina.
Od początku pamiętaj że udostępniać można tylko adres, nie wolno udostępniać klucza prywatnego bo wtedy kupione BTC są już prawie nie twoje.
Jak stworzyłeś sobie swój portfel albo adres w Paper Wallet https://segwitaddress.org/bech32/?testnet=true to kupno jakiejś części BTC w kantorze FlyingAtom lub Ari10 jest proste.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwietnia 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: wuzetek » czwartek, 27 kwietnia 2023, 22:40

Kutalisk pisze: czwartek, 27 kwietnia 2023, 21:51 Kupowanie na giełdzie Zonda (przytoczonej w tym poradniku) nie jest dobrym pomysłem.

Dziękuję za radę, co w takim razie polecasz w zamian? Np Binance? Czy coś innego

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

kupowanie Bitcoin

Postautor: Kutalisk » czwartek, 27 kwietnia 2023, 23:18

Na Binance nie miałem nigdy problemów z zakupami za PLN. Podobnie w bitomatach shitcoins.
Jak jesteś zielony polecam wycieczkę do biura Flying Atom - pomogą, wytłumaczą itd. w przysłowiową "trąbę" Cię nie zrobią (ale to już nie za drobne kwoty z uwagi na min. prowizję i ew. odległość do najbliższego biura)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: slasta » piątek, 28 kwietnia 2023, 08:38

@wuzetek
Jak chcesz kupić niewielkie ilość BTC , powiedzmy do wartości kilku tys. zł, i nic z nimi nie robić, porostu trzymać w przysłowiowej skarpecie kilka lat, to IMO najlepsza opcja to skorzystanie z bitomatów, np. we wspomnianych przez Kutaliska bitomatach shitcoins.club, nierzadko można nabyć u nich krypto po cenach z giełdy i praktycznie bez żadnej prowizji.
Natomiast jeśli chodzi o portfel to na początek polecał bym użycie jakiegoś starego telefonu. Przywrócić do ustawie fabrycznych, wyrzucić z niego wszystki bloatware jaki się da, zainstalować portfel np Mycelium Bitcoin Wallet - bardzo prosty więc dla początkującego idealny. Portfel zabezpieczyć pinem jak i sam telefon. Telefon trzymać w bezpiecznym miejscu, włączać tylko na potrzeby wykonania transakcji, no i oczywiście seed do generacji portfela trzymać w super bezpiecznym miejscu. A jak chcesz popatrzeć na swoje bity to na telefonie używanym na co dzień możesz zainstalować sobie apkę śledzącą adresy np Blockfolio.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: alkaras30 » czwartek, 20 lipca 2023, 13:34

Zanim zacznę bawić się na krypto giełdach chciał bym kupić pewną kwotę "na szybko" w kantorze. Czy możecie polecić jakieś konkretne na dobry początek?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: kabar » środa, 26 lipca 2023, 17:22

alkaras30 pisze: czwartek, 20 lipca 2023, 13:34Zanim zacznę bawić się na krypto giełdach chciał bym kupić pewną kwotę "na szybko" w kantorze. Czy możecie polecić jakieś konkretne na dobry początek?


mogę polecić KantorBitcoin.pl , a jeśli potrzebujesz portfel online to PortfelBitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kupowanie Bitcoin

Postautor: domator » środa, 26 lipca 2023, 20:46

***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

upp
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: upp » środa, 26 lipca 2023, 21:12

kabar pisze: środa, 26 lipca 2023, 17:22
alkaras30 pisze: czwartek, 20 lipca 2023, 13:34Zanim zacznę bawić się na krypto giełdach chciał bym kupić pewną kwotę "na szybko" w kantorze. Czy możecie polecić jakieś konkretne na dobry początek?


mogę polecić KantorBitcoin.pl , a jeśli potrzebujesz portfel online to PortfelBitcoin.pl
Warto przeczytać dlaczego nie warto korzystać z portfeli online

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: ikswodnal » sobota, 25 listopada 2023, 12:51

Aż wstyd się pytać :-(.
Kiedyś (w dawnych czasach?) kupowałem część BTC w kantorach internetowych bezpośrednio na podany adres portfela płacąc przelewem lub BLIK. Dzisiaj sprawdzam - chyba nie ma takiej opcji trzeba wcześniej się zarejestrować i zweryfikować. Czy naprawdę już nie ma takiej opcji by kupić w kantorze internetowym BTC w kwocie do za 500 zł bez weryfikacji?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 października 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: belinea1 » sobota, 25 listopada 2023, 16:49

ikswodnal pisze: sobota, 25 listopada 2023, 12:51Aż wstyd się pytać :-(.
Kiedyś (w dawnych czasach?) kupowałem część BTC w kantorach internetowych bezpośrednio na podany adres portfela płacąc przelewem lub BLIK. Dzisiaj sprawdzam - chyba nie ma takiej opcji trzeba wcześniej się zarejestrować i zweryfikować. Czy naprawdę już nie ma takiej opcji by kupić w kantorze internetowym BTC w kwocie do za 500 zł bez weryfikacji?

Od kiedy polski pseudo-kantor poprosił mnie o skan dowodu przy transakcji poniżej 50 złotych, używam serwisów AgoraDesk i siostrzanego LocalMonero. Są na nich oferty PLN z płatnością BLIK nawet do 3500zł bez weryfikacji. Możesz też kupować w USD czy EUR przy pomocy Revoluta, PayPala i innych płatności elektronicznych, a także za inne kryptowaluty. Portal działa jako pośrednik - sprzedający wpłaca w depozyt kwotę potrzebną do realizacji transakcji i nie ma prawa poprosić cię o weryfikację, jeżeli nie jest to wyszczególnione w opisie oferty. Do rejestracji nie potrzeba nawet adresu e-mail.

Warto mieć na uwadze, że kupowanie Bitcoina za małe kwoty jest obecnie bezcelowe z uwagi na opłaty transakcyjne.

Oferty PLN AgoraDesk: https://agoradesk.com/buy-bitcoin-with-pln
Oferty PLN LocalMonero: https://localmonero.co/buy-monero-with-pln

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kupowanie Bitcoin

Postautor: ikswodnal » sobota, 25 listopada 2023, 16:58

belinea1 pisze: sobota, 25 listopada 2023, 16:49używam serwisów AgoraDesk
belinea1 pisze: sobota, 25 listopada 2023, 16:49Są na nich oferty PLN z płatnością BLIK nawet do 3500zł bez weryfikacji. Możesz też kupować w USD czy EUR przy pomocy Revoluta, PayPala i innych płatności elektronicznych
Dzięki za odpowiedź. Naturalnie to nie chodzi o moje zakupy a informację dla chcących kupić BTC pierwszy raz. Oczywiście będę ostrzegał przed obecnie wysokimi opłatami fee(?).

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości