Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » sobota, 15 stycznia 2022, 01:03

Satsback - polski projekt który oferuje cashback za zakupy online, z tym że otrzymujemy satoshi zamiast fiatów. Prosta zasada:
1. Robisz zakupy online (allegro, mediamarkt, pyszne.pl itd itd) poprzez Satsback
2. Dostajesz satoshi na swoje konto satsback.
3. Wypłaty są na Lightning Network

Zero opłat, zero haczyków, zero problemów. Czyste bitcoiny (satoshi).
Odpowiedzi na pytania znajdziecie w dziale FAQ.

Będzie miło za skorzystanie z linka poniżej, a jeśli nie to wystarczy wejść na satsback.com bo naprawdę warto :)

https://satsback.com/register/R2gAxaVAw9PzrwmO

https://bitcoinmagazine.com/business/bi ... 2-launches
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 stycznia 2022, 20:10 przez VooCash, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » wtorek, 18 stycznia 2022, 00:18

Polecanko :)

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: garlonicon » wtorek, 18 stycznia 2022, 07:29

Zero opłat, zero haczyków, zero problemów.
Korzystałem kiedyś ze starszej wersji i o ile na początku było w porządku, o tyle później się tylko męczyłem: a bo to wtyczka od przeglądarki nie działa, a bo trzeba ręcznie szukać szczegółów płatności i je wpisywać, a bo to kwota za mała (lub za późno zgłoszona) i się coś nie nalicza, i tak dalej. Coś tam działało, bo trochę wpłat się udało dostać, ale przez długi czas nie działało nic i mnie to trochę zniechęciło. Czy nowsza wersja jest lepsza od tego, na co trafiłem poprzednim razem? W sumie mógłbym to nieco potestować, ale jak ostatnio patrzyłem na regulamin, to trzeba było dość wysokie kwoty wykręcić, aby dostać cokolwiek, więc nie wiem, czy się w to łapię.

Edit:
6. The Satsback.com Service
...
6.5. The maximum Satsback Reward paid out on a one-off basis may amount to the equivalent of EUR 500.
6.6. The maximum amount that the User may receive on a one-off basis as the Satsback Reward during a single transaction is the amount of bitcoin equivalent to EUR 500.
Kiedyś widziałem zapis o kwocie minimalnej. Czy takowa istnieje w obecnym systemie? Jeśli tak, to ile wynosi? Bo rozumiem, że to, co znalazłem, dotyczy kwoty maksymalnej.

Aktualizacja: przetestowałem i opłata jest już oczekująca, może faktycznie sytuacja się poprawiła. Dodatkowo widać nawiązywane połączenia ze stronami, a wtyczka pokazuje po wejściu, że w danym sklepie może zostać użyta. Pierwsze wrażenia są pozytywne, potestuję to nieco i w najbliższych dniach opiszę, co z tego wyszło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » wtorek, 25 stycznia 2022, 14:13

garlonicon pisze: wtorek, 18 stycznia 2022, 07:29
bo to wtyczka od przeglądarki nie działa, a bo trzeba ręcznie szukać szczegółów płatności i je wpisywać
Wygląda na to że wersja V2 jest o wiele lepsza, nie mam żadnych problemów ani ze stronką ani rozsrzerzeniem do przelgądarki (ostatnio zmienili Stakker na ich natywną Satsback) Wszystko śmiga jak należy.
Obrazek

ale jak ostatnio patrzyłem na regulamin, to trzeba było dość wysokie kwoty wykręcić, aby dostać cokolwiek
Wartość zamówienia w sklepie online nie ma znaczenia. Zamawiałem pizze i wszystko jest git.
Obrazek


Kiedyś widziałem zapis o kwocie minimalnej. Czy takowa istnieje w obecnym systemie? Jeśli tak, to ile wynosi? Bo rozumiem, że to, co znalazłem, dotyczy kwoty maksymalnej.
Nie wiem nic o wypłatach minimalnych, wypłaciłem ostatnio kilkaset satoshi bez żadnych problemów.
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: garlonicon » wtorek, 25 stycznia 2022, 15:27

Pierwsze wrażenia są pozytywne, potestuję to nieco i w najbliższych dniach opiszę, co z tego wyszło.
Obecnie wszystkie wypłaty są w stanie "Pending", zakładam, że za parę dni będę mógł to wypłacić. Póki co wygląda to lepiej niż poprzednim razem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » wtorek, 25 stycznia 2022, 17:41

garlonicon pisze:
Pierwsze wrażenia są pozytywne, potestuję to nieco i w najbliższych dniach opiszę, co z tego wyszło.
Obecnie wszystkie wypłaty są w stanie "Pending", zakładam, że za parę dni będę mógł to wypłacić. Póki co wygląda to lepiej niż poprzednim razem.


Tak, pending moze potrwac 1 dzien, albo kilka dni albo nawet dluzej. Zalezy wszystko od sklepu, jak szybko dadza feedback do satsback. Gdzie mi mignelo na telegramie ze moze to trwac dosyc dlugo czasami. Na moje zakupy jedzeniowe w sumie z reguly 1-2dni i juz zatwierdzone.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
W FAQ napisali:
How long do I have to wait to receive my satsback?
You should see your transaction in the history tab of your account within 48 hours after you've paid for your order. Its status will be pending until the seller approves it. Transactions typically get approved within 90 days. It depends on the store you are shopping in. The seller needs time to verify your order and ensure that it has not been returned. Once approved, your sats will transfer to your available balance, which you can payout to your wallet. There is no minimum amount of sats that you need to earn before withdrawing.
Wiéc chyba to jedyna rzecz która moglaby byc lepiej ogarnieta, a po za tym nie ma sie do czego przyczepic :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: garlonicon » wtorek, 1 lutego 2022, 23:03

Tak, pending moze potrwac 1 dzien, albo kilka dni albo nawet dluzej. Zalezy wszystko od sklepu, jak szybko dadza feedback do satsback. Gdzie mi mignelo na telegramie ze moze to trwac dosyc dlugo czasami. Na moje zakupy jedzeniowe w sumie z reguly 1-2dni i juz zatwierdzone.
Nadal mam "pending" na transakcjach od 18 stycznia do dziś odnośnie Pyszne.pl. Powinienem się martwić, czy to raczej normalne? Póki co, to prawie wszystko jest, pewnie za dzień lub dwa wskoczą w "pending" ostatnie transakcje za dziś i wczoraj, reszta jest oczekująca, parę tysięcy satoshi się nazbierało. Jest lepiej, bo dawniej nie było widać nic, a obecnie mam pełno transakcji oczekujących, kolejne dni pokażą, ile z tych transakcji zostanie zatwierdzonych i ile uda mi się wypłacić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » środa, 2 lutego 2022, 10:33

garlonicon pisze:
Tak, pending moze potrwac 1 dzien, albo kilka dni albo nawet dluzej. Zalezy wszystko od sklepu, jak szybko dadza feedback do satsback. Gdzie mi mignelo na telegramie ze moze to trwac dosyc dlugo czasami. Na moje zakupy jedzeniowe w sumie z reguly 1-2dni i juz zatwierdzone.
Nadal mam "pending" na transakcjach od 18 stycznia do dziś odnośnie Pyszne.pl. Powinienem się martwić, czy to raczej normalne? Póki co, to prawie wszystko jest, pewnie za dzień lub dwa wskoczą w "pending" ostatnie transakcje za dziś i wczoraj, reszta jest oczekująca, parę tysięcy satoshi się nazbierało. Jest lepiej, bo dawniej nie było widać nic, a obecnie mam pełno transakcji oczekujących, kolejne dni pokażą, ile z tych transakcji zostanie zatwierdzonych i ile uda mi się wypłacić.
To normalne, w FAQ napisali ze moze to trwac nawet od 90dni max.
How long do I have to wait to receive my satsback?
You should see your transaction in the history tab of your account within 48 hours after you've paid for your order. Its status will be pending until the seller approves it. Transactions typically get approved within 90 days. It depends on the store you are shopping in. The seller needs time to verify your order and ensure that it has not been returned. Once approved, your sats will transfer to your available balance, which you can payout to your wallet. There is no minimum amount of sats that you need to earn before withdrawing.
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: garlonicon » czwartek, 10 lutego 2022, 07:47

Mam dobre i złe wieści. Dobra jest taka, że udało się zgarnąć środki z poziomu LN. Zła jest taka, że portfel Phoenix wymaga 3000 satoshi za samo otwarcie kanału, co oznacza, że już na starcie trzeba zapłacić więcej niż płacę za swoje własne transakcje on-chain. Co do samej strony SatsBack nie mam zastrzeżeń, bo działa. Natomiast co do portfeli, to chyba trzeba będzie skombinować własny węzeł. O ile mnie to jakoś szczególnie nie przeraża, o tyle zwykłych użytkowników może odrzucać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: VooCash » niedziela, 13 lutego 2022, 11:54

garlonicon pisze: czwartek, 10 lutego 2022, 07:47zi
Spróbuj jakis custodialny np. ZEDBEDEE
Używam i narazie działa. Transfer też zrobiłem za 900sat.
BREEZE jest non-custodial więc może tez będzie trzeba otworzyć kanał, ale nie sprawdzałem.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: Mackos » sobota, 19 marca 2022, 22:15

garlonicon pisze: wtorek, 18 stycznia 2022, 07:29Kiedyś widziałem zapis o kwocie minimalnej. Czy takowa istnieje w obecnym systemie? Jeśli tak, to ile wynosi? Bo rozumiem, że to, co znalazłem, dotyczy kwoty maksymalnej.
Nigdy nie było tam minimum, mogłeś wypłacać od 1 sats.

Co do portfela z LN ja używam BlueWallet i się sprawdza ładnie (bez szalonych opłat).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Satsback V2 - polacy potrafią w Bitcoina

Postautor: garlonicon » niedziela, 20 marca 2022, 15:53

Nigdy nie było tam minimum, mogłeś wypłacać od 1 sats.
Pamiętam, że w okresie przejściowym między wersją pierwszą, a drugą, był dołączony regulamin. I tam pamiętam zapisy o tym, od jakiej kwoty i jak są naliczane satoshi. Obecnie nie jestem w stanie znaleźć niczego takiego, możliwe, że po prostu zrezygnowali z tego pomysłu.

Natomiast co do opłat, to w przypadku portfela Phoenix wygląda to następująco: opłata za dołączenie do sieci wynosi 3000 satoshi. Wypłata on-chain kosztuje nieco mniej, jakieś 2880 czy coś w ten deseń. Niewątpliwie zaletą jest to, że przy wypłacie on-chain stan konta w LN jest zerowany, natomiast sama wypłata jest brana z kompletnie innego wyjścia, co umożliwia miksowanie monet podczas wypłacania. Doceniam również to, że jest to portfel non-custodial. Drogo, ale bezpiecznie i działa, poza opłatami na razie nie mam się do czego za bardzo przyczepić. No, może do tego, że przy osiągnięciu maksimum klient rzucał błędem zamiast puścić transakcję on-chain i zrobić rebalance, no ale trudno, zrobiłem to ręcznie.
Co do portfela z LN ja używam BlueWallet i się sprawdza ładnie (bez szalonych opłat).
Też kiedyś używałem BlueWallet, w sumie może się na niego przerzucę, zobaczę. Na pewno wiem, że Phoenix pokazuje więcej szczegółów, stan kanałów, serwery Electrum i różne statystyki i "bebechy", których spod BlueWallet tak ładnie nie widziałem. No ale w sumie spróbuję, może od ostatniego razu coś pozmieniali.

Aha, i jeszcze jedna sprawa: zarówno Phoenix, jak i BlueWallet to są portfele mobilne. Ciekawi mnie, jakie są dobre portfele non-custodial w wersji desktopowej. Bo na razie działam na maszynach wirtualnych, ale docelowo dobrze byłoby robić to natywnie. Próbowałem z Electrum, ale tam nie byłem w stanie zapewnić prawidłowej obsługi LNURL, więc na razie z tego zrezygnowałem. Myślałem też o własnym węźle LN, nawet coś tam ruszyło, ale musiałbym to dopieścić, żeby nie tylko działało, ale też działało dobrze i abym mógł bawić się bebechami tak samo, jak to robię on-chain (czyli na przykład tworzyć ręcznie transakcje albo majstrować jakieś kanały na więcej niż dwie osoby, zwłaszcza w połączeniu z Taprootem, żeby było taniej).

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości