Weryfikacja KYC

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Weryfikacja KYC

Postautor: fl45h » poniedziałek, 22 marca 2021, 13:11

Witam wszystkich, jestem nowy na rynku crypto i mam do Was kilka pytań na temat weryfikacji KYC na giełdach kryptowalut.
1. Przykładowo zrobiłem KYC na jakiejś giełdzie, czy giełda będzie informowała urząd skarbowy o moich transakcjach, kupnie, sprzedaży i dochodach ? Czy urząd skarbowy ma dostęp do takich rzeczy?
2. Przykładowo zrobiłem KYC na jakiejś giełdzie na polski paszport ale mieszkam na stałe i legalnie w Kanadzie, czy w jakiś sposób urząd skarbowy w Kanadzie będzie w stanie dowiedzieć się o moich transakcjach z crypto na crypto ?
3. Czy informacje ze wszystkich KYC na całym świecie są jakąś jedna wielką połączoną bazą danych do których urzędy skarbowe mają dostęp?


dzięki wielkie za info i pozdrawiam

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Weryfikacja KYC

Postautor: qertoip » wtorek, 23 marca 2021, 21:47

fl45h pisze: poniedziałek, 22 marca 2021, 13:11 1. Przykładowo zrobiłem KYC na jakiejś giełdzie, czy giełda będzie informowała urząd skarbowy o moich transakcjach, kupnie, sprzedaży i dochodach ? Czy urząd skarbowy ma dostęp do takich rzeczy?

TAK, oczywiście.

Giełda sama z siebie nie będzie proaktywnie i na bieżąco nic wysyłała do US. Ale urząd skarbowy nieuchronnie poprosi giełdę o te dane i je otrzyma. W Polsce US ma na to 5-6 lat, czasem więcej.

fl45h pisze: poniedziałek, 22 marca 2021, 13:11 2. Przykładowo zrobiłem KYC na jakiejś giełdzie na polski paszport ale mieszkam na stałe i legalnie w Kanadzie, czy w jakiś sposób urząd skarbowy w Kanadzie będzie w stanie dowiedzieć się o moich transakcjach z crypto na crypto ?

Wymiana tych informacji się zacieśnia.

Można dyskutować, czy Twój US zapyta o to już za rok czy może dopiero za 4 lata ale na pewno nie możesz zakładać, że to magicznie zaginie.

fl45h pisze: poniedziałek, 22 marca 2021, 13:11 3. Czy informacje ze wszystkich KYC na całym świecie są jakąś jedna wielką połączoną bazą danych do których urzędy skarbowe mają dostęp?

Jeszcze nie ma takiej centralnej bazy ale niewiele brakuje. Regulacje wymuszają zacieśnioną współpracę podmiotów w tym zakresie.

Na pocieszenie, w Polsce krypto-krypto nie jest zdarzeniem podatkowym, odkąd zostało to uregulowane. W Kanadzie nie wiem.

Pamiętaj też, że właściwy urząd skarbowy zależy od Twojej rezydencji podatkowej a nie od miejsca zamieszkania - to wcale nie musi się pokrywać.

Zapytaj doradcę podatkowego. Nie ryzykuj z podatkami.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Weryfikacja KYC

Postautor: fl45h » środa, 24 marca 2021, 16:10

Dzięki za odp, bardzo mi pomogłeś, nie wiedziałem, ze w pl krypto - krypto nie trzeba płacić podatku, dobrze wiedzieć.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości