przesłanie BTC z Binance na Ledger

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: Mega-Tech » wtorek, 8 grudnia 2020, 21:53

Witam,

Dziś chciałem sobie przelać BTC z giełdy Binance na portfel Ledger i zaskoczyła mnie prowizja za przelew która wynosi około 35zł adres portfela zaczyna się na bc1. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak drogo wychodzi przelew? Cały czas słyszę jak to tanie przelewy są w BTC :)
Dodatkowo mam do wybrania:
* Binance Chain (BNB) BEP2 (tutaj podaje mi około 10gr, ale krzyczy że nie poprawny adres BTC )
* Binance Smart Chain (BSC) BEP20 (BSC) (20gr i problem z adresem BTC)
* Ethereum (ETH) ERC20 (7zł I też komunikat)

Czy ja mogę z tych innych sposób skorzystać? czy jak puszcze przelew na konto zaczynające się na bc1 to nic nie dojdzie?
Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość bo jestem tutaj nowy :)

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: caps89 » wtorek, 8 grudnia 2020, 22:01

No niestety jedną prowizję pobiera giełda aktualnie na binance jest to 0.0005 BTC, do tego dochodzi opłata transakcyjna - gdy sam robisz przelew ze swojego portfela masz na nią wpływ, tutaj niestety (albo stety) giełda daje wysokie fee żeby przelew szybko poszedł.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: Mega-Tech » wtorek, 8 grudnia 2020, 22:14

ok rozumiem, a w innej sieci nie mogę przelać bo nie dojdzie?

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: caps89 » wtorek, 8 grudnia 2020, 22:25

Jeśli chcesz mieć pewność że środki są bezpieczne i należą tylko do Ciebie to korzystaj z łańcucha bloków BTC a nie tych należących do giełdy. To tak jakbyś dalej te pieniądze miał na giełdzie. Bezpieczny portfel najlepiej wygenerowany offline lub sprzętowy tak jak wspomniałeś Ledger to gwarancja że nie stracisz środków.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: Mega-Tech » wtorek, 8 grudnia 2020, 22:51

OK caps89 dzięki za doradzenie, trudno trzeba zapłacić więcej i spać spokojnie :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: GCrypto » czwartek, 29 kwietnia 2021, 23:48

caps89 pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 22:25Jeśli chcesz mieć pewność że środki są bezpieczne i należą tylko do Ciebie to korzystaj z łańcucha bloków BTC a nie tych należących do giełdy. To tak jakbyś dalej te pieniądze miał na giełdzie.
Gdzieś już taką opinię czytałem ale zastanawiam się czy aby faktycznie tak jest. Stoję teraz przed dylematem przelewu z Binance kilku coinów na Ledgera i niektóre mogę przelać do natywnego blockchaina, albo do binance'owych BEP2 lub BEP20 (co najczęściej jest tańsze). Zastanawiam się czy do coinów na BEP2/ BEP20 mam na pewno tylko ja dostęp...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: rav3n_pl » piątek, 30 kwietnia 2021, 11:56

Przypominam: BSC to PRYWATNY łańcuch firmy Binance i trzymanie na nim czegokolwiek jest równoznaczne z trzymaniem na giełdzie!
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: GCrypto » piątek, 30 kwietnia 2021, 12:13

rav3n_pl pisze: piątek, 30 kwietnia 2021, 11:56Przypominam: BSC to PRYWATNY łańcuch firmy Binance i trzymanie na nim czegokolwiek jest równoznaczne z trzymaniem na giełdzie!
No dobrze, może tak jest. Ale co np. z coinami na blockchainie Trona. Tron to firma. Ma swój blockchain. Na niego tez nie powinno się nic przelewać, bo Tron może mi wszystko zabrać? A są przecież coiny, które są pewnie wyłącznie w formacie TRC-10, TRC-20, czyli mogę je trzymać wyłącznie na blockchainie Trona.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: miso20 » piątek, 30 kwietnia 2021, 22:51

GCrypto pisze: piątek, 30 kwietnia 2021, 12:13Na niego tez nie powinno się nic przelewać
A przelewałbyś coś na misocoina mrc20? No to czemu trzymasz na tronie tylko dlatego, że to duża firma? Podmiot prywatny/strona trzecia, to coś co jest zaprzeczeniem kryptowalut. Oddając środki komuś, nie są już twoje.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: GCrypto » piątek, 30 kwietnia 2021, 23:00

Jeśli coin jest tokenem trc-20 i nie funkcjonuje w innej postaci, to nie masz wyjścia i musisz trzymać na blockchainie trona. Dyskusja zmierza w kierunku uznania, że nie powinno się kupować coinów TRC-10/20 (nawet jeśli są tylko w takiej postaci), bo twórca blockchaina TRC może je ukraść. Nie wiem czy takie podejście ma sens...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: miso20 » sobota, 1 maja 2021, 17:06

@GCrypto pytanie tylko jaki jest poziom decentralizacji sieci trona a jaki bsc, bo to o to się rozchodzi.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: Em Leasing » środa, 1 marca 2023, 09:43

Czesc a ja mam problem z przesłaniem z Binance na leager
W skrucie Binance wyslało jest sucesfull a na leger tego nie widze od 5 dni na blok chain pokazuje ze zostało przełane. Pomogl by ktos gdzie to zglosic i jak sprawdzic cos sie zadziało.

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: bMh » środa, 1 marca 2023, 10:25

A jestes pewien ze dobra siecia wyslales?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 grudnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: NewMorth » poniedziałek, 6 marca 2023, 11:54

Pewnie masz ten sam problem co ja: wybrana zła siec. Żeby się pojawiło na Ledgerze musisz w Ledger Live zainstalować dodatkową aplikację (tą która wybrałeś jako sieć)

Możliwe, że przyda Ci się mój następny post z prośbą o pomoc 😅

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
To teraz poproszę Was o poradę.. Wysłałam z Kangi na Ledger Eth, niestety omyłkowo wybrałam złą sieć: bsc. Jak u poprzednika nie było widać pieniędzy na Ledgerze, więc wpadłam na pomysł żeby doinstalować na Ledgerze BNC i był to strzał w dziesiątkę, bo na Ledgerze zaczęła widnieć "podgałąź" binance o nazwie: Binance-Peg ethereum Token.
Rozumiem, że przez wybór złej sieci moje ETH zostało przerobione na ten token. Problem pojawia się przy próbie wymiany tego czegoś na Eth lub wysyłki... Okazuje się, że mimo tego że jest tam niecałe 10 000zł to widnieje informacja, że nie wystarczy na fees... Możecie mi z tym jakoś pomóc? Nie widziałam, że może sobie łańcuch przekształcić walutę na cokolwiek innego:(

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:
To teraz poproszę Was o poradę.. Wysłałam z Kangi na Ledger Eth, niestety omyłkowo wybrałam złą sieć: bsc. Jak u poprzednika nie było widać pieniędzy na Ledgerze, więc wpadłam na pomysł żeby doinstalować na Ledgerze BNC i był to strzał w dziesiątkę, bo na Ledgerze zaczęła widnieć "podgałąź" binance o nazwie: Binance-Peg ethereum Token.
Rozumiem, że przez wybór złej sieci moje ETH zostało przerobione na ten token. Problem pojawia się przy próbie wymiany tego czegoś na Eth lub wysyłki... Okazuje się, że mimo tego że jest tam niecałe 10 000zł to widnieje informacja, że nie wystarczy na fees... Możecie mi z tym jakoś pomóc? Nie widziałam, że może sobie łańcuch przekształcić walutę na cokolwiek innego:(

(To konto BSC, którego Token jest podgałęzią ma wartość 0BNB- czyli że żeby wysłać te tokeny muszę zakupić BNB żeby mieć na fees?)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 6 marca 2023, 12:22

NewMorth pisze: poniedziałek, 6 marca 2023, 12:13(To konto BSC, którego Token jest podgałęzią ma wartość 0BNB- czyli że żeby wysłać te tokeny muszę zakupić BNB żeby mieć na fees?)
Tak
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 grudnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: NewMorth » poniedziałek, 6 marca 2023, 12:49

No nie mów, że to takie proste... Już się prawie pogodziłam ze stratą części oszczędności życia :D
Wieczorem sprawdzę i dam znać czy jestem uratowana.. Dzięki<3
Pół kamienia mi spadło z serca, drugie pół oby wieczorem ;)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Krytycznie o Ledgerze!

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 6 marca 2023, 15:01

Korzystałem z Ledgera sporadycznie 2? 3? lata zawsze z kłopotami. Tylko do przechowywania BTC.
Przedostatnio musiałem wycofywać większą wartość za pomocą przeniesienia pharse 24 słów na komputer.
Ostatnio po stworzeniu nowych 24 słów udało się przenieść wartość kontrolną BTC na Ledgera a po kilku dniach dla sprawdzenia chciałem wycofać tą wartość a tu zonk! po wpisaniu adresu na który wartość miała być przeniesiona Ledger Live zawiesił się na 4 operacji (finalizacji przeniesienia) 27 lutego interweniowałem w supporcie podziękowali za informację i kazali czekać na pomoc. Bez tej pomocy udało się przenieść wartość po kilku dniach na inny adres (poza Ledger) nie zawiesił się.
Dzisiaj otrzymałem z Supportu prośbę o więcej szczegółów.
Swoją odpowiedź do Supportu wklejam tutaj:

Udało się doprowadzić operację do końca bez waszej pomocy!
To nie pierwszy raz Ledger mnie zawiódł, poprzednio wymusił stworzenie nowego 24 słów seeda. Brak możliwości tłumaczenia wszystkich tekstów na Ledgerze - Live za pomocą tłumacza Google czyni nieprofesjonalnym wykonywaniem waszej pracy. Duża ilość zgłoszeń problemów też o tym świadczy! Przestaję korzystać z Ledgera i będę przestrzegał przed korzystaniem z tego urządzenia znajomych!
Sprawę proszę traktować za zakończoną ale rozwiązaną po raz kolejny bez waszej pomocy.

Weteran
Posty: 2893
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 6 marca 2023, 16:25

ikswodnal pisze: poniedziałek, 6 marca 2023, 15:01Przedostatnio musiałem wycofywać większą wartość za pomocą przeniesienia pharse 24 słów na komputer
Ale po to został stworzony by tego nie robić :D
Czy jest jakieś uzasadnienie dla wpisywania phase do kompa poza utratą lub zniszczeniem ledgera na którym trzymaliśmy środki?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przesłanie BTC z Binance na Ledger

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 6 marca 2023, 17:44

W tym przypadku tak. Ledger nie zadziałał! Tak samo jak i w ostatniej sytuacji gdzie zawiesił się na decyzji prześlij (4) na wskazany adres. Nie jestem informatykiem ale ostrzeżenia by sprawdzać adresy na które przesyła się wartości są ważne. Co by się stało gdyby "ktoś" podmienił adres docelowy i usunął zawieszenie? (Nie wiem czy to możliwe) ale nie chce sprawdzać tego na sobie.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości