220zł opłaty za przesłanie BTC

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:31

@ikswodnal owszem był. W BCH te opłaty są minimalne. Natomiast BTC twierdzą, że BCH to scam i powstał by wyłudzić hajs oraz osłabić btc core. Dodatkowo jest tam malutka moc sieci, bo większość górników jednak kopie bitcoina.

Jest też wiele monet podobnych do Bitcoina, które mają dużo mniejsze opłaty. Oczywiście ruch tam jest mniejszy, ale są tez robione stresstesty.

Mnie nie pytaj czemu w Bitcoinie sie tak nie da zrobić , co ja tam wiem :D .

Trend jest jednak jasny i do tego doprowadzi. Choć teraz skumałem, że się wystraszyłeś chyba tematu ze względu na swoją emeryturę. No cóż pamiętaj: jak najmniej inputów i outputów. Możliwe, że taniej cie wyjdzie trzymanie po 100 adresach jednej transakcji niż na jednym adresie 100.

Prześledź wątki bitcoin core vs cash to się zapewne dowiesz o co im poszło i kto ma dłuższego.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
wrip pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:29nie będzie się opłacało nim obracać
Co to znaczy nie opłaca obracać? Gdy trejdujesz na giełdzie interesuje cię tylko prowizja giełdy i sporadycznie ta od wypłaty.

Do płatności za kawę BTC już dawno sie nie nadaje. Na szczycie poprzedniej bańki opłaty leciały po kilkadziesiąt dolarów, byle mieć pierwszy blok. Teraz będzie gorzej i to nie jest żadna fanaberia tylko logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy: coraz więcej ludzi, coraz większa adopcja, coraz więcej transakcji, a miejsca dalej tyle samo w bloku = większa opłata żeby być pierwszym.

Nie zdziwi mnie dobicie do 1000zł za opłaty w najbliższej bańce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wrip » wtorek, 10 listopada 2020, 20:32

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31Co to znaczy nie opłaca obracać?
W sensie dosłownym - przelewać z walleta na wallet.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wamak » wtorek, 10 listopada 2020, 20:36

ikswodnal pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:23Na razie zapis w formacie Bech32 SegWit czyni opłaty znośnymi. Jest to szczególnie istotne dla ludzi odkładających BTC w stylu staromodnej "Książeczki Oszczędnościowej PKO"

Właśnie, jest segwit, będzie być może LN.
Ale z tym jest problem. Różne metody transferu są sprzeczne z prostotą używania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:38

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31większość górników jednak kopie bitcoina

Chińskie przemysłowe kopalnie..
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31interesuje cię tylko prowizja giełdy i sporadycznie ta od wypłaty

I trzymasz to na giełdzie co jest samo w sobie łamanie zasad bezpieczeństwa i powierzaniem środków trzeciej stronie - czyli cała idea sprowadza się do tego samego co Forex (bezpieczniejsze, zrozumiałe i proste podatki i nikt cię nie będzie kojarzyć z narkotykami, złodziejami, torą)
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31BTC już dawno sie nie nadaje

Do niczego się nie nadaje - jedyne co go trzyma przy życiu to spekulacja i że jest jedyną formą wpłaty/wypłaty na platformach olewarowanych /wyłącz to albo zmień monopol btc(a to wybór tych platform i fee jakie z tego czerpią) i okazuje się że lipton
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31coraz więcej ludzi, coraz większa adopcja, coraz więcej transakcji, a miejsca dalej tyle samo w bloku

Gdzie ty widzisz tych ludzi i adopcję /powstawanie rocznie 500 kanałów z pajacami naganiającymi na btc z 20 reflinkami i historiami bajecznymi dzień w dzień to żadna adopcja czy zwiększająca się ilość ludzi
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:40

wamak pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:36jest segwit,
obniżył opłaty chyba jakoś kilkadziesiąt procent. Fajnie, ale one urosły o setki.
wamak pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:36będzie być może
No właśnie. Odpalą pogadamy. Wiesz, że jest też sporo kontrowersji dot. LN? Niekoniecznie to zatem będzie takie cool.
wrip pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:32W sensie dosłownym - przelewać z walleta na wallet.
Tak, tutaj będzie bardzo duży problem. Im więcej inputów i outputów tym większa opłata. Więc to może być duzym problemem dla małych kwot. Przy dużych kwotach nie ma to znaczenia.

Dlatego napisałem, że BTC z roli środka płatności stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
socjolog2008 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:38 jedyne co go trzyma przy życiu to spekulacja
Mylisz się. Jest jeszcze co najmniej zebrany kapitał społeczny, zaufanie oraz rozpoznawalność monety. Te czynniki ciężko wycenić i oszacować.

A każdemu innemu projektowi będzie dwa razy ciężej zbudować to, co pierwszemu projektowi. Co nie znaczy, że tak sie nie stanie. Tym niemniej nie należy bitka skreślać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wikarus » wtorek, 10 listopada 2020, 20:41

wamak pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:36Właśnie, jest segwit, będzie być może LN.
Już myślałem że nikt nie wspomni o Lightning Network. Według mnie aktualnie idzie dużo więcej realnych transakcji po LN niż w sieci BCH.

ps. Mam tu na myśli realne transakcje a nie takie:
https://www.theblockcrypto.com/linked/2 ... past-month
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: mecenas » wtorek, 10 listopada 2020, 20:41

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:38stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.
Dopóki górnicy zechcą to kopać.
Jak inne blockchainy zaczną pchać do bloków rzędy wielkości więcej txów, to się może górnikom nawet pomimo sporych opłat fee, trochę a z czasem bardziej jednak niż trochę odechcieć siedzieć w tym gniocie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wamak » wtorek, 10 listopada 2020, 20:43

Masz rację odnośnie segwit. Przy ekstremalnie wysokich opłatach to już będzie na nic.
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:38Dlatego napisałem, że BTC z roli środka płatności stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.

I przestanie się opłacać wkładać regularnie małe kwoty w BTC, jak teraz to się robi np. w forumowych planach emerytalnych.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: ikswodnal » wtorek, 10 listopada 2020, 20:45

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:31Trend jest jednak jasny i do tego doprowadzi. Choć teraz skumałem, że się wystraszyłeś chyba tematu ze względu na swoją emeryturę
Fakt, to jest problem ale już nie mojej emerytury :-) . W swoim projekcie mam zamiar po jakimś czasie rok? dwa? przenosić zgromadzoną wartość do innego portfela. To jest istotne bo w przyszłości chcę zawalczyć o obniżenie podatku. Obniżenie np z 18% na 10% podatku od bitcoinowej emerytury udokumentowane blockchainem jest możliwe i korzystne nawet dla skarbu państwa.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:46

mecenas pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:41Dopóki górnicy zechcą to kopać.
To prawdopodobnie będzie samonapędzający się mechanizm. Rośnie cena wchodzą ludzie chronić kapitał. Więcej ludzi, to większe opłaty dla górników + jeszcze większa cena bitcoina, wiec i lepszy urobek.

Wydaje mi się, że następną dekadę btc ma na 80% zapewnioną. Ale na kolejną bym już dał 50%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wrip » wtorek, 10 listopada 2020, 20:46

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:40Dlatego napisałem, że BTC z roli środka płatności stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.
Będą kwity na BTC jak kiedyś USD dla złota? Czy jak to widzisz?
Czy przechowywać wartość w BTC będą mogli tylko milionerzy - bo przelew 1000 zł przy kilku milionach to grosze? A cała reszta ludności sobie wartości nie przechowa, bo płać 1000 zł mając np. 100 tys oszczędności.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:52

wamak pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:43 Masz rację odnośnie segwit. Przy ekstremalnie wysokich opłatach to już będzie na nic.
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:38Dlatego napisałem, że BTC z roli środka płatności stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.

I przestanie się opłacać wkładać regularnie małe kwoty w BTC, jak teraz to się robi np. w forumowych planach emerytalnych.
Niestety, ale to może da szanse na rozwój innym projektom, które beda w stanie dodatkowo zwielokrotnić emeryturę. Natura nie lubi próżni :D

Dodano po 5 minutach 31 sekundach:
wrip pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:46
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:40Dlatego napisałem, że BTC z roli środka płatności stanie się tezauryzatorem wartości po prostu.
Będą kwity na BTC jak kiedyś USD dla złota? Czy jak to widzisz?
Czy przechowywać wartość w BTC będą mogli tylko milionerzy - bo przelew 1000 zł przy kilku milionach to grosze? A cała reszta ludności sobie wartości nie przechowa, bo płać 1000 zł mając np. 100 tys oszczędności.
Wg mnie przyjdzie inne, lepsze, tańsze. Był myspace, nasza klasa a jest facebook. Po nim też coś będzie jak będą zaostrzać cenzurę.

Nie chce tutaj siać teorii spiskowych, ale były na forum poruszane kwestie powiązań deweoloperów btc z banksterką. Być może to taki ich sposób na udupienie/przejęcie projektu dla siebie. Czyli brak rozwiązania opłat prowadzący kiedyś być może do ekskluzywności Bitcoina. Jeżeli dohodlujemy te nasze monetki do tego czasu, to będziemy nową elitą ;P

A dla malućkich zostaną się inne opcje, które powstaną zapewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:57

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:52Jeżeli dohodlujemy te nasze monetki do tego czasu, to będziemy nową elitą ;P

Nie odpływasz troszeczkę nad kodem skopiowanym 6000 razy ,bez patentów na technologię, znak towarowy, zastosowanie. Bitcoin to synonim wideo, netscape, idea centertel i amigi 500. Był pierwszy, jest i będzie ale produkt nie mający realnie żadnego zastosowania i trzymający się JEDYNIE na spekulacyjnej cenie to jak zwis na ścianie skalnej na linie kupionej od chińczyka na Aliexpress :mrgreen: długofalowo to nie wróży nawet jak tetho kolejka wywiezie go jeszcze wyżej w wycenie muszelkowej
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 listopada 2020, 20:58 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 20:59

wikarus pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:41Już myślałem że nikt nie wspomni o Lightning Network. Według mnie aktualnie idzie dużo więcej realnych transakcji po LN niż w sieci BCH.
Ok, a powiedz mi czy LN będzie działać tak, że pobieram portfel na telefon i ustawiam sobie suwakiem (spośród np 5 wielkości opłat), że chce opłatą dużą (ale nie priorytetową)?

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
socjolog2008 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:57Nie odpływasz troszeczkę
Nie twardo oceniam fakty i bezwładnośc w jaką został wprawiony bitcoin jeszcze jedną albo i dwie banki pociągnie. Także będzie z czego być elitą :D.

Poza tym to było tak pół żartem, pół serio socjo ;P

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wikarus » wtorek, 10 listopada 2020, 21:05

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 20:58Ok, a powiedz mi czy LN będzie działać tak, że pobieram portfel na telefon i ustawiam sobie suwakiem (spośród np 5 wielkości opłat), że chce opłatą dużą (ale nie priorytetową)?
W portfelu nie ma czegoś takiego, tam nie ustawia się ile zapłacisz za transakcje (przynajmniej na razie tak jest). Przed wysłaniem dowiadujesz się ile będzie wynosiła opłata i albo się na to godzisz albo nie i nie wysyłasz transakcji. Wiem że to brzmi strasznie ale opłata często wynosi zero albo kilka satoshi (od całej transakcji...). Po prostu algorytm bierze pod uwagę koszty opłat i wybiera najbardziej optymalną drogę transakcji (między innymi najszybszą i najtańsza).
W transakcjach LN nie ma priorytetów która transakcja jest ważniejsza a która mniej ważna, każde są tak samo ważne. Jak wszyscy się zgadzają co do transakcji to taka transakcja momentalnie jest "księgowana", bez potwierdzeń i czekania.
W momencie wysłania wiesz że doszła, bo nie da się wysłać gdy nie będzie odebrana... Wiem że ciężko to zrozumieć ale tak jest :)
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 21:19

wikarus pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 21:05W portfelu nie ma czegoś takiego
Są takie rzeczy. Wybieram adres ilośc btc do wysłania i ustawiam fee: low, medium, high, priority.

Jeśli LN będzie tak działał, że będzie jakby zintegrowany z tym i komputer za mnie będzie wybierał najlepszą drogą, to może coś z tego będzie. W przeciwnym wypadku, to nie ma racji bytu. Konsument ma dostać gotowy produkt, gdzie klika dwa trzy razy i idzie transakcja. A nie, że musi mieć informatyczną wiedzę, by to ogranąć lub zrobić lub grzebać gdzieś i poświecić na to nawet te 5 min.

Ma działać w interfejsie. Inaczej biznesowo taki produkt nie wypali - zwłaszcza, że ci informatyczny ludzie już z większości do środowiska napłynęli. Zostali tylko Kowalscy, którzy nie mają ani ochoty ani czasu ani wiedzy by się czegoś uczyć. Ma być zrobione jak dla matoła.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: wikarus » wtorek, 10 listopada 2020, 21:33

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 21:19Są takie rzeczy. Wybieram adres ilośc btc do wysłania i ustawiam fee: low, medium, high, priority.
Mylisz transakcje onchain (BTC) i offchain (LN). Suwak i priorytety masz w onchain a algorytm szukający optymalnej drogi to offchain.
miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 21:19Ma być zrobione jak dla matoła.
Znam dwa dość proste portfele z LN:
https://bluewallet.io/
https://phoenix.acinq.co/

Ale radze najpierw dowiedzieć się jak działa LN, wtedy będzie to dużo prostsze i zrozumiałe.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 listopada 2020, 21:38 przez wikarus, łącznie zmieniany 1 raz.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 21:38

@wikarus nie, nie rozumiesz. Ja ci próbuje pokazać jak to powinno działać z perspektywy Kowalskiego. A ty już zaczynasz Kowalskiemu tłumaczyć, że to jest onchain, a to offchain i że Kowalski musi się doedukować o LN.

To nie ma racji bytu - to musi być tak zrobione, że Kowalski nie wie co się dzieje. Kowalski ma mieć suwak i ma mieć trzy kliknięcia. Więc albo LN się do tego dostosuje albo będzie używane przez coraz mniejszy procent ludzi "zinformatyzowanych" w środowisku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 10 listopada 2020, 21:43

miso20 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 21:38To nie ma racji bytu - to musi być tak zrobione, że Kowalski nie wie co się dzieje

Dobre. Kowalski usłyszy o Bitconie, założy konto na BB i przeleje próbnie 100 zł mówiąc a ch.j zobacze o co w tym chodzi i jak to działa. Wpłaci stówę i wyślę na powiedzmy Bimexa
I schody :twisted:
Zeżre Kowalskiemu 16 zł z tej 100 za sam przesył i dojdzie 84 zł. Poklika 5 razy, giełda się zwiesi ,będzie spadek/wzrost o 5% i Kowalskiemu skasuje pozycję bo usłyszał na YT o szybkiej kasie i wlezie na zbyt duży lewar. Powie sobie WBIJAM w to i więcej nie wróci. Ale adopcja e 3 dupy nadal na YT będzie propagowana :mrgreen:
Kurtyna.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

220zł opłaty za przesłanie BTC

Postautor: mecenas » wtorek, 10 listopada 2020, 21:45

socjolog2008 pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 21:43Powie sobie WBIJAM w to i więcej nie wróci.
Kurtyna.
Wróci jak mu jakiś kumpel pokaże jak działają prawdziwe krypto do transakcji.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości