Rozliczenie za 2018r

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie za 2018r

Postautor: Maciek maciek » niedziela, 3 maja 2020, 12:02

Witam wszystkich.Potrzebuje pomocy jak wyglada sytuacja z kupnem kryptowalut w 2018r.Dla zabawy na gieldzie kupielm za pare gr.bo za 200zl bitcoina i zaczalem wymieniac.Teraz pojawia sie problem bo mam tylko wyciag z historii gieldy ktora juz nie pracuje.Malo tego kiedy poszedlem z tym wyciagiem do biura rachunkowego to powiedziano mi ze rozliczenie dopiero za 2019r czyli w okresie podatkowym 2020 ale nie zdazylem tego jeszcze ogarnac i nie wiem jak wogole ma to wygladac.w 2019r zadnej operacji nie bylo.I nie mam finalnie dostepu do portfela gdzie na koniec wszystkie te kryptowaluty sprowadzilem do bitcoina.Bede wdzieczny za porade,pomoc...

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie za 2018r

Postautor: fan_phila » sobota, 9 maja 2020, 10:39

Czy dokonywałeś zamiany krypto na fiaty (pln, dolar) jeśli nie to się nie przejmuj.
Wyciągnij potwierdzenia transakcji z banku na ww. giełdę (fajnie byłoby abyś miał chociaż zrzut ekranu, że pieniądze zostały przelane) przyda się Tobie w przyszłości.
W PIT – 38 podajesz kwotę za którą kupiłeś kryptowaluty (pozycja E, 34-38) .
Jeśli masz problem mogę ci polecić swoją księgową ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie za 2018r

Postautor: bl4ck » sobota, 9 maja 2020, 18:36

Po 1 w roku podatkowym 2018 był stare zasady liczyć należy każdą wymianę nie tylko na fiat.
Po 2 W TYM ROKU należy złożyć PIT-38 z uwzględnionymi kosztami za zakupione kryto w latach poprzednich które nie zostały wcześniej odliczone to czy dokonywaliśmy w roku 2019 jakieś transakcję czy nie, nie ma znaczenia.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości