Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: Trans » wtorek, 17 maja 2011, 03:14

Witam. Jestem nowy wiec prosze bez bicia.
Staralem sie przeczytac wszystkie posty lecz mam male watpliwosci co do anonimowosci transferow.
Z tego co czytam duzo osob pisze ze przez system bitcoins mozna prac pieniadze , sprzedawac nielegalne rzeczy ,narkotyki.
Jak jest z ta anonimowoscia?
Powiedzmy ze mam dostep do konta bankowego i moge wyplacic z niego xxx zl.
Czy kupujac na bitomat.pl np 50 BTC ,pozniej przelewajac je na nastepne konto-adres w BTC a pozniej znow sprzedajac to w bitomat.pl jest mozliwosc namierzenia na ktore konto bankowe
poszly te pieniadze?
Czytalem ze wszystkie transakcje sa opisane na ponizszej stronie:
blockexplorer.com
Tak wiec wiemy z jakiego adresu , jakie kwoty oraz tytuly? transferu pieniedzy byly przeprowadzone.
Wlasciciel tego kantoru wspolpracujacy z policja latwo moze dojsc do tego kto chcial "wyprac" te pieniadze.

Druga rzecz.
Czy na stronie
https://bitmarket.eu
mozna normalnie sprzedac swoje bitcoiny bez jakis dziwnych weryfikacji?
Z tego co pisze na stronie nie moge kupic ani sprzedac bitcoinow bez weryfikacji konta w CoinPal lub innych systemach.
Czy sa jakies w miare pewne kantory internetowe w ktorych moge wymienic bitcoiny na PLNy ktore trafia na paypal?


Ostatnie pytanie.
Czy istnieje cos takiego jak portfel internetowy? Cos co pozwala mi na zarzadzanie moimi bitcoinami bez potrzeby instalowania programu Bitcoin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: smok » wtorek, 17 maja 2011, 07:10

ad.1
Wszystkie transakcje w obecnym systemie bankowym są do namierzenia (wpisz w google hasło 'anonimowe konto bankowe' to się przekonasz czy takie istnieje), zaś transakcje bitcoin są w pełni anonimowe (liczba kont które możesz mieć w systemie BTC jest nieograniczona) .

ad.2
Transakcje 'opisane' na stronie blockexplorer.com to wyciąg z łańcucha bloków który posiada każdy użytkownik. Tam nie ma danych personalnych i nigdy nie będzie, jest tylko zapis do jakiego konta należy dana ilość monet i tyle.

ad.3
bitmarket.eu działa podobnie do allegro czy ebay-a. Tam kupujesz BTC bezpośrednio od osoby która chce sprzedać, czyli możesz się umówić ze płacisz panu Zenkowi za skoszenie ogródka 10 tyś zł i to piszesz w tytule przelewu:) Po prostu bitmarket.eu kojarzy ze sobą ludzi którzy chcą się wymienić Bitcoinami:) W bitmarkecie pan X wystawia 10 BTC za np. 250zł gdzie przelewa je na ich konto. Ta kwota jest zamrażana. Ty widzisz ofertę 10btc/250pln kupujesz. Dostajesz e-maila żeby skontaktować się z panem X. Dalej poza bitmarketem dogadujesz się z panem X i mu płacisz. Jak pan X dostanie kasę i jest usatysfakcjonowany potwierdza w swoim panelu transakcje a BTC spływają na twoje konto.

Zaś nasz drugi kantor bitomat.pl działa bardzo szybko i operuje kontem bankowym. Wadą tego rozwiązania jest to że wszystkie transakcje skupiają się w jednym punkcie (na jednym koncie bankowym) tak że jak ponurzy panowie będą chcieli wiedzieć kto i co to mają dane jak na dłoni.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 55
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: Bincode » wtorek, 17 maja 2011, 12:32

@bitcoin_pl, to znaczy, że ryzykujesz własny zadek dla marketu, który można zamknąć ot tak?
Bit do bita i zwróci się na rachunek za prąd.
Wspomóż polską inteligencję: 1GYxxgoLNMMdtUmfDXzvU7nEHipoKgrBtu choćby kwotą do siedmiu zer (po przecinku).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: smok » wtorek, 17 maja 2011, 12:41

Uprawnienia urzędu skarbowego są większe niż ABW CBA FBI itd ;) ale spokojnie te instytucje zaczną słabnąc jak ludzie się połapią że można nie płacić podatków.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: Trans » wtorek, 17 maja 2011, 13:06

bitcoin_pl pisze: Zaś nasz drugi kantor bitomat.pl działa bardzo szybko i operuje kontem bankowym. Wadą tego rozwiązania jest to że wszystkie transakcje skupiają się w jednym punkcie (na jednym koncie bankowym) tak że jak ponurzy panowie będą chcieli wiedzieć kto i co to mają dane jak na dłoni.

Czyli jesli kupilbym w bitomat.pl 50 bitcoinow za nielegalna kase , potem przelal kilka razy na nowo zalozone rachunki bitcoinowe a potem spowrotem na nowo zalozone konto w bitcoin.pl i wyplacil je juz na moje prywatne konto bankowe to dalej jestem do namierzenia, tak?

Jesli nie to jak dlugo wytrzyma caly bitomat.pl skoro duzo osob moze robic tak samo.
Policja bedzie dostawac zgloszenia ze wszystkie pieniadze ida na konto podane na stronie bitomat.pl i wlasciciel moze zotac posadzony o pranie pieniedzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: smok » wtorek, 17 maja 2011, 16:16

Właśnie chodził mi po głowie taki zakład z użytkownikami forum kiedy padnie bitomat ;) Główkujesz jak najbardziej prawidłowo - wg. mnie da się tam wyprać kasę...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 55
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: Bincode » wtorek, 17 maja 2011, 16:56

Takich ludzi podczas wojny nazywano Kamikadze... nie sądziłem, że ktoś jest do tego zdolny.
Myślę że dobrym pomysłem było by wykupienie cię z pierdla, żebyś za kaucją wyszedł :) Napewno wszyscy będą chętni na zrzutkę.. W sumie jak już 1BTC osiągnie cenę 100 to będzie pryszcz...

W sumie to tak chyba nie głupie by było podczas okresu represji.. Co wy na to?
Bit do bita i zwróci się na rachunek za prąd.
Wspomóż polską inteligencję: 1GYxxgoLNMMdtUmfDXzvU7nEHipoKgrBtu choćby kwotą do siedmiu zer (po przecinku).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: smok » wtorek, 17 maja 2011, 17:04

Ja akurat nie prowadzę bitomat.pl ;) ale dzięki

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 55
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: Bincode » wtorek, 17 maja 2011, 17:20

No popatrz.. macie z B. takie podobne głosy ;)
Bit do bita i zwróci się na rachunek za prąd.
Wspomóż polską inteligencję: 1GYxxgoLNMMdtUmfDXzvU7nEHipoKgrBtu choćby kwotą do siedmiu zer (po przecinku).

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: severson » wtorek, 17 maja 2011, 22:24

A poza tym niektóre serwisy (prawdopodobnie większość z obsługujących portfele/płatności) przekażą dalej inne monety niż oddałeś im we władanie. Ścieżka zostaje przerwana i teoretycznie można by ją skleić (po danych serwisu), ale wtedy ktoś musiałby wiedzieć, gdzie szukać.

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: SHV » wtorek, 17 maja 2011, 22:37

Jak się mają tranzakcje bitcoin do sieci VPN albo TOR? Zwiększa to stopień anonimowości czy może też daje nam gwarancje 100% ananimowości bez ewentualnej udanej próby namierzenia poprzez IP?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bezpieczenstwo transferu - anonimowosc

Postautor: M4v3R » wtorek, 17 maja 2011, 22:57

severson pisze:A poza tym niektóre serwisy (prawdopodobnie większość z obsługujących portfele/płatności) przekażą dalej inne monety niż oddałeś im we władanie. Ścieżka zostaje przerwana i teoretycznie można by ją skleić (po danych serwisu), ale wtedy ktoś musiałby wiedzieć, gdzie szukać.
Dokładnie. Np. gdy wpłacisz pieniądze na BitMarket (czy do Bitomatu), a następnie je wypłacisz na INNE konto, to nie da się powiązać monet z początku z tymi, które wyszły na końcu.

Dodatkowo, jeśli dla każdej transakcji używasz nowego, świeżego adresu, to w zasadzie nikt nie może podejrzeć co Ty konkretnie robisz. Może jedynie podejrzeć jedną z Twoich transakcji o której akurat wiedział, że jest Twoja (bo np. przelałeś te BTC do jego sklepu).
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości