Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: pael » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:35

redbog pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:26Niezależnie czy go masz czy nie masz jedynie bitcoin nie jest shitcoinem. Do takiego wniosku doszedłem też obserwując rynek krypo


Podaj nam definicje shitcoina oraz co tworzy nie-shitcoina, wg. Ciebie oczywiscie.

edit: mecans dobrze skomentowal czesc odnosnie inwestowania. Juz chciales poslodzic BTC dla samego poslodzenia z ta stabilnoscia inwestycyjna w stosunku do innych krypto, a prawdy to tam nie wiem czy jest nawet pół.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 23 lipca 2012
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: space_invader » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:10

redbog pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:26Można co najwyżej wyróżnić kilka sitcoinów które są troszkę mniejszymi shitcoinami niż inne ale i tak na długi termin ich lepiej nie trzymać.


Piszesz o Ethereum? Skoro dołączyłeś w 2013 to powinieneś pamiętać ile osób pisało że to scam. A teraz sobie zobacz jaki był kurs ETH/BTC nawet 3 lata temu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: redbog » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:48

@pael
pael pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:35 Podaj nam definicje shitcoina oraz co tworzy nie-shitcoina, wg. Ciebie oczywiscie.
Nie-shitcoin:
PoW, decentralizacja, naturalna dystrybucja monet, efekt sieciowy(network effect), rozpoznawalność(jak kogoś nie powiązanego spytasz o krypto to jeśli coś skojarzy to będzie to właśnie bitcoin).
To tak na szybko mi przyszło do głowy jeśli chodzi o przewagę bitcoina nad shitami ,ogólnie to jest przepaść miedzy btc a altami.

Dodano po 26 minutach 18 sekundach:
space_invader pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:10Piszesz o Ethereum? Skoro dołączyłeś w 2013 to powinieneś pamiętać ile osób pisało że to scam. A teraz sobie zobacz jaki był kurs ETH/BTC nawet 3 lata temu.
Nie określam dokładnie jakie shity mogą się przydać trzeba patrzeć na bieżąco. Np monero jest przydatne jak chcesz anonimowo zapłacić ale to nie oznacza że zacząć hodlować monero tylko traktować jak przydatny w danej chwili shitcoin.
Ja osobiście nie widzę w obecnej chwili jakiś przydatnych dla mnie funkcji w eth wiec nie korzystam. Trzeba też pamiętać że ta krypto robiła hard forka żeby odebrać eth od rzekomego zlodzieja.
space_invader pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:10A teraz sobie zobacz jaki był kurs ETH/BTC nawet 3 lata temu.
Ja rozróżniając bitcoina od shitów bardziej patrze na fundamenty a nie na spekulacje i fomo jakieś kotki za miliony i ico które jedyne co posiadają to kilka stron białej księgi i dużo spamu mnie nie interesują. Natomiast jeśli ktoś ma wyczucie do spekulacji to jak najbardziej to jest raj dla spekulantów z masą naiwniaków których można oskubać z hajsu.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 23 lipca 2012
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: space_invader » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 19:38

Nie chcę już offtopować, więc napiszę tylko że śmieszy mnie jak bitcoinowi maksymaliści obrzucają błotem inne projekty kryptowalutowe w bardzo podobny sposób jak komentatorzy z onetów, którzy od 2010 roku pod każdym artykułem o BTC piszą o przekręcie, bezwartościowości BTC, głupich spekulantach, którzy zaraz zostaną wyleszczeni, dodrukowywaniu btc, kryptowalutowym ambergoldzie etc.

P.S. Nie mam ethereum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 20:31

Fakt, że jestem nienormalny hehehehe
I się cieszę kiedy JAKIEKAKOLWIEK (hehehe) krypta wali do góry :mrgreen:

PS
Nie mam BTC...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: Dopełniacz » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:19

Zobaczcie na to:
Obrazek

Widać że na stornie od BCH bitcoin(.)com zaczynają kroić naiwniaków, na oficjalnej stronie BCH biorą prawie 9% od transakcji...

Nic dziwnego że namawiają do korzystania z bitcoin(.)com... Potem szok i nie dowierzanie że BCH leci na pysk.

ps. Sami sprawdźcie jaki oni mają tam przelicznik...
ps. A wiecie co jest w tym najlepsze, jeszcze bardziej kroją tych od BCH... (sprawdziłem i kurs BTC był minimalnie lepszy) :)
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: hassejo » wtorek, 25 czerwca 2019, 20:07

KryptoBanita pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 20:31PS
Nie mam BTC...
Potwierdzam :mrgreen:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 25 czerwca 2019, 23:52

space_invader pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 19:38którzy od 2010 roku pod każdym artykułem o BTC piszą o przekręcie, bezwartościowości BTC, głupich spekulantach, którzy zaraz zostaną wyleszczeni, dodrukowywaniu btc, kryptowalutowym ambergoldzie etc.
Niestety, w jakiś semi-magiczny albo inny sposób ich narzekania w 2015 roku stały się prawdą.

Od końca 2015 roku BTC jest zasadniczo bezużytecznym shitcoinem, który jedyne na czym jedzie to nagromadzony gigantyczny efekt sieciowy, marka oraz - oczywiście - pompowanie Tetherem i LEO.

Bitcoin Cash przejął cały rozwój technologiczny oraz funkcję waluty, Ethereum przejęło smart contracty i tokeny, Monero + DASH przejęły prywatność/anonimowość, DOGE przejęło śmieszków a Litecoin przejął "najfrajerszych z frajerów".

Co właściwie zostało na rynku z rzeczy, do których BTC unikalnie się nadaje, jako jedyny? Nic. Pustka.

BTC jest w praktyce bezużyteczną walutą, szklanym paciorkiem dla naiwnych.

Bańka wiecznie trwać nie będzie, kiedyś się skończy a ludzie będą płakać krwawymi łzami. Ale co na to da się poradzić? Nic.

Jest jak jest, tak jest świat skonstruowany że nie da się głupich uratować przed ich głupotą. Historia musi się potoczyć, wszystko co ma się wydarzyć musi się wydarzyć, przeszłość tworzy przyszłość, przyczyna tworzy skutek, wydarzenia w wymiarach przestrzeni są powiązane ze sobą wymiarem czasu, który płynie tylko w jednym kierunku, nurtu rzeki czasu nie da się zawrócić kijem.

Czyli w dużym skrócie, to fizyka kwantowa, teoria strun, hiperprzestrzeń i hemoglobina, taka sytuacja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: amneziahaze » środa, 26 czerwca 2019, 00:05

Dopełniacz pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 11:47i dają się wmanipulować na kupno fake coina (BCH)?
Mógłbyś uzasadnić na czym polega ów fake i w czym prócz popularności jest mniej funkcjonalny od BTC?
redbog pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:26Natomiast krzykacze porwani przez euforie z powodu jakiegoś wystrzału w górę ich shitcoina rzeczywiście potrafią być bardzo głośni i dumni ze swojej decyzji zaczynają już powoli uważać że ich shitcoin to shitcoin tylko lepszy bitcoin i właśnie wtedy przychodzi bessa na ich shitcoinie a ich radosnych postów coraz mniej i mniej się pojawia aż w końcu całkiem milkną. I tak za każdym razem.
Blu czipy dają lepiej zarobić również w 2019 i są bardziej rozwinięte od BTC. Jedyne czego im brak to odpowiedni marketing. Ludzie mają gdzieś% i jakość, widzą w mediach główną wartość ceny np. 20.000k usd i przyciąga. Boty i washtrejding finexowo-tetherowy jest praktycznie co bańkę. Więc to chyba jednak inaczej jest.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: Dopełniacz » środa, 26 czerwca 2019, 14:02

amneziahaze pisze: środa, 26 czerwca 2019, 00:05Mógłbyś uzasadnić na czym polega ów fake i w czym prócz popularności jest mniej funkcjonalny od BTC?
O ile mnie pamięć nie myli, nigdy ten fork nie osiągnął 51% mocy sieci, ale od samego początku nie przeszkadza to w podszywaniu się pod bitcoina. Ogólnie społeczność crypto z łatwością rozróżni te monety ale dla nowych to już nie jest takie łatwe.
W skrócie to jest taki "adidos" w świecie crypto, inaczej mówiąc fakecoin.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to jest podobna do bitcona z wyjątkiem tego że za jakiś czas może wyjść grzyb na nodze albo inne uczulenie od jakiś chemikaliów...
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: amneziahaze » środa, 26 czerwca 2019, 14:07

Dopełniacz pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:02O ile mnie pamięć nie myli, nigdy ten fork nie osiągnął 51% mocy sieci, ale od samego początku nie przeszkadza to w podszywaniu się pod bitcoina. Ogólnie społeczność crypto z łatwością rozróżni te monety ale dla nowych to już nie jest takie łatwe.
Dopełniacz pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:02o funkcjonalność to jest podobna do bitcona z wyjątkiem tego że za jakiś czas może wyjść grzyb na nodze albo inne uczulenie od jakiś chemikaliów...
Dopełniacz pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:02 inaczej mówiąc fakecoin.
:shock:

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: redbog » środa, 26 czerwca 2019, 14:27

amneziahaze pisze: środa, 26 czerwca 2019, 00:05Blu czipy dają lepiej zarobić również w 2019 i są bardziej rozwinięte od BTC.
Co dokładnie masz na myśli mówiąc blu czipy? Kupując wszystko jak leci nie patrząc kiedy się kupuje? Bo jeśli kupujesz wybiórczo(według jakiś swoich przyjętych kryteriów) blu czipy i do tego skupujesz na dołkach albo przynajmniej po znaczących spadkach to oczywiście zarobisz więcej niż po prostu kupując bitcoina ale to wymaga wyczucia i bycia ogarniętym w spekulacji.

edit:
Natomiast jeśli ktoś nie jest "zawodowym" spekulantem to nawet nie powinien dotykać altów bo narobi sobie więcej strat niż pożytku. Wtedy zostaje tylko kupno bitcoina i trzymanie, to oczywiście tez jest ryzykowne ale nie porównywalnie mniejsze w porównaniu ze spekulacją altami.
Ostatnio zmieniony środa, 26 czerwca 2019, 15:16 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: amneziahaze » środa, 26 czerwca 2019, 14:50

@redbog na dołkach partiami, hold do okreslonego targetu na btc, mialem na mysli to samo co na poprzedniej bance ltc bch eksperymentalnie bsv i trzymam krypto z poprzedniej bani bo nie zdazylem wszystkiego sprzedac, a co konkretnie ma niby byc?

zrezygnowalem z dasha i lsk, bo raz nie chce dywersyfikowac przesadnie, bo poloze plan przy naglych ruchach, a drugi wiadomo - zdechł. tam gdzie wieksza zmiennosc i niska cena tym wieksze ryzyko. Lepiej spać spokojnie, no chyba że bawisz się w drobne to wtedy mozna wypisywac rozne glupoty. pozdr.

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: pael » środa, 26 czerwca 2019, 15:04

redbog pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:27Natomiast jeśli ktoś jest jest "zawodowym" spekulantem to nawet nie powinien dotykać altów bo narobi sobie więcej strat niż pożytku. Wtedy zostaje tylko kupno bitcoina i trzymanie, to oczywiście tez jest ryzykowne ale nie porównywalnie mniejsze w porównaniu ze spekulacją altami.


@Wymazywanie?

redbog masz zaiste ciekawe podejscie do spekulacji

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: redbog » środa, 26 czerwca 2019, 15:14

@pael Tam jest pomyłka zamiast
redbog pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:27Natomiast jeśli ktoś jest jest "zawodowym" spekulantem to nawet...
Powinno być "Natomiast jeśli ktoś nie jest "zawodowym" spekulantem to nawet..."

Poprawiam też w originale bo to dziwnie teraz brzmi, sorry.
Ostatnio zmieniony środa, 26 czerwca 2019, 15:15 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: amneziahaze » środa, 26 czerwca 2019, 15:14

@redbog A Ty co rozgrywasz? BTC? Hold czy zamierzasz spekulować nim/przerzucać na alty i spowrotem?

do jakich poziomów mniej więcej?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: redbog » środa, 26 czerwca 2019, 15:33

@amneziahaze Tak na oko stały hodl 80% btc + 10% dash + 10% na spekulacje różnościami. Mam taką luźną zasadę że te bitcoiny mogę ruszyć w sytuacjach nadzwyczajnych ale nie więcej niż do 50%. Wszystkie zasady są luźne oprócz tej że nie ruszam btc poniżej 50%.

Sytuacja nadzwyczajna to na przykład jakby dash zszedł teraz poniżej 0.01 to mógłbym uśrednić pozycje.

Dodam ze moim celem w tej spekulacji shitami jest pomnożenie btc.

Ale nawet taką zabawę jak moja która jest dość ostrożna odradzam dla początkujących i dla tych co nie maja obycia z rynkiem i spekulacją.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?

Postautor: Wymazywanie » środa, 26 czerwca 2019, 17:28

lekarz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 13:42Dlaczego BCH/BTC leci na pysk?
Bo miejsce psa jest w budzie lub na podwórku, a nie tam, gdzie Pan siedzi i jada? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości