Przesyłanie btc na giełdę

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Mateusz Tafil » niedziela, 12 maja 2019, 20:39

Mam parę pytań odnośnie kupowania i sprzedaży btc ,załóżmy ,że posiadam portfel btc "cold wallet" znajduje giełdę i teraz żebym:
-mógł kupić btc na giełdzie najpierw muszę sprzedać posiadanie przez siebie btc lub wrzucić kapitał ? nie ma innych sposobów na to ? tzn. mam btc ale chyba nie ma opcji żebym kupił btc za btc xd
-Dobra więc wrzucam btc i sprzedaje i teraz coś czego nie rozumiem , ustalam cenę np. dzisiejszą z tej chwili 26,397,44 ,czyli przelewam 100 btc i kiedy znajdzie się osoba co będzie chciałą kupić po tej cenie to wtedy sprzedam ? , ale dobra co się dzieje dalej w czasie gdy wrzuciłem ofertę cena btc zmieniła się więc moja oferta została wywalona gdzieś poza tabelkę , to teraz muszę znów zmienić cenę ? i tak w kółko co chwilę dodawać zlecenie kasować i dodawać ze zmienioną ceną ? , idąc dalej jak uda się już ustalić taką cenę za ,którą znajdę chętnego to sprzedam całość od razu 100 btc czy po trochu np. kilka btc a potem znowu muszę zmienić cenę żeby ktoś inny mnie nie przebił ?

-Na giełdzie mamy skup i sprzedaż i te wartości się różnią kupujący chcą kupić jak najtaniej a sprzedający sprzedać jak najdrożej, co się stanie jak wystawie ofertę sprzedaży dużo taniej niż najniższa oferowana sprzedaż , od razu sprzedam te 100 btc a wtedy co się stanie z ceną ? czy tak zaniżę cene btc że już kolejne osoby będą też sprzedawać w podobnej cenie do mojej ?

-Okej uda mi się to sprzedać i wtedy będę mieć dolary na koncie, jakie mam opcje ? rozumiem że nie należy trzymać środków na giełdzie czyli co mam zrobić gdy sprzedam od razu mam zlecać kupno po to tylko żebym odzyskał btc i przelał w bezpieczne miejsce czyli portfel ? xd
A jakbym chciał np nie od razu znowu zlecić kupno btc , może za tydzień może za miesiąc , to co mam zrobić zlecić wypłatę na konto bankowe a gdy będę chciał kupić to znowu wpłacić na giełdę ?
Jest jakiś inny sposób żeby pieniądze po sprzedaniu btc na giełdzie przelać w np. jakiś portfel coś takiego jak portfel btc
Chodzi mi o to , problemem nie jest sprzedanie tylko potem te środki wymienione zabezpieczenie, np. stworzenie czegoś takiego mam btc to i mam portfel skoro pieniądze to w dzisiejszych czasach tylko zapis cyfrowy to czemu by nie stworzyć tokenu ,który by był takim krypto odpowiednikiem pieniądza fiducjarnego, i wtedy posiadając pieniądz ze sprzedaży btc przelewało by się na portfel , który byłby bezpieczny i w momencie gdy by się chciało kupić jakieś krypto to by się przelewało na giełde ten właśnie "duplikat" waluty euro,funt,frank,dolar.

Weteran
Reputacja: 752
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 12 maja 2019, 23:14

Portfel BTC - masz to omówione tutaj:
https://bitcoin.pl/category/poradniki/portfele/

Określenie "cold walet" używają giełdy - Jak będziesz miał jakiś portfel sprzętowy, to on zawsze będzie cold - nie do ruszenia przez komputerowego włamywacza :mrgreen:

Resztę czytasz na własną odpowiedzialność i pod warunkiem, że wiesz co to jest jajo sadzone :idea:
Mateusz Tafil pisze: niedziela, 12 maja 2019, 20:39-mógł kupić btc na giełdzie najpierw muszę sprzedać posiadanie przez siebie btc lub wrzucić kapitał ? nie ma innych sposobów na to ? tzn. mam btc ale chyba nie ma opcji żebym kupił btc za btc xd
Tego masła maślanego nie rozumiem...
BTC możesz kupić za cokolwiek - np za swój samochód, albo możesz próbować sprzedać teściową za BTC ;) Bardzo korzystna sytuacja, bo transakcja BTC jest NIEODWRACALNA, a teściową oddadzą i jeszcze dopłacą hahahahaaa
Możesz kupić BTC za BTC również - np za 1 bitcoina kupisz lub sprzedasz ma giełdzie 100 bitcoinów - nazywa się to lewarem/dźwignią, czy pozycją krótką/short lub długą/long. Lewar parzy, a dźwignia jest śliska jak... Tak, tak...
Jak złapiesz żart to powiem, że zdrowe chłopy to pozycjonują długo, a krótko jedynie takie tam Socjologi różniaste nie trenujące zbyt często heheheee
Krótka piłka. Rejestrujesz się na giełdzie. Przelewasz z banku kasiorę na giełdę i tam kupujesz BTC.
Obsługa i zrozumienie tych "tabelek" jest dość proste - przelej sobie na początek 20zł i popróbuj.
Mateusz Tafil pisze: niedziela, 12 maja 2019, 20:39potem znowu muszę zmienić cenę żeby ktoś inny mnie nie przebił ?
Taka fajna zabawa :mrgreen: , ale możesz sobie do tego zatrudnić murzyna zwanego BOT.
Jedne są za darmo inne za miskę ryżu, ale prawda jest taka, że tak pracują jak im zapłacisz :?
Dobry i silny niewolnik nie będzie tani :lol:
Są tacy obszarnicy, co mają dużo silna murzyna i dlatego w tabelce cena tak się szybko zmienia :shock:
Mateusz Tafil pisze: niedziela, 12 maja 2019, 20:39ofertę sprzedaży dużo taniej niż najniższa oferowana sprzedaż , od razu sprzedam te 100 btc a wtedy co się stanie z ceną ? czy tak zaniżę cene btc że już kolejne osoby będą też sprzedawać w podobnej cenie do mojej ?
Tak, sprzedasz od razu - już niejeden tak sprzedał...
Siur, że tak zaniżysz cenę - przy 100 BTC nie licz, że inni też będą sprzedawać po tej Twojej niskiej, ale istnieje liczba BTC, które wrzucone na rynek spowodują załamanie ceny, może nie na stałe, ale na jakiś czas - ta liczba i ten czas to bardzo względne wartości, ale istnieje zależność - czym większa liczba BTC, tym dłuższy czas i jak już wspominałem, prawdziwe chłopy potrafią czasem... Wróć, tutaj to akurat Socjologi takie numery wyprawiają, że prawdziwe chłopy własne gołe tyłki z wrażenia wystawiają :shock:
Mateusz Tafil pisze: niedziela, 12 maja 2019, 20:39czemu by nie stworzyć tokenu ,który by był takim krypto odpowiednikiem pieniądza fiducjarnego, i wtedy posiadając pieniądz ze sprzedaży btc przelewało by się na portfel , który byłby bezpieczny
Obecnie masz sporo stable-coin'ów do wyboru. Oczywiście są wątpliwości co do ich wiarygodności i stabilności, ale jak dotychczas mniej więcej są stabilne i wiarygodne. Coś na zasadzie tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie :roll:
Przelewasz je natychmiast zarówno pomiędzy giełdami jak i na swój portfel (inny niż do BTC).
Każdy stablecoin ma swój portfel - nie korzystam, ale kiedyś była możliwość nawet wypłacenia USDT na konto bankowe i dostawałeś normalne USD.
Jak to jest obecnie z taką wymianą - nie wiem.
Sam jestem ciekaw - może ktoś rozgoni chmury i rozjaśni tak kulturalnie dla kurażu :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mateusz Tafil » poniedziałek, 13 maja 2019, 12:23

Okej dzięki za odpowiedz , czyli istnieją jakieś coiny co są neutralne względem kursu tzn... zawsze jest stała ustalona wartość po której się sprzedaje i kupuje ?
O to mi chodziło, i każda giełda posiada takie stable coiny ? , nie będzie tak że np. wymienię ileś btc na kase a potem kupie za to stable a on po kilku miesiącach oznajmi sorry wychodzę z tej imprezy ? , albo giełda zrezygnuje z udostępniania takiego u siebie ? ,

A chciałbym jeszcze pogadać o kupnie lub sprzedaży jakiejś krypto ,tokenu . Dajmy że będzie to btc , załóżmy hipotetycznie ,że wieloryby postanowiły zacząć pozbywać się btc , moja teoria poprawcie mnie jeśli coś błędnie rozumiem , taki osobnik rzadko spotykany posiada wielkie ilości btc , nic z nimi nie robi są "zamrożone" , co się stanie jak rynek zareaguje w momencie gdy grubas postanowi zacząć sprzedawać , przecież wyświadczy przysługę rynkowi ponieważ wprowadzi do obiegu duże ilości btc , załóżmy grubas ma 100 tysiecy btc zacznie je sprzedawać więc w obiegu będzie większa ilość co według mnie przełoży się ,że będą częsciej wymieniane nie chomikowane ponieważ niech kilkaset osób kupi jakiś ułamek z tej ilości nie będą przecież tego zamrażać bo każdy dostanie mały procent więc sprzedaż i kupno ruszą z kopyta ,co powinno przełożyć się na cenę.

Dobra ,ale nadal jest coś czego nie rozumiem:
-Czy wieloryb przeleje 100 tysięcy btc na giełdę ??? ---przecież jak zauważyłeś giełdy posiadają cold wallety gdzie mają środki ,więc gdyby wieloryb wpłacił na giełde taką ilość to giełda nie posiadałaby środków aby zamienić jego btc na pieniądze jak sama posiada mniej niż 100 tysięcy btc dobrze rozumiem ?
-A nawet jakby się to udało to skoro są akcje typu giełda się zawija bo jest jakiś rzekomy atak hakerów gdzie skradziono kilkadziesiąt milinów $ więc taki kąsek jak wpłacenie przez wieloryba na ich portfele takiej ilość aż prosi się o zawinięcie giełdy xd
- Idąc dalej przyjmijmy że giełda jest cool ,i pozwoli na sprzedaż takiej ilosci wieloryb będzie na bieżąco przelewać kasę na konto bankowe --- czy jest możliwe że wieloryb sprzedając btc dostanie od giełdy przelew na kilka miliardów $ ?
Bo inaczej jakby na bieżąco kupował tym samym stabilizując cenę i nie pozwalając jej aż nadto pójść w dół, ale chodzi mi czy giełda posiada rezerwy umożliwiające jej wymianę takiej ilości na fiata i potem przelew na konto bankowe?

Inna kwestia
Wieloryb zakupił btc dawno temu po malutkiej cenie więc nie rozważa tak bardzo kursu , zaczyna sprzedawać 100 tysięcy btc po bardzo zaniżonej cenie względem innym sprzedających , ile taka sprzedaż może trwać dzień ? , rok ? , i co z doświadczenia dzieje się z innymi sprzedającymi jak widzą ,że jadą wąską drogą , a nagle przed nich wyjach taki wielbłąd którego nie da się w żaden sposób minąć , nie mają wyjścia ? , tzn żeby odechciało sie wielorybowi sprzedaży muszą sami zaniżyć jeszcze mocniej cenę by ich ofery wyszły na przód bo jak tego nie zrobią będą musieli czekać aż on sprzeda swoje 100 tysi.
- Jak taka sprzedaż może wpłynąć na cenę , jest taki wykres jak kapitalizacja rynkowa i ilośc całkowitego kapitału w danej krypto , więc osobnik co zacznie sprzedawać 100 tysi - to jest 2,6 miliarda zł , według markecap nie powinien w żaden sposób wpłynąć na cenę ponieważ całkowita kapitalizacja jest ponad 100 razy większa xd
Chyba że nie rozumiem co znaczy kapitalizacja rynkowa ---- to rodzi kolejne moje pytanie
- Skoro ludzie a tu kupują a tu sprzedają jakieś ilośći btc nie duże do maks 10 btc to czemu są czasami takie wahania że kurs spada o kilka tysięcy zł przecież żaden wieloryb nie sprzedaje nagle 100 tysiecy lub więcej btc ? Widzę też że często kurs leci na łeb mimo że wartość ofert kupna jest większa niż sprzedaży więc jak to jest z ustalaniem ceny ? , może nie rozumiem czegoś ale wydawało mi się że gdy więcej ludzi sprzedaje to cena powinna lecieć w dół no nie ?

I jeszcze na koniec czy istnieje możliwość sprzedaży swoich btc poza giełdą ? , np. mam ileś tego i zaczynam gadać np, z gieldą że opchnę im to po jakiejś cenie tym samym omijam normalną sprzedaż gdzie muszę czekać aż ktoś będzie chciał kupić to ode mnie, jaki w tym przypadku ma interes giełda lubi inna instytucja żeby za jednym zamachem po ustalonej kupić btc , jak będzie to poza giełdą to wpłynie to jakoś na kurs btc , czy nie ?

Wróć do „Bitcoin”